TSO'dan eğitime büyük destek... 100 öğrenci sevinecek...

8 Ocak 2021 Cuma 19:18

TSO'dan eğitime büyük destek... 100 öğrenci sevinecek...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) katkılarıyla alınan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 100 adet tablet, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle belirlenen öğrencilere dağıtılmak üzere günü gerçekleştirilen tören ile okul müdürlerine teslim edildi.

Gerçekleştirilen organizasyona Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Türk, Tasin Tanyıldız, , Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan katıldı.
Konuyla ilgili bilgi veren Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle bu yılki eğitim yardımlarının uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıldığını söyledi. Okullarda yüz yüze eğitime geçilememesi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığını vurgulayan Başkan Arslan Keleş; “Hediye ettiğimiz bu tabletlerle, uzaktan eğitim için gerekli ekipmanı bulunmayan öğrencilerimizin dezavantajlarının giderilmesine ve bu yöndeki ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak istedik. Amacımız; tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilerimize destek olmak. Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak, bu ve benzeri destekleri imkanlarımız nispetinde gelecekte de sürdüreceğiz. Temennimiz; pandeminin bir an önce sona ermesi ve yüz yüze eğitimin en kısa sürede başlamasıdır” dedi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Aksoy desteklerinden dolayı Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Yorumlar

Hacı Emin Ayhan Ortaokulu inşaatı devam ediyor

18 Aralık 2020 Cuma 13:43

Hacı Emin Ayhan Ortaokulu inşaatı devam ediyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapımına başlanan 24 derslikli Hacı Emin Ayhan Ortaokulu’nun inşaat çalışmaları devam ederken, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş’ın girişimleri ile Gülüç Beldesi’nde yapımına geçtiğimiz haftalarda başlanan 24 derslikli Hacı Emin Ayhan Ortaokulu’nun inşaat çalışmalarını Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yerinde inceledi. Kaymakam Çorumluoğlu çalışmalar hakkında Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş ve müteahhit firma yetkililerinden bilgi alırken, okulun Gülüç’e kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Toplamda 12 milyon TL’ye malolocak ve hayırsever Hacı Emin Ayhan’ın ismini taşıyacak ortaokul inşaatının hızla devam ettiğini dile getiren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, beldeye modern bir okul kazandırılacağını ifade etti. Demirtaş konuşmasında “Kdz. Ereğli Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu bu gün beldemize gelerek 24 derslikli ortaokul inşaatımızda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kendilerine ziyaretleri ve beldemizdeki çalışmalara verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Uzun uğraşlarımız sonucu 24 derslikli ortaokul inşaatımız hızla devam ediyor. Hacı Emin Ayhan’ın ismini taşıyacak olan ortaokulumuz toplamda 12 milyon TL’ye mal olacak. İnşallah en kısa sürede inşaatın tamamlanıp, pandemi sürecinden sonra geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın modern sınıflarda eğitim öğretim görmelerini sağlamak istiyoruz. Ben bu vesile ile okulumuzun Gülüç’e kazandırılmasında emeği geçen başta hayırseverlerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
  • Gülüç den
    19 Aralık 2020 Cumartesi 11:21

    Okulun ismi değişmemesi!

Başkan Bozkurt, kampüs çalışmalarının başladığını açıkladı

14 Aralık 2020 Pazartesi 16:08

Başkan Bozkurt, kampüs çalışmalarının başladığını açıkladı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Ereğli Eğitim Kampüsü alanında hafriyat çalışmalarının başladığını belirterek, yeni fakülte binalarının yapımına başlanması içinde gerekli girişimleri sürdüreceklerini açıkladı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt'un göreve gelir gelmez üzerinde titizlikle durduğu konuların başında gelen 'Üniversite Kampüsü' ile ilgili zemin düzenleme ve hafriyat çalışmaları başladı. Eski Devlet Hastanesi arazisi üzerinde başlayan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Bozkurt, "İlçe halkı olarak büyük bir umutla beklediğimiz Kampüs çalışmalarımıza Allah'ın izniyle başladık. Öncelikle bu sürece katkı sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç Hanımefendiye, Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na, Milletvekillerimiz Polat Türkmen’e, Ahmet Çolakoğlu’na, Hamdi Uçar’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Temennimiz, zemin düzenleme ve hafriyat çalışmalarının bir an önce tamamlanarak fakülte binalarının yükselmeye başlaması yönündedir. Çalışmaların süratli bir şekilde ilerlemesi ve ilçemize çeşitli branşlarda Fakülteler kazandırarak üniversite öğrencisi sayımızı arttırmak adına gerek Ankara gerekse Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü bazında girişimlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Yorumlar

Zonguldak uluslararası kongreye ev sahipliği yapacak

21 Ekim 2020 Çarşamba 10:40

Zonguldak uluslararası kongreye ev sahipliği yapacak

7. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi (International Congress Accounting and Finance Research IcAFr’20) 23-25 Ekim tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) küresel pandemisi ile mücadele tedbirleri kapsamında uzaktan erişim yoluyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek kongrenin, 2020 yılı için ana teması 'Pandemi Sonrasında Muhasebe ve Finans Alanında Gelişen Yeni Trendler' olarak belirlendi.
İlki 2013 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde "Geçmişten Geleceğe Muhasebe ve Muhasebe- Toplum-Demokrasi” teması ile gerçekleştirilen Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi, muhasebe ve finans alanlarında akademik, sosyal, ekonomik ve mesleki işbirliğini hedefleyen uluslararası niteliğe sahip bir kongre. Muhasebe ve finans alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmaları olan çok sayıda akademisyen ve uygulamacıyı bir araya getirecek ve paylaşılacak bilgi yoluyla bu alanların gelişimine önemli katkılar sağlayacak kongrede; muhasebe ve finans alanlarındaki araştırmalar bir arada tartışılacak.
İlgili branşlarda lisansüstü eğitim alan öğrenciler ile sektörden önemli isimlerin bir araya getirildiği ‘Lisansüstü Atolye’ çalışmalarının da yapılacağı, online olarak katılım sağlanabilecek kongre, 23 Ekim Cuma günü BEÜ Tahir Karauğuz konferans salonunda açılış töreni ile başlayacak.

Yorumlar

Dünya birincileri Kdz. Ereğli'den çıktı...

19 Ekim 2020 Pazartesi 19:55

Dünya birincileri Kdz. Ereğli'den çıktı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri Berkay Balcı ve Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu, Canada Carıbou Contest Matematik Yarışması’nda dünya birincisi oldu.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ve Kdz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, dünya birincisi öğrencileri ödüllendirerek, Matematik öğretmeni Çağla Gençtürk ile Merkez Müdürü Serkan Çakır'ı tebrik etti.
Geçtiğimiz sene yarışmanın tüm aşamalarında 13 dünya birinciliği bulunan Şahinde Hayrettin Yavuz BİLSEM’in bu yıl 6 aşamadan oluşan sınavın ilk aşamasında Berkay Balcı ve Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu dünya birinciliğini paylaştı.

Etiketler:

kdzereğlihaber , dünya birincisi , bilsem ,

Yorumlar