Spor etkinlikleri başladı...

7 Temmuz 2018 Cumartesi 18:24

Spor etkinlikleri başladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 6, 7, 8 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan spor etkinlikleri 250 sporcunun katıldığı bisiklet turu ile başladı. Etkinliklerin ilk günü dans gösterileri ve Grup Mars konseri ile sona erdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 6-7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak Spor Organizasyonlarının startını 50 kilometrelik bisiklet etabıyla verirken, ilçede bisikletin ulaşım aracı olarak kullanılması için çalışmaların başlatıldığını belirtti. 41 ilden gelen 200 bisikletçi yaklaşık 50 kilometre pedal çevirdi. Etkinlikler kapsamında stüdyo 12 isimli grup ritim gösterisi yaparken, İstanbul School Of Samba -Samba Perküsyon şovu sundu. Samba şovu sonrasında Amfi Tiyatro’da toplanan bisiklet sporcuları Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a bisiklet heykeli hediye etti. Başkan Uysal’da sporcuları katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ereğli’de bisiklet çalıştayı yapılabileceğini dile getiren Uysal “Gerçekten Karadeniz Ereğli ilçemize sporseverler, bisiklet severler tarafından böyle bir ödülü verdikleri içinde ben kendilerine teşekkür ediyorum. Biraz öncede arkadaşımız paylaştı ‘40 il’ dedi bizde Ereğli olarak katkıda bulunduk. Artık 41 olduk, 41 kere Maşallah. Şimdi 41 kere Maşallah dediğimize göre bundan sonra bu bisiklet sporunu yaymak, yaygınlaştırmak, kullanımını arttırmak, özelliklede ulaşımın bir parçası olarak görmek bizim artık misyonumuz olmalı. Bunu hatırlatmamız lazım. Bunun üzerin çalışmamız lazım. Sizlerin aktivitelere katılmadığınız aylarda Karadeniz Ereğli’mizde bizler sizleri misafir edelim, burada zaten arkadaşlarımıza misafir olursunuz, Belediye olarak demiyorum Ereğlililer misafir ederler. Bizlerde burada bu bisiklet sporunu panelini yaparız, tartışmalarını yaparız. Nasıl olmalı? Trafik ulaşım aracı olarak nasıl kullanabiliriz? Ülkemizdeki ilçelerde nasıl olmalı? Dünya örnekleriyle bir sunum bir çalıştay olarak yapabiliriz. Planımız var uygulayacak alanımız var” dedi 
Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları gösterisinin ardından gecede son olarak ise Mars Grubu konser verdi. Konseri izleyen vatandaşlar Mars Grubu’nun şarkılarıyla büyük bir coşku yaşadı.

Yorumlar

Restorasyona alınan camiye iki aydır çivi dahi çakılmıyor...

6 Temmuz 2018 Cuma 17:09

Restorasyona alınan camiye iki aydır çivi dahi çakılmıyor...

Devrek'te tarihi statüsü bulunan caminin restorasyona alınmasından bu yana yaklaşık iki aydan bu yana hiçbir çalışma yapılmıyor.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde bulunan ve mülkiyeti vakıflara ait olan Devrek Merkez Yeni Cami Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından onarıma alınması nedeniyle bir süreliğine ibadete kapatılmıştı. 1951 yılında camiye ek ilaveler yapılması ve ibadethanenin aslının kaybolması ile restorasyon alınan cami ilçe müftülüğünün 05 Ekim 2016 tarihli Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yapılan başvuruda, Devrek Merkez Yeni Cami'ninde onarımı hakkında talepte bulunulmuş ve bunun üzerine Vakıflar Bölge Müdürlüğünden gelen uzmanlar cami içinde ve dışında yaptıkları incelemelerde binanın tamamının restoresi için karar alınmıştı. 
Tadilatta proje değişikliğine gidilen ancak uzun zamandan bu yana bir çivi dahi çakılmayan ve restorasyonu bilmeceye dönen cami için tepki gösteren vatandaşlar, "Çarşı merkezinde bulunan tek camimizin aylardan bu yana tadilatının bitmemesi hatta son iki aydan bu yana bir çivi dahi çakılmaması bizleri oldukça rahatsız etmektedir. Camimiz tadilata alındığı için ibadetlerimizi belediyenin otoparkında yerine getirmeye çalışıyoruz burası da çok sağlıklı bir yer değil lütfen ilgililer bir an evvel camiyi bitirerek ibadete açılmasına izin versinler” diye konuştular. 

Yorumlar
  • Serdar
    9 Temmuz 2018 Pazartesi 00:01

    VALLAHİ ayıp be yazıklar olsun ya ibadethane orası tez zamanda yapılması gerekiyor hayırdır ödenek mi çıkmadı buraya elin kilisesine dünyayı harcarlar kendi camimize geldimi yooook yabancılar duymasın vallahi gülerler

Devrek'te baston festivali...

6 Temmuz 2018 Cuma 16:52

Devrek'te baston festivali...

Devrek'te bu yıl baston festivali gerçekleştirilecek.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde uzun zamandan bu yana çeşitli, nedenlerden dolayı hayata geçirilemeyen 29. Uluslararası Baston ve Kültür Festivali 19-20 ve 21 Temmuz 2018 tarihleri arasında hayata geçirilecek. 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "Uzun zamandan bu yana çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştiremediğimiz Uluslararası Baston ve Kültür Festivalini Temmuz ayının 19 -20 -21 Temmuz 2018 tarihleri arasında hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Festivalimizde ilçemizin simgesi olan Devrek Bastonunu festivalimize iştirak edecek olan yerli ve yabancı misafirlerimize tanıtmak elimizdeki tüm imkanları kullanacağız ve ayrıca bir doğalgaz firması da sponsor olarak festivalimize sürpriz bir sanatçı ile katkı vereceklerdir. Festivalimiz şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi Ağustos'ta tatil yapacak...

5 Temmuz 2018 Perşembe 22:27

Kdz. Ereğli Belediyesi Ağustos'ta tatil yapacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Temmuz ayı ikinci birleşimi gerçekleştirildi.


Kdz. Ereğli Belediyesi 2018 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda gündem maddelerinde yer alan resmi kurumlara ait ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan parsellere ilişkin imar tadilat talepleri ve şahıslara ait imar tadilat taleplerine ilişkin iki gündem maddesi İmar Komisyonuna havale edildi. Mecliste mülkiyeti belediyeye ait Kavaklık, Kepez, Kışla, Yenimahalle, Sarıkorkmaz ve Ömerli mahallelerinde bulunan yedi ayrı parselin satış veya takasına ilişkin gündem maddesi de imar komisyonuna havale edilirken, Süleymanlar Mahallesinde bulunan Cehennemağzı mağaralarının Karabük Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kararı gereği 1. Derece SİT alanı olarak 1/5 bin nazım imar ve 1/ 1000 bin uygulama imar planına işlenmesine ilişkin komisyon raporu oy birliği ile geçti. 
Kdz. Ereğli Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. Maddesinde değişiklik öngören teklif mecliste kabul edilirken, terminalin ortak kullanım alanlarının gelirlerinin tahsilatını gerçekleştiren Ereğli Belediyesinin aynı zamanda aydınlatma, güvenlik gibi ortak giderleri de üstlenmesi karara bağlandı. Meclisin Ağustos ayında tatil edilmesi kararlaştırılırken, bir sonraki meclis toplantısının Eylül ayında gerçekleşeceği ifade edildi. 

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de spor etkinlikleri ve konser düzenlenecek...

5 Temmuz 2018 Perşembe 22:15

Kdz. Ereğli’de spor etkinlikleri ve konser düzenlenecek...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 6-7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak Spor Organizasyonlarına ilişkin olarak düzenlediği basın toplantısında tüm bölge halkını etkinliklere davet etti.


Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği, Yelken İhtisas Kulübü ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliği ile düzenleneceği etkinlikler yarın başlayacak. Başkan Uysal, etkinliklerin turizm çalışmalarının bir parçası olduğunu söyledi. Uysal konuşmasında “Amacımız İlçemizin tanıtımı. Gerek bisiklet turlarımız gerek yelken yarışlarımız gerekse Açık Su Yüzme Yarışı ile ilçemizin tanıtımını ve bugüne kadar sadece seyrettiğimiz, yaşayamadığımız denizimizi de Turizme kazandırmayı amaçlıyoruz. Gerek 3 gün süreyle birçok branşta düzenlenecek etkinlikler, gerekse 7 Temmuz Cumartesi saat 21.30’da Erdemir Ofis Yolu üzerinde ünlü sanatçı Simge’nin vereceği konsere tüm halkımız davetlidir ”şeklinde konuştu. 
Basın toplantısında konuşan Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Başkan Yardımcısı Nevzat Akkoç, 42 ayrı ilden 250 bisikletçinin Göktepe Altı Plajı’nda (Eski Kantar) bölgesinde 6-7-8 Temmuz tarihlerinde kamp kuracağını ve 3 gün boyunca 3 farklı güzergâh üzerinde bisiklet turları düzenleneceğini söyledi. 
İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer’de açıklamada Eski Bakanlarımızdan Esat Kıratlıoğlu, Kürşad Tüzmen gibi isimlerin de yer alacağı organizasyon kapsamında Amfi Tiyatro alanından başlayacak 1500 ve 3000 metre yüzme yarışlarına Ulusal ve Uluslararası düzeyde 250 sporcunun katılımı ile Açık Su Yüzme Yarışının Ereğli’de gerçekleşeceğini söyledi. 
Yelken İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Çimenoğlu da, geçtiğimiz aylarda yaşanan fırtınada hasar gören kulüplerinin yeniden faaliyete geçmesi konusundaki desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Amatör Denizciler Derneği (DADD) işbirliği ile 7-8 Temmuz tarihlerinde Polisevi Yelken İhtisas Kulübü’nde Yelken- Rüzgar Sörfü ve Yelkenli Yatların gösteri yapacağı etkinlikler düzenleneceğini belirti. 
Basın toplantısında konuşan İlçe Spor Müdürü Serkan Keleş’de etkinliklerin Ereğli’de yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Etiketler:

spor , etkinlik , organizasyon ,

Yorumlar