Somalili öğrenciye kan bağışında bronz madalya

26 Ekim 2017 Perşembe 11:48

Somalili öğrenciye kan bağışında bronz madalya

Zonguldak’ta öğrenim gören Somalili öğrenciye gönüllü kan bağışları dolayısıyla madalya takdim edildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Maden Mühendisliıi Bölümü’nde öğrenim gören Mohammed Aydanus Ahmed, gönüllü kan bağışları dolayısıyla ödüllendirildi.
Kızılay Kan Merkezi Müdür Dr. Ömer Selim Alan, Somalili öğrenciye ödülünü takdim etti.
Şehit Hasan Bilgin Kan Bağış Merkezi’nde gönüllü kan bağışçısı öğrenciye madalyasını takdim eden Selim Alan, “Somalili maden mühendisliği öğrencisi Mohammed Aydarus Ahmed kardeşimiz yapmış olduğu gönüllü kan bağışları sonucu bronz madalyasını aldı” dedi.

Yorumlar

2/B çalışmaları için değerlendirme toplantısı düzenlendi

26 Ekim 2017 Perşembe 11:43

 2/B çalışmaları için değerlendirme toplantısı düzenlendi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında 06 Ocak 2012 tarihinde imzalanan protokol kapsamında 2017 yılı 2/B iş programı kapsamında çalışılan birimlerle ilgili toplantı Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nde düzenlendi.

Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Tapu ve Kadastro XIX Bölge Müdürü Mustafa Çetinkaya, Bölge Müdür Yardımcısı Gültekin Aksan, Bartın İl Kadastro Müdürü Fatih Demir, Karabük İl Kadastro Müdürü Şinasi Abanoz, Zonguldak İl Kadastro Müdürü Suat Adil Çelik, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü, Bartın, Karabük ve Zonguldak İşletme Müdür Yardımcıları, Kadastro ve Mülkiyet Şefleri, Kontrol Mühendisleri, ve Harita Mühendisleri katıldı.
Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel yaptığı konuşmada her iki Bölge Müdürlüğünün yapılan çalışmalar ile ilgili olarak sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edildiğini, Bartın, Kastamonu ve Zonguldak illeri arasında tampon bölge sorununun en kısa zamanda çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapıldığını, bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde çalışmaların devam edeceğini belirtti. Tapu ve Kadastro XIX Bölge Müdürü Mustafa Çetinkaya ise ev sahipliğinden ötürü başta Bölge Müdürü olmak üzere tüm orman teşkilatına teşekkür ederek diğer kurumlar ile de çalışmalar içinde olunduğunu ancak orman teşkilatı ile koordineli bir şekilde çözüm odaklı çalışıldığını belirtti.
Toplantıda 2017 yılı 2/B madde çalışmaları sunu eşliğinde değerlendirildi. Yıl sonuna kadar Orman Bölge Müdürlüğünce Kadastro İl Müdürlüklerine kontrol için gönderilecek dosya miktarları görüşüldü. Ayrıca Kadastro İl Müdürlüklerince gerekli tedbirler alınarak kontrol onaylarının yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar

Kozlu Belediyesi'nden özel öğrencilere özel program

26 Ekim 2017 Perşembe 11:34

Kozlu Belediyesi'nden özel öğrencilere özel program

Kozlu Belediyesi, Yakın İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki öğrencilere unutulmaz bir gün yaşattı.

Başkan Yılmaz, özel öğrencilerle etkinlikte doyasıya eğlendi.
Kozlu Belediye Başkanlığı tarafından Midilli Park'ta "Bugün benim doğum günüm" sloganıyla program düzenlendi. Yakın İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören özel öğrenciler etkinliğe renk kattı. Özel öğrenciler, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte doyasıya eğlendiler. Etkinlik hakkında açıklama yapan Başkan Kerim Yılmaz, "Hayatın tüm alanlarında sporda ,sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde ,sivil toplumda, iş dünyasında tüm zorluklara rağmen sizlerin sergilediği mücadele gerçekten takdire şayandır. Ülkemizdeki milyonlarca özel çocukları temsilen burada bulunan her bir kardeşimin azim ve kararlılıklarıyla bizlere örnek olduğunu, ilham verdiğini özellikle belirtmek istiyorum.Sizler zorlukları aşmanın bir inanç meselesi olduğunu,başarının anahtarının öncelikle kişinin buna inanması olduğunu her gün ispat ediyorsunuz. Sizlere verebileceğimiz en büyük desteğin bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma,size cevap veremese bile ,koluna girerek nasılsın? diye hatırını sormak olduğunu düşünüyorum. Onlara hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız. Bizlerin de her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Unutmayalım Yaşadığımız Sürece Hepimiz birer engelli adayıyız." diye ifade etti.
Programa ise Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök'ün yanı sıra öğrenciler, öğretmenler ve aileler de katıldı. Özel öğrenciler pasta kestikten sonra kendileri için hazırlanan hediyelerini aldılar.

Yorumlar

Başkan Yılmaz ve beraberindekiler Kaymakam'ı ziyaret etti

26 Ekim 2017 Perşembe 11:26

Başkan Yılmaz ve beraberindekiler Kaymakam'ı ziyaret etti

Kozlu Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet, Kozlu Kaymakam'ı Ahmet Karakaya'yı makamında ziyaret etti.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, beraberinde Başkan Yardımcısı Şükrü Altuntaş, Meclis Üyesi Tahsin Karaarslan ve AK Parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Gören ile birlikte Kozlu Kaymakam'ı Ahmet Karakaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette ilçedeki çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Öte yandan Zonguldak İli Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necati Başar, Özel Yurt Hizmetleri Zonguldak Bölge Sorumlusu Necdet Çevik, Fatih Talebe Yurdu Müdürü Ramazan Altınbaş, Kozlu Kurs ve Kurs Talebelerine Yardım Derneği Başkanı Erdoğan Yanık; Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz'ı makamında ziyaret ettiler.

Yorumlar

Cumhuriyet Bayramı için müthiş organizasyon

25 Ekim 2017 Çarşamba 19:06

Cumhuriyet Bayramı için müthiş organizasyon

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Muslu Beldesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında vatandaşlar 300 metrelik Türk Bayrağıyla yürüyecekler.

Muslu Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet bayramını coşkulu bir şekilde kutlayacak. Etkinlik 29 Ekim Pazar Günü saat 18.00’de Muslu Belediyesi’nin önünde 300 metrelik Türk Bayrağı, meşale ve mehteran eşliğinde yürüyerek başlayacak. Fener alayının ardından etkinlik yerel sanatçı Nesil Kartal ve Aysel Yakupoğlu’nun konseri ile devam edecek. Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman tüm halkı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamaya davet etti.
Düzenlenen etkinliğin dolu dolu geçeceğini ifade eden Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman 29 Ekim ruhunu yaşayacaklarını söyledi. Adıyaman konuşmasında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına bu sene de güzel bir organizasyon düzenledik. 300 metrelik şanlı bayrağımız ile beraber geleneksel fener alayı yapacağız. Ardından konserlerimiz olacak. Halkımız Cumhuriyet ruhunu dolu dolu yaşayacak. Tüm halkı etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

Etiketler:

Nur Sarı , Muslu , 29 Ekim , Cumhuriyet Bayramı , Sabahttin Adıyaman ,

Yorumlar