Subaşı, ilk toplantısını yaptı

5 Kasım 2019 Salı 12:04

Subaşı, ilk toplantısını yaptı

Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı olarak ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, görev bölümü değişikliği nedeniyle Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı olarak Milli Eğitim Müdürlüğü kurumundaki ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı'nın yanı sıra müdür yardımcıları, şube müdürleri katıldı. Toplantıda kurumun çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Görev bölümü değişikliği öncesinde Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan Milli Eğitim'den sorumlu olarak görev yapıyordu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Subaşı , Toplantı ,

Yorumlar

Zonguldak'ta trafiğe kayıtlı araç sayısı...

5 Kasım 2019 Salı 11:31

Zonguldak'ta trafiğe kayıtlı araç sayısı...

Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre 2019 yılı Eylül ayı sonu itibariyle Zonguldak'ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 155 bin 709 olarak açıklandı.

 TÜİK Zonguldak Bölge Müdürlüğü, 2019 yılı Eylül ayı Motorlu Kara Taşıtları istatistiklerini açıkladı. Verilere göre Türkiye'de Eylül sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısı 23 milyon 132 bin 670 olarak açıklandı. Zonguldak'ta ise bu rakam 155 bin 709 olarak açıklandı. Bu rakamın 95 bin 467'sini otomobil, 4 bin 476'sını minibüs, bin 853'ünü otobüs, 26 bin 152'sini kamyonet, 6 bin 140'ını kamyon, 11 bin 409'unu motosiklet, 9 bin 767'sini traktör, 445'ini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturuyor. 
Öte yandan, Türkiye genelinde genelinde Eylül ayında trafiğe kaydı yapılan toplam 52 bin 456 taşıt içinde otomobil yüzde 54,8 ile ilk sırada yer aldı. Bunu sırasıyla yüzde 27,5 ile motosiklet, yüzde 9,3 ile kamyonet, yüzde 5 ile traktör takip etti. Taşıtların yüzde 3,4'ünü ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu. Eylül ayında trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 34,1 arttı. Bu artış otomobilde yüzde 47,7, minibüste yüzde 173,7, otobüste yüzde 116,1, kamyonette yüzde 33,2, kamyonda yüzde 34,5, motosiklette yüzde 10,4, özel amaçlı taşıtlarda yüzde 4,7, traktörde ise yüzde 36 olarak gerçekleşti. 
Eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında yüzde 16 artış gerçekleşti. Bu artış otomobilde yüzde 37,1, minibüste binde 2, motosiklette yüzde 8,5 olarak gerçekleşti. Otobüste yüzde 20,7, kamyonette yüzde 5,3, kamyonda yüzde 10, özel amaçlı taşıtlarda yüzde 61,2, traktörde ise yüzde 30,3 azalış oldu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Araç sayısı

Yorumlar

Hurdaya ayrılan araca, başka aracın plakasını taktı...

5 Kasım 2019 Salı 10:45

Hurdaya ayrılan araca, başka aracın plakasını taktı...

Zonguldak'ta hurdaya ayrılan araçlara başka araçların plakasını takarak trafiğe çıkartan sürücüye 6 bin 2 lira idari para cezası uygulandı. Sürücü ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

 Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda Kdz. Ereğli ilçesinde ilginç bir olay daha ortaya çıkartıldı. Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Soğanlıyörük köyünde; hurdaya ayrılmış araçlara başka araçların plakasını takarak trafiğe çıkartığı tespit edilen A.K.; aracıyla seyir halindeyken ekiplerce kıskıvrak yakalandı. Aracın yapılan sorgusunda plakanın başka bir araca ait olduğu ve kayıp plaka kaydının olduğu tespit edildi. Ayrıca şase numarası kontrol edildiğinde okunmayacak şekilde üstünün kazındığı, motor numarasının araca ait olmadığı tespit edildi. 
Kdz Ereğli Jandarma Trafik Timi tarafından sürücü hakkında 2918 sayılı karayolları trafik kanununun 23/5-a ve 21/1. maddeleri gereğince toplam 6 bin 2 TL idari para cezası uyguladı. Olay ile ilgili Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek sürücü A.K. gözaltına alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Sahte plaka , Araç

Yorumlar

Uçar ve Tosun'dan Ereğli çıkartması

4 Kasım 2019 Pazartesi 20:01

Ereğli Haber

Uçar ve Tosun'dan Ereğli çıkartması

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki tosun ile birlikte Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanvekili Yücel Oktay ve Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i ziyaret etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar partisinin Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, il genel ve belediye meclis üyeleri, belde başkanları, kadın ve gençlik kolları ile partinin Ereğli ilçe teşkilatı yöneticileri ile Ereğli ilçesinde Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Yücel Oktay ve Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i makamlarında ziyaret etti.

Çorumluoğlu: “Ankara’ya ulaşmak bizim için çok kolay”
Uçar’ın ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli’nin sorunlarının çözümüne ilişkin duyarlılıklarından dolayı AK Parti Milletvekillerine teşekkür etti. Çorumluoğlu konuşmasında “Ereğli’nin bizden ve Ankara’dan gözüken sorunlarına ilişkin değerlendirme fırsatımız olacak. Ankara Ereğli için oldukça yakın bir yer bizim için. Bizim bugüne kadar yaptığımız değerlendirmelerde hem Zonguldak’a hem de Ankara’ya ulaşmak çok daha kolay ve rahat oldu. Onunda memnuniyetini yaşıyorum. Zaman zaman mecliste de sayın vekillerimizi ziyaret ediyoruz. Bölgeyle olan sorunlarımızı da değerlendiriyoruz” dedi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ise Ereğli’nin önemli konularını görüşmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Uçar “Ereğli’nin eski günlerine kavuşması için çalışacağız”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ziyarette Kdz. Ereğli’nin sorunlarını bildiklerini ve çözülmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Milletvekili Uçar konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ereğli ifade edildiği gibi önemli ilçelerimizden bir tanesi. Geldiğimiz günden bu yana hem ekonomik hem de siyasal anlamda Türkiye’nin önemli ilçelerinden bir tanesi. Başta sanayi kuruluşumuz olan Erdemir’i bünyesinde barındırması ve buna bağlı irili ufaklı iş yerlerini de bünyesinde barındırmasından dolayı daha çok önem vermemiz gereken ilçelerimizden. Sivil toplum örgütleri ile birlikte önümüzde ki zamanlarda çok farklı ortamlarda bir araya geleceğiz. Ereğli’mizin eski günlerine, hareketli günlerine kavuşabilmesi için neler yapabiliriz hem birlikte fikir alışverişinde bulunacağız. Sizlerde bu konularda bizlere önemli katkılar sağlıyorsunuz, emeklerinizi ve çabalarınızı biliyorum. Bundan dolayı da çok teşekkür ederiz.”

Çorumluoğlu “Düzenleme yetkisi belediyede”
Ziyarette gazetecilerin sorusu üzerine Delihakkı Subaşı dolmuşçularının yaşadığı sıkıntının sorulduğu Kaymakam Çorumluoğlu Ören Mahallesi’nde ki düzenlemenin mahkemeye göre Ereğli Belediyesi sorumluluğunda olduğunu dile getirdi. Çorumluoğlu konuşmasında “Cuma günü biz bu olayı ilçe trafik komisyonunda değerlendirip mahkeme kayıtlarını da inceledik. Mahkeme kayıtlarına göre şuan Ören Mahallesi belediyenin mahallesi olduğu için düzenleme yetkisi belediyeye aittir. Ben belediye başkanımıza ve ulaşım hizmetleri müdürlüğümüze gerekli tavsiyelerde bulundum ama burada o hatta minibüsü olan arkadaşlarında kendi aralarında birlik ve beraberlik içerisinde olup belediye ile görüşmelerini tavsiye ediyorum. Daha önceden Ereğli’de yapılmış bu düzene bağlı Ereğli’de yapılmış çalışmalar var. Buranın ilk bağlanan mahallesi değil buranın ama kaymakamlık olarak bizim de yardımcı olacağımız bir husus olursa elimizden geleni yaparız. Belediye de bizim belediyemiz, Çilek Halk otobüsleri de bizim halk otobüsümüz, Subaşı’nda ki şoförler de kardeşlerimiz. Yani orada hak, hukuk, kanunlar çerçevesinde çözüm ne ise biz hepsine yardımcı olmak için varız. Uzlaşarak, konuşarak, anlaşarak ve hukuk çerçevesinde çözüm bulunması bizim yegane tavsiyemiz. Ben belediye başkanımıza da Cuma günkü toplantıya kendisi başkan yardımcısı ile katıldı, aynı yönde tavsiyelerde kendisine bulundum. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum” şeklinde cevapladı.
Milletvekili Uçar ve beraberindeki heyet daha sonra Kaymakam Çorumluoğlu ile basına kapalı olarak istişarede bulundu.
Uçar ve beraberindekiler daha sonra Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Şoförler Odası’nı ziyaret etti.

Yorumlar

İl Başkanına doğum günü sürprizi

4 Kasım 2019 Pazartesi 19:55

Ereğli Haber

İl Başkanına doğum günü sürprizi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, kendisini ziyarete gelen AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun’a sürpriz yaparak doğum gününü kutladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, partisinin il başkanı Zeki Tosun, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, il genel ve belediye meclisi üyeleri ile belde başkanları ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Demirtaş, doğum günü olduğunu öğrendiği AK Parti Zonguldak İl Başkanına doğum günü sürprizi yaptı. Kendisi için hazırlanan pastayı görünce büyük mutluluk yaşayan Tosun, Başkan Demirtaş’a teşekkür etti. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, il başkanı Tosun’un doğum gününü kutlayarak sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice seneler diledi.
Ziyarette Tosun mumları söndürmesinin ardından pastayı Uçar, Demirtaş ve Çakır ile birlikte kesti.

Yorumlar