TÜGVA'lı Gençler Celil Uzun’la kahvaltıda buluştu

18 Şubat 2019 Pazartesi 14:32

TÜGVA'lı Gençler Celil Uzun’la kahvaltıda buluştu

Türkiye Gençlik Vakfı Alaplı Şubesi tarafından AK Parti Belediye Başkan Adayı Celil Uzun onuruna bir kahvaltı programı düzenlendi.

Bir kahvaltı salonunda gerçekleşen programa; Ak Parti Belediye Başkan Aday Celil Uzun, İlçe Başkanı Mustafa Yavuz , Alaplı TÜGVA Temsilcisi Gökhan Gülsoy ve TÜGVA yönetimi ile basın mensupları katıldı.
Türkiye Gençlik Vakfı Alaplı Şubesi tarafından 31 Mart seçimleri öncesi AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun onuruna bir kahvaltı programı düzenlendi.
Söz konusu programda ilk olarak söz alan Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun , seçim öncesi böyle bir ortamda gençlerle bir araya gelmek ve gençlerin sorunlarını dinlemek onlarla sohbet ortamında bulunmak için beni çok sevindirdi" diye konuştu.
Uzun, "31 Mart seçim öncesi gençlerle sorunları dinlemek onların bizlere sorunlarını dinleyerek çalışmaları masaya yatıracağız. sizlere de biz projelerimizi tanıtacağız. Nerede eksiklik var, nerede yapılacak bir çalışma var, bunları konuşmak. Özellikle genç kardeşlerimizin fikirlerini öğrenmek ve dinlemek istiyoruz.bu gibi toplantıları sık sık beraber yapacağız.sizin fikirleriniz bizim için çok önemli.bunları da dinleyeceğiz.sizler bizim geleceğimizsiniz. Türkiye’nin geleceğisiniz. Sizler ülkemizin tarihine kültürüne sahip çıkan insanlar olacaksınız.inşallah bu yolda eğitim konusunda olsun hükumetimiz sizlerle birlikte olmaya çalışıyorlar.Belediye Başkanını kazandığımızı da diğer şehirlerimizde olduğu gibi ve diğer Belediye Başkanları yaptığı gibi sizlerle birlikte olacağız. İnşallah bunlar nedir, ihtiyaçlarınız nedir , bunların hepsini tespit etmeye çalışıyoruz.sizlerden fikir almaya çalışıyoruz.”şeklinde konuştu.
Alaplı Türkiye Gençlik Vakfı olarak Alaplı’da ilk defa gerçekleştirdiği kahvaltı son olamayacağı gibi ve bu gibi kahvaltılar zaman içerisinde düzenleyeceklerini ve bir çok etkinlikler düzenleme programları yapacaklarını söyleyen, Gülsoy, "Türkiye Gençlik vakfı , Türkiye’de 81 ilde ve neredeyse tüm ilçelerde sosyal kültürel, sportif eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bizde bu Vakfın bir parçası olarak Alaplı temsilcisiyiz.Üniversite kardeşlerim Anadolun değişik ilçelerinden değişik kültürlerinden ilçemize gelerek eğitimi alıyorlar.bizim sizden beklentilerimiz daha yüksek değişik sosyal kültürel eğitici faaliyetlerle hem Öğrenci hayatınızın daha sosyal geçmesi, hem Alaplı’mıza daha değer katmanız anlamında sizden beklentimiz var.sizlerle birlikte eğitim faaliyetlerimizi artıracağız inşallah" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

ERİDAK üyelerine güncelleme semineri verdi

18 Şubat 2019 Pazartesi 14:21

ERİDAK üyelerine güncelleme semineri verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren ERİDAK üyelerine eğitim verdi.

Kdz. Ereğli’de yaklaşık 350 kişiye gönüllü itfaiyecilik kapsamında eğitimler veren ve 10 defa gönüllü itfaiyecilik kursları açan ERİDAK Pazar günü Kdz. Ereğli İtfaiye Müdürlüğü Kışla Merkezinde üyelerine güncelleme semineri verdi. Üyelerinin kaynaşması hem de yeni alınan araç gereçlerin tanıtımı ve kullanımı hakkında eğitim veren ERİDAK yönetimi güncelleme eğitimlerinin devam edeceğini belirtirken eğitime katılan tüm üyelere teşekkür etti.

Yorumlar

112 helikopteri 53 yaşındaki hasta için havalandı

18 Şubat 2019 Pazartesi 12:58

112 helikopteri 53 yaşındaki hasta için havalandı

Zongudak'ta 112 Acil Sağlık Hizmetleri'ne bağlı hava ambulansı, 53 yaşındaki solunum hastası için havalandı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde 6 aydır tedavi gören Anestezi ve Reanimasyon Bölümü'nde tedavi gören 53 yaşındaki Mustafa Uzunay için 112 helikopteri havalandı. 6 ay boyunca solunum rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Uzunay, ileri işlem ve tedavi amacıyla Ankara Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon bölümü tarafından kabul edildi. 112 helikopteri hastayı almak için Kozlu Şehir Stadı'na iniş gerçekleştirdi. Ambulans ile getirilen hasta sedye yardımıyla helikoptere taşındı. İtfaiye polis ekipleri de statta hazır bekletildi. Havalanan helikopter Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.

Yorumlar

Kestiği ağaçla birlikte yere düşen kişi ağır yaralandı

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:24

Kestiği ağaçla birlikte yere düşen kişi ağır yaralandı

Zonguldak'ta MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy'un kardeşi kestiği ağaçla birlikte yere düşerek kafasından ağır şekilde yaralandı.

Olay, Dilaver Mahallesi Sınır Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, elektrik teknisyeni Murat Kıransoy evlerinin önünde bulunan ağaçları kestiği esnada Kıransoy'un kestiği ağaçla birlikte yere düşerek ağır yaralandı. Kafasının üzerine düşen ağaçla yaralanan Murat Kıransoy, yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansı ile Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan Murat Kıransoy, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Durumu ağır olan Kıransoy'un hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar

Köpeğin imdadına sporcular ve hocalar yetişti

17 Şubat 2019 Pazar 20:16

Köpeğin imdadına sporcular ve hocalar yetişti

Zonguldak'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Fener sahasında sokak köpeği tesisin tellerine takılarak nefessiz kaldı. Köpeğin imdadına sporcular ve hocalar yetişti

Sahada antrenman yapan sporcular hemen tesis sorumlusu 52 yaşındaki Ayhan Hotan'a haber verdi. Hotan, makas yardımıyla sokak köpeğini tellerden kurtararak nefes almasını sağladı. Ardından tesis sorumlusu Ayhan Hotan, köpeğin üzerinde oluşan yara bere izlerini tedavi ederek karnını doyurdu. Hotan'ın yapmış olduğu bu anlamlı hareket antrenör ve sporculardan büyük takdir topladı.
Tesis sorumlusu Ayhan Hotan, ''sporcular yanıma geldi hocam köpek sıkışmış dediler. O anda hemen koştum. Köpeğin boynuna teller dolanmış. Nefes alamayacak hale gelmiş. Hemen telleri bıçakla keserek köpeğin nefes almasını sağladık. Köpeği ondan sonra tellerden ayıkladım. Şuandan durumu gayet iyi'' şeklinde konuştu.

Yorumlar