TGF Yönetim Kurulu toplantısını yaptı

17 Eylül 2019 Salı 17:18

TGF Yönetim Kurulu toplantısını yaptı

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Sivas Kongresi'nin 100. yılı kapsamında TGF'nin Sivas'ta düzenlediği 59. Başkanlar Konseyi toplantısını değerlendirdi. Akbıyık, yerel basının geleceği konusunda çalışmalar yapıldığını ve yol haritasının çizildiğini aktardı.


Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Derya Akbıyık, Sivas Kongresi'nin 100.yılı kapsamında Sivas'ta 13-15 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) 59.Başkanlar Konseyi toplantısını değerlendirdi. Derya Akbıyık, Basın Vakfı Başkan başkan vekilliği görevine getirildi. Derya Akbıyık ayrıca Ankara'da Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun yönetim kurulu toplantısına katıldı.
Ankara ve Sivas ziyaretlerini degerlendiren Derya Akbıyık şunları söyledi: ''Önce Ankara sonra Sivas seyahatlerimiz oldu. Türkiye Gazeteciler Federasyonun 12 Eylül'de önce Ankara'da Türkiye Gazeteciler Federasyonun Yönetim Kurulu toplantısını yaptık. Burada yerel basının geleceği konulu çalışmalar yapıldı yol haritası çizildi. Ankara, Eskişehir Zonguldak, Karadeniz Ereğli, Kocaeli, Gebze Sakarya Cemiyet başkanlarıyla Sivas'a birlikte geçtik. Sivas'ta Türkiye Gazeteciler federasyonu 59. Başkanlar Konseyi toplantısı yapıldı. 13-15 Eylül 2019 arasında gerçekleşti. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve il başkanları Sivas'ta misafir edildik. Sivas Gazeteciler Cemiyeti başkanı bize ve yönetimi ev sahipliği yaptı, 70'e yakın cemiyet başkanı 138 gazeteci Türkiye'nin çeşitli illerinden katıldı. Hem Sivas'ın 100 yıllık kongresinın yıldönümünde Sivas'ta olmamız böylesine çok önemli ve güzel bir şehir orada olmamız önemliydi. Sivas Valisi, Sivas Belediye Başkanı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, Sivas Ticaret Sanayi Odası ve çeşitli kuruluşlarda bizlere gerçekten çok yakından ilgilendiler ev sahipliği yaptılar. Burada TGF Genel Başkanımız Yılmaz Karaca yerel basınla ilgili birçok mesaj verdi.İlan gelirlerimizin azalması, yatırımların durması yerel gazeteleri zor durumda bıraktı. Bunların aşması için çeşitli illerin görüşleri alındı. Sonuç bildirgesinde bugünlerde açıklanacak onu da duyurusunu yapacağız .Sivas'ta 2 gün boyunca önemli yerleri gezdik ve gördük. Merkezdeki Ulu Önder Atatürk'ün kaldığı kongre yaptığı konut evine kadar her yeri gezdik" dedi.
Başkan Akbıyık ayrıca Milli Mücadelede Sivas 108 gün isimli kitabın da kendilerine hediye edildiğini aktardı. 30 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Film Festivali'nin sunumuna ve 5 Ekim'de ki gala gecesine katılmak üzere Makedonya'ya gideceğini aktaran Akbıyık sözlerini şekilde devam etti: ''Bu ayın sonunda Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'nda bir görevimiz var bu ayın sonunda oraya gideceğiz. Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'nun Türk dünyası belgesel film festivali sunumu Makedonya Üsküp kentinde yapılacak."

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ZGC

Yorumlar

Tüm Ereğli halkı bu konferansa davetli

17 Eylül 2019 Salı 16:01

Tüm Ereğli halkı bu konferansa davetli

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamlığı tarafından “Aile İçi İletişim” konferansı düzenleniyor.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından 18 Eylül 2019 Çarşamba günü, saat 19.30 ve 19 Eylül 2019 Perşembe günü saat 20.00’de, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde “Aile İçi İletişim” konferansı gerçekleştirilecek. Konferansta Eğitimci- Yazar Alişan Kapaklıkaya katılımcıları aile içi iletişim konusunda bilgilendirecek.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu düzenledikleri konferansa tüm Ereğli halkını davet etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Aile İçi İletişim , konferans

Yorumlar

Başkan Demirtaş, aşure etkinliği düzenledi

17 Eylül 2019 Salı 15:51

Başkan Demirtaş, aşure etkinliği düzenledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından Aşure günü programı düzenledi.

 

Gülüç Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen Aşure günü etkinliği akşam namazının ardından Kuran-ı kerim okunmasıyla başladı. Düzenlenen etkinliğe AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve vatandaşlar katıldı.

Tüm İslam âleminin Aşure gününü tebrik eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Demirtaş açıklamasında, “Aşure Günü’nün İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayete vesile olmasını, bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, ülkemizde ve dünyada devam eden üzücü olayların, acı ve göz yaşının son bulmasını, savaş ve şiddetin yerini huzur ve barışın almasını, yüreklerimizdeki imanı ve topraklarımızdaki imanı güçlendirmesini temenni ederim. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Aşure gününü kutlar gerçekleştirdiğimiz  Aşure gününe katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gülüç

Yorumlar

Eğitici Kızılay Mobil çocuk dostu tırı Zonguldak'ta

17 Eylül 2019 Salı 14:37

Eğitici Kızılay Mobil çocuk dostu tırı Zonguldak'ta

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi tarafından öğrencilere tanıtılacak ve eğitim verilecek olan Kızılay'ın Mobil çocuk dostu tırı Zonguldak'a geldi.

Valilik binası önüne kurulan eğitim tırını Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı ve daire müdürleri karşıladı. Yarın öğrencilerin eğitimine açık olacak olan eğitim tırı 27 Eylül tarihine kadar Zonguldak'ta olacak.
Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç yaptığı açıklamada, ''Tırımızı Zonguldak'a getirdiğimiz için çok sevinçliyiz. Başta Valimiz Erdoğan Bektaş olmak üzere Milli Eğitim Müdürümüz Murat Kapıcı'ya bizlere yardımlarından ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Tırın açılışını yarın gerçekleştireceğiz, yaklaşık bin öğrencimiz bu tırdan yararlanacak. 27 Eylül tarihine kadar tırımız Zonguldak'ta hizmet verecek. Kızılayı ve ilk yardımı öğrenilmesi gereken her şeyi öğretmeye çalışacağız. Herkese çok teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum'' dedi.
Çocuklar için eğitici bir ziyaret olacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, “Zonguldak'ta bulunan öğrencilerin tırı ziyaret edeceğini belirterek, ‘'Milli Eğitim olarak Kızılay'a çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin ziyaret planlamasını yaptık, yarın saat 10'dan itibaren çocuklarımız bölüm bölüm ziyaret edecekler. Başta Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.'' şeklinde konuştu.
Türk Kızılayı çocuk programlarından sorumlu olan koordinatör Nihat Türkmen ise ''Mobil çocuk dostu tırımız Zonguldak'ta 10 gün kalacak ve Kızılay'ı tanıtım çalışmaları yapacağız. Normalde 4 yaş ile 18 yaş arasındaki çocuklarımıza yönelik eğitim çalışmaları yapıyoruz. Hem mülteci çocuklarımız hem ihtiyaç sahibi dezavantajı çocuklarımıza çalışıyoruz. Zonguldak'ta da çocuk programları olarak da Türk Kızılay olarak da hem yurtiçinde hem de yurtdışında ne gibi çalışmalar yaptığımızı ne gibi faaliyetler yürüttüğümüz hakkında detaylı bilgilendirmeler yapacağız. Bütün çocuklarımızla buluşmaya hedefliyoruz. Tırın içi bir eğitim alanı olarak donatıldı. Bunu bir sınıf olarak da düşünebilirsiniz. İçini çocuklar için, çocukların keyif alabileceği, çocuklara yönelik dizayn edilmiş araç, içinde her türlü teknolojik materyaller ve eğitim gerçekleştirebilmek için gerekli olan tüm donanımları mevcut'' dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kızılay , Eğitici tır

Yorumlar

Eğitim öğretim yılı etkinliği kutlandı

17 Eylül 2019 Salı 14:28

Eğitim öğretim yılı etkinliği kutlandı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 2019-2020 Eğitim öğretim yılı etkinliği kutlandı.


Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu'na kutlama programına geçildi.
Törene katılanlar arasında Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve şube müdürleri, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar, İlçe Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Mehmet Akıncı, İlçe Emniyet Müdürü vekili Komiser İbrahim Taştan, siyasi partiler, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmeler ve öğrenciler katıldı.
İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde devam eden program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi. Baş, " 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, okullarımızın gizli kahramanları olan yardımcı personelimize, fedakar velilerimize, Çaycumamıza ve ülkemize hayırlı olsun. Eğitimi hayatın her safhasına yayan, beşikten mezara kadar ilim diyen ve ilk emri "OKU" olan bir dinin mensubu olduğumuz için Yüce Rabbime Hamd-ü Senalar olsun. İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer ve eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğu okullarımızda vakit, ışıldayan gözlerle yarınlara umutla bakan gençlerimizi inanç ve kararlılıkla geleceğe hazırlama vaktidir. Sevgili öğrenciler, uzun bir tatilden çıktınız. Şimdi yeni hedeflere, yeni hayallere, yeni bilgilere ulaşmak için emek verme ve çalışma zamanı. Bu yeni başlangıç için heyecanlı, istekli ve azimli olduğunuzu biliyorum. Çalıştıkça başarıya ulaşacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Çünkü bu kutsal yolda hiçbir emek boşa gitmez. Geleceğimizi, umutlarımızı ve vatanımızı emanet ettiğimiz gençler; sizler topluma, vatana ve millete fayda sağlayacak milli ve manevi değerlerle donanarak kadim medeniyetimizin bulunduğu noktayı çok daha ilerilere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün gösterdiği hedef olan muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaksınız. Sizler bizim geleceğimiz, umudumuz ve yarınlara bugünden daha güçlü ulaşacağımızın teminatısınız. Ben inanıyorum ki her biriniz gelecekte ülkemiz ve milletimiz adına çok önemli başarılara imza atacaksınız. Eğitim, toplumun bekasını doğrudan etkileyen bir süreçtir. "Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının alacağı eğitime bağlıdır". İyi ve doğru bir eğitim, insanı yücelten ve yükselten kanatlardır. İyi ve doğru eğitimi verecek olanlar sizlersiniz. "Öğrenci üzerinde etkili olan, müfredat ve kitaptan daha çok, öğretmenin şahsiyetidir". Ünlü bir düşünür, "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir" diyerek eğitimin sevgi temelli ve gönül işi olduğuna dikkat çekmiştir. O yüzden milli eğitim camiası olarak üzerimize her zamankinden görev düştüğünün farkında olduğunuza daha fazla sorumluluk ve düştüğüne inanıyorum. Eğitim sürecinin en asli unsurları olan öğrenci, öğretmen ve velilerimiz daima işbirliği ve iletişim halinde olmalıdır. Yerli, milli, bilimsel ve manevi değerlerimizi esas alan, Atatürk ilke ve inkılapları ile yoğrulmuş bir eğitim sürecini birlikte oluşturmalı ve birlikte yürütmeliyiz. Siz değerli velilerimizin her zaman olduğu gibi bizimle işbirliği yaparak çocuklarımızın geleceğini inşa etmemize yardım edeceğinizi biliyor ve size şimdiden teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları bize vatan kılan ve vatan kalması için mücadele eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi, şehit öğretmenlerimizi, 15 Temmuz hain işgal girişimine karşı göğsünü siper eden yiğitleri saygı, şükran, minnet ve rahmetle anıyorum" diye konuştu.
Konuşmanın ardından öğrencilerin orotoryo sunumu ve halk oyunları gösterileri ile program sona erdi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar