Tapu Müdürü Kırgöz TSO’yu ziyaret etti

13 Mart 2018 Salı 15:27

Tapu Müdürü Kırgöz TSO’yu ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Tapu Sicil Müdürü Aysun Kırgöz, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi (TSO) Başkanı Sertan Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Tapu Sicil Müdürü Aysun Kırgöz, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ve Başkan Yardımcısı Abdülkadir Çınar’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten TSO Başkanı Yalçın, Kırgöz’e oda çalışmaları hakkında bilgi verdi. Tapu Sicil Müdürü Kırgöz de Yalçın’a çalışmalarında başarılar diledi. Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Etiketler:

TSO , Kdz. Ereğli , Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın , ziyaret ,

Yorumlar

Ereğli’nin markası Big Daddy 25. yılına girdi

13 Mart 2018 Salı 15:16

Ereğli’nin markası Big Daddy 25. yılına girdi

Kdz. Ereğli ilçesinde 1994 yılında Feridun Eken tarafından kurulan ve ilçenin önemli markalarından biri haline gelen Big Daddy Pizza & Burger kuruluşunun 25. Yılını çalışanları ile birlikte kutladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde 12 Mart 1994 tarihinde Feridun Eken, Mustafa Ünal Atay tarafından kurulan ve ulusal markalarla rekabet ederek 24 yılını başarı ile tamamlayan Big Daddy Pizza & Burger 25. Yılını Yalı Caddesi’nde ki merkezinde kutladı. 25 yılda Ereğli’nin en iyi markalarından biri haline gelen Big Daddy Pizza & Burger işletmecileri Ferhat Eken, Osman Yavuz, eski ve yeni çalışanları bir araya geldi.
25 çalışanı ile Yalı Caddesi ve Ereylin Alış Veriş Merkezi’nde hizmet veren Big Daddy Pizza & Burger 25. Yılını kesilen pasta ile kutladı. Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan Big Daddy Pizza & Burger işletmecisi Ferhat Eken, bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkür etti. Eken konuşmasında “ 12 Mart 1994 tarihinde başlayarak bu gün 24. Senemizi doldurduk ve 25. Yaşımıza giriyoruz. Kuruluşumuzdan itibaren emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Başta rahmetli aile üyelerimiz, rahmetli Tahsin Keçibaş, Yüksel ustamız, İhsan abimiz, Kazım abimiz, Fatma hanım, Hasan ustamız, bütün eski ve yeni çalışanlarımızla daha nice iyi günler görürüz inşallah. Osman Yavuz ailemize yeni katıldı. Big Daddy bizim hiçbir zaman ticaret kapısı olarak gördüğümüz bir işletme olmadı. Sıfat olarak patronduk belki ama hep bu ailenin bir üyesi olduk. Öyle yaşadık, İnşallah öyle devam ettireceğiz. Rahmetli insanlardan bahsedince biraz duygulandık. İnşallah hep böyle bir aile olarak devam ederiz.”
Big Daddy Pizza & Burger’in yeni ortaklarından Diş Hekimiz Osman Yavuz ise Big Daddy’nin pizzalarını Eken Pastanesi’nde yemeye başladıklarını belirterek, eski ve yeni çalışanlarla tanışmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Yavuz konuşmasında “Özellikle buradan emekli olmuş ebi ve ablalarımızı görmek beni çok mutlu etti. Gençler ileride de inşallah sizlerde onlar gibi olursunuz. Ablam anlatıyor ‘Buradan kazandığımla çocuklarımı okuttum, evimi aldım’ diyor. Demek ki çalışınca oluyormuş. Ferhat kardeşimde sağolsun bu aileye bizi de dahil etti. İnşallah bizde çıtayı bir kademe daha yukarı çıkarmaya çalışacağız. Hepiniz çok sağolun” dedi.
Eken ve Yavuz eski ve yeni çalışanları ile birlikte 25. Yaş günü pastasını birlikte kesti.

Yorumlar

Başkan Demirtaş, Keleş ve ekibini ağırladı

12 Mart 2018 Pazartesi 16:23

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş, Keleş ve ekibini ağırladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli TSO yönetimine aday olan Arslan Keleş ve ekibini makamında kabul etti. Keleş ve arkadaşlarına başarılar dileyen Demirtaş “Kazanan Ereğli olsun” dedi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli TSO’nun Nisan ayında yapılması planlanan organ seçimlerinde aday olan Arslan Keleş ve arkadaşlarını makamında ağırladı.

“Amaç koltuk değil Ereğli’yi büyütmek olsun”
TSO seçimlerin kardeşlik çerçevesinde bayram havasında geçmesini dileyen Demirtaş, amacın koltuk değil Ereğli’yi büyütmek olması gerektiğini vurguladı. Demirtaş konuşmasında “Ticaret be Sanayi Odası seçim çalışmalarını takip ediyoruz. Diğer adaylarda geliyor. Bizim temennimiz güzel bir seçim olmasını temenni ediyorum. ‘Kazanan Ereğli olsun, Ereğli ekonomisi olsun’ diyorum. Abi kardeşlik çerçevesinde, bayram havasında bir seçim olmasını temenni ediyorum. Sonuçta Ereğli’nin gidişatı belli. Ereğli her geçen gün ekonomik olarak kötüye gitmekte. Ereğli ve Gülüç her ne kadar ayrıda olsa Ereğli bizim ilçemiz. Ereğli’ye yapılan her hizmetin bize faydası olur. Ereğli’yi ekonomik, sosyal ve hizmet anlamında öne çıkmasını istiyoruz. Ben bu anlamda yönetime yeni gelecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yüzünüzü kara çıkartmasın. Amaç koltuk olmasın, kazanan Ereğli olsun” dedi.

“Gülüç’te ki dokunuşu TSO’da yapmak istiyoruz”
Başkan Demirtaş ile Gülüç’ te birçok şeyin değiştiğini ve yapılan güzel çalışmaları takip ettiklerini belirten Arslan Keleş ise kendilerinin de Kdz. Ereğli TSO’da aynı dokunuşu gerçekleştirmek istediklerini vurguladı. Keleş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizde sizin söyledikleriniz gibi aynı amaç için yola çıktık. Amacımız Ereğli’yi büyütmek. Ereğli ve Gülüç’ü bir bütün olarak görüyoruz. Ereğli’de istihdam olarak en büyük katkıyı sağlayan Gülüç’tü. Gülüç’ün yeniden eski günlerine dönmesi şehrimizin eski günlerine dönmesi anlamına gelecek. Birlik, beraberlik ve uyum içerisinde çalışma amacıyla yola çıkmış, kendi işinde başarılı, şehrin sorunlarını kendi sorunu olarak gören tüm zamanını ve eforunu şehrin büyümesi için harcayabilecek olan bir ekibiz. TSO’nun 15 Nisan’da organ seçimleri var. Ciddi bir rekabet var ve bu rekabet kaliteyi getirecektir. Bunun sonucunda güzel şeyler ortaya çıkacaktır. Her kes bu amaçla çalışıyor. Sizler burada yakından takip ettiğimiz belediye başkanlarımızdan bir tanesisiniz. Güzel işler yapıyorsunuz. Gülüç’te birçok şeyi çok kısa sürede değiştirdiniz. Bizde aynı dokunuşu TSO’da yapmak istiyoruz. Birçok şeyi değiştirebileceğimizi düşünüyoruz. Sizler bunun en güzel örneklerinden bir tanesisiniz. Seçilmişler olarak birlikte çalışacağız. Hepimizin amacı aynı, bu şehri büyütebilmek. Gülüç Ereğli ile entegre olmuş durumda. ‘Bu şehri nasıl büyütebiliriz?’ bununla ilgili oturup konuşacağız. Sizlerde bizi ve arkadaşlarımızı yakinen tanıyorsunuz. Diyalog ile birçok problemin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz. Biz bir güç olursak istediklerimizi Zonguldak ve Ankara’dan alabiliriz.”

Demirtaş, Keleş ve ekibi ile basına kapalı bölümde bir süre sohbet etti.

Yorumlar

Alaplı OSB'de 11 firmaya yer tahsisi yapıldı

12 Mart 2018 Pazartesi 15:57

Alaplı OSB'de 11 firmaya yer tahsisi yapıldı

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) alt yapı çalışmalarında sona gelinirken şuana kadar 36 parselden 11 yatımcı firmaya yer tahsisi yapıldığı belirtildi.

Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Alaplı-Ereğli arası çevre yolunun yapımı ile birlikte Alaplı OSB’nin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. 1998 yılında kurulma çalışmaları başlayan Alaplı OSB’ye şu ana kadar 16 milyon TL yatırım yapıldığını dile getiren Ocak, fabrikaların çalışmaya başlaması ile birlikte ilçede bir tane bile işsiz genç kalmayacağını vurguladı.
Alaplı Organize Sanayi Bölgesi’nin su, elektrik, kanalizasyon, yol ve çevre düzenlemelerini kapsayan alt yapı çalışmalarında sona gelindiğini anlatan Ocak “OSB’yi Alaplı’nın ekonomi ve istihdam alanında kalkınma reçetesi olarak görüyoruz. Alaplı OSB ve Islah OSB’de alt yapı çalışmaları artık tamamlanma aşamasına geldi. Alaplı OSB’ye şimdiye kadar altyapı ile birlikte 16 milyon TL tutarında yatırım yapıldı. 36 parselden 11 yatırımcı firmaya yer tahsisi gerçekleşti. OSB'yi belirli bir sürece soktuk. Bundan sonra ikinci etaptaki tahsis çalışmaları başlayacak. Hedefimiz istihdamı en fazla yaratacak firmalarla burada yatırım yapmak. OSB Alaplı'nın işsizlik sorunu çözecektir. Alaplı TSO olarak son bir işsiz genç kalmayıncaya kadar ekibimizle birlikte Alaplı için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Ocak, Alaplı OSB’de ki çalışmaları yakından takip ederek bir an önce fabrikaların faaliyete geçmeleri için işi sıkı tuttuklarını anlattı.

Etiketler:

Alaplı , OSB , yatırımcı , fabrika ,

Yorumlar
  • Mustafa
    5 Mayıs 2018 Cumartesi 00:49

    Sizinle bir projede bulunmak isterdim ve şimdi tat metal asitleme binasını yapiyorum

Kızılay evi yanan aileye sahip çıktı

12 Mart 2018 Pazartesi 15:51

Kızılay evi yanan aileye sahip çıktı

Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim ve Lojistik Merkezi Müdürlüğü ekipleri, Alaplı'daki yangında evini kaybeden Karahan ailesine gıda ve eşya yardımında bulundu.

Zonguldak Alaplı ilçesi Belen köyünde geçen ay yangında evini ve eşyalarını kaybeden ve eski bir köy okulunda yaşayan Karahan ailesine Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetimi tarafından yatak, battaniye, yastık, elektrikli soba ve gıda maddelerinden oluşan yardım malzemelerini ulaştırdı. Malzemelerin teslimi sırasında bilgi veren Türk Kızılayı Düzce Affet Yönetim Personeli Sezai Şahinli, Türk Kızlayı'nın yardım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Yangında Karahan ailesinin bütün ev eşyasının yandığını aktaran Şahinli, "Belen Köyündeki Karahan ailesinin evinde yangın çıktığı ve evin kullanılamaz hale geldiği bilgisi bize ulaştı. Vatandaşımız, maddi imkanı olmadığı için bizden destek istedi. Biz de bu ailenin mağduriyetinin giderilmesi için gıda, mutfak gereçleri, giyim ve yatak malzemeleri yardımında bulunduk" dedi.
Köy sakinlerinden evin yanmasına şahit olan Şaban Buldun ise, "Evin yanması sırasında tanık olarak ifade veren kişiyim. Evin dumanlarını görerek buraya hareket ettik. Yapacağımız hiç bir şey yoktu. İtfaiye haber verdikten sonra buraya geldi. Ev yanmıştı. Evden hiç bir şey kalmadı. Kızılay'ımızdan Allah razı olsun. Karahan ailesine yardımcı oldu. Yiyecek gıda maddesi, elbiseler ve yatak gibi yaşam malzemeleri getirdi. Allah Devletimize zeval vermesin. Kızılay'ımız her affet de her tarafta olduğu gibi bugün burada olmuştur kendilerine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

kızılay , yardım , evi yanmıştı ,

Yorumlar