Sokak hayvanlarını gazeteciler besledi

4 Mayıs 2020 Pazartesi 02:18

Sokak hayvanlarını gazeteciler besledi

Zonguldak Alaplı ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasının ardından İlçede görev yapan Gazeteciler , köpekler ve kediler için mama bırakarak, güvercinlere yem verdi.

 Zonguldak’ın da içinde bulunduğu 30 büyükşehir‘de 3 gün hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilirken,Alaplı’da görev yapan Gazeteciler sokaklarda gördükleri köpeklere mama verirken,kedi ve Köpeklere yem ve su bırakıldı. Alaplı Parkında ve Merkez Cami meydanında ise güvercinler için yem atılarak, hayvanların beslenmesi sağlandı. 

Etiketler:

Sokak hayvanları , gazeteciler , alaplı , kdz. Ereğli , Zonguldak

Yorumlar

Kısıtlama sona erdi...

4 Mayıs 2020 Pazartesi 02:14

Kısıtlama sona erdi...

Zonguldak’ta koronavirüs ile mücadele kapsamında, 1-3 Mayıs tarihlerinde ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.

 İçişleri Bakanlığı tarafından 31 il sınırları içinde 1- 3 Mayıs tarihleri arasında başlatılan sokağa çıkma kısıtlaması, 72 saatlik sürenin ardından saat 00.00 itibarıyla sona erdi. 3 gün sessiz kalan kent merkezinde gece 00.00 ile birlikte kısıtlamanın sona ermesiyle bazı vatandaşlar araçları ile bazı vatandaşlar ise yaya olarak kent merkezine indi.

Yorumlar

Ereğli’de 72 saatte 32 kişiye sokağa çıkma cezası...

4 Mayıs 2020 Pazartesi 00:38

Ereğli’de 72 saatte 32 kişiye sokağa çıkma cezası...

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 32 kişiye ve 1 iş yerine idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu.

 İçişleri Bakanlığınca 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından Kdz. Ereğli’de son 72 saatte 32 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği ve 1 işyerinin (market) iş yeri açma yasağına uymadığı tespit edilerek, idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri üç noktada sabit uygulama yaparken, devriye ekipler de denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Etiketler:

Ereğli polisi , sokağa çıkma kısıtlaması , yasak

Yorumlar

Ereğli’de pozitif vaka sayısı 83’e yükseldi...

3 Mayıs 2020 Pazar 18:07

Ereğli’de pozitif vaka sayısı 83’e yükseldi...

Kdz. Ereğli ilçesinde salgının başlamasından bu güne kadar tespit edilen pozitif vaka sayısı bu gün 83’e yükseldi.


 Tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak ve Ereğli’de korona virüs salgını ile mücadele tüm hızıyla sürüyor. Kdz. Ereğli ilçesinde salgının başlamasından bu güne kadar tespit edilen pozitif vaka sayısı 83’e yükseldi. Korona virüs testi pozitif çıkan 83 kişiden 42’si tedavi gördüğü hastanelerden iyileşerek taburcu edilirken, 19 kişi ise hiç hastaneye yatmadan evinde tedavi ile hastalığı yenmeyi başardı. İlçedeki hastanelerde yoğun bakımda tedavi gören sayısı ise 0 olduğu belirtildi. Kdz. Ereğli ilçesinde korona virüs hastalığına yakalananlarda vefat sayısı 4’e yükseldi. Numune alınan 14 kişinin ise test sonuçlarının beklendiği dile getirilrdi

Etiketler:

Zonguldak , kdz ereğli , vaka sayısı , pozitif , ereğli vaka sayısı , vaka

Yorumlar
  • Yilmaz
    4 Mayıs 2020 Pazartesi 11:52

    Evde kalin

Jandarmadan minik yağmura süpriz...

3 Mayıs 2020 Pazar 13:10

Jandarmadan minik yağmura süpriz...

Zonguldak'ta jandarma ekipleri iki çocuğun doğum gününü kutladı.

 Zonguldak İl jandarma Komutanlığınca; Kilimli İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Göbü Köyünde ikamet eden, babası Siirt Komando Tugay Komutanlığında görev yapan Büşra Göktepe'nın doğum günü; yaş pasta ile kutlandı. Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığını arayan Hayrullah Karaman, torunu Yağmur Akpınar'ın doğum günü olduğunu kendisine doğum günü pastası yaptığını ancak sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle pastayı torununa götüremediğini söyleyerek yardım talebinde bulundu. 
Çaycuma İlçe Jandarma komutanlığı Motorlu Trafik Timi tarafından doğum günü pastası Hayrullah Karaman'dan teslim alınarak torunu Yağmur Akpınar'ın ikamet ettiği Akpınar köyüne götürülerek teslim edildi. Kendisi için hazırlanan pastayı gören minik Yağmur ise mutluluk yaşadı. 

Etiketler:

Zonguldak , jandarma , pasta , minik yağmur , yağmur akpınar , çaycuma

Yorumlar