TSO'dan İnsansız Hava Aracı Eğitimi

7 Ekim 2019 Pazartesi 14:00

TSO'dan İnsansız Hava Aracı Eğitimi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Akademi 22 firması işbirliği ile İnsansız Hava Aracı (İHA)Ticari Pilot Sertifikası eğitimi düzenledi.

Kdz. Ereğli TSO yönetimi üyelerine yönelik olarak düzenlediği eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Kdz. Ereğli TSO yönetiminin Akademi 22 firması iş birliği ile düzenlediği İHA Ticari Pilot Sertifikası eğitimi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Kdz. Ereğli TSO konferans salonunda düzenlenen eğitimde İHA kullanıcılarına ilk olarak teorik bilgiler verildi. Eğitimciler kursiyerlere Sivil Havacılık ile İnsansız Hava Araçları için düzenlenen kurallar ve yönetmelikler hakkında eğitim verdi.
Kursun sonunda ise kursiyerlere İHA kullanımıyla ilgili pratik eğitim verildi. Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde yapım aşamasında olan bir fabrika sahasında gerçekleşen eğitimde bazı kursiyerler ilk kez İHA (Dron) kullanmanın keyfini yaşadı.
Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda göreve geldikleri günden bu yana sürekli eğitim programları düzenlediklerini söyledi. Zonguldak ve bölgesinde ilk kez İnsansız Hava Aracı kullanımına yönelik bir eğitimi Kdz. Ereğli TSO olarak düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Keleş, eğitime katılanların bu sayede İHA 1 Ticari Pilot Sertifikası almaya hak kazandıklarını vurguladı. Kursa talebin yoğun olduğunu ve yakın bir zamanda aynı kursu tekrar düzenleyeceklerini dile getiren Başkan Keleş, kursun düzenlenmesini sağlayan Akademi 22 firması yetkilileri ile kursa katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , TSO , Eğitim , İnsansız , Hava Aracı

Yorumlar

İlk 5'e giren okullara başarı belgesi

2 Ekim 2019 Çarşamba 16:27

İlk 5'e giren okullara başarı belgesi

Zonguldak'ta Kalite Takip Sistemi'nde yapılan değerlendirmeye göre ilk 5'e giren okulların müdürlerine başarı belgeleri verildi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları Kalite Takip Sistemi'nde (KTS) yapılan değerlendirmeye göre, Zonguldak'ta ilk beş dereceye giren okul müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan 'Başarı Belgeleri' verildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu gereğince Din Öğretimi Genel Müdürlüğü hedefleri doğrultusunda oluşturulan, İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi'nde (KTS) dereceye giren okul müdürleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen törenle ödüllendirildi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 2018 2019 Eğitim Öğretim yılı boyunca izlediği İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi değerlendirmesi sonucu Şehit Prof Dr İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci olurken, Kozlu Şehit Yusuf Yelkenci Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Başkan Demirtaş ilkokul kermesine destek verdi

2 Ekim 2019 Çarşamba 12:24

Başkan Demirtaş ilkokul kermesine destek verdi

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Vesile Dikmen İlkokulu'nun düzenlediği kermese katıldı.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu Okul Aile Birliği'nin düzenlediği kermese katılarak destek verdi.
Kermesin sonunda konuşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, beldede bulunan tüm okullara ellerindeki imkânlar dahlinde her zaman destek olduklarını söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında ‘’Gülüç Belediyesi olarak öğrencilerimizin her anlamda yanındayız. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu gün burada öğrenci velilerimiz kermes düzenlemişler. Bende eşim Işıl hanım ve meclis üyelerimizle birlikte kermesi ziyaret edip kendilerine destek olduk. Bu güzel kermes için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, ellerinize sağlık” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Gülüç belediyesi

Yorumlar

Çakır yeni açılan okulları inceledi

28 Eylül 2019 Cumartesi 09:56

Çakır yeni açılan okulları inceledi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve parti yöneticileriyle birlikte bu yıl hizmete açılan okulları ziyaret ederek yöneticilerden bilgi aldı.

 AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ali Kemal Karaca, Engin Temel, belediye meclis üyeleri Ayhan Erol ile Yahya Çakır ve parti yöneticileriyle birlikte bu yıl eğitim-öğretime açılan Kavaklık İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu ile Merkez Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaret ettiği okullarda yöneticilerden bilgi alan Çakır, eksiklerin giderilmesi içinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çakır ziyaretlerle ilgili olarak “Kdz. Ereğli ilçemizde ciddi anlamda okul açığımız vardı. Yaptığımız çalışmalarla birlikte son 3-4 yılda bu eksiklerimizi büyük ölçüde tamamladık ve bu yıl tekli eğitime geçmeyi başardık. Okullarımız yeni, eksikleri mutlaka olacaktır. İşin büyük kısmını yaptık, eksiklerin tamamlanması içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kdz. Ereğli ilçemizde ki tüm öğretmen ve öğrencilerimizin daha modern binalarda ve daha modern koşullarda eğitim öğretim görmelerini sağladığımız için çok mutluyuz. Emeği geçen Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milli eğitim bakanlığımıza, milletvekillerimize, valimize, kaymakamımıza, özel idare genel sekreterimize, milli eğitim müdürlüklerimize ve okul yöneticilerimiz her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli , yeni açılan okullara ziyaret

Yorumlar

15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlendi

27 Eylül 2019 Cuma 17:16

15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu tarafından 15 Temmuz Şehitleri’ni anma programı düzenlendi.

 Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Tatoğlu Kültür Merkezi’nde 15 Temmuz Şehitler Haftası Anma Programı gerçekleştirdi. 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan törende İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan bir dramayı sahnelediler. Oldukça duygusal anların yaşandığı drama oyununda öğrenciler gösterdikleri performansla programa katılanlardan tarafından ayakta alkışlandı. 
Programda 15 Temmuz gecesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaşananlara tanıklık eden Zafer Kütük o gece yaşananları anlattı. 15 Temmuz gecesi köprüde sivil vatandaşlara ateş açmayan askerlere darbeci askerler tarafından ateş açılıp şehit edildiklerini gördüğünü dile getiren Kütük, FETÖ terör örgütünün diğer terör örgütleri kadar çok sinsi ve tehlikeli olduğuna dikkat çekti. Törende Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, 15 Temmuz olaylarına tanıklık eden ve gecede konuşmacı olarak yer alan Zafer Kütük’e günün anısına üzerinde 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları ve Türkiye haritasının yer aldığı bir tablo hediye etti. 15 Temmuz Şehitleri’ni anma programı öğrenciler tarafından yapılan duanın ardından sona ererken töreni Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Hüseyin Sami Uyar, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, okul yöneticileri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş izledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , İmamhatip Lisesi , 15 Temmuz Şehitleri için anma proğramı düzenlendi

Yorumlar