Şok ceza... Baytar sezonu kapattı...

27 Mart 2018 Salı 13:47

Şok ceza... Baytar sezonu kapattı...

Bölgesel Amatör Lig takımlarından Kdz. Ereğli Belediyespor'da forma giyen eski milli futbolcu Engin Baytar'a AFDK tarafından 6 maç men cezası verildi.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu, 18 Mart 2018 tarihinde BAL'da oynanan 1074 Çankırı Spor-Kdz. Ereğli Belediyespor hakeme sportmenliğe aykırı harekette bulunması nedeniyle 3 resmi müsabakadan men cezası verdiği Kdz. Ereğli Belediyespor'un futbolcusu Engin Baytar'a ihraç sonrası hakeme sözle hakarette bulunması nedeniyle 3 resmi müsabakadan daha men cezası verdi.
Toplam 6 maç men cezası verilen eski milli futbolcu geçen ocak ayında Kdz. Ereğli Belediyespor'a imza atmıştı. Öte yandan aynı müsabakada takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunması nedeniyle Kdz. Ereğli Belediyespor kulübüne de 650 TL para cezası verildi.

Etiketler:

Engin Baytar , men , ceza , Kdz. Ereğli Belediyespor ,

Yorumlar

3 puanı kaptılar...

26 Mart 2018 Pazartesi 12:58

3 puanı kaptılar...

Bölgesel Amatör Lig 24. hafta mücadelesinde sahasında Sincan Belediyespor’u konuk eden Kdz. Ereğli Belediyespor, 2-1 geriye düştüğü maçta rakibini Oruj Balashlı (2), Burak Toker, Aydın Çetin (P) ve Serbay Aydın’ın golleri ile 5-2 mağlup ederek haftayı 3 puanla kapattı.

Maça rakibine oranla daha iyi başlayan ve 9.dakikada Burak Toker’in golü ile 1-0 öne geçen eflatun beyazlılar,23.dakikada rakibin Mehmet Osman ile bulduğu penaltı golü ve 42.dakikada Turgut Delen’in kendi kalesine attığı golle devreye 2-1 mağlup girdi.
64. dakikada Aydın Çetin’in penaltı golü ile 2-2’yi bulan eflatun beyazlılar, 79 ve 90.dakikalarda Oruj Balashlı ve 90+5.dakikada ise Serbay Aydın ile farka gitti. Konuk ekipte Volkan çift sarı karttan oyundan atıldı.
51 puanla lider Bartınspor’un (Bay) geçtiği haftada puanını 49’a çıkararak liderle arasındaki puan farkını bitime 2 hafta kala 2’ye indiren eflatun beyazlılar, gelecek hafta deplasmanda Yeniçağaspor’a konuk olacak. Kdz. Ereğli Belediyespor sezonu bir sonraki hafta iç sahada oynayacağı 100. Yıl Soğuksu maçı ile tamamlayacak.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi ,

Yorumlar

Aziz Yıldırım'dan flaş açıklamalar...

24 Mart 2018 Cumartesi 12:21

Aziz Yıldırım'dan flaş açıklamalar...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde taraftarlarla buluştu. Yıldırım burada yaptığı konuşmada 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe’nin ele geçirilmeye çalışıldığını belirterek, FETÖ olayının henüz bitmediğini ve mücadelenin kararlılıkla devam etmesi gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Azizi Yıldırım Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelerek Fenerbahçeli taraftarlarla kahvaltıda buluştu.
Başkan olduğu dönemden bu döneme kadar Fenerbahçe’de çok şeyin değiştiğini söyleyen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, özlenen Fenerbahçe’nin olmadığını söyledi. Yıldırım kahvaltıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “1998 yılında başkan oldum. Başkan olduğum zaman, aslında ondan önce 1990 yılında Fenerbahçe yönetiminde yer aldım. O dönemde arkadaşlar bana voleybolda görev verdiler. Voleybol sorumlusu oldum. 6 ay sonrada gel futbola bak dediler ve futbol şube sorumlusu oldum. Fenerbahçe serüvenimiz o şekilde başlamış oldu. O yıllarda Fenerbahçe’nin tesis anlamında bir kulüp binası vardı, Kalamış’ta iki katlı küçük bir binası, denizden 3-4 metre yükseklikte bir havuzu ve yanında Faruk Ilgaz tesisleri vardı. Tesisin içerisi o gün ki şartlara göre belki iyiydi ama kötüydü. Geçmişe dönüp 20 yıllık serüvenime baktığımız zaman, Fenerbahçe’ye stat yapıldı. Stadın eski halini bilirsiniz veya görmüşsünüzdür. Hollanda’ya gittik, PSV maçına ve orada bütün stadın içi soğuk havada ısıtmalıydı. Biz ‘bizim stat da niye yok’ dedik. Stadın yapımı ile beraber ısıtmaları yaptık. Yani Avrupa’da ne gördüysek hepsini statta yaptık. Kapalı salon yaptık, 13 bin 500 kişilik, bugün Avrupa’da bile önemli salonlardan biri. Bu tesislerin sayesinde bizim spor branşı ile mücadele eden takımlarımız hep başarılı oldular. 1998 yılından sonra büyüyerek bu hale geldik. Şimdi diyorlar ki ‘özlenen Fenerbahçe’ 20 sene öncesinde hiçbir şeyi olmayan, yalnızca futbol takımı olan ve ezeli rakipleriyle yaptığı maçlarda bazen yenen bazen yenilen bir takımken, 19 senedir Galatasaray’a içerde hiçbir maçta yenilmedik. 6-0’lar yenerek tarih yazdık. Bunların hepsini bir tarafa bırakacağız. Özlenen Fenerbahçe yok. Geleceği olan Fenerbahçe var. Geleceği hayal etmemiz lazım. Ve o hayal içerisinde Fenerbahçe’yi tutmak lazım. Tabi Türkiye’de spor kulüplerinin bir şanssızlığı var. Bu son günlerde Türkiye’de ki ekonomik sıkıntıların hepsi futbol takımlarına da yansımıştır. Geçen sene 2 bin 200 olan kulf bugün 4 binlere çıkmıştır ki bu yıl olan borç otomatiken yüzde yüz artmıştır. Bunları göz ardı etmemek lazım ve bunlara göre de geleceği yapılandırmak lazım. Bundan sonra yapılacak olan şey, Fenerbahçe Spor Kulübü ve diğer kulüpler, alt yapılarına önem verecekler, her altyapı kulüpleri için 8’er-10’ar sahalar yapacaklar. Maalesef şuanda Fenerbahçe’nin altyapısı için 2 sahası, A takımı için 2 sahası mevcuttur. Bunlarda yan yana olmadığı için bütün sistemde ki futbolcular kullanamamaktadır. Önümüzdeki Nisan ayında ilk defa Gebze’de planını açıkladığım 15 sahalık arazi üzerinde kurulacak spor tesislerini önümüzde ki ay inşallah temelini atacağız.”

“FETÖ ile mücadelenin 3 Temmuz daki gibi devam etmesi gerekir”
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım kahvaltı da yaptığı konuşmada 3 Temmuz sürecine de değinerek, her zaman birlik içinde olmaları gerektiğini vurguladı. Yıldırım, “Fenerbahçe çok büyüktür. Fenerbahçe’nin büyüklüğü 3 Temmuz’da görülmüştür. Fenerbahçe birlik, beraberlik içerisinde olduğu zaman çözemeyeceği, yapamayacağı konu yoktur. Yalnız Fenerbahçe şuna dikkat etmelidir. FETÖ Örgütü sürecini Türkiye’de devam ettirmektedir ve bu bitmez. Bitmeleri uzun yıllar alacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşaması, Fenerbahçe’nin yaşaması için bu örgüte karşı mücadelenin 3 Temmuz’daki gibi devam etmesi gerekir. Bunun dışında eğer bir sapmaya uğrarsak yani artık bu olay bitmiştir tezine bakarsak, o zaman yanılgıya düşeriz. Şuanda olduğu gibi alttan alta Fenerbahçe’yi bölme operasyonu başlamıştır ve bu devam edecektir. Kendi ağızlarıyla 3 Temmuz’dan sonra şunu söylüyorlar; Aziz Yıldırım ve yönetimleri arasına taraftarla nifak topları atarak, kaldı ki bunu tribünlerde yapmaya başlamışlardı. Ama başaramadılar. Bu bizi birbirimizden kopararak kendi emellerine alet etmektir. Biz birbirimize düşmemeliyiz. Bu bir tuzaktır. Bu tuzağa düşmemeliyiz ve bu konuda her zaman hassas olmalıyız” dedi.
“Lafla söylemek kolay, para vermek zordur”
Büyüğünden küçüğüne zenginleri gezdiklerini dile getiren Yıldırım, para vermenin zor olduğunu, lafa gelince kolay söylendiğini belirtti. Yıldırım konuşmasında, “Fenerbahçe’nin en önemli projesi 1 milyon üye projesidir. Bu proje 1 milyon üye sayısına ulaşana kadar devam etmelidir ve yapılmalıdır. Şuanda 33 bin civarında üye sayımız var. 20 binlere yaklaşan temsilci üyemiz var. Bu çoğaldıkça halkla Fenerbahçe iç içe geçmiş olacak. Bu durum hiçbir yerde örneği olmayan demokrasi örneğidir. Bunu hepimizin hazmetmesi lazım. Bir anlaşma imzaladık. Bu anlaşmaya göre bir iki sene 30 milyon Euro artı eksi denge farkı olabilir. Bu sene UEFA eksi 10 milyon Euro’ya kadar bunu kabul ediyor, şeklinde anlaşmalar yaptık. En sonunda Sayın Mehmet Ali Aydınlar bizim üniversite ile ilgili Vefa Küçük Bey ile ve Mahmut Uslu Bey ile görüşürken sağlık sponsoru olmak istediğini ifade etmişti. Ve yılda 1 milyon dolar bunun için ücret ödeyebileceğini söylemişti. Biz MedicalPark’a 3 yılda 1 milyon dolar karşılığında hakkımızı verdik. Bir yer yılda 3 milyon dolar, bir yer 1 milyon dolar, toplam 32 milyon dolar, artı 3 milyon Fenerbahçe Üniversitesi’ne yardım. Artı kız voleybol takımına forma reklamı verirse 1 milyon dolar, eğer isim anlaşması yapılırsa 3 milyon dolar, artı Fenerbahçe’ye Üniversitesi’ne kampüs yaparsak ki yapılacak, Samandıra’nın karşısında yapmayı düşünüyoruz bunu. Orada da 5 fakülte yapılacak, her biri 10 bin metrekare, bu fakültelerden birini yapıp kulübe hediye edilecek. En büyüğünden en küçüğüne kadar zenginlere gittiğimizde bir tanesi bile destek olmamıştır bunu bilin. Lafla söylemek kolaydır, para vermek zordur. Ben 1998-1999 yılında bu kulübe o zaman ki parayla 30 milyon dolar, bu zaman ki parayla 100 milyon dolardan fazla parayı verdim. Para vermek kolay değildir” ifadelerine yer verdi.
Kahvaltıda yaptığı konuşmanın ardından masaları tek tek dolaşarak taraflarla tokalaşan Yıldırım, kahvaltının ardından 150 öğrencinin bulunduğu Kdz. Ereğli Fenerbahçe Futbol Okulu’nu ziyaret ederek, çocuklarla sohbet etti ve gösteri maçını izledi. Yıldırım daha sonra Kdz. Ereğli Fenerbahçeliler Derneği’nin açılışını gerçekleştirdi. Yıldırım buradan da Zonguldak’a geçti.

 

Etiketler:

Aziz Yıldırım , Fenerbahçe , Zonguldak , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar

Çankırı deplasmanından 3 puanla döndüler...

19 Mart 2018 Pazartesi 18:12

Çankırı deplasmanından 3 puanla döndüler...

Bölgesel Amatör Lig 23.hafta mücadelesinde deplasmanda 1074 Çankırıspor’a konuk olan Kdz. Ereğli Belediyespor sahadan 4-2’lik galibiyetle ayrılarak haftayı 3 puanla kapattı.

Karşılaşmaya etkili başlayan ve maçın ilk bölümlerinde Aydın Çetin ve Burak Toker ile 2-0’ı buldu. İlk yarısı 2-1 biten karşılaşmanın 87.dakikasında Çankırı’nın penaltı golü ile 2-2’ye gelen karşılaşmayı, 90+5 de Serbay Aydın ve 90+6’da Muhammed Kurt’un golleri ile 4-2 kazandı.
Karşılaşmada ev sahibi takımdan Umut Çelik, Kdz. Ereğli Belediyespor’dan ise Engin Baytar kırmızı kart gördü.
Grupta gelecek haftayı (Bay) geçecek Bartınspor 23. haftayı 51 puanla lider geçerken, Kırşehir son 3 haftaya 48 puanla 2., takımımız ise 46 puanla 3.sırada geçti.
Eflatun beyazlılar gelecek hafta sahasında Sincan Belediyespor’u konuk edecek.

Kızlar son dakika golü ile kaybetti: 2-1
Bu arada Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyespor Bayan Futbol Takımı da İstanbul deplasmanında Konak Belediyespor’a son dakika golü ile 2-1 mağlup oldu. Üst üste 3 maç kazanan eflatun beyazlıların 3 maçlık kazanma serisi son dakika golü ile biterken 28 puanda kalan Kdz. Ereğli Belediyespor bitime 3 hafta kala 4.sıradaki yerini korudu.

Etiketler:

Kdz. Ereğli Belediyespor , Çankırı , deplasman ,

Yorumlar

Engin Baytar ilk golünü attı...

11 Mart 2018 Pazar 16:30

Engin Baytar ilk golünü attı...

Kdz. Ereğli Belediyespor kendi sahasında MKE Kırıkkalespor'u 3-0 yenerek haftayı 3 puanla kapattı. Engin Baytar'da takımda ilk golünü kaydederek taraftarları coşturdu.

Bölgesel Amatör Lig 22.hafta mücadelesinde sahasında MKE Kırıkkalespor’u konuk eden Kdz. Ereğli Belediyespor rakibini Engin Baytar, Aydın Çetin ve Burak Toker’in attığı gollerle 3-0 mağlup ederek haftayı 3 puanla kapattı.

Maça rakibine oranla daha iyi başlayan ve üstün oyununu maç sonuna kadar sürdürerek rakibine pozisyon vermeyen eflatun beyazlılar, Engin Baytar’ın golü ile 17. dakikada 1-0 öne geçti.

İlk yarısı bu golle 1-0 biten karşılaşmanın 2. yarısında 52. dakikada golcü Aydın Çetin ile 2-0’ı bularak rahatlayan eflatun beyazlılar, 74.dakikada Burak Toker ile farkı 3’e çıkararak 3 puanın sahibi oldu.

Bartın ve Kırşehir’in de rakiplerini mağlup ederek haftayı 3’er puanla kapattığı haftada aldığı galibiyetle puanını 43’e çıkaran ve 3.sıraya yükselen eflatun beyazlılar, gelecek hafta deplasmanda 1074 Çankırıspor’a konuk olacak. Aynı haftada Bartınspor Anadolu Kırıkkale, Kırşehir ise Sincan deplasmanına konuk olacak.

 

Yorumlar