Şube müdürleriyle telekonferans görüşmesi...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:52

Şube müdürleriyle telekonferans görüşmesi...

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri,7 İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımı ile telekonferans yöntemi ile çevrimiçi toplantı yapıldı.

 Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Zonguldak il genelinde uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Akgül, EBA(Eğitim Bilişim Ağı)’yı kullanma oranlarında aktif öğrenci kullanımı açısından yüzde 70,10 ortama ile Türkiye’de 12.sırada,aktif öğrenci kullanımı verilerine göre yüzde 95,33 ortalama ile Türkiye’de 23 sırada olduğunu belirterek. Öğretmen ve öğrencilerin EBA’yı daha çok kullanarak bu sıralamanın daha üst seviyeler çıkacağını belirtti. Covid-19 Koronavirüs ile mücadelede il genelinde uzaktan eğitim sürecinde görev alan tüm öğretmenlere, üretim yapan Meslek Liseleri, Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezleri öğretmen ve yöneticilerine, İlçe Mili Eğitim Müdürlerine teşekkür etti. Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürlerinin kendi görev alanları ile ilgili sunum ve paylaşımları, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin değerlendirme ve paylaşımları ile çevrimiçi olarak devam etti. LGS ve YKS sınav süreçlerinde olan öğrenciler için yapılan çalışmalara da değinen İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, sınav sürecini yaşayacak olan öğrenciler ve evlerinden dışarı çıkamadan uzaktan eğitime devem eden öğrenciler için, velileri için okulların rehberlik servislerinin Psikososyal destek vermeye devam ettiğini, öğrencilerin bu süreçten en az şekilde etkilenmesi için bu desteğin devam edeceğini belirtti. Zonguldak’ta TÜBİTAK destekli 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi, birde yine TÜBİTAK destekli 4007 Bilim Şenlikleri projesinin desteklenmeye hak kazandığını belirtti.2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı için yaz döneminde taşıma planlaması, deprem güçlendirmesi yapılacak okullar, yeni yapılacak okullar, devam eden projeler üzerine de değerlendirmeler yapılarak; toplantı ilgili bölüm Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile soru ve cevapların ardından İl Milli Müdürü Harun Akgül’ün teşekkür konuşması ile son buldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , şube müdürleri , il milli eğitim müdürü

Yorumlar

BEÜ’den mazeret sınavı duyurusu...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:45

BEÜ’den mazeret sınavı duyurusu...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) uzaktan eğitimle yapılacak mazeret sınavları hakkında usul ve esasları açıkladı.

 Zonguldak BEÜ, online ara sınavların mazeret sınavlarının yapılacağını açıkladı. Alınan karar ise şöyle: 
“Dijital imkanlar ve uzaktan öğretim yöntemleriyle verilen dersler için yapılan ara sınavların mazeret sınavlarının; 11 - 15 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılmasına, Mazeret Sınav başvurularının 05-09 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılmasına, Ara sınava giremeyen, ara sınava girip tamamlayamayan, ara sınavı tamamladığı halde notu “0” görünen, ödev teslimini yapamayan, ilgili birim kurullarınca 03 Mayıs 2020 tarihinden sonra dijital imkanlar ve uzaktan öğretim yöntemleriyle verilmesine karar verilen dersleri alanlar veya sağlık durumu vb. nedenlerle mazereti olan öğrencilerin mazeret sınav hakkını kullanmasına, Mazeret sınavı şekli ve katkı oranının ara sınavlarda yapılan şekliyle aynı olmasına, Ödev aktivitesi ekleme işlemlerinin mazeret hakkı kapsamında 05-14 Mayıs 2020 tarihleri arasında tamamlanmasına, posta veya kargo yolu ile teslim edilecekse en geç 15 Mayıs 2020 tarihi mesai bitimine kadar ulaşacak şekilde gönderilmesine, Başvuruların, dersin öğretim elemanı tarafından ara sınav notu OBS’ye girilmiş ve ilan edilmiş ise online olarak veya ilgili birimlerin 
kurumsal e-posta adreslerine dilekçe gönderilerek yapılmasına karar verilmiştir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , beü , mazeret sınavı , bilgi , zbeü

Yorumlar

Korsan taksiler iş yaptı...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:37

Korsan taksiler iş yaptı...

Zonguldak’ta Asma Taksi Durağı şoför esnaflarından Muzaffer Aslanbaki, korona virüs tedbirleri kapsamında taksi duraklarındaki üç araç kısıtlamasının mağduriyeti yol açtığını ancak korsanların iş yaptığını söyledi.

 Şoför Muzaffer Aslanbaki, yaptığı açıklamada; "Taksici esnafı olarak bu süreçte çok büyük bir mağduriyet yaşadık. 25 Mart tarihinden itibaren iki defa yolcu taşıdım. Her bir arkadaşımıza 15 günde sıra geldi. Şu anda çalışmamız serbestleşti ama biz karar aldık ve araçlarımızın yarısı çalışıyor. Üç araç yerine on araç çalışmış olsaydı hiçbir sıkıntı yaşamayacaktık. Büyükşehirlerde tek ve çift plaka sistemi uygulandı ama Zonguldak’ta uygulanmadı. Bu süreçte korsanlar iş yaptı. Duraklarda araç sayısı yetmedi için vatandaşlar mecburen korsanlara yöneldi” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , taksiciler , korsan taksicilik

Yorumlar

Banka da sıra tartışması kavgaya döndü...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:32

Banka da sıra tartışması kavgaya döndü...

Zonguldak'ta banka önünde çıkan sıra tartışması kavgaya dönüştü.

 Edinilen bilgiye göre olay öğlen saatlerinde Soğuksu mevki'inde meydana geldi. Banka önünde bekleyen 2 kişi sıra yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle olay kavgaya dönüştü. Dakikalarca tekme, tokat ve yumruklaşmaya başlayan 2 kişiyi sıradaki vatandaşlar da şaşkın bakışlar arasında izledi. Çevredeki vatandaşların müdahalesi sonucunda taraflar sakinleştirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kavga

Yorumlar

Tüm mezarlıkların bakım ve onarımı yapılıyor...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:25

Tüm mezarlıkların bakım ve onarımı yapılıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle evde kalarak yakınlarının kabirlerini ziyaret edemeyen vatandaşlar için ilçedeki tüm mezarlarda bakım onarım çalışması başlattı.

 

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle birlikte şehir mezarlığına giderek yapılacak çalışmalar için ekipleri görevlendirdi. Mezarlıklar Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliğinde mezarlarda bakım onarım çalışması yapılarak çevrenin temizlenip tırpan edilmesi talimatı verdi.

“Evde huzurla kalın, biz gerekeni yapıyoruz”

Başkan Posbıyık, salgın nedeniyle Ramazan ayında kabir ziyareti gerçekleştiremeyen vatandaşlara da “Siz üzülmeyin, içiniz rahat etsin, biz gerekeni yapıyoruz. Sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Korona virüs salgını nedeniyle özellikle 65 yaş üstü, 20 yaş altı vatandaşlarımız evlerinden dışarıya çıkamıyor. Ramazan ayında genellikle vatandaşlarımız mezarlıklara gelirler, yakınlarının kabirlerini ziyaret edip dualarını okurlardı. Ama bu sıkıntılı günlerde bunlar yapılamıyor. Mezarlıklarda bazı mezarların yıkık dökük, bakımsız olduğunu gördük. Şimdi arkadaşlarımıza talimat verdim. Bugünden itibaren yıkık dökük olan bütün mezarların hepsinde tamir bakım işlerini belediye olarak biz üstleniyoruz. Sadece şehir mezarlığında değil, diğer mezarlıklarda da bu çalışma yapılacak” ifadelerini kullandı.

“Arife günü tüm mezarlara çiçek dikeceğiz, Kur’an okutacağız”

Başkan Posbıyık şu sözlere yer verdi:” Aynı zamanda biz arife günleri mezarlıkta mevlid okutturuyor, buluşuyorduk. Belki bu kez dışarı çıkılması mümkün olmayacak arife günü. Vatandaşlarımız buraya gelemediği için üzülmesinler. Arife gününe kadar bütün mezarlara çiçek dikeceğiz. Arife günü burada hocalarımız toplanıp Kur’an okuyacaklar. Herkes rahat olsun. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin, bütün yakınlarımızın kabirlerine sahip çıktığını bilsin istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kdz ereğli belediyesi , mezarlıkların onarım ve bakımı yapılıyor , bakım

Yorumlar
  • Turan
    7 Mayıs 2020 Perşembe 14:24

    Cok guzel arkadaşlar emeginize saglik allah kolaylik versin hepinize

  • Mehmet
    7 Mayıs 2020 Perşembe 01:44

    Takdir ediyorum gerçekten gerekli bir şeydi