Son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlandı...

29 Mart 2017 Çarşamba 19:49

Son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlandı...

Zonguldak’ta sabah namazı dönüşü kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Zonguldak Belediyesi emekli makam şoförü son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu.
Zonguldak Belediyesinde 20 yıl makam şoförlüğü yaptıktan sonra emekli olan İbrahim Kazancı, 17 Mart’ta Karaelmas Mahallesi’ndeki evinden çıkarak sabah namazını kılan Kazancı, namaz dönüşünde kalp krizi geçirdi.
Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşam destek ünitesine bağlanan Kazancı, yapılan tüm müdahalelere rağmen 52 yaşında hayatını kaybetti. Cenazesi bugün Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak uzun yıllar görev yaptığı Zonguldak Belediyesi önüne getirildi.
Son yolculuğunda İbrahim Kazancı’yı yalnız bırakmayan sevenleri de belediye önündeki törene akın etti. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve dönemin Zonguldak Belediye Başkanı Zeki Çakan da törene katıldı. Kazancı ile uzun yıllar birlikte çalıştıklarını anlatan Çakan, törende gözyaşı döktü. Çakan, "Yavrum dedim canımı sana emanet edeceğim. Kendi canım gibi senin canını koruyacağım demişti bana. Allah rahmet eylesin" dedi.
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de törende gözyaşlarına boğuldu. İbrahim Kazancı’nın cenazesi ise ikindi namazını müteakip Hz. Ali Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

Yorumlar

"Birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere"

29 Mart 2017 Çarşamba 19:42

"Birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere"

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Regaip Kandili Mesajı yayınladı.

Başkan Demirtaş’ın yayınladığı mesaj şöyle;

“Mübarek Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Recep ayına ve mübarek Regaip Kandili'ne ulaşmış bulunuyoruz. Regaip, Miraç, Berat ve Kadir Geceleri gibi müstesna kandil gecelerinin yer aldığı üç aylar, milletimiz ve tüm İslam alemi için çok önemli ve kutsal ve faziletli zamanlardır. Bu güzel günler ve geceler, insanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik duygularının kök salıp gelişmesine vesile olmaktadır. Bu özel gün ve geceleri fırsat bilip iyi değerlendirerek aramızdaki çekişmeleri, dargınlık ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını temenni ediyorum”

 

Etiketler:

gülüç , belediye , gökhan demirtaş , kandil mesajı ,

Yorumlar

Maden Şehidi Aileleri'nden Kocaman'a ziyaret...

29 Mart 2017 Çarşamba 19:30

 Maden Şehidi Aileleri'nden Kocaman'a ziyaret...

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği, Zonguldaklı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı makamında ziyaret etti.

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Zonguldaklı Yüksel Kocaman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette konuşan Yiğit, dernek çalışmalarını ve sorunlarının çözümü noktasında destek istediklerini söyledi. Yiğit konuşmasın da şu ifadelere yer verdi: “Maden şehit aileleri olarak hemşerimiz Sayın Yüksel Kocaman’a hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk hem de derneğimizin yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili bilgi verdik. Maden şehidi ailelerinin beklentilerini paylaşıp çözümü konusunda kendisinden destek ve yardım istedik. Tekrar hemşerimiz sayın Yüksel Kocaman’a görevinde başarılar diler, bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz” dedi.                      

Ziyaretin sonunda Yiğit, Kocaman’a madenci heykeli takdim etti.

Etiketler:

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği , Çetin Yiğit , Zonguldaklı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ,

Yorumlar

Başkan Uysal, Regaib Kandili'ni kutladı

29 Mart 2017 Çarşamba 19:22

Başkan Uysal, Regaib Kandili'ni kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 30 Mart Perşembe akşamını 31 Mart Cuma gününe bağlayan gece idrak edilecek Regaip Kandili’ni kutladı.

Başkan Uysal’ın mesajı şöyle:

 “Rahmet, mağfiret, bereket, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü dolu özel bir zaman dilimine girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve dini kültürümüzde özel bir yeri bulunan mübarek üç aylar, rahmet ve bereket mevsimi, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı'yla doruk noktaya ulaşan manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

 Bu duygu ve düşüncelerim ile başta hemşerilerimiz olmak üzere, milletimiz ve tüm Müslüman Âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili'ni tebrik ederken; bu kutlu zaman diliminin ülkemiz, ilçemiz ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını diliyorum.

 

Etiketler:

ereğli belediyesi , hüseyin uysal , kandil mesajı ,

Yorumlar

Planlanan çalışmalar hayata geçiriliyor

29 Mart 2017 Çarşamba 19:09

Planlanan çalışmalar hayata geçiriliyor

Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi, ilkbahar aylarından itibaren oluşturulan stratejik plan çerçevesinde başlattığı iş sezonuyla beraber ilçe genelinde yürüttüğü çalışma seferberliğini aralıksız sürdürüyor.

Alaplı Belediyesi’nin 2017 yılı iş sezonu programı öncesinde tüm mahallelerde yaptığı fizibilite çalışmaları neticesinde ilkbahar aylarından itibaren yapmayı planladığı çalışmalar bir bir hayata geçiriliyor. Birçok mahallede eş zamanlı çalışma başlatan Alaplı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede sürdürdükleri yol yapım, istinat duvarları, yeni yollar açma, drenaj kanalları yapımı, parke çalışmalarını aralıksız sürüyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, TOKİ konutlarının bulunduğu Yenimahalle'de geniş kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, "İlçemizin en yeni mahallesi olan ve TOKİ'nin yaptığı konutların bulunduğu Yenimahalle'de birçok noktada çalışma yürütüyoruz. Mahalledeki TOKİ tarafından kaplanan parkelerin çökmesiyle bozulan yolları, bozuk parkeleri söküp zemini kodlamak suretiyle onarıyoruz. Ayrıca, yolların kaldırımlarını da yapıyoruz.Yine deforme olmuş çocuk parklarını, sağlıklı yaşam araç ve gereçleri ilave etmek suretiyle parka dönüştürüp yeniliyoruz. Bunun yanında, Okçular, Eleşler, Yazıllı, Alioğlu ve Kaptaş istikametiyle ile de ulaşım bağlantısını sağlayan, bu köylerle ulaşımda alternatif yol konumunda bulunan Yenimahalle yolunu, yağmur suyu kanallarını da yapmak suretiyle genişleterek yeniden yapıyoruz. Yine, Yenimahalle girişini düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında, bu mahalleye halı saha yapmak için de çalışmalara başladık ve yaz ayının yaklaşmasıyla , Çeşitli tür ve renklerdeki çiçek fideleriyle ilçemizin birçok noktasını çiçeklendirip görsel bir güzellik kazandırıyoruz. Vatandaşlarımızdan da çiçekleri korumalarını bekliyoruz" dedi.

Etiketler:

alaplı belediyesi , nuri tekin ,

Yorumlar