Sürücüler Düzce’ye dikkat… EDS devreye giriyor…

23 Kasım 2019 Cumartesi 15:13

Sürücüler Düzce’ye dikkat… EDS devreye giriyor…

Düzce’de kurulumu tamamlanan Elektronik Denetim sistemi (EDS) yakın bir zamanda devreye alınacak. Hız limitini aşan sürücülere cezalar otomatik olarak yazılıp adreslerine gönderilecek.

Ereğli Haber- Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı 1 Aralık 2019 tarihi itibariyle Elektronik Denetim Sistemi (EDS) uygulaması başlayacağını açıkladı.
Düzce’de hem şehir içi hem de şehirlerarası yolların 27 ayrı noktasında EDS bulunuyor. 1 Aralık 2019’da çalışmaya başlayacak sistem ile hız limitini aşan sürücülere cezaları otomatik olarak yazılıp adreslerine gönderilecek. Türkiye’nin birçok noktasında daha önce kurulan EDS ile sürücüler 10-15 kilometrelik mesafelerde 4-5 ayrı radar cezası ile karşı karşıya kalmıştı. Yetkililer sürücülerin radar mağduriyeti yaşamaması için hız limitlerine uyulmasını istedi.
İşte Güncel Radar Cezaları;

Yerleşim Yeri İçinde Hız Sınırı 50 Km/s Olan Yollarda Ceza Miktarı
55 Km/s ile 65 Km/S arasında                                               235,00 ₺
65 Km/s ile 75 Km/S arasında                                               488,00 ₺
75 Km/s üzeri için                                                                   1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 80 Km/s Olan Yollarda           Ceza Miktarı
88 Km/s ile 104 Km/S arasında                                            235,00 ₺
104 Km/s ile 120 Km/S arasında                                          488,00 ₺
120 Km/s üzeri için                                                                1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 90 Km/s Olan Yollarda          Ceza Miktarı
99 Km/s ile 117 Km/S arasında                                           235,00 ₺
117 Km/s ile 135 Km/S arasında                                         488,00 ₺
135 Km/s üzeri için                                                               1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 110 Km/s Olan Yollarda       Ceza Miktarı
121 Km/s ile 143 Km/S arasında                                       235,00 ₺
143 Km/s ile 165 Km/S arasında                                       488,00 ₺
165 Km/s üzeri için                                                             1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 120 Km/s Olan Yollarda      Ceza Miktarı
132 Km/s ile 156 Km/S arasında                                       235,00 ₺
156 Km/s ile 180 Km/S arasında                                       488,00 ₺
180 Km/s üzeri için                                                             1.002,00 ₺

 

Yorumlar

Rusya'ya feribot seferleri başlıyor

23 Kasım 2019 Cumartesi 14:22

Rusya'ya feribot seferleri başlıyor

Rusya, Zonguldak ile Kerç Boğazı arasında hem yolcu hem de kargo taşımacılığı yapacak feribot seferlerine başlanacağını duyurdu.

 Türkiye ile Rusya arasında 2017 yılında yapılan deniz taşımacılığı işbirliği anlaşması çerçevesinde Zonguldak Limanı ile Rusya’nın Kerç Boğazı arasında yolcu ve kargo taşımacılığı yapacak gemi seferlerine başlanacağı duyuruldu. Güney Bölgesel İhracat Destek Merkezi Direktörü Natalya Serova yaptığı açıklamada, “Zonguldak ile Kerç boğazı arasında haftada bir kez düzenli olarak sefer yapmasına dair onay verildiğini bildirdi. Serova, "Gemi ile birlikte yük taşımacılığı yapılmasıyla lojistik maliyetini en aza indirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Gemi seferlerinin başlayacağı tarih ile ilgili henüz bilgi verilmezken, taşımacılık için son çalışmaların devam ettiği ifade edildi. 
Zonguldak’ta tamamlanan Filyon Projesi ile Türkiye’den Rusya, Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelere Karadeniz üzerinden deniz yolu ile ihracat yapılması hedefleniyor. Zonguldak, Karabük ve Bartın'da sanayi yatırımlarının arttırılması planlanırken, geçtiğimiz günlerde Zonguldak’a hava taşımacılığı için bir havaalanı daha yapılması gündeme gelmişti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Rusya , feribot seferleri , liman , Kerç Boğazı , yolcu ve kargo taşımacılığı

Yorumlar

MHP 73. Yılını kutladı...

23 Kasım 2019 Cumartesi 13:43

MHP 73. Yılını kutladı...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse ve yönetim kurulu üyeleri, GMİS’in kuruluşunun 73’üncü yılını kutladı.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü.Ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir hazır bulundu. 
MHP İl Başkanı Varol Demirköse, Genel Maden İşçileri Sendikası’nın köklü bir sendika olduğunu belirterek GMİS’in kuruluşunun 73’üncü yılını kutladı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , MHP , GMİS , 73. yıl kutlama , Hakan Yeşil

Yorumlar

Beyaz Önlük Giyme Töreni...

23 Kasım 2019 Cumartesi 13:38

Beyaz Önlük Giyme Töreni...

BEÜ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. sınıf öğrencilerinin mesleğe hazırlık kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 Tören, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Bodrumlu, Tıp Fakültesi Dekanı Murat Can, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Yurdakan, Ahmet Erdoğan Sağ. Hiz. M.Y.O. Müdürü Doç. Dr. Sibel Koçak, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Zehra Safi Öz, Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Okşan Dağlı,Zonguldak Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Diş Hekimi Meltem Gürbüz, Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Diş Hekimi Emre Erbaycu, akademik-idari personel, öğrenciler ve ailelerin katılımı ile gerçekleşti. 
Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Özgür Kırcalı ve Öğr. Gör. Selen Kırcalı tarafından verilen müzik dinletisi ile başlayan törende ilk olarak kürsüye çıkan Zonguldak Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Diş Hekimi Meltem Gürbüz, öğrencilere diş hekimliği mesleğinin önemini anlattı. 
Törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Bodrumlu, 2008 yılında kurulan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin çağdaş eğitim araçlarıyla donanmış derslikleri, klinik öncesi uygulama laboratuvarları, simülasyon eğitimlerinin verildiği fantom laboratuvarları ve modern klinikleriyle nitelikli diş hekimleri yetiştirmeyi hedeflediğini söyleyerek Fakültenin kuruluşundan bu yana çok hızlı bir şekilde gelişip büyük illerdeki diş hekimliği fakülteleriyle boy ölçüşecek düzeye ulaştığını belirtti. 22 Kasım’ın Diş Hekimleri Günü olarak kutlandığını ve bu özel günün heyecanını da yaşadıklarını söyleyen Prof. Dr. Bodrumlu öğrencilere hitaben, “Bugün giyeceğiniz beyaz önlük ile diş hekimliği mesleğini daha da iyi hissedeceksiniz. Saflığın, doğruluğun ve temizliğin simgesi olan beyaz önlüklerinizle meslek etiğine uygun örnek birer hekim adayı olarak çalışacağınızdan ve diş hekimi saygınlığını koruyacağınızdan eminim” şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere protokol tarafından belgeleri verildi. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen beyaz önlük giyme töreni, öğrencilerin Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Cenk Durmuşlar eşliğinde yemin etmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı öncülüğünde Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı ve öğretim üyeleri tarafından öğrencilere beyaz önlüklerinin giydirilmesiyle son buldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , beyaz önlük , diş hekimliği fakültesi , öğrenciler

Yorumlar

GMİS Yönetim Kurulu'ndan mesaj...

23 Kasım 2019 Cumartesi 11:07

GMİS Yönetim Kurulu'ndan mesaj...

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 Mesaj şöyle; 
“Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Öğretmenlik; gece gündüz demeden günün 24 saati hayatın her alanında insana görev ve sorumluluk yükleyen, topluma örnek olmayı gerektiren dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir. Öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi, saygı; onların emeğinin, fedakarlığının karşılığıdır. Hepimizin öğretmenlerimize karşı borcu ve sorumluluğu vardır. Onların mutluluğu ülkemizin geleceğini aydınlatacaktır. Ülkemizin ve dünyanın geleceğini şekillendiren öğretmenlerimizin ekonomik ve sosyal sorunlarını çözmek, onların daha sağlıklı şartlarda ve daha iyi koşullarda görev yapmalarını sağlamak zorundayız. Biz Genel Maden İşçileri Sendikası olarak değerli öğretmenlerimizin sendikal mücadelelerine her zaman destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sevgiyle, şefkatle, emekle bu kutsal görevi yerine getiren, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.” 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , GMİS , Yönetim Kurulu , Öğretmenler Günü ,

Yorumlar