Tanyıldız Grup yatırımlarını 2021'de Almila ile sürdürüyor

3 Şubat 2021 Çarşamba 13:01

Tanyıldız Grup yatırımlarını 2021'de Almila ile sürdürüyor

Kdz. Ereğli ilçesinde 1980 yılında temelleri atılan Tanyıldız Grup 2021 yılınada yatırımla başladı. 40 yıldır sürekli büyüyen Tanyıldız Grup bu yıla da bebek, çocuk ve genç odası mobilyasının Türkiye’de ki öncü markalarından Almila’yı bünyesine katarak yeni bir mağaza daha açtı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde 1980 yılında merhum Paşa Tanyıldız’ın oğulları Habib, Remzi, Mehmet, Gürbüz ve Turgut ile torunu Tasin Tanyıldız ile beraber kurdukları Tanyıldız Grup, her geçen yıl yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. 1980 yılında bakkal olarak faaliyete başlayan Tanyıldız Grup, 1999 yılında Eti bayiliğini aldı. 2000 yılında Doğtaş Mağazası’nı faaliyete geçiren Tanyıldız Grup, 2008 yılında Tadım bayiliği, 2014 yılında ise Kelebek Mağazasını açtı. 2016 yılında Enzahome ve Arçelik mağazalarını açan Tanyıldız Grup, aynı yıl dünya markası CocaCola’nın bayiliğini aldı. 2020 yılında Yataş Bedding ve Divan Mobilya mağazalarını açarak yatırımlarını sürdüren Tanyıldız Grup 2021 yılında da Almila mağazasını açarak yatırımlarını sürdürüyor. Tanyıldız Grup yaptığı yatırımlarla bölge ekonomisine önemli katkı sağlarken, 75 çalışanı ile istihdama da önemli bir katkı sağlıyor. Tanyıldız Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Tanyıldız 1980 yılında başlayan ticari serüvenlerinin geride kalan 41 yılda başarılı bir şekilde devam ettiğini ve yatırımlara devam ettiklerini söyledi. Aile şirketi olarak bayisi oldukları gıda firmaları ile mobilya ve beyaz eşya mağazalarında elde ettikleri başarının önceliği her zaman müşteri memnuniyetine vermelerinin yattığının altını çizen Tanyıldız, 2021 yılının başında Almila Mobilya mağazası ile yatırımlarını sürdürmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Dünya ve Türkiye’nin önde gelen markalarını Ereğli halkının hizmetine sunmaktan gurur duyduklarını dile getiren Tanyıldız, ayrıca her yeni iş yerinde yeni bir istihdam alanı oluşturmanın kendilerini daha da mutlu ettiğini ifade etti. Tanyıldız yeni yatırımları Almila’da bölge halkının bebek, çocuk ve genç odası ihtiyacına karşılık verecek. Tanyıldız, Almila’nın farklı tasarım mobilya, oda takımları ve akıllı mobilyalar ile çocukların yaşam alanlarını süsleyeceğini söyledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , tanyıldız , almila

Yorumlar
  • EREĞLİLİ
    13 Şubat 2021 Cumartesi 10:30

    TEBRİK EDERİM EREĞLİYE İSTİHDAM SAĞLIYAN BİR FİRMA

Elektrik kesintilerini mum yakarak protesto ettiler

1 Şubat 2021 Pazartesi 15:50

Elektrik kesintilerini mum yakarak protesto ettiler

Kdz. Ereğli ilçesinde görev yapan muhtarlar yaşanan elektrik kesintilerini mum protesto etti.

Geçtiğimiz günlerde kent merkezi ve bölgede etkili olan kar yağışı sonrasında yaşanan enerji kesintileri Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği tarafından protesto edildi. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Lokali’nde bir araya gelen yaklaşık 50 kadar köy ve mahalle muhtarı uzun süren elektrik kesintilerini mum yakarak protesto etti.

Kar yağışının vatandaşlar olarak keyif olmaktan çıkıp çileye ve karabasana dönüştüğünü belirterek sözlerine başlayan Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, tüm bölgede elektriklerin kesildiğini ve yaklaşık 10 gün enerji sıkıntısı çekildiğini ifade etti. Solunum cihazına ve diyaliz cihazına bağlı yaşayan vatandaşların sıkıntı çektiğini vurgulayan Kılıç şunları söyledi;

“Eğitim gören çocuklarımız uzaktan eğitim görmekten mahsun kalmışlardır. Enerjiye bağlı su hatlarımız özellikle köy muhtarlarımız su pompasıyla su sıkıntısı yaşamışlardır. Köylerin binbir emekle hazırladıkları kışlık ürünlerin hepsi zayi olmuştur. Evlerde beyaz eşyalar enerjinin defalarca kesilmesiyle zarar görmüştür. Tüm bu sıkıntılar yaşanırken muhtarlarımız karşılarında elektrik kurumundan muhatap bulamamış ve şikayet için geri dönüşüm sağlanmamıştır. Göz göre göre gelen bu kar yağışında Enerjisa sınıfta kalmıştır. Bölgemizin sahipsiz olması nedeniyle sadece Enerjisa ile ilgili değil, yanında Türk Telekom da kopan telefon hatlarını şuana kadar bakım ve tamir etmemiştir. Muhtarlarımız dilekçeleri ile belirttiği üzere 1974 yıllarında yapılan ana hatlar ile tali hatlar ağaç direkler eğik, çürük, tehlike arz ettiği, defalarca müracaat etmesi üzerine bölge yine yatırım kapsamına alınmamıştır. Son 1 yılda yaklaşık her hafta bakım onarım ve yatırım çalışmaları nedeniyle enerjiyi kesen elektrik kurumu, bu bakım onarım çalışmalarını nerelerde yapmıştır? Elektrik kurumu faturaları tahsil ederken göstermiş olduğu hassasiyeti, kendini yenileme modernizasyon ve personel takviyesi konusunda neden kendini göstermemiştir. Bu sıkıntıların giderilmesinde büyük çaba sarfeden sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail Çorumluoğlu’na ve bizim vatandaşlarımızın yanında oldukları için şükranlarımızı sunuyoruz. Kısıtlı imkânlarla sahada cansiparane olarak çalışan Enerjisa personeli ve özel idare personeline çok teşekkür ediyoruz. Unutulmuş kentin evlatları olarak, kamuoyuna bildiriyoruz ki biz atanan insanlar değiliz, bizler hem devleti, hem de milleti temsil eden seçilerek görev almış muhtarlarımız, bu nedenle bizlere yetki veren vatandaşlarımızın haklarını hizmet alma noktasında sonuna kadar şerefimiz ve onurumuz gibi koruyacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , muhtarlar , elektrik kesintileri

Yorumlar
  • Muhtar KARABULUT
    1 Şubat 2021 Pazartesi 18:52

    Haklı davamızda yanımızı Destekleyen Sesimiz Gözümüz olan Siz Basınımıza Teşekkür ederim.

Yağmur ve rüzgar etkili oldu

30 Ocak 2021 Cumartesi 16:25

Yağmur ve rüzgar etkili oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Batı Karadeniz bölgesi için uyarılarının ardından Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yağmur etkili oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre; bugün (30 Ocak Cumartesi) saat 11.00 ile 31 Ocak Pazar günü saat 11.00 arasında Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına bekleniyor.     

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Rüzgarların; yarın öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'de zamanla tüm Karadeniz Bölgesi'nde güneyli yönlerden fırtına(40-74 kilometre/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 kilometre/saat), yüksek kesimlerde tam fırtına (89-102 kilometre/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.  

Öte yandan İçişleri Bakanlığınca 81 ile gönderilen genelge doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlaması sürüyor. Kdz. Ereğli’de cadde ve sokaklar boş kaldı. İşine giden ve temel ihtiyaçları karşılamak için dışarıda olan vatandaşlar da yağış altında şemsiyeleri ile önlem aldı. Rüzgar nedeniyle denizde dalgalar oluştu.

Dün akşam saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması 1 Şubat Pazartesi günü sabah saat 05.00'te sona erecek.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , yağmur

Yorumlar

Hamsi avı yasağı fiyatları artırdı

29 Ocak 2021 Cuma 18:07

Hamsi avı yasağı fiyatları artırdı

Hamsi avı yasağı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 3. kez uygulanarak 7 Şubat’a kadar uzatıldı. Hâl böyle olunca tezgâhlardaki hamsiler cep yakıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Karadeniz’de bulunan hamsilerin büyük bir bölümünün avlanabilir asgari boy uzunluğunun altında olması nedeniyle 7 Şubat tarihine kadar av yasağı getirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 9 santimin altında hamsi avı yapılmasına müsaade edilmeyecek, denildi.

Yasak kararı sonrası Kdz. Ereğli’de hamsi fiyatları 25-30 liraya kadar çıktı. Fiyatların yükselmesi ile vatandaşlar tarafından balığa rağbet azaldı. Son günlerde yaşanan fırtınadan kaynaklı balıkçıların avlanamaması ve tezgâhlarda balık çeşidinin azalması dikkat çekiyor.

Yasağın kalkacağı tarihi beklediklerini belirten balıkçı esnafı Barış Okumuş, tezgâhta yer alan hamsinin İğneada’dan geldiğini ifade etti.

Tezgâhta yer alan balıklardan Hamsi 25 lira, Çupra 30 lira, Levrek 40 lira ve Norveç Somonu 85 liradan alıcı buluyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , hamsi , hamsi avı yasağı

Yorumlar

Muhtar oğlunun nikahını kıydı

29 Ocak 2021 Cuma 14:49

Muhtar oğlunun nikahını kıydı

Kdz. Ereğli Yalnızçam Köyü Muhtarı Ersin Kuşcu oğlunun nikahını kıydı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Yalnızçam Köyü Muhtarı Ersin Kuşcu, oğlunun nikahın kıyarak çifte mutluluk yaşadı. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, genç çifte Ereğlili muhtarlar adına hediye takdim ederken kendilerine mutluluklar diledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , ersin kuşcu

Yorumlar