Stadyumda dünya evine girdi

26 Ağustos 2019 Pazartesi 09:56

Stadyumda dünya evine girdi

Zonguldak'ta uzun yıllar antrenörlük yapan ve 2013 yılında geçirdiği hastalık sebebiyle vefat eden Hulusi Yavuz'un futbol antrenörü olan oğlu Berkin Yavuz, babasının kalecilik yaptığı Karaelmas Kemal Köksal Şehir Stadyumu'nda dünyaevine girdi.


TFF 2. Lig'de mücadele veren Zonguldak Kömürspor'un iç saha maçlarını oynadığı Karaelmas Kemal Köksal Şehir Stadyumu ilginç bir nikah törenine şahitlik etti. 1983-1988 yılları arasında Zonguldakspor'da, ardından da üç sene Samsunspor'da forma giyen, oyunculuk kariyerinin ardından Sakarya, Göztepe ve Zonguldakspor'da kaleci antrenörlüğü yaptıktan sonra 2013 yılında hastalık sebebiyle yaşamını yitiren Hulusi Yavuz'un futbol antrenörü oğlu Berkin Yavuz, eşi Tuğçe ile Karaelmas Kemal Köksal Şehir Stadyumu'nda dünyaevine girdi. Böbrek yetmezliği sebebiyle yaşamını yitiren Hulusi Yavuz'un maketini nikah masasının başköşesine koyan çift, kaleyi de dekor olarak kullandı. Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği stadyuma alkışlar eşliğinde giren çift, nikah töreninin ardından tebrikleri kabul etti. 
Yıllarının şehir stadında geçtiğini anlatan Berkin Yavuz, "Ben zaten küçüklüğümden beri buradayım. Babam da yıllarca kalecilik ve kaleci antrenörlüğü yapmıştı. Ben de futbol antrenörüyüm. Böyle bir şey düşündük. Babamızı da yâd ettik. İnsanlar da inşallah mutlu olmuştur. Burada babamın birçok arkadaşı da var. Gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Eşim de ilk etapta çok şaşırdı. Biz burada yeşil sahalarda doğduk, burada öleceğiz" şeklinde konuştu. 
Gelin Tuğçe Yavuz ise, "Bu duyguyu yaşadığım için çok mutluyum. Böyle bir şey yaşadığım ve yer aldığım için çok mutluyum. Böyle bir şeyin içerisinde yer almak beni de çok mutlu etti. Hulusi babayı yaşatıyoruz, mutluyuz" dedi.

Etiketler:

düğün , stadyum , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Kadınlar Emine Bulut cinayeti için toplandı

24 Ağustos 2019 Cumartesi 17:39

Kadınlar Emine Bulut cinayeti için toplandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kadın platformu üyeleri Kırıkkale’de önceki gün eski kocası tarafından öldürülen Emine Bulut cinayeti için toplandı. Kadın cinayetlerinin son bulmasını isteyen kadınlar, faillere en ağır cezaların verilmesini istedi.


Kdz. Ereğli ilçesinde kadın platformu üyeleri amfi tiyatro önünde Emine Bulut cinayetine tepki göstermek amacıyla eylem düzenledi. Kadın platformu üyeleri adına basın açıklaması yapan Şenay İşeri, emine Bulut cinayetinin ilk yada tesadüf olmadığını belirterek yasta değil isyanda olduklarını söyledi. İşeri konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Kadınlar uygulanmayan ve iktidarın politikaları nedeniyle öldürülüyor. Çünkü yasalar uygulanmıyor, yargı faili cezalandırılmıyor. Kadının yaşam hakkı erkek siyasetçi tarafından yok sayılıyor. Kadınlar yasta değil isyanda. Kadınlar 6824’ü uygulatmak için sokakta. Kadınlar yaşamak ve yaşam hakkı için sokakta. Kadınlar İstanbul sözleşmesi için sokakta. Kadınlar cezaları uygulamayan kurumlara ve yağıya karşı sokakta. Kadınlar Emine Bulut için sokakta, Emine Bulut cinayeti bir tane değil ,bir kerelik değil, tesadüfi değil. Biz iyi hal ve tahrik indirimi istemiyoruz, ölmek istemiyoruz. Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz, kalmayacağız. Yasta değil isyandayız.”
Yapılan açıklamaların ardından kadınlar çeşitli sloganlarla kadın cinayetlerini protesto ederken, yaklaşık 1 saatlik oturma eylemi yaptı.

Etiketler:

Emine BULUT , Kdz.Kadın Platformu , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Kahvaltıda bir araya geldiler

24 Ağustos 2019 Cumartesi 16:36

Kahvaltıda bir araya geldiler

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yapımı planlanan Dokap Cami için sabah kahvaltısında bir araya gelindi.


Emekli din görevlisi ve TDV Üyesi Naim Eren Başkanlığı’nda kurulan ‘Yeni Mahalle Dokap Siteleri Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ tarafından öğretmenler evi önünde sabah kahvaltısı düzenlendi. Kahvaltı programına İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, Yeni Mahalle Dokap Siteleri Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Naim Eren, dernek üyeleri ve din görevlileri katıldı. 
Dernek Başkanı Naim Eren kahvaltı sonrası yaptığı açılış konuşmasında şunları dile getirdi, “Hızlı bir şekilde derneğin çalışmalarını gerçekleştirdik. Gerekli maddi ve manevi destek arayışına girdik. Caminin bir çok özelliği ve bölümleri olacak. Güzel bir mimarisi olacak. Engellileri düşünerek düz ayak yaptık. Sosyal tesislere sahip bir cami olacak. Bay ve bayana yönelik Kur’an kurslarına da hizmet verecek. Kaymakamlığımızın, belediyemizin, müftülüğümüzün, gurbetçilerimizin ve vatandaşlarımızın sayesinde temelini atacağız. Herkesin yardımlarını bekliyorum. İnşallah camimizin temelini atacağız” dedi. 
İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş “Yapılan camilerimiz eski camilerden daha güzel olması lazım. Çaycuma gibi güzel bir yere güzel camiler olması lazım. Çaycuma'mıza öyle bir eser yapalım ki bu eserlerimiz ayakta kaldığı sürece amel defterimiz açık olsun. Biz Avrupa’da camilerimiz hem kıraathane, hem ibadethane hem sosyal tesis, hem ailevi değerlerin buluştuğu tesisler olarak kullanıyoruz. Ülkemizde de camilerimizi bu şekilde yapalım. Bugün temelini atmak için toplandığımızı Dokap Camimizde öyle bir eser yapacağız ki bizden sonraki nesiller bize dua edecekler. Destekleri için gurbetçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Avrupa’ya gittiğimizde çok güzel camiler görüyorum. Allah onlardan razı olsun” dedi. Konuşmaların sonunda cami için bağış toplandı. 

Etiketler:

Dokap Cami , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Azı karar çoğu zarar

24 Ağustos 2019 Cumartesi 12:59

Azı karar çoğu zarar

Çay, kefelerde, iş yerinde veya evde televizyon izlerken günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz bir içecektir. Hemen hemen her insana hitap eden çay fazla içilmesi durumunda bazı zararlara neden olabiliyor. Bu zararları Ereğli haber olarak araştırdık ve uzmanlardan edindiğimiz bilgiler:

Uzmanlara göre, aşırı çay tüketimi mide bulantısı, baş ağrısı, sinir bozukluğu, kalpte çarpıntı, elde titreme, demir eksikliği, kansızlık ve uykusuzluk gibi birçok soruna yol açtığını açıkladı. Bu sorunlar dışında çayın neden olduğu zararları açıklıyoruz.

 

Çayın zararları nelerdir?

İshal

Çayın içerisinde bulunan kafein günlük olarak alınması gereken miktarın üzerinde alınırsa sindirim sistemini uyararak ishale sebep olur. Ayrıca, çay vücutta merkezi sinir sistemini de etkileyerek kişinin olaylar karşısında sinirli ve gergin olmasına neden olur.

Kabızlık

Her ne kadar beklenmedik olsa da çayın içerisinde bulunan tanen isimli madde vücutta depolanır. Çayın fazla tüketimi tanen maddesinin vücuda fazla nüfuz etmesiyle kabızlığa neden olur.

Mide rahatsızlığı

Çay kafein içermektedir. Kafein midenize ulaştığında, midede çeşitli asidik maddeler üretmesine neden olur. asidik maddeler vücudun absorbe edeceğinden fazla olduğu zaman mide huzursuz ve rahatsız hissedilir. Ülser, gastrit ya da mide kanseri gibi hastalığa sahipseniz çaydan uzak durmalısınız.

Uykusuzluk

Çayın fazla tüketimi içeriğindeki kafeinden dolayı uykusuzluğa neden olur. Kişiyi fiziksel ve zihinsel olarak uyarır ve insomniaya neden olur. İnsomnia beraberinde uyku düzeni sorunlarını getirir. Uzmanlara göre sağlıklı ve fit kalabilmek için daha az çay tüketilmesi gerekiyor.

Premenstrual sendrom

Fazla çay tüketimi kadınlarda premenstrual sendroma yani regl öncesi gerginlik sendromuna neden olur. Premenstrual sendromun ruhsal çöküntü, gerginlik, sinirlilik, aşırı yorgunluk, hassaslaşma gibi belirtileri vardır.

Böbrek rahatsızlıkları

Çay tüketimi böbrek rahatsızlıklarının ana sebeplerinden biridir. Kafeinin oluşturduğu uyarım kişiye zarar verir. Çayın içerisinde bulunan oksalat böbrek taşına neden olur.

İdrar sorunları

Fazla çay tüketimi sık idrara çıkmayı gerektirir. Kafein kişinin mesanesine baskı yapar ve mesaneyi çevreleyen kasların harekete geçirerek kişinin idrara çıkma ihtiyacının artmasına neden olmaktadır.

Yemek borusu kanseri

Çok sıcak bir şey içtiğinizde bu içecek yemek borusundan geçerken kanala zarar verir. Bu durum yemek borusu kanserinin nedenleri arasında gösterilebilir. Çayınızı sıcak değil ılık içmeniz yemek borusu kanserine yakalanma riskinizi azaltacaktır.

Ödem ve şişkinliğe sebep olur

Günde 4 fincandan fazla çay içip 2 litreden az su tüketirseniz vücudunuzda ödem ve şişlik tehlikesi sizi bekliyor olacaktır. Sürekli kilo değişimi yaşıyorsanız sebebi aşırı çay tüketimine bağlı ödemdir.

İnsülin direncini artırır

İnsülin direnci, karaciğer ve pankreasın sağlıklı çalışmadığını gösterir. Karaciğer hastalığı veya insülin direnciniz varsa çay tüketiminizi azaltın.

Vücudun kurumasına sebep olur

Çay içenler vücutlarında su ihtiyacını pek fazla hissetmezler. Oysa ki çay, vücudun su ihtiyacını karşılamaz ve vücutta bulunan suyu çekip dışarı atar.

Dişleri sarartır

Çay, dişlerin sararması ve leke oluşumuna neden olur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için çay içtikten sonra 1 bardak su ile ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

Hamile kalmayı zorlaştırır

Çay içerdiği kafeinden dolayı hamile kalmak isteyenlerin uzak durması gereken bir içecektir. Gebelik ve emzirme döneminde dikkatle tüketilmelidir.

 

Ereğli haber olarak yaptığımız bu araştırmanın ardından umarız hayatınızda çay tüketimine dikkat edersiniz. Unutmayın her şeyin azı karar çoğu zarardır.

Sağlıklı günlerde güzel çay keyifleriniz olsun.

Etiketler:

çay , çay tüketimi , çayın zaraları , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Ereğli Emine Bulut için toplanıyor

24 Ağustos 2019 Cumartesi 11:33

Ereğli Emine Bulut için toplanıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Kırıkkale’de bir kafede eski eşi tarafından 10 yaşındaki kız çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklanarak hayata feci şekilde veda eden Emine BULUT için bugün Kdz.Ereğli Kadın Platformu toplanıyor.

 

Kadına şiddeti kınamak ve lanetlemek için bugün saat 15:00’da Kdz. Ereğli Kadın Platformu , Ereğli sahil bandında bulunan Amfi Tiyatro önünde toplanacağını sosyal medya üzerinden duyurdu. Kdz.Ereğli kadın platformu duyarlı Ereğli halkını bugün saat 15:00’ da sahil bandı üzerinde bulunan Amfi Tiyatro önüne bekliyor.

Etiketler:

Kadına şiddet , #EmineBulut , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar