TTK’ya daimi 30 işçi alınacak

18 Kasım 2021 Perşembe 18:33

TTK’ya daimi 30 işçi alınacak

Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda çalıştırılmak üzere 30 daimi işçi alınacak.

2021 yılı Genel Yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde, Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda yer üstü iş yerlerinde 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere işçi alınacak.

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre, Zonguldak İş Kurumu aracılığı ile 11 kaynak işçisi, 13 mekanizasyon ve pres işçisi, 4 talaşlı imalat işçisi, 1 ağaç işleri işçisi, 1 elektrik olmak üzere 30 nitelikli eleman alımı yapılacak.

22 Kasım’da başlayacak başvurular 26 Kasım’da sona erecek. Başvuru yapacak adayların 18 ve 34 yaş arasında olması gerekiyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , ttk , işçi alınacak

Yorumlar

Yeni araçlar hizmete girdi

18 Kasım 2021 Perşembe 15:52

Yeni araçlar hizmete girdi

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Belediyesi’nce alınan 2 iş makinesi düzenlenen törenle hizmete alındı.

Kandilli Belediyesi, araç filosuna kattığı bir adet kazıcı yükleyici makina ile bir adet vidanjörü düzenlenen törenle hizmete aldı. 

Belediye önünde düzenlenen törene Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Kandili Jandarma Karakol Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş Hakan Aksu, meclis üyeleri ve belediye personeli katıldı. 

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan törende araçların kazasız belasız kullanılması dileğiyle kurban kesildi, dualar edildi. 

Aydın, “Önemli olan vatandaşımızın kusursuz hizmet görmesi”

Törende konuşan Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, belediye olarak ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanları bütçelerinin el verdiği ölçüde temin etmeye çalıştıklarını belirtti. Başkan Aydın açıklamasında, “Bu bağlamda kazıcı yükleyici makinamızı belediyemizin bütçesinden satın alarak ve beldemizin ihtiyaç duyduğu vidanjörümüzü de Türkiye Belediye Birliği’nden hibe olarak temin etmiş bulunmaktayız. Bugün de bunların servise verilmesiyle ilgili tören düzenledik. Beldemize hayırlı uğurlu olsun. Zaman içinde ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanları yine beldemizin bütçesiyle ve diğer hibe kanallarıyla tamamlamaya devam edeceğiz. Önemli olan bölgemizin, vatandaşlarımızın kusursuz bir şekilde hizmet görmesi” dedi. 

Tören sonunda katılımcılara yemek ikramında da bulunuldu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , kandilli belediyesi , araç , belediyeler birliği , mustafa aydın

Yorumlar
  • Mehmet
    18 Kasım 2021 Perşembe 16:03

    Kandilliye hayırlı uğurlu olsun

Çınar, IBF toplantısını değerlendirdi

18 Kasım 2021 Perşembe 13:09

Çınar, IBF toplantısını değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, 14-17 Kasım 2021 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen IBF (International Business Forum - Uluslararası İş Forumu) toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çınar, IBF toplantısının dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile olan ticari ilişkilerin daha da gelişmesine önemli katkı sağlayacağını ifade etti. Başkan Çınar toplantıya ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede şu bilgilere yer verdi:

“IBF Toplantımızın 25.’sini, bu sene dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan’da gerçekleştirildi. Dünyanın farklı noktalarından 30 ülkeden 600’e yakın iş insanımız Bakü’de bir araya gelerek karşılıklı ticaret, ortaklık ve iş alanlarının geliştirilmesine yönelik görüşmelerle sergi ve etkinlikler gerçekleştirdi. Organizasyona, Karadeniz Ereğli Şubemizden benimle birlikte, üyelerimiz Eyüp Uludağ (Uludağ Mobilya, Dekorasyon - Uludağ İnşaat), Şaban Bayrak (Hira Havlupan), Oğuz Ünlüer (Poytrans Denizcilik - Sude Denizcilik) ile üye firmalarımız Çınar Boru Profil, Tat Metal Çelik ve Poytrans Denizcilik yöneticilerimizden oluşan 9 kişilik bir heyetle katılım sağladık."

ORTAK TİCARET VE YATIRIM İLİŞKİLERİNE YÖN VERMEK

"Derneğimiz tarafından 1995 yılında “Müslüman iş adamlarının ortak ticaret ve yatırım ilişkilerine yön vermek” amacıyla kurulan ve bu sene Bakü’de yapılan forum daha önce yapılanlar gibi büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşti. Programımızın, Karabağ Zaferi’nin birinci yıldönümü ile İstanbul’da kurulan Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’nin hemen ertesine denk gelmesi heyecanımızı tetiklerken, birlik ve beraberliğimizin milletimiz için ne kadar önemli olduğu, birlikte iş yapabilme kültürümüzü geliştirilebilmemiz doğrultusunda büyük işlere imza atabileceğimiz, kongremizde ortaya çıkan önemli sonuçların başında geldi. 25.IBF Açılış Programı, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov, Türkiye Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı, IBF Başkanımız Erol Yarar, Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Geliştirilmesi Ajansı (KOBİA) Başkanı Orkhan Mammadov, Azerbaycan İşverenler Federasyonu Başkanı Memmed Musayev ve çok sayıda davetli ile iş insanlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirildi."

TÜRKİYE'DEKİ YATIRIM FIRSATLARI İNCELENDİ

"25. IBF kapsamında düzenlenen "Azerbaycan'da Yatırım Fırsatları: Tarım, Turizm, Sağlık, Sanayi Bölgeleri, Karabağ Yatırım Alanları" ve "Azerbaycan ve Karabağ'da Altyapı Yatırımları İçin Devlet Projeleri: Hastane, Okul, Lojman" panel programları ilgiyle takip edildi. İş insanları B2B görüşmelerinde bir araya gelerek, iş geliştirme alanlarına yönelik bilgi alırken, Azerbaycan ve Türkiye'deki yatırım fırsatlarını inceledi. Şirketler tarafından oluşturulan stantlarda ürün ve hizmet tanıtımları yapıldı. Azerbaycan Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanı ziyaret edilerek hem programımız değerlendirildi hem de iş birliği alanları üzerine istişareler yapıldı. 25. IBF Açılış Programı kapsamında ayrıca, MÜSİAD ile KOBİA, Azerbaycan Devlet Zorunlu Sağlık Sigortaları Kurumu ile İstanbul Devlet Özel Sektör Ortaklık Mükemmeliyet Merkezi ve Genç MÜSİAD ile Genç Girişimciler Ağı Derneği arasında uzlaşı belgesi mutabakatı imzalanarak, taraflar arasında ortak faaliyetlerin yapılması kararlaştırıldı. Bu vesileyle, MÜSİAD Azerbaycan ile KOBİA’nın organizasyonu ile gerçekleştirilen organizasyonlarımızın düzenlenmesinde emeği ve katkısı bulunan başta MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı bey ile IBF Başkanımız Erol Yarar bey olmak üzere herkese şükranlarımızı sunmak isteriz. Dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan'da düzenlenen ve oldukça verimli sonuçlar alınan 25. IBF Kongremizin, iş dünyamız ve ülkelerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , İBF , MÜSİAD , KOBİA , mahmut asmalı , erol yarar , azerbaycan , abdulkadir çınar

Yorumlar

Talep ve beklentiler dikkate alınacak

17 Kasım 2021 Çarşamba 16:57

Talep ve beklentiler dikkate alınacak

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi’nce, yetkili oldukları Tat Metal A.Ş.’de gerçekleştirilecek 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi öncesi işçilere anket formları dağıtıldı.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz, fabrika sahasında ziyaret ettiği Tat Metal üyelerine, Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak ve Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal’ın selamlarını iletti.

İşyerinde gerçekleştirecekleri 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi öncesi, genel merkezce hazırlanan anketlere göre, işçilerin talep ve beklentilerinin amaçlandığını belirten Yılmaz, her zamanki gibi emekten yana bir sözleşmeye imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

Bu arada, Türk Metal Şube Mali Sekreteri Ferdi Ergün tarafından anket formları üyelere dağıtıldı.

KAYNAŞMA YEMEĞİNE KATILDI

Başkan Yılmaz, Erdemir Soğuk Haddehane Müdürlüğündeki Lokallerle (Sendika Temsilci Yardımcıları) bir araya geldi.

Lokallerin, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de düzenledikleri kaynaşma yemeğine davetli katılan Yılmaz, bir süre sohbet ettiği işçilerle görüş alış verişinde bulundu. Diğer yandan Yılmaz, aynı otelde Erdemir Liman Nakliyat Müdürlüğü Tumba Tesisleri çalışanı üyelerin düzenlediği kaynaşma yemeğine de katıldı.

Hafta içinde Erdemir’de bazı ziyaretlerde de bulunan Türk Metal Şube Başkanı Yılmaz, Erdemir yardımcı işletmeler müdürlüğü çalışanı üyelerle görüştü; Kavlak ve Erdal'ın selamlarını iletti.

Öte yandan, sendikanın yetkili olduğu Çaycuma’daki Gersan Elektrik A.Ş. Baş temsilcisi ile üyeleri, eşleri ile birlikte Yakup Yılmaz’a ziyarette bulundular.

Üyelerin teşekkür ve nezaket içeren ziyaretlerinden memnunluk duyduğunu belirten Yılmaz, teşekkür etti.

İŞÇİLERDEN SENDİKAYA ZİYARET

Erdemir’de yeni iş başı yapan bir grup işçi de, Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’a ziyarette bulundu.

Çelik Üretim Direktörlüğünde çalışmaya başlamalarının ardından sendika üyesi olan işçiler, Yılmaz’ın ardından, Şube yönetim kurulu üyelerine de ziyarete bulundular.

Erdemir’deki 2. Sıcak Haddehane Müdürlüğü Elektrik Bakım, 2. Sıcak Haddehane Müdürlüğü İşletme, çalışanı üyeler Atölyeler Bakım Direktörlüğü, 1. ve 2. Sıcak Haddehaneler müdürlüğü, Kok fabrikası Mekanik Bakım Baş Mühendisliği, Atölyeler Bakım Direktörlüğü Elektrik Bakım Müdürlüğü, Nakliyat Müdürlüğü Demir Yolu işletme ve Tat Metal’de çalışan sendika üyesi işçiler Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , haddehane , yakup yılmaz , erdemir , tat metal aş , gersan elektrik aş , pevrul kavlak , Halil faki erdal

Yorumlar

Emekli maaşının iki katını yetiştirdiği ürünlerden kazanıyor

17 Kasım 2021 Çarşamba 12:13

Emekli maaşının iki katını yetiştirdiği ürünlerden kazanıyor

Kdz. Ereğli'de demir çelik fabrikası emeklisi İsmet Koç, eşi Ayşe Koç ile birlikte kendi bahçesinde yetiştirdiği ürünler ile ekonomiye katkı sunarken, gençlere de örnek oluyor. Üretici çiftin yeni deneyimi ‘yumurta turşusu’ da büyük ilgi görüyor.

Kdz. Ereğli Kışla Mahallesi sakinlerinden İsmet Koç (61) ve eşi Ayşe Koç (59) yıllar önce mavi yumurta ile başladığı doğal ürünler üretiminde, birbirinden farklı yeni tatları bölgeye kazandırırken, ekonomiye de katkı sağlıyor.

Bahçesinde yüzlerce tavuğu, meyve ağaçları, cevizi ve bitkilerinin yanı sıra birbirinden farklı turşular yaparak dikkat çeken Koç ailesi son olarak yumurta turşusu ile ilgi odağı oldu.

Koç, “ekonomiye katkı sağlıyoruz”

Mavi yumurta üretiminde Türkiye’nin dört bir yanından sipariş alan İsmet Koç, yıllardır hem talepleri karşılıyor hem de üretimini sürdürüyor. Tadı ve kokusu ile özel bir meyve olan Osmanlı Çileği üretimini de yapan Koç ailesi, tüm ihtiyaçlarını kendi bahçesinden karşılıyor.

Emekli olduktan sonra eşi ile organik tarıma başladıklarını aktaran İsmet Koç, arkadaşlarının kendisini örnek aldığını söyledi. Koç açıklamasında, “Hem kendimiz için üretiyoruz hem fazlasını satıyoruz, hem de gençlere örnek olmaya çalışıyoruz. Gençlere diyoruz ki, üretin; üretin ki para kazanırsınız. İnsanlarımız pek çalışmayı sevmediği için, üretmeyi sevmiyorlar, hep tüketmeye alışmışlar. Sabah kalkıyorum tavuklara bakıyorum, keçilere bakıyorum, bıldırcınlara bakıyorum. Bahçeyi suluyorum, meyvelere bakıyorum, topluyorum. Elmaları toplayan yoktu, doğal organik sirke yaptık. Ereğli’de ilk kez cevizli sucuk yaptık, bunun kilosu 70-80 TL. Markette ceviz içini sorduk; 120 TL olduğunu öğrendik, biz de ceviz 30 TL alan yok. Hanımla beraber organik ürünler yaparak ekonomiye katkı sağlıyoruz. Emekli maaşımın iki katını bu yaptığımız ürünlerden kazanıyoruz.” Dedi.

Çocuklar için yumurta turşusunu önerdi

Üretici Ayşe Koç, her yıl yeni fikirler denediğini ve pazardan hiçbir şey almadığını, bir çok ürün yetiştirdiğini aktardı. Mavi yumurta ile ilgili de bilgiler veren Koç şunları söyledi:

“Mavi – yeşil yumurtayı Türkiye’ye yayanlardan birisiyiz. İlk önce 8 tane vardı, baktım iyi gelir getirmeye başladı. Eşime bunları çoğaltmamız gerekiyor, ekonomiye katkıda bulunmamız gerekiyor dedim. Daha sonra mavi yeşil yumurtlayan tavuklarımızı çoğalttık. Azerbaycan dahil, Kars, Muş, Edirne, Türkiye’nin her tarafına yaymaya başladık. Daha sonra alternatif aramaya başladım. Organik elma sirkesi, karışık turşular, gelir getiren, evimize katkıda bulunan şeyler diye düşündüm. Sonrasında daha farklı girişimlere başladım. Mahallede arkadaşları toplayarak kışlık yufka, mantı, çorbalıklarımızı yapıyoruz. Hasta olursak şifa olsun diye ıhlamurlarımızı topluyoruz. Bunun yanında herkesin yaptığı turşu vardı, karışık turşu; fasulye turşusu, biber turşusu, lahana turşusu. İlk önce soğan turşusunu yaptım, çok hoşuma gitti. Daha sonra neler olabilir dedim. Eşime yumurta işi ile uğraştığımızı hatırlatarak, neden bir yumurta turşusu olmasın dedim ve bunun üzerine gittim. Araştırdım, mavi yumurtayı haşladım, kavanoza koydum. Kırmızı renkler herkes için şifadır dediler, içine renk vermesi için kırmızı pancar katayım dedim. Mükemmel oldu, bunu almanızı tavsiye ederim. Bu ürünlerin hepsi kendi bahçemden, pazardan hiçbir şey almıyorum. Yumurta turşusunu yapmamın amacı da, yumurta yemeyen çocuklar için bir alternatif olsun istedim. Ekşiyi seven çocuklarımız varsa gerçekten beğeneceklerdir, çocukların bu yumurtayı tüketeceklerine eminim.”

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , kışla , doğal ürünler , ismet koç , ayşe koç , mavi yumurta , yumurta turşusu

Yorumlar