Şofbenden zehirlendi

4 Ocak 2019 Cuma 16:02

Şofbenden zehirlendi

Çanakkale’de şofbenden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Elif Çelebi memleketi Zonguldak’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi Bölümü öğrencisi Elif Çelebi, evde bulunan şofbenden sızan gazdan zehirlendi. Arkadaşları tarafından baygın halde bulunan genç kızın öldüğü tespit edildi. Hayatını kaybeden genç kızın cenazesi memleketi Zonguldak’a getirildi. Çelebi için Asma Mahallesi Aslaniye Cami Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından genç kız defnedildi. 

Yorumlar

Tehdit oluşturan tarihi yapı yıkıldı

4 Ocak 2019 Cuma 15:55

Tehdit oluşturan tarihi yapı yıkıldı

Zonguldak'ta yıkılmaya yüz tutan ve güvenlik açısından tehdit oluşturan tarihi 2 katlı bina belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Mithatpaşa Mahallesi Tulumba Sokak’ta koruma altında bulunan 2 katlı binanın duvarları rüzgarın etkisiyle sallanmaya başladı. Duvarların sallandığını gören vatandaşlar durumu Zonguldak Belediyesi ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen Zonguldak Belediyesi ekipleri çevredeki binalara tehlike arz eden binayı Koruma Kurulu’nun denetimi ve gözetiminde yıktı. 
Yıkım esnasında zabıta ve polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldı. 

Yorumlar

Hastane çalışanları Öykü için el ele verdi

4 Ocak 2019 Cuma 10:53

Hastane çalışanları Öykü için el ele verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’nde 3,5 yaşındaki Lösemi hastası Öykü Arin’e kök hücre bulunması için kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Hastanesi’nde 3,5 yaşındaki Lösemi hastası Öykü Arin’e kök hücre bulunması için acil servis önünde kan bağışı kampanyası yapıldı. Türkiye çapında 3.5 yaşındaki minik lösemi hatası öykü Arin ve onun gibi kök hücre bekleyen hastalar için yapılan kök hücre ve kan bağışı kampanyasına yağışlı havaya rağmen yoğun katılım oldu. Kan bağış kampanyasından 100’e yakın kök hücre bağışının yanı sıra 70 ünite kan alındı. Kampanyaya ilişkin olarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ Henüz 3,5 yaşındaki minik yavrumuz Öykü için hastane çalışanları ile birlikte kök hücre ve kan bağışı organizasyonu düzenledik. Öykü Arin ve onun gibi şifa bekleyen birçok insan var. Yağışlı havaya rağmen kampanyaya katılarak bağış yapan tüm vatandaşlara, hastane çalışanlarına teşekkür ederiz. İnşallah Öykü ve onun gibi bekleyen bir çok hastaya umut oluruz. Kampanyamızda 100’ e yakın kök hücre bağışının yanında 70 ünite kan alınarak gelenekselleşen kan bağışı kampanyamız aynı zamanda kan stokları için de şifa oldu.”

Yorumlar

Yemen'e yardım kampanyası

4 Ocak 2019 Cuma 09:38

Yemen'e yardım kampanyası

Zonguldak'ın Çaycuma Ilçesi'nde İlçe Müftülüğünce “Yemen’e Sessiz Kalma” yardım kampanyasına büyük bir destek verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Yemen için başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Düzenlenen yardım kampanyası hakkında bilgi veren Çaycuma Müftüsü Ayhan Ermiş, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Yemen’deki kardeşlerimize yardım maksadıyla bir kampanya başlatmış ve vatandaşlarımız da büyük bir cömertlik örneği göstererek 91.000,00 TL. yardımda bulunmuştur” dedi.
Müftü Ermiş konuşmasının devamında; “Bu vesileyle din görevlilerimizin gayretli çalışmalarına ve tüm Çaycuma'lılara teşekkür ediyorum, bireysel olarak yardımda bulunmak isteyen vatandaşların bankalarda YEMEN için açılan hesaplara yardım yapabileceklerini” belirterek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Milletvekili Uçar Uysal’la görüştü

3 Ocak 2019 Perşembe 18:13

Milletvekili Uçar Uysal’la görüştü

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret etti. İlçe gündemine ilişkin karşılıklı fikir alışverişlerinin bulunulduğu ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar