Taşeron işçiler servislerine geri döndü

3 Mart 2017 Cuma 17:34

Ereğli Haber

Taşeron işçiler servislerine geri döndü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’de (ERDEMİR) kadrolu işçileri taşıyan taşıma servislerine alınmadıkları için eylem yapan taşeron işçilerin sorunun çözülmesi üzerine eylemlerini sona erdirdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde ki demir çelik fabrikasında taşeron olarak çalışan işçiler kadrolu işçileri taşıyan servislere alınmadıkları için eylem başlatmıştı.Taşeron işçilerden Cevdet Yaman, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun girişimleri sonucu sorunun çözüldüğünü söyledi. Yaman yaptığı açıklamada “1 Mart itibari ile fabrika yönetimi taşeron işçilerinin servisleri kullanmasına müsaade etmiyordu. Bizlerde bunun üzerine iş bırakma eylemi yapmıştık. Kdz. Ereğli Kaymakamımız Sayın Nazım Madenoğlu ile yaptığımız görüşmede sorunun çözülmesi için girişimlerde bulunacağını söylemişti. Sayın Kaymakamımızın girişimleri neticesinde bu sabah itibari ile işçi servislerinden tekrar yararlanmaya başladık. Bizim talebimiz yerine getirilmiş oldu ve eylemimizi sonlandırdık. Bizlere bu süreçte yardımcı olan başta Kdz. Ereğli Kaymakamımız Sayın Nazım Madenoğlu olmak üzere, anlayışından dolayı İlçe Emniyet Müdürümüz Fahri Küçük ile Erdemir yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar
 • Serhat Önder
  4 Mart 2017 Cumartesi 18:31

  Hamd olsun

Zamanı geldi, her kes peşinde

22 Şubat 2017 Çarşamba 18:00

Ereğli Haber

Zamanı geldi, her kes peşinde

Köylülerin önemli geçim kaynaklarından biri olan ve baharın müjdecisi olarak bilinen zılbıt otu, kilosu 5 liradan pazarlarda yerini almaya başladı.

Alaplı ilçesinde köylülerin önemli geçim kaynaklarından biri olan ve baharın müjdecisi olarak bilinen zılbıt otu, kilosu 5 liradan alıcı buluyor. Çeşitli yörelerde Hodan, ıspıt otu, sağırdili, kaldırık otu olarak bilinen "Zılbıt" Alaplı'da köylü pazarındaki tesgahlarda yerini almaya başladı. Zılbıt otunu satarak geçimini sağlayan Unver Bozkurt, bahçe ve dere kenarlarında toplanan bir bitki türü olan zılbıtın genellikle Şubat ve Mart aylarında köylülerin geçim kaynaklarından biri olduğunu söyledi. Bozkurt, "Bu bitki yöremizde yerli zılbıt olarak adlandırıyor. Zılbıtın bölgemizde fındık, kestane ve ıhlamurdan sonra köylülerin önemli geçim kaynaklarından biridir. Doğada kendi kendine yetiştiği için herhangi bir masrafı da yok" dedi.

Yorumlar

Balık bitti, fiyatlar tavan yaptı...

20 Şubat 2017 Pazartesi 20:23

Ereğli Haber

Balık bitti, fiyatlar tavan yaptı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde havaların ısınmasıyla denize açılan balıkçılar limana azda olsa tuttukları hamsi, mezgit ve barbunla limana geri dönüyor.

Fırtına ve kar yağışı nedeniyle 20 gündür balık avından elleri boş dönen balıkçılar, havaların ısınmasıyla yeniden denize açıldı. Ereğli Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Firuz Yılmaz yaptığı açıklamada, Karadeniz'deki avlanmayla tezgahlarda çeşitliliğin yaşandığını aktardı.Yılmaz yaptığı açıklamada"Havaların açmasıyla hamsi, istavrit ve barbun az da olsa tezgahlara gelmeye başladı. Az miktarlarda olduğu için fiyatlar da kendini belli ediyor. Şu an tezgahlarda 20 liradan aşağıya satılan herhangi bir balık yok. Hava açınca balık çeşitleri gelmeye başladı. Fiyatlar yüksek, böyle devam edecektir. Fiyatların ucuzlayacağını düşünmüyoruz"

Sezonun sonuna doğru yaklaşıldığını hatırlatan Yılmaz, avlanmanın bu seviyede gideceğini düşündüklerini belirtti. Havaların mevsim normallerinde seyretmesiyle diğer balık türlerinin çıkmaya başlayacağını vurgulayan Yılmaz, "Bundan sonra tirsi balığı, kefal, havalar ısınmaya devam ederse kalkan balığı çıkmaya başlar. Levrek azalır. Karadeniz'de çok fazla çeşitli balık beklemek doğru olmaz. Sezon sonuna kadar iyi av beklemek doğru olmaz. Bu günlerden sonra hamsi artık bölgemizden çıkmaz." diye konuştu.

Tezgahlarda, hamsi ve istavritin kilosu 20, barbun 30, çiftlik balıklarından somon ve çupra 20, alabalık tane 3, levreğin tanesi 12 liradan satılıyor.

Yorumlar
 • Hakan
  4 Mart 2017 Cumartesi 06:55

  Balik varken kaç paraydı ?3 tarafı denizle çevrili ülkedeki balik fiyatlarına bakarmısın küçücük norvec bile dünyaya balik satıyor.bizim herşeyimiz göstermelik !!!

Fatih Çakır'dan yeni istihdam projesi

17 Şubat 2017 Cuma 12:30

Ereğli Haber

Fatih Çakır'dan yeni istihdam projesi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Arçelik A.Ş. ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanlarına birer mektup yazarak kendilerini Ereğli ilçesine yatırım yapmaya davet etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, istihdam sorununa çözüm bulmak için dayanıklı tüketim malları üretimi yapan iki firmanın yönetim kurulu başkanlarına birer mektup yazıp kendilerini Ereğli’ye davet etti. Mektubunda Ereğli ilçesinin hammaddeye yakınlığı, ulaşım, iş gücü ve yan sanayi gibi birçok alanda önemli avantajlara sahip olduğunu anlatan Çakır, mektup yazdığı iki firmanın yönetim kurulu başkanlarından önümüzdeki haftalarda randevu alıp yüz yüze de görüşeceklerini söyledi. Çakır gazetecilere yaptığı açıklamada “Biz yatırım davet mektuplarının bir tanesini Zorlu Holding, bir tanesini de Arçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’na gönderiyoruz. Şehrimizin dayanıklı tüketim mallarının üretimi için uygun bir yer olduğunu anlattık. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın gibi ürünler için yapılacak yatırımda ilçemizin avantajlarını kendilerine anlattık. Bir yatırımda en önemli araçlardan birisi hammaddeye olan yakınlıktır. Burada Erdemir, Tat Metal ve OBAL Alüminyum fabrikaları var. İşgücü olarak ise meslek lisesi mezunu, metal işlerinde, gemi tersanelerinde çalışmış çok tecrübeli iş gücümüz var. Mallarını limanlarımızdan gerek yurt içine gerekse Rusya gibi yurt dışı pazarlarına çok daha uygun maliyetlerle gönderebilecekleri kolay ulaşım imkanımız var. Bizim Ankara ve İstanbul’a karayolu ile yakınlığımız yaklaşık 300 kilometredir. Yollarımız Avrupa standartlarında. Taşımacılığı çok rahatlıkla yapabilirler. Demir yolu projesi ile ilgili olarakta çalışmalar devam ediyor. Demiryolu ile de yük taşımacılığı yapılabilecek. Ereğli’ye böyle bir yatırım yapmayı düşündükleri takdirde bizler hem hükumet kanadı olarak, hemde yerel yönetimler anlamında kendilerine her türlü desteği vereceğiz. Böyle bir yatırım direk kendi bünyesinde 1000-1500 işçi istihdam edecek, yan sanayisi ile birlikte 3-4 bin kişinin çalışabileceği bir sektör. Bu proje toplamda Ereğli’ye 5-6 bin istihdam sağlayacak yeni bir vizyon projedir. Ereğli için bir taraftan turizm, bir taraftan üniversite, bir taraftan da tersane sektörünün canlandırılması diyoruz. İlçemiz özellikle metal iş koluna uygun yan sanayinin olduğu en nadir bölgelerden bir tanesidir. Gerek OSB ve gerekse diğer sanayi kuruluşlarımızda parça üreten çok sayıda firmamız mevcuttur. Biz kendilerini yatırıma davet ettik. Bu tabi sadece mektupla kalmayacak. Kendilerinden randevu talep edip yüzyüze de bir görüşmemiz olacak. Hükumetimizin yetkili kurullarından, bakanlarımızdan da bu konuda yardım isteyeceğiz. Biz iki firmanın da yönetim kurulu başkanlarına Ereğli’mizin ne kadar güzel bir ilçe olduğunu anlattık. Ereğli’ye yeni bir pencere açmak istiyoruz. Ereğli’de ki işsizlik sorununa çözüm bulmak için projeler geliştiriyoruz. Bu şehrin projesidir. Bu projeye herkesin sahip çıkmasını ve herkesi yanımızda görmek istiyoruz” dedi.
Çakır yaptığı açıklamanın ardından iki ayrı mektubu posta yolu ile firmalara gönderdi.

Yorumlar
 • huseyin
  22 Şubat 2017 Çarşamba 11:41

  Ondort senedir neredeydiniz tabii secim yaklasiyo ya birakin artik milleti kandirmayi siz hala tersaneleri acamadiniz dunya devlerinimi buraya getireceksiniz

 • demir
  18 Şubat 2017 Cumartesi 09:01

  bu habere güldüm şu zamana kadar nerdeydınız şimdi secım zamanı geldıya reklam yapın siz

 • MEHMET ŞAHİN
  17 Şubat 2017 Cuma 18:31

  SAYIN İLÇE BAŞKANINI CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDER BAŞARILI ÇALIŞMALARININ DEVAMINI DİLERİM. BU HABERİ YAPAN VEDAT KARDEŞİ CANI GÖNÜLDEN BAŞARILAR DİLERİM BAŞARI TAKIM İŞİDİR KOLAY GELSİN.SLM

 • reklamcı
  17 Şubat 2017 Cuma 18:07

  yaaa başkan bu işler mektup yazmakla olmaz gerçekçi olalım reklamı bırakalım, sen önce tersaneleri canlandır hazır işleyen yerler buralar. gerçekten samimiysen ereğliye yatırımcı gelmesi içimn al bld. bşk. tso bşk.gidin yatırıumcı çağırın öyle mektup işi falan hikaye işler milletin aklıyla oynamasan reel olsan biraz artık

 • ibo gemici
  17 Şubat 2017 Cuma 16:31

  çok beklersin. dikkat etde DÜZCE,ye gitmesinler.ereğlinin sanayi yatırımı için ne alt yapısı,nede arazisi var. dağların tepesinemi yatırım yapacaklar.

Bu tavuklar altın yumurtluyor

12 Şubat 2017 Pazar 14:41

Ereğli Haber

Bu tavuklar altın yumurtluyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde demir çelik fabrikası emeklisi İsmet Koç ile eşi Ayşe Koç, Türkiye’nin birçok ilinden gelen yeşil yumurta talebine cevap veremiyor. Fiyatı 10 TL’den satılan yumurtalara yoğun talep olduğunu dile getiren İsmet Koç, işsiz gençlere sermayesi düşük ancak yoğun talep olan bu işe girmelerini tavsiye etti.

Kdz. EreÄŸli ilçesinde EreÄŸli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Åž.’den emekli olduktan sonra evinin bahçesinde tavuk beslemeye baÅŸlayan 57 yaşındaki Ä°smet Koç ile eÅŸi AyÅŸe Koç (55) geçtiÄŸimiz yıl bir tanıdıklarından aldıkları 8 adet yeÅŸil yumurtadan civciv çıkartıp çoÄŸaltmaya baÅŸladı. YeÅŸil yumurtalardan yaklaşık 250 kadar civciv çıkartan Koç ailesi, yakınlarına bir kısmını dağıttıktan sonra ellerinde yaklaşık 128 kadar yeÅŸil yumurtlayan tavuk kaldı. YeÅŸil yumurta ile ilgili çıkan haberler sonrası telefon numaralarını kimseye vermemelerine karşın Türkiye’nin her tarafından insanların kendilerine ulaÅŸmaya baÅŸladığını dile getiren Ä°smet Koç, iÅŸsiz gençlere bu iÅŸe girmeleri tavsiyesinde bulundu. YeÅŸil yumurtada diÄŸer yumurtalara oranla daha düÅŸük kolesterol bulunması ve renginin farklı olması nedeniyle çok fazla talep olduÄŸunu belirten Koç, yumurtanın tanesinin 10-20 TL, tavuÄŸun ise 200-300 TL arası fiyatlardan satıldığını söyledi. Koç yaptığı açıklamada “Bu iÅŸe 8 yumurta ile baÅŸladık. Åžu anda 128 tavuÄŸumuz var. Talepleri karşılayamıyoruz. Türkiye’nin her tarafından, her vilayetten arıyorlar. Daha önce yaptığımız haber internetlere çıktığında telefonlarımızda yoktu ama insanlar arayıp bizi buluyorlar. Bu güne kadar gelen hiçbir arkadaşıma ‘hayır’ demedim, hep ‘evet’ dedim. Bütün arkadaÅŸlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık ama bundan sonra karşılayacak durumda deÄŸiliz. Ben buradan EreÄŸli halkına sesleniyorum; lütfen bu yeÅŸil, mavi ve siyah yumurtlayan tavuklardan edinsinler. ArkadaÅŸlarımız Ä°stanbul’dan geldiler ve bu tavuklar Ä°stanbul’a gidecek. Balıkesir, EskiÅŸehir, Konya’ya ve TekirdaÄŸ’a da gidecek. Türkiye’nin her tarafından arıyorlar. Yok satıyoruz ama bir türlü insanlara biz bunu anlatamadık. Geliyorlar tavuk istiyorlar. Tavuk almayın, yumurta alın ve onlardan civciv çıkartın. Bu yumurtanın özelliÄŸi astım hastalığına bire bir deniliyor kolesterol oranı çok düÅŸük olduÄŸu için. Televizyonlarda da görüyorsunuz bu yumurtanın tanesi 10 TL ile 20 TL arası. Tavuklar 300 TL, horozlar 200 TL. Bu altın satıyor, talebe cevap veremiyoruz. Ä°stanbul’dan bir fabrikanın patronu arıyor ‘Ä°smet bey bana ne olur 5 tavuk gönderir misin? Yok’ diyorum ısrar edince bu hafta gidip kendisine kürkükle beraber götüreceÄŸim. Oda çoÄŸaltacak bunları. Bu iÅŸ insanlara bir ekmek kapısı” dedi.
Biri erkek, biri kız olmak üzere iki çocuÄŸu olduÄŸunu ve ikisinin de evlendiÄŸini anlatan Ä°smet Koç, paraya ihtiyacı olmadığını, sadece gençlere örnek olmak için bu iÅŸi yaptığını belirtti. Gençlerin madene, demir çeliÄŸe ve belediyelere asgari ücretle girmek için uÄŸraÅŸmasına gerek olmadığını belirten Koç, iÅŸsiz gençlerin bu iÅŸi küçük çapta da yapmaya baÅŸladıkları asgari ücretten daha fazla gelir elde edebileceÄŸini söyledi.
YeÅŸil ve mavi yumurtaya bu kadar ilginin olacağını hiç beklemediÄŸini ifade eden AyÅŸe Koç ise bu iÅŸi ufak çapta yapmaya baÅŸlamalarına raÄŸmen ÅŸu adan her aya cebine bir asgari ücretin girdiÄŸini ve bu gelirle de çok mutlu olduÄŸunu ifade etti.
Ä°stanbul’da özel bir ÅŸirkette çalışan ve yeÅŸil yumurta üretimi yapmak için Kdz. EreÄŸli ilçesine Ä°smet Koç’tan yumurta ve tavuk almaya gelen Taner Yaylamış ve arkadaşı Kaan Dalay’da yeÅŸil yumurtayı ilk kez gördüklerini söyledi. Taner Yaylamış konuÅŸmasında ÅŸunları söyledi; “Biz Ä°stanbul’dan geliyoruz ve bu iÅŸe yani baÅŸladık. YeÅŸil yumurtlayan tavukların yumurtalarını daha önce hiç görmemiÅŸtim. Ä°lk defa burada gördüm. Abimizin de dediÄŸi gibi kolesterole iyi geldiÄŸini duydum. Bizde bu iÅŸi yapmaya karar verdik. Allah nasip ederse bizde bu tavukları çoÄŸaltmaya çalışacağız.”
Ä°smet ve AyÅŸe Koç, çifti yeÅŸil yumurtaları her gün gelen talebe göre Türkiye’nin dört bir yanına kargo ile gönderiyor.

Ä°smet Koç telefon: 0 532 624 47 84

Etiketler:

Zonguldak , Kdz. Ereğli , Yeşil yumurtlayan tavuk , yeşil yumurta , İsmet Koç , Araucanas , Erdemir

Yorumlar
 • Ali ali
  26 Mart 2017 Pazar 17:52

  Acaba bu yumurtadan siparis vere biliyormuyuz

 • alikemalkurtoglu
  14 Şubat 2017 Salı 23:01

  ismet tavuklar ceyrek mi yoksa yarim altın mı yumurtluyo

 • Aydın karadağ
  13 Şubat 2017 Pazartesi 12:27

  değerli üstadım seni canı gönülden tebrik ederim. bu örnek davranışından dolayı... seninle bir dönem meclis üyeliği yaptım senin nasıl bir dost arkadaş ve ereğli sevdalısı olduğunu bilenlerdenim.inşallah seninle bir daha siyaset yapmayı Allah bize nasip eder.tam bir abisin.sende bu enerji var iken bizde seninle her şeye varız...seni seviyoruz ve seviliyorsun....

 • hakan gündüz
  12 Şubat 2017 Pazar 15:20

  selm ısmet eviyle tanışmak izdiyom benimde böyle bir projem var ama bu işi yapmaktan için bilgi alacak birini bulamadım.gentini kabul ederse onunla konuşmak ve bir gü almak izderim .bu konuda yardımcı olursa beni çok mutlu eder