TRSM kurulu daha iyi hizmet için toplandı

19 Temmuz 2018 Perşembe 15:51

Ereğli Haber

TRSM kurulu daha iyi hizmet için toplandı

Kdz. Ereğli Toplum Sağlığı Merkez Şubat 2017’den bu yana şizofreni, bipoler duygu durum bozukluğu ve diğer psikotik bozukluk tanımlarını almış danışanlara hizmet veriyor.

Türkiye’nin bir çok il ve ilçelerinde olduğu gibi Kdz. Ereğli’de de psikiyatri uzmanı, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve hemşirelerden oluşa tedavi ekibi danışanların yaşam kalitesini ve genel tedavi uyumunu artırmak amacıyla psikoeğitimler, aile eğitimleri, grup terapileri, bireysel terapi ve iş, uğraş terapileri, ev ziyaretleri, organize ediyor.
Toplantı hakkında bilgi veren Psikolog Esra Aslan, “Bugün de toplum ruh sağlığı merkezi (TRSM) ilçe koordinasyonu kurulu toplantısını düzenleyerek danışanlara daha iyi hizmet vermek için toplandık. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi insanların hayatlarına daha yakından dokunma fırsatı sürüyor. Onların ihtiyaçlarını çalışmalarını keşfederek ruh sağlığında dengeye ulaşmaları için danışan aile TRSM ekibi olarak işbirliği içinde etkin olmaya çalışıyoruz. Hepimiz kendini gerçekleştirmeye ve varlığımızın onayına ihtiyaç duyarız. Hayatın içinde kendimize yer bulmaya çalışırız. Desteklenmeye beceriler körelir. Desteklenen beceriler ise yeni beceriler doğurur” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Toplu Sünnet Şölenine davetlisiniz…

19 Temmuz 2018 Perşembe 11:55

Toplu Sünnet Şölenine davetlisiniz…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından bu yıl sünnet ettirilen 167 çocuk için Cumartesi günü Toplu Sünnet Şöleni etkinliği düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi 24.Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de İnönü Parkı’nda gerçekleştirilecek.
Daha önce sünnet olacak çocukların kayıtlarının yapılması ve kayıt yaptıran 167 çocuğun ilçedeki özel hastanelerde sünnet işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Cumartesi günü de Toplu Sünnet Şöleni etkinlikleri gerçekleştirilecek.
Şölen kapsamında İnönü Parkı’nda saat 17.00’de Mevlid-i Şerif düzenlenecek.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, geleneksel sünnet şölenleri kapsamında 2014 yılında 135, 2015 yılında 138, 2016 yılında 184, 2017 yılında 215 ve bu yılda 167 çocuk olmak üzere toplam 839 çocuğun sünnet ettirildiğini belirtti.
Başkan Uysal, “Bu yıl 215 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Cumartesi günü de çocuklarımızın ve ailelerimizin mutluluklarına ortak olacağız. Sünnetler için katkıda bulunan ilçemizdeki özel hastanelere ve çocuklarımızı ücretsiz traş eden berberlere teşekkür ediyorum” dedi.
Öte yandan Cumartesi günü yapılacak etkinlik sonunda sünnet çocuklarına “Cesaret Sertifikaları” ve çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Yorumlar

Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu...

19 Temmuz 2018 Perşembe 11:18

Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu...

Zonguldak’ta meteorolojinin uyarılarının ardından kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu.

Meteorolojiden 5 il için son dakika sağanak yağış uyarısı geldi. Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illeriyle ilgili yapılan uyarıda; şiddetli sağanak yağış beklendiği bilgisi verildi. Öte yandan vatandaşlara yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısında bulunuldu. Uyarıların ardından Zonguldak'ta gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise çareyi saçak altları ve bina girişlerine saklanmakta buldu. Bazı vatandaşlar yağmurluk giydi, bazıları da yağmurda koştu. Liman Caddesi’nde balıkçı tekneleri limana demirledi. Yağışın gün boyu sürmesi bekleniyor. 

Yorumlar

Şölen başlıyor...

18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:17

Şölen başlıyor...

Alaplı Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 19. Geleneksel sünnet Şöleni 20 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek.

60 çocuğun ilk mürüvvet heyecanı yaşayacağı sünnet şöleni saat 8.30’da çocukların Belediye hizmet binasında giydirilmesiyle başlayacak. Saat 10.00’da Belediye önünde bir araya gelecek sünnet çocukları, aileler ve davetlilerin katılımıyla şehir merkezinde kortej yürüyüşü düzenlenecek. Amfi Tiyatroda sürecek şölende Kur’an-ı Kerim okunması ve duanın yapılmasının ardından çocukların mutluluğuna ortak olmak için çeşitli hediyeler takdim edilecek.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Tüm halkı düzenlenecek olan geleneksel sünnet şölenine davet ettiklerini belirterek, “Erkek çocuklarımızın hayatında özel ve önemli bir yere sahip olan sünnet şölenini eğlenceli ve unutulmaz kılmak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu yıl 60 çocuğumuz erkekliğe ilk adımlarını atmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Dolu, dolu geçecek sünnet şölenimiz çocuklarımızın sünnet kıyafetlerini giydirilmesini ardından saat 10.00’da Belediye binası önünden başlayacaktır. Küçük hemşehrilerimizin ve ailelerinin mutluluğuna hep birlikte ortak olalım, bu özel günün heyecanını, keyfini beraber yaşayalım. Tüm Alaplı halkını bu şölene davet ediyorum. Sünnet şölenine maddi manevi destekte bulunan tüm hayırseverlerimize ayrıca teşekkür ediyorum”dedi.

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğlili 2 muhtarı İspanya'ya gönderdi

18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğlili 2 muhtarı İspanya'ya gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlık müessesine verdiği özel öneme istinaden başlatılan muhtarların yurt dışı gezileri kapsamında Kdz. Ereğlili muhtarlar İspanya’ya gitti.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen, muhtarların farklı ülkelerin yerel yönetim anlayışlarını yerinde görmelerini ve değişik kültürlerle etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla uygulamaya konulan proje Zonguldak ve çevre illerin muhtarları ile devam etti. Farklı illerden toplamda 49 muhtarın katıldığı İspanya gezisine Zonguldak’tan 9 muhtar katılırken, Kdz. Ereğli’den Sarıkorkmaz Mahallesi Muhtarı Ali Kocatürk ve Ortaköy Muhtarı Erol Özsoy katıldı.
Ereğlili Muhtarlar Kocatürk ve Özsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, İspanya gezisinden oldukça memnun olduklarını söyledi.

Yorumlar