Sokak köpeği başı kopmuş halde bulundu

10 Ekim 2020 Cumartesi 12:01

Sokak köpeği başı kopmuş halde bulundu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bir sokak köpeği başı kopmuş halde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, olay ilçenin Korudüzü Mahallesi Elmalı Caddesi'nde meydana geldi. Sabah evinden çıkan Zeki Kuzu, binanın önünde kafası olmayan ölü köpek buldu. Belediyeyi arayarak ihbarda bulunan vatandaşa emniyeti araması gerektiği söylendi. Polis ekipleri olay yerine gelerek inceleme yaptı.
Başı olmayan köpeği bulan Zeki Kuzu, "Sabah evimden çıktım. Binanın önünde başı olmayan köpek ölüsü buldum. Belediyeyi arayarak ihbarda bulundum. Başı kopmuş ya da kesilmiş köpek için önce emniyete ihbar etmem gerektiği söylendi. Sonra emniyeti aradım. Polisler geldi, arkasından Haybulans ekibi geldi. Şimdi de ilaçlama ekibini aradım bekliyorum" dedi.
Başı olmayan köpek Haybulans ile inceleme için Veteriner Hekim Doğuş Özdil'e götürüldü. Daha sonra köpek belediye ekiplerince gömülecek.

Yorumlar

Minik Ada için pazar kuruldu

9 Ekim 2020 Cuma 19:38

Minik Ada için pazar kuruldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde SMA Hastası Ada için gönüllüler tarafından pazar kuruldu.

SMA TİP-1 kas hastalığının en şiddetlisiyle savaşan Minik Ada için Kdz.Ereğli’de pazar yerinde tezgah açıldı. Gönüllüler tarafından kurulan bu tezgahta bir çok çeşit kıyafet bağışı yapıldı. Bu tezgahlardan elde edilen gelirler SMA Hastası Ada’nın tedavisine bağışlanacak. Ayrıca etkinlikte AK Parti Kdz.Ereğli İlçe kadın kollarından bazıları da destek de bulundu.
Gönüllüler tarafından kurulan bu tezgahlar, yarın saat 10:00 – 18:00 arası Cumartesi Pazarı’nda kurulacak. Kıyafet, kitap, yiyecek ve oyuncak da Ada için bağışlanabilecek.
Bağış için irtibat numarası: 0537 320 16 14

Yorumlar

AK Parti’den Vali Tutulmaz’a ziyaret

9 Ekim 2020 Cuma 18:38

AK Parti’den Vali Tutulmaz’a ziyaret

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zekin Tosun ile birlikte Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ı ziyaret etti.

Valilik binası Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarette, Ereğli Hükümet Konağı ile Ereğli-Devrek yolu konuları görüşülürken, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Vali Tutulmaz'a çalışmalarında başarılar diledi. Vali Tutulmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diledi. Vali Tutulmaz, Ereğli ile ilgili her konuyu yakından takip ettiğini belirterek elinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğu söyledi.

Yorumlar

16 bin 437 korona virüs denetimi gerçekleşti

9 Ekim 2020 Cuma 18:24

16 bin 437 korona virüs denetimi gerçekleşti

Zonguldak'ta il genelinde salgın denetim merkezince 304 ekip ve 2 bin 22 personel tarafından 16 bin 437 denetleme gerçekleştirildi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ın da yer aldığı il ve ilçe denetimlerinde kurallara uymayanlara ceza uygulandı. İl genelinde 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren 304 ekip 2 bin 22 personel tarafından 118 ihbar değerlendirildi. 16 bin 437 resen denetleme gerçekleştirildi
Buna göre 58 iş yerine 1. uyarı, 37 iş yerine 2.uyarı ve ceza, 1 iş yerine 1 gün kapatma, 12 kişiye izolasyona uymama cezası verilirken 10 bin 154 izolasyon denetimi yapıldı. Korona virüsle mücadelede denetimlerin aralıksız devam edeceği ve vatandaşların kurallara uymaları gerektiği belirtildi.

Yorumlar

Demir,"MAKZON, çelik kümelenmesinin meyvesidir"

9 Ekim 2020 Cuma 18:22

Demir,"MAKZON, çelik kümelenmesinin meyvesidir"

Zonguldak'ta gazetecilere açıklamada bulunan TSO Başkanı Metin Demir, kömüre giden demiryolu projesi ile Zonguldak'ın turist akının uğrayacağını ifade etti.

ZGC'de gazetecilerin konuğu olan ZTSO Başkanı Metin Demir, 6 yılın değerlendirmesini yaptı. Demir, "Bu 40 ayrı yerde 40 ayrı proje gibi görünüyor gibi olabilir ama hepsinin alt yapısı var, hepsi birbirine bağlantılı projelerdir. Ana projelerimizden en büyüğü belki de Filyos Projesi. Bunu yakından takip etmeye ve insanımızı haberdar etmeye özen gösteriyoruz. Liman projesinde sona gelindi. İnşallah bu yılın sonu itibariyle bitmiş olacak" ifadesini kullandı.
Filyos projesi ile birlikte Zonguldak'ın geriye gidişini durarak çıkışa geçeceğini belirten ZTSO Başkan Metin Demir sözlerine şu şekilde devam etti:
"Zonguldak'ın geriye gitti. Eskiden ekmek kazanmak için Zonguldak'a gelenler şimdi tam tersi ekmek bulmak için Zonguldak'tan gidiyorlar. Zonguldak araştırmalarda 2017 sıralamasında 28. sıraya geriledi fakat daha önceki istatistiklerde en kötü sıralamamız 10.sıradaydı. Son istatistiklerde ise 28. sıraya geriledik maalesef."
"Zonguldak, Filyos Projesi ile bu geriye gidişi çıkışa çevirecektir"
Filyos Limanı'nın yüzde 80'inin tamamlandığını belirten Demir, "Şu anda en önemli projemiz olan Filyos Limanı'nı yüzde 80'in tamamlandı. Yani sona gelindi. Liman projesinden hiç bir şekilde taviz verilmedi. 2010 yılında 25 milyon tonluk limanımız faaliyet geçecek. Endüstri bölgesinin zemin, yol, su, elektrik, doğalgaz alt yapı çalışmaların Tosyalı holding üstlendi. 7590 milyon lira civarında alt yapı çalışmamsı yapıldı. Endüstri bölgesinde Tosyalı Holding'inde fabrika planları var. Türkiye ve yurt dışından çok sayıda talep var. Filyos'tan beklentilerimiz büyük. Serbest bölge konusuna gelince tartışılma aşamasında öneriler var. 25 Milyon tonluk liman 6 bin dönümlük sanayi bölgesiyle organize ve planlı bir şekilde yürütülüyor. Zonguldak Lojistik Merkezi projesinde BAKKA ile birlikte çalışıyoruz. Zonguldak Lojistik Merkezi ile birlikte Filyos Zonguldak'ın geri gidiş hikayesini ileriye gidiş olarak değiştirecek. BAKKA ile birlikte başarılı ve koordineli bir şekilde çalışıyoruz. BAKKA bizim için başarılı bir bölge planı hazırladı" dedi.
"MAKZON, çelik kümelenmesinin meyvesidir"
Bölgede tamamlanması gereken eksiklikler hakkında bilgi veren Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, "Birincisi; verimlilik problemi. demir çelik ve kömürde eskisi gibi verimli değiliz. Mevcut sektörlerde rekabeti artırıp güçlendireceğiz. Kardemir ve Erdemir'e çelik kümelenmesi çalışmasında roller biçildi. Çelik kümelenmesi sonucunda MAKSON için çalışmaya başladık. MAKZON çelik kümelenmesini meyvesidir. MAKZON Projesi'ni Zonguldak için çok önemlidir. Zonguldak'ın endüstriyel altyapısına, üretim kültüründe denk bugünkü dünyada iş yapacak, katma değer üretecek bir proje. Burada 65 dolayında bir fabrika, atölye, işletme olacağını düşünüyoruz. MAKZON için dernek kuruldu. Şu anda arsa üzerinde imar düzenlemesi yapılıyor. Sanıyorum önümüzdeki ay Zonguldak belediye meclisine gelir diye tahmin ediyoruz. İstihdam oluşturacak bir proje. Çevreyi kirletmeyecek bir proje" dedi.
Seracılık OSB hakkında bilgi veren TSO Başkan Metin Demir, "Seracılık OSB ve başka alanlarda önemli çalışmalarımız var. Projeler yolunda gidiyor. Seracılık OSB için yatırımcılar talepte bulunuyor. Bunlar için alanlar belirleniyor. 2021'de seracılık OSB hayata geçirilecek." şeklinde konuştu.
Kömüre girdin yol projesiyle birlikte önümüzdeki yıldan itibaren Zonguldak'a iç Anadolu'dan on binlerce turisti getirmeyi planladıklarını belirten Zonguldak TSO& Başkanı Metin Demir, şunları söyledi:
"Zonguldak'ın turizm potansiyeli var. Endüstriyel mirasımız var. İlk önce sanayi yatırımları burada yapıldı. Adını anmadan geçemeyeceğim Ekrem Murat Zaman ile birlikte Üzülmez Küttür sanayi Projesinde çalıştık. kendisini bize çok büyük katkıları oldu. Kendisinden aldığımız raporları BAKKA ile projelendirdik. 20 milyon TL'lik bütçe hayata geçiyor. Türkiye'de 4-5 yıldır demiryolu turizmi revaçta. Zonguldak'ında demiryolu potansiyeli var. Zonguldak'ta kömüre giden demiryolu turları düzenleyeceğiz. Projelerimiz büyük ilgi görüyor çalışma aşamasında. On binlerce turisti bu projeyle Zonguldak'a getirmeyi planlıyoruz. Hafta sonu paketi olarak yani cuma akşamı Ankara'dan çıkacak pazar akşamı tekrar güzelliklerini göreceğiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Kömüre giden yol paketiyle birlikte iç Anadolu'dan bölgemizde turistleri getirmeyi hedefliyoruz. Otellerimiz buna hazır ve yeterli yatak sayımız var."

Yorumlar