Sizce bu eser nerede?

13 Nisan 2017 Perşembe 20:05

Sizce bu eser nerede?

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Kamil Güleç Kütüphanesi 3 Nisan günü yapılan açılışın ardından ziyaretçilerin de ilgi odağı olmaya başladı.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesindeki Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri Karabük’e gerçekleştirdikleri ziyarette Karabük Üniversitesi’nin yeni açılan kütüphanesini de gezdi.
Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet Fatih Cengiz ve iki öğretmenin eşliğinde Karabük ve Safranbolu’ya düzenlenen gezi kapsamında 56 öğrenciden oluşan grup 3 Nisan’da açılan Kamil Güleç Kütüphanesi’ni de görmek istedi. Bunun üzerine Üniversitenin ilgili birimleri ile iletişime geçen Okul Müdürü Cengiz, gerekli izinlerin ardından öğrencilerle birlikte Üniversiteye geldi. Ziyaretçileri karşılayan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, rafa dizilmiş kitapları gösteren dikkat çekici bir mimariye sahip Kütüphaneyi ziyaretçilere gezdirdi. Büyükgenç ziyarette aynı anda 500’den fazla öğrenciye çevrimiçi ve çevrimdışı araştırma yapma imkanı sağlayan kütüphanenin diğer başlıca özelliklerini de aktardı.
Kütüphaneyi hayranlıkla inceleyen ziyaretçiler 3 Nisan’da Kamil Güleç Kütüphanesi Sezer Güleç Sanat Galerisi’nde açılan “Dünden Bugüne Karabük Üniversitesi” konulu fotoğraf sergisini de gezdi. Ziyaret, topluca çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Etiketler:

karabük üniversitesi ,

Yorumlar

Bonus Hoca Utku Koleji'nde seminer verdi

12 Nisan 2017 Çarşamba 17:57

Bonus Hoca Utku Koleji'nde seminer verdi

Kdz. Ereğli Özel Utku Kolejinde TEOG-YGS ve LYS sınavına girecek olan öğrencilere yönelik seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci- Yazar, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu “Verimli ders çalışma ve Motivasyon” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Özel Utku Koleji Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda yapılan seminere lise 9-10-11-12, Ortaokul 7-8. sınıf öğrencileri ile veliler katıldı. İlk kez Özel bir lisede seminer verdiğini ifade eden Süleyman Beledioğlu, hedefin önemli olduğunu, hedefsiz,  öğrencilerin yol alamayacaklarını söyledi. Beledioğlu konuşmasında; “Öğretmen YGS’de teknik direktör, LYS’ de ise orta saha oyuncusu gibidir. Öğretmeninizin ağzından çıkan her şey soru olarak karşınıza çıkabilir. YGS’de bilgi sorusu yoktur, anlama sorusu vardır. Anlama ve bilgi sorusu arasında da fark vardır. Açık uçlu sorular, anlama sorularıdır.  YGS ile TEOG arasında bir fark yoktur. TEOG’da YGS’de kitaptaki bilgileri kullanılarak hazırlanan ama bilgi olmayan sorulardır. Bugün Türkiye’de YGS’den sonra öğrencilerin darmadağın olması, ders çalışmayı bırakmasının ana sebebi, YGS sınavının kolay bir sınav olduğu zannedilmesi. Şunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın kendi başınıza yol aldığınızda daha başarılı olursunuz. Bu yolda hedef çok önemlidir. Meslek seçiminde sık sık karşınıza “geleceğin mesleği” kavramı çıkacaktır.  Geleceğin mesleği, hali hazırda işe yaramayan, iş bulmakta zorlanan meslektir. Bir sanayi ürünü Amerika’da, Almanya’da üretiliyor burada siz onun tamircisi oluyorsunuz. O yüzden geleceğin mesleklerine aldanmayın” dedi.
Seminer sonunda Beledioğlu’na çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Etiketler:

utku koleji , bonus hoca , seminer ,

Yorumlar

Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan...

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:51

Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan...

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında , Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan çıktı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 03/02/2017 tarih ve 1380354 sayılı yazı ile duyurduğu Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında, Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu, 13 sayfadan oluşan “ Vatan Uğruna” hikayesiyle Türkiye 2’ncisi oldu. “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ hikaye yarışmasında dereceye giren tören ödülleri ,14 Nisan 2017 tarihinde Muğla Valilik tarafından verileceği belirtildi.
Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, “Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu Türkiye ikincisi olarak Alaplı, Zonguldak’ımızın gururu oldu. Emeği geçen idarecilerimizi, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ümit Türkoğlu’nu ve öğrencimiz Dilan Yazıcıoğlu’nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

Etiketler:

ALAPLI , DİLAN ,

Yorumlar

"40 Öğrenci 40 Kitap"

27 Mart 2017 Pazartesi 17:56

 "40 Öğrenci 40 Kitap"

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri eşliğinde "40 Öğrenci 40 Kitap" etkinliği kapsamında Kütüphaneyi ziyaret edip 40 kitap bağışladı.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu 7 - C sınıfı rehber öğretmeni Selcan Uzunel eşliğinde Kütüphaneler Hastası nedeniyle "40 Öğrenci 40 Kitap" etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Kdz. Ereğli Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden öğrenciler, kütüphane çalışanları ile tanışılıp, kitapları inceledi. Kütüphane çalışanlarından işleyiş hakkında bilgi alan öğrenciler, beğendikleri bazı kitapları okudu. Öğrenciler etkinlik kapsamında ayrıca ayrıca kütüphaneye 40 adet yeni kitap hediye etti. Öğrenciler son olarak kayıt formlarını doldurarak kütüphaneye üye oldu.

Yorumlar

Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Portekiz’ de

23 Mart 2017 Perşembe 23:45

Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Portekiz’ de

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Erasmus+” Projesi kapsamında 19 Mart ve 25 Mart tarihleri arasında Portekiz’de.

2 yıldır devam eden projede bugüne kadar diğer ülkelerde 7 ayrı program düzenlenirken bu kez Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Okul Müdürü Hüseyin Arslan, 3 öğretmen ve iki öğrenci Portekiz’in Porto şehrinde çalışmalara katıldı.

Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Arslan koordinatörlüğünde Erasmus + projesi kapsamında “Birlikte Daha İyi Bize Katılın (Together Better Join Us)” alt başlıklı projeye İtalya, Polonya Portekiz, Belçika, Yunanistan, Estonya, Letonya ve Türkiye olmak üzere 8 ülke yer almıyor.

Kasım 2016 da 8 ayrı ülkeden Ereğli'ye gelen Avrupalı konuklar  Denizcilik Lisesi'ni incelerken çalışmalara ve verilen eğitime hayran kalmıştı.

Etiketler:

hatice erdem mesleki ve teknik anadolu lisesi , denizcilik lisesi , portekiz ,

Yorumlar