TSO Sac Ve Nakliye Sektörü Temsilcileri İle İftarda Buluştu

26 Nisan 2022 Salı 23:07

TSO Sac Ve Nakliye Sektörü Temsilcileri İle İftarda Buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından sac ve nakliye sektöründe faaliyet gösteren TSO üyesi firmaların temsilcileri ile iftarda bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Eski Bağlık Restaurant’ta düzenlenen iftar programı öncesi Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri ile birlikte kapıda karşıladı. İftar programında tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu. Akşam ezanının okunması ile oruçlarını açan davetliler Pestilci Camii İmam Hatibi Nurcahit Candan’ın yaptırdığı iftar duasına eşlik etti. Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, programda masaları tek tek gezerek sektör temsilcilerini selamlayarak sohbet etti. Başkan Keleş iftar programında yaptığı konuşmasında davete katılan herkese teşekkür etti. Keleş konuşmasında “Bu gün birbirinden değerli konuklarımız var. Odanın gerçek sahipleri, sizler varsınız. Aramızda Şoförler Odası Başkanımız Cevdet Civelek, daha önceki dönemlerde odamızda görev yapmış abilerimiz var. Bu gün Kdz. Ereğli için acı ve üzücü bir gün. Şehidimiz var. Henüz 22 yaşında Doğukan kardeşimizi kaybettik. Vatanını savunurken maalesef cephede rahmetli oldu. Allah kendisine rahmet eylesin, kederli ailesine sabırlar versin. İşletme sahibine ve çalışan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Kdz. Ereğli TSO yönetimi olarak 4 yıldır görev yapıyoruz. Elimizden geldiğince bu şehri büyütmeye, ekonomik hacmi büyütmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Uzun zamandır pendemi nedeniyle biraraya gelemedik. Uzun zamandır birbirimizi göremediğimiz arkadaşlarımız var. Sizlerle birarada olmaktan son derece keyifliyim. Çıkıp birileri şatafatlı iftarlara katılım gibi fesatça laflar ediyorlar ama Ramazan ayındaki bu sofraların bolluk ve bereketi başka bir yerde yok. Buradaki bütün şatafat sizlerin burada olması, başka bir şatafat yok. Bu yüzden katılımınızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim amacımız bu şehirde birlikte kazanıp, bu şehirde harcaması, yarın bu şehrin daha zengin olması. TSO’nun 2 bin 650 üyesi var. Bu gün burada sadece iki grup olarak toplandık. Sac ve nakliye grubu olarak toplandık. İlk iftarımızı, gıda, hizmet ve perakende sektörü olarak yapmıştık. İftar verdiğimiz mekanları da dağıtıyoruz, herkese dokunmak istiyoruz. Burada harcanan para bizim değil sizin paralarınız. Sizin paranızı harcarken de en hesaplı şekilde harcıyoruz, 1 liranıza ziyan getirmiyoruz. Şatafattan bahsedenler bizlerin 1000’in üzerinde aileye yardım dağıttığımızı da bilmezler. Bu gıda yardımları da bizim değil, sizlerin hayır ve hasenatları. Kolilerin başında fotoğraf çektirip şov yapmadığımız için bilinmeyebilir. Biz yine şov yapmayacağız. Bizim işimiz şov yapmak değil, iş yapmak, gurbetteki insanlarımıza ve Ereğli’de iş yapan insanlarımıza daha iyi şartlar sağlayabilmek. Son iftarımızı da inşaat ve imalat grubu olarak yine bir başka yerde yapacağız. Şunu görüyorum; insanlar birarada olmayı, TSO ile bağdaşmayı özlemişler. İyiki varsınız. Herkese tekrar teşekkür ediyor, hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.
Başkan Keleş konuşmanın ardından davete katılan sektör temsilcileri ilke çay içip sohbet etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , tso , arslan keleş , iftar , ramazan , sac tüccarı , nakliye

Yorumlar

MHP İlçe Teşkilatı’ndan İftar Yemeği

26 Nisan 2022 Salı 22:36

MHP İlçe Teşkilatı’ndan İftar Yemeği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi.

Kdz. Ereğli Tims Fabrika Organizasyon’da düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 500’ün üzerinde davetli katıldı. Program iftar öncesi görevli imam hatiplerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Akşam ezanının okunması ile oruçlarını açan davetliler iftar duasına eşlik etti. İftar programında konuşan MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk davete katılanlara teşekkür ederken, TSK tarafından Irak’ın Kuzeyi’nde yer alan terör hedeflerine düzenlenen operasyon sırasında şehit düşen Sözleşmeli Piyade Uzman Er Doğukan Korkmaz’a Allah’tan rahmet ailesi ve Türk Milleti’ne başsağlığı diledi.
Demirtürk’ün ardından kürsüye gelen MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kotra’da Şehit Piyade Uzman Er Doğukan Korkmaz’a Allah’tan rahmet ailesi ve Türk Milleti’ne başsağlığı diledi. Kotra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüğünü ve tüm Zonguldaklılara selamlarını gönderdiğini ifade ederken, iftar davetine katılan herkese teşekkür etti.
MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar davetine MHP MYK Üyesi Murat Kotra, MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, Kdz. Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Nüfus Müdürü Melikhan Babayiğit, SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, Zonguldak ve ilçelerindeki MHP Başkanları ve Ülkü Ocakları başkanları, MHP Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , MHP , ramazan , iftar , program

Yorumlar

Korkmaz’ın Ailesine Acı Haber Verildi

26 Nisan 2022 Salı 14:31

Korkmaz’ın Ailesine Acı Haber Verildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın Kuzeyi’nde ki terör hedeflerine yönelik olarak gerçekleştirilen Pençe - Kilit operasyonunda şehit olan Zonguldaklı Uzman Er Doğukan Korkmaz’ın ailesine acı haber verildi. Acılı anne baba haberi alınca gözyaşlarını tutamadı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın Kuzeyi’nde ki terör hedeflerine yönelik olarak gerçekleştirilen Pençe Kilit operasyonunda Zonguldaklı Sözleşmeli Uzman Er Doğukan Korkmaz şehit düştü. Korkmaz’ın şehit haberi sabah saatlerinde Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi’nde yaşayan baba Sinan ile anne Şerife Korkmaz’a verildi. Şehidin anne ve babası acı haberi aldığında gözyaşlarını tutamadı. Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve askeri görevliler şehit babasını teselli etmeye çalıştı. Şehit babası Sinan Korkmaz, oğlunun asker olmayı çok istediğini ve haberi aldığından bu yana halen inanamadığını ifade etti.
Sinan ve Şerife Korkmaz çiftinin iki oğlundan biri olan Doğukan Korkmaz’ın ağabeyi Hasan Korkmaz’ın maden işçisi olduğu öğrenilirken, akrabalarından halen 9 kişinin de askerlik görevi yaptığı ifade edildi. Şehit haberi sonrası Korkmaz’ın evinin etrafı Türk Bayrakları ile süslendi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , şehit , terör , uzman er

Yorumlar

Ereğli'li Asker Şehit Düştü

26 Nisan 2022 Salı 12:48

Ereğli'li Asker Şehit Düştü

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Şehit haberi ile sarsıldı.

Edinilen ilk bilgilere göre, Sözleşmeli olarak vatan görevini yapan Piyade Er Doğukan Korkmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Irak’ta sürdürülen operasyon sırasında Şehit oldu.
İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve askeri erkan, Şehit Er Korkmaz’ın Ömerli Mahallesindeki ailesine ulaşarak acı haberi bildirdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , şehit , askerlik , doğukan korkmaz

Yorumlar

Önder’den bomba gibi burç yorumları

25 Nisan 2022 Pazartesi 19:35

Önder’den bomba gibi burç yorumları

Astroloji, Tarot ve Spiritüel Danışman Sevgi Önder Mayıs Ayı’nda burçları nelerin beklediğini yorumladı.

Youtube'da burçların tek tek detaylı yorumlamaları için Sevginin Tarot Dünyası kanalına abone olabilirsiniz.

İşte burçların Mayıs 2022 yorumlaması;  

Yorumlar