Son yolculuğuna uğurlandı...

30 Ocak 2018 Salı 16:39

Son yolculuğuna uğurlandı...

Zonguldak Ziraat Odası eski Başkanı Hasan Kabarık, son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 5 aydır Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Hasan Kabarık, dün sabaha karşı hayatını kaybetti.
Kabarık'ın cenazesi Merkez ilçeye bağlı Elvanpazarcık beldesinin Elvan Mahallesi'nde bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.
Cenaze törenine; Vali Ahmet Çınar, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, CHP Merkez ilçe Başkanı Fikret Zaman, Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, siyasi partililerin il-ilçe başkanları, STK temsilcileri, dernek ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Hasan Kabarık , defnedildi , öldü ,

Yorumlar

Kış çayına başlamanın tam vakti...

30 Ocak 2018 Salı 16:37

Kış çayına başlamanın tam vakti...

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve sürekli değişen hava sıcaklarında aktarlar grip ve soğuk algınlığına karşı uyarıyor. Aktar İsmail Yılmaz, kış çaylarına ilginin arttığını ve hastalıklardan korunmak için bitki çayına başlamanın tam vakti olduğunu söyledi. Özellikle 6 bitkilerden oluşan kış çaylarının ilgi gördüğünü söyledi.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak hava ve aniden yaşanan sıcaklık düşüşleri gribal enfeksiyona sebep oluyor. Grip ve soğuk algınlığından korunmak isteyen vatandaşlar aktarlara hücum ediyor. Gribe ve soğuk algınlığına iyi gelen kış çayı içerisinde zencefil, adaçayı, ıhlamur, papatya, tarçın ve karanfil bulunuyor. Sürekli yaşanan sıcaklık değişimleri nedeniyle vatandaşların gripten korunmak için kış çayına büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Aktar İsmail Yılmaz, “Havalarda yaşanan ani sıcaklık değişiklikleri ile birlikte başta ıhlamur olmak üzere kış çaylarına ilgi arttı. Özellikle yaşlıların kış çaylarına ilgisi oldukça fazla. Yaşlılar daha çok doktoru ikinci planda bırakarak, bitkisel ürünler ile sağlıklı kalmanın yollarını arıyor. Ancak bunun yanı sıra önceki yıllara göre gençler de bitkisel ürünlere önem vermeye başladı. Bu mevsimde en çok ıhlamur, adaçayı, papatya çayları ön plana çıkıyor. Bu mevsimde en çok soğuk algınlığına karşı ürünler tercih ediliyor. Ayrıca bala karıştırmak için satılan zencefil tozu da en çok sattığımız ürünler arasında yer alıyor. Balgam söktürücü ve öksürük kesici özellik taşıyor. Bunun yanı sıra 6’lı özel karışımımız da ilgi görüyor. İçerisinde kuşburnu, adaçayı, ıhlamur, ayva yaprağı, zencefil, zerdeçal, havlıcan, narçiçeği ve hatmi çiçeği bulunan karışım mevsimsel geçişlerde çok fazla tercih ediliyor” şeklinde konuştu.
"Kendi karışımını kendi yapanlar da var"
Bazı müşterilerin dükkanda kendilerinin kış çayı için karışım yaptığının dile getiren İsmail Yılmaz, “Bazı müşteriler, dükkanda istedikleri ürünlerden kendileri karışım yapabiliyor. Bir komşusundan ya da televizyondan gördüğü duyduğu karışımları alıyor. Yine özel karışımlardan oluşan macunlar da kış mevsiminin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. İçerisinde zencefil, andız, dut pekmezi ve 50 ayrı baharat içeren macunun fiyatı da bir ay yetecek miktarı 15 lira olarak satılıyor. Bu da balgam söktürücü ve öksürük kesici özellik taşıyor” dedi.

Etiketler:

kış , çay , grip , aktar ,

Yorumlar

"En büyük ihtiyaç moral"... Ailecek destek oldular

30 Ocak 2018 Salı 16:34

"En büyük ihtiyaç moral"... Ailecek destek oldular

Zonguldak’ta 7 yıldır kanser tedavisi görürken saçları dökülen babaya destek olmak isteyen aile üyelerinin tamamı saçlarını kazıttı.

2011 yılında kolon kanseri teşhisi konulan 61 yaşındaki Abdullah Emiroğlu, 7 yıldır hastanede kanser tedavisi görüyor. Tedavi sürecinde 4 kez ameliyat olan Emiroğlu’nun kemoterapi ve radyoterapi görmesi nedeniyle saçları döküldü.
Eşi Hamiyet Emiroğlu, çocukları ve torunları da Abdullah Emiroğlu’nu tedavi sürecinde yalnız bırakmadı. Hasta yatağında torunları ve ailesi ile vakit geçiren Emiroğlu, iyileşip evine dönmenin hayalini kuruyor.
Gördüğü tedaviler nedeniyle saçları dökülen babalarına moral olması için saçlarını kazıtan aile üyeleri, hasta yatağında ziyaret ettikleri babalarının durumu fark etmesi üzerine duygu dolu anlar yaşadılar. Anne Hamiyet Emiroğlu, oğulları Engin ve Ercan, kızı Fatime, torunları Arda ve Berat’ın saçlarını kazıttığını gören baba Abdullah Emiroğlu, gözyaşlarına boğuldu.

“Emekliyim, devletimiz 7 yıldır bana bakıyor”
7 yıldır kanser tedavisi gördüğünü anlatan Abdullah Emiroğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde gördüğü tedavi sürecini şöyle anlattı:
“2011’den beri rahatsızlığım devam ediyor. Allah razı olsun devletimiz baktı. Ama bu son zamanlarda artık ilaçlarım biraz ağırlaştı. Artık maddi olanağım da bitti, gücüm yetmiyor artık. 2018 yılı oldu hala devletimiz bana devlet hastanelerinde bakıyor. Yapacak bir şey yok. Ben emekli birisiyim. Çocuklarım benim canlarım. Bana destek olmak için saçlarını kestirmişler. Çok duygulandım, konuşamıyorum.”

“Eşime moral olmak istedik”
Anne Hamiyet Emiroğlu (61) ise zorlu ve ağır bir tedavi süreci olduğunu aktardı. Eşine moral olmak istediklerini anlatan Emiroğlu, “Hep destek olmayı isterim. Canımı istesinler canımı veririm. Şu anda istesinler O’nun için her şeyimi veririm. Elimizden bir şey gelmiyor, yapamıyoruz. Artık gücüm tükendi. Zorlu ve ağır bir tedavi süreci var. Biz de kendisine destek olmak için hepimiz bu yola düştük. Saçlarımızı kazıttık. O’na moral olmak istedik. Bir hastanın tedavisinde en büyük ihtiyaç moral. Herkesin bu şekilde destek olmasını da isteriz. Ailecek destek olmak istedik” diye ifade etti.

Sağlık Bakanlığı’na ilaç çağrısı
Abdullah Emiroğlu’nun en büyük oğlu Engin (39) ise 7 yıldır babasının moralini yüksek tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Tedavi sürecinde Sağlık Bakanlığı’nın desteğini gördüklerini anlatan Engin Emiroğlu, kanser hastalığı için Almanya’dan getirilen ilaç için bakanlığa çağrıda bulundu.
Kutusu 1.060 Euro olan ilaçtan kendi imkanlarıyla birkaç paket aldıklarını devamı için maddi imkanlarının yetmediğini anlatan Engin Emiroğlu, şu ifadelere yer verdi.
“2011’den beri bu kanserle savaşıyoruz. Bir türlü yenemedik. Ama elimizden gelen bütün tedaviler için çaba sarf ediyoruz. Moralini yüksekte tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarım, kardeşlerim, annem; babamın saçları döküldükten sonra saçlarımızı kestirdik. Tedavi sürecimiz devam ediyor. Denenebilecek bütün ilaçları Sağlık Bakanlığı aracılığıyla denedik. Şimdi bir ilaç daha var. Almanya’dan yada yurt dışından getiriliyor. Kutusu 1.060 Euro. Fakat bu ilaç Sağlık Bakanlığı’nın üst kurulundan onay alınamadığı için Türkiye’ye getirilemiyor. Kendi imkanlarımızda aldığımızda da üç günde bir paketi harcanıyor. Bunun da sürekli olması gerekiyor. Biz birkaç paket temin ettik ama ilerisi için Sağlık Bakanlığı’ndan yardım bekliyoruz. Moral olabilecek her türlü davranış hastalığın seyri açısından bizim için önemli. Ufak adımlar bile atsak biz kendimizi mutlu hissediyoruz. Bir gün iyi olması bile bizim için iyi bir duygu. Ailedeki herkes için de iyi bir duygu oluyor.”

Etiketler:

kanser , tedavi , ailecek , saçlarını kazıttılar ,

Yorumlar

Külünk yerli ve milli olmayı anlattı...

30 Ocak 2018 Salı 11:57

Ereğli Haber

Külünk yerli ve milli olmayı anlattı...

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sağlık Sen Kdz. Ereğli temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Bir millet diriliyor, bir millet uyanıyor’ konulu konferansa katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşmasında Türkiye üzerinde oynanan oyunları anlatarak, yerli ve milli olmanın önemine değindi. Külünk insanlığın bir kez daha Anadolu topraklarında yükseleceğini söyledi. Osmanlı’nın çökertilmesiyle zulmün payitaht kılınmaya başlandığını belirten Külünk “Osmanlı’yı çökerttiler, zulmü payidar kılmak istediler. Ancak bunun daim olması mümkün değildir. Biz de geri çekildik. 24 milyon kilometrekarelik Akdeniz’in Türk gölü olduğu bir zamandan Anadolu topraklarına geri çekildik. Biz yenilmedik, çökmedik, geri çekildik. Çünkü batı 18 ve 19. Yüzyılda akıl üstünlüğünü ele geçirdi. Ele geçirdiği akıl üstünlüğü üzerinden fiziki galibiyeti elde etti. Bu akıl ve fiziki galibiyet karşısında yeni baştan derlenip toparlanmak, dışarıdan fetret devri olarak görülen bu zaman diliminde biz yeni baştan bir yükselişin hazırlığını yaptık. O yükseliş insanlık için mukadder bir yükseliştir” dedi.
Konferansta konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise yerli ve milli dendiğinde akla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geldiğini belirterek dünya mazlumlarının ona ihtiyacı olduğunu söyledi. Çaturoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sahip çıkmanın Türkiye’ye ve dünya insanlığına sahip çıkmak anlamı taşıdığını vurguladı.
Konferansta Memur Sen ve Sağlık Sen temsilcileri katılımcılara teşekkür etti.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a Metin Külünk’e teşekkür ederek, kendisine çeşitli hediyeler takdim etti.
Gülüç’te ki bir otelde düzenlenen konferansa Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Köse ailesinin acı günü...

29 Ocak 2018 Pazartesi 14:49

Köse ailesinin acı günü...

Kdz. Ereğli’nin sevilen avukatlarından, AK Parti Zonguldak eski İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Köse’nin babası Dursun Köse hayata veda etti.

Merhum Dursun Köse’nin cenazesi 30 Ocak Salı günü Hatip Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından şehir mezarlığında defnedilecek.
Kdz. Ereğli Haber ailesi olarak merhum Köse’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Etiketler:

Ahmet Köse , Avukat , Dursun Köse , öldü ,

Yorumlar