Şoförler Odası'ndan Posbıyık'a tepki...

4 Eylül 2019 Çarşamba 18:54

Ereğli Haber

Şoförler Odası'ndan Posbıyık'a tepki...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi’nin 20 adet halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alımını meclis gündemine getirmesine tepki gösteren Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Ahmet Küçük, bu kararın mevcut esnafı mağdur edeceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Ahmet Küçük, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 115 halk otobüsüne ilaveten 20 adet daha halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alımını meclis gündemine taşımasına tepki gösterdi. Kdz. Ereğli ilçesinde hizmet veren 115 halk otobüsünden 16’sının yolcu sayısı yeterli olmadığı için her gün beklemede kaldığını dile getiren Küçük, bu karar alınırken kendilerine hiç sorulmadığını söyledi. Kdz. Ereğli’de tüm okullarda tekli eğitime geçildiğini, öğrenci servisleri geçtiğimiz yıl 4 sefer yaparken bu yıl iki sefer yapacağını ve gelirlerinin yüzde 50 azalacağını vurgulayan küçük, 20 halk otobüsü ve 30 servis aracı alımının esnafı mağdur edeceğini belirtti. Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyelerine çağrıda bulunan küçük, karar alırken esnafı da düşünmelerini istedi. Küçük ayrıca önümüzdeki ay ki meclis gündemine 30 adette taksi alımı ihalesinin yapılacağını, bu kararında yanlış olduğunu ifade etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nde bu gün görüşülen 20 adet halk otobüsü, 30 adet servis minibüsü, 4x4 hizmet aracı alımı ile toplu taşıma ücretlerine zam yapılması konusunu görüşen Kdz. Ereğli Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun AK Partili meclis üyeleri 4 maddeye şerh koyarken, CHP’li üyeler kabul oyu kullandı.

Yorumlar

AK Partili meclis üyeleri şerh koydu

4 Eylül 2019 Çarşamba 16:54

AK Partili meclis üyeleri şerh koydu

Kdz. Ereğli Belediyesi'nin AK Partili Meclis üyeleri yolcu taşıma ücretlerine zam, 20 adet halk otobüsü, 30 adet servis aracı ve itfaiyeye 4x4 hizmet aracı alımına komisyonda karşı çıkarak şerh koydu.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin halk otobüslerinin toplu taşıma ücretlerine zam yapılması, 20 adet halk otobüsü, 30 adet servis aracı ihalesi ile itfaiyeye 4x4 hizmet aracı alımı konuları plan ve bütçe komisyonunda görüşüldü. Komisyonda AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Numan Korkmaz ile Zafer Durmaz 4 ayrı gündem maddesine şerh koydu. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyeleri yarın yapılacak oylamada 4 gündem maddesine ret oyu kullanılması yönünde grup kararı aldı.

Yorumlar

20 halk otobüsü, 30 servis aracı, 30 taksi...

4 Eylül 2019 Çarşamba 12:02

Ereğli Haber

20 halk otobüsü, 30 servis aracı, 30 taksi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi ilçeye 20 adet özel halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alınmasını meclis gündemine getirdi. Başkan Posbıyık önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısına ise 30 adet ticari taksi alımını gündeme getirecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu’nda yapıldı. Mecliste Doğalgaz firmasının genel kurullarında temsil edilmek üzere belediye başkanına yetki verilmesi, Kdz. Ereğli ilçesinde Echomar Hastanesi ile Kışla Kamyon Garajı mevkisine yeni taksi duraklarının yapılması, şehir içi toplu taşıma ücretlerine zam yapılması, ilçedeki 115 özel halk otobüsüne ilaveten 20 adet daha otobüs ile 30 adet S plakalı servis aracı alınması, Köseler Mahallesi’nde belediyeye ait 2 katlı binanın Köseler Mahallesi Kalkındırma Derneği’ne tahsis edilmesi, Kdz. Ereğli Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün görev ve yetkilerinde değişikliğe gidilmesi, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne 4x4 öncü hizmet aracının alınması maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Kdz. Ereğli Belediyesi ilçeye 20 adet özel halk otobüsü ve 30 adet S plakalı servis aracı alınmasına gerekçe olarak ilçe nüfusu ve öğrenci sayılarının artışını gerekçe gösterdi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündemde yer alan diğer maddeler ile komisyona havale edilen maddeler karara bağlanmak üzere meclisin 5 Eylül 2019 tarihinde toplanmasına karar verdi. Toplantı sonrasında bir vatandaşın söz almak istemesi üzerine tepki gösteren Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Burası sadece meclisin konuşma yeri, siz sadece izlersiniz, bakarsınız o kadar” dedi.

Başkan Posbıyık'ın önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısında ise 30 adet taksi alımını gündeme getireceği öğrenildi.

Yorumlar

Engelli genç kız kayıp...

4 Eylül 2019 Çarşamba 11:39

Engelli genç kız kayıp...

Zonguldak'ta kayıp ihbarında bulunulan 25 yaşındaki genç kız ekipleri alarma geçirdi. Engelli kız her yerde aranıyor.


Gökçebey ilçesine bağlı Pazarlıoğlu köyünde yaşayan 25 yaşındaki zihinsel engelli Şükriye Pazarlıklı'nın öğle saatlerinden itibaren kayıp olduğu ihbarı, ekipleri harekete geçirdi. Gece saat 23:00 sıralarında AFAD ekibine jandarma tarafından ihbar edilmesi üzerine bölgeye giden ekipler tarafından yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.
Arama çalışmaları köy sakinleri ve jandarma ekibinin yardımıyla devam edecek.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , kayıp kız ,

Yorumlar

Motora giren yavru kedi sürücüye zor anlar yaşattı

4 Eylül 2019 Çarşamba 11:29

Motora giren yavru kedi sürücüye zor anlar yaşattı

Zonguldak'ta bir AVM otoparkında aracın motor kısmına giren yavru kedi araç sürücüsüne zor anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre olay akşam saatlerinde bir alışveriş merkezi önünde yaşandı. Yavru kedi park halindeki aracın motor kısmına girdi. Kedinin zarar görmemesi için güvenlik görevlileri araç sürücüsünü bularak olayı haber verdi. Alışveriş merkezi çalışanları ve araç sürücüsü dakikalarca yavru kediyi çıkarmak için uğraşsa da sonuç alamadı. Ardından yavru kedi araçtan çıkarak aracın altında beklemeye başladı. Alışveriş merkezi çalışanları kediye müdahale etmek istemesi üzerine kedi korkarak tekrar araca geri girdi. Uzun süren kovalamacının ardından yavru kedi tekrar araçtan çıkarak aracın altında beklemeye başladı. Alışveriş merkezi güvenlikleri kediyi son bir hamleyle yakalayarak kurtardı. Alışveriş merkezi çalışanlarının hareketi vatandaşlardan takdir topladı.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber ,

Yorumlar