Site ve Apartmanlarınız Bizimle Daha Emin Ellerde

18 Mart 2021 Perşembe 17:10

Site ve Apartmanlarınız Bizimle Daha Emin Ellerde

Bizim Site Yönetimi ve Emlak Hizmetleri site ve apartmanlarınızın tam profesyonel yönetimini ve temizliğini üstleniyor.

Bizim Site Yönetimi ve Emlak Hizmeleri yönetim kurulu başkanı Mustafa Özmen verdikleri hizmeti anlattı: kendinden bahsetti.
”Adım Mustafa Özmen. Ereğliliyim, buranın yerlisiyim. 2014 yılından beri hem Ereğli’de hem Alaplı’da faaliyet gösteriyorum. Bizim site yönetimlerinin yanında Ayhan Yılmaz Eslem Temizlik firmasının sahibiyle bir ortaklık anlaşmamız oldu. 3 yıllık temizlik sektöründe geçmişi vardı, baya da bir yol katettik.
Amacımız siteye veya apartmana prestij kazandırmak
Diğer apartmanlardan ayırmak. Komşular aidat yüzünden kavga etmesin, tartışma yaşanmasın veya ödemeler gecikmesin. Arada bir olduğu zaman komşusuna aradaki diyaloğundan ziyade bir yönetimle daha farklı sorunlar ve daha farklı cevaplar alınabiliyor. Ereğli’de ve Alaplı’da bu hizmette bu sektörde hizmet vermeye devam ediyoruz evet ama bizim amacımız sadece Ereğli ve Alaplı’da sınırlı kalmak değil. Kozlu, Zonguldak, Düzce, Akçakoca, bu tür il ve ilçelerde büyüyerek daha iyi bir hizmeti daha kaliteli hizmeti bütün bölgemize en azından Batı Karadeniz bölgemize kısa sürede ulaştırma hedefindeyiz. Site yönetimi tam profesyonel yapılmalı. Hani ismi profesyonel geçip, uzman yönetim geçip bu sorunu çözemezsiniz. Tam profesyonel nasıl yapılır? Yani kuruşu kuruşuna verilen hesaplar, bunlar çok önemli. Aidat takibini net bir şekilde yapıyoruz. Ödemeleri günü gününe hiç aksatmadan, hiçbir kişinin vermediğinden dolayı aksayan faturayı diğerlerine hiçbir şekilde yansıtmıyoruz. Ödeme konularında aidat takiplerinde, elektrikten suya varana kadar bölgemizde büyük bir sorun var. İleriki zamanlarda da bu sorun devam edeceğini düşünüyorum. Sorunumuz da şu? Aslında projeye bire bir yapılmış olup da, iskan belgesini alamayan onlarca bina var. Bu binanın elektriklerinin bölünmesi ayrı bir dert, sularının bölünmesi ayrı bir dert. Biz bunları vatandaşın, daire sahiplerinin üzerinden bu yükü kaldırıyoruz.
Müteahhitin de üzerinden yükü kaldırıyoruz.
Vatandaşlar diyor ki, A firmasından daire aldık, iskanımız alınmadı. Müteahhitin de bu işin içerisinde mağduriyeti var. Bölgesel olarak bir incelemeye girdiği için, su faturası iskan olan binada yarı yarıya bir fark oluyor. Yine elektrikte de bir fark var. Bunlar cüzi bir rakammış gibi görünüyor fakat suda çok büyük bir fark var. Bu farkı ayırabilmemiz için müteahhit ile daire sahipleri arasında ince çizgiyi koruyoruz. Bazı yerlerde müteahhitler daire sahiplerinden parayı alamıyor kendileri ödüyorlar faturaları. Bunlar bizim için çok önemli. Site yönetiminde bizim için, diğerlerinden kalite konusunda yapmamız gereken şeylerden bir tanesi bu. Site ve apartman yönetimi konusunda herkesin bildiği ama yanlış bildiği, site yönetimi ya ne olacak ki? Herkes böyle zannediyor ama daire sahipleri üzerine binen sorumluluğu detaylara döküldüğünde karşılarına neler çıkabileceğini öğrendiğinde, biz daire sahiplerine bunları anlatıyoruz. Aaa gerçekten öyle mi oluyor diyorlar. Tepkileri bu yönde oluyor. Bir temizlik firması ile anlaşabilirsin bir yönetici olarak, 12 numarada yönetici var, temizlik firması ile anlaşabilir. Bu temizlik firmasının elemanları çalıştırdığı personeli sigortalı mıdır, değil midir? Bir tane personel orada iş kazası geçirdiğinde bütün daire sahiplerine maliyet çıkıyor. Biz bunların da ötesinde, bütün sorumlulukları daire sahiplerinin üzerinden ayırmak. Profesyonel çalışan kadromuz işinde deneyimli, belirli bir geçmişi var. Firmamızda uzun yıllar çalışan personellerimiz, hangi binada nasıl bir temizlik yapılır, nasıl bir tepki gösterilir, eksik olan yerler nasıl tamamlanır? Hepsi personelimize varana kadar çözüm odaklı. Bir sorun varsa onu o anlık çözülmüyor. Tamamen ortadan kaldırabilecek seçenek ne ise o yapılıyor. Yönetimimizde de aynı şekilde, bir binanın geçmişten bugüne biz yönetimini alana kadar hangi sorunu vardı ise bizim asıl hedefimiz o sorunu tedavi etmek değil tamamen ortadan kaldırmak.

Profesyonel site yönetimi olarak biz ne yapıyoruz?

Her aldığımız binanın, sitenin öncelikle aidat takibi, elektriği, asansör bakımı, asansör firmasının geçmişte yapmış olduğu veya gelecekte yapacağı hizmetlerin öncelikle onların dökümünü çıkarıyoruz. Bir plan oluşturuyoruz. Her daire sahibinin bilmesi gereken sorumluluk sadece aidatını ödemek. Site yönetimi, apartman yönetimi ile alakalı bir binanın, bir sitenin neye ihtiyacı varsa, iğneden ipliğe A’dan Z’ye tamamiyle ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunlar aidat takibi yıllık bilanço, 3 aydan 3 aya denetçilere verilecek olan hesabın dökümü, her şey bize ait. Sadece önünüze koyuyoruz, kontrolünü siz yapıyorsunuz. Bizim Site Yönetimi ve Emlak hizmetleri çatısı altında Eslem Temizlik firmasının şirketimize sunduğu avantajlardan bir tanesi kaliteli hizmetin nasıl olabileceğini herkese göstermek.Yaptıklarımız neler? Örneğin bir apartmanda çöp alımıyla alakalı, ücretsiz bir şekilde her dairenin önüne kimseyi rahatsız etmeyecek bir pozisyona koyarak çöp saatimizde çöplerimizi alabiliyoruz. Bir binanın temizlik konusunda ihtiyacı olan dezenfekte olayı baştan sona en ince ayrıntısına kadar ayda bir defa ücretsiz, bütün binalarımıza dezenfekte temizliğini yapıyoruz. Havuzlu sitelerde güvenlik, havuz bakımı varsa site içerisindeki demir başların, bunlar dükkan olabilir kiraya verilebilecek depolar olabilir, bir sitenin ihtiyacı olan her şey tamamiyle eksiksiz amasız fakatsız yerine getiriyoruz. Havuzlu sitelerde havuzların bakımı sertifikalı personel, güvenlik personeli bizim şirketimizin bünyesi altında tamamiyle sorumluluk bize ait tam kaliteli tam profesyonel sertifikalı personel çalıştırıyoruz. Ereğli ve Alaplı’da havuzlu sitelerde özellikle büyükşehirlerin havuzlu sitelerin kalitesinde, Ereğli’nin tamamını Alaplı’nın tamamını havuzlu siteleri alsak da, kesinlikle eksiksiz bir şekilde hizmet verecek personelimiz bünyemizde mevcut. Havuz bakımıyla alakalı personellerimiz, iç temizlikte binanın ortak kullanım alanlarındaki temizliklerde mermer parlatırken, temizlik yaparken, makinalarla yapılan bir temizlik, pas pas veya bir bezle değil, makinalarla yapılan bir temizlik hizmeti sunuyoruz. Daire sahibi ile personelimiz karşılaşmadan çöp kovalarımıza çöplerini bırakıyorlar. Günün hangi saatinde çöpleri alınacaksa bizim personelimiz geliyor alıyor ve gidiyor. Hiç kimse kimse ile karşılaşmıyor. Özellikle pandemi döneminde asansörlerde temas fazla olduğu için detaylı temizliği her temizlikte yapılıyor.

 Standart temizlik uygulamamızda kullandığımız deterjanlar, temizlik malzemeleri sağlığa zararlı olmayan, özellikle seçiyoruz sağlığa zararlı olmayan, bronşit hastası var, kokudan etkilenen hastalarımız var. Temizlik sonunda kullandığımız magnetler bile bitkisel, doğal ürünlerden elde edilen kokulardan yapılıyor.

 Rutin temizlik uygulaması yaptığımız bütün site ve apartmanlarda, özellikle pandemiden ötürü, asansörün dezenfektasyonuna çok dikkat ediyoruz. Kullandığımız temizlik malzemelerindeki ürünlerimiz sağlığa hiçbir şekilde zarar vermeyen ürünler. Temizlik sonrasında kullandığımız koku magnetlerine varana kadar bitkisel ürün.

 Bizim site yönetimi ve emlak hizmetleri firmamızın Ereğli ve Alaplı da özellikle bütün daire sahiplerinin gayrimenkullerinin hem satılık hem kiralık her türlü yanlarındayız, takibini de her türlü yapıyoruz.

 Bizim site yönetimi ve emlak hizmetleri ailesi olarak Ereğli ve Alaplı da profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla hizmet vermeye talibiz.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , temizlik , site yönetimi , emlak hizmetleri

Yorumlar

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlandı

18 Mart 2021 Perşembe 15:45

 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlandı

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü nedeni ile düzenlenen programda konuşan Karadeniz Ereğli’de Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Öztürk, “Çanakkale’yi Çanakkale yapan, vatanın her ferdi, kadını erkeği, genci yaşlısı, düşmanı kendine hayran bırakan bir milletin varoluş mücadelesidir.” dedi.

Kdz. Ereğli’de, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü nedeni ile program düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen ilk törende, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Öztürk Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından protokol, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve şehit yakınları, Atatürk Anıtı’nın arkasında bulunan Şehitler Anıtı ile aynı mevkide bulunan Kurtuluş Savaşı’nda Ereğlili kanaat önderlerinin büstlerinin bulunduğu anıta karanfiller bıraktı. Bazı protokol üyeleri ve vatandaşlar, şehitler için dua etti.
Koronavirüs kuralları çerçevesinde gerçekleşen tören sonrası yağış sebebiyle programlar Tatoğlu Kültür Merkezinde yapıldı.

Pakdemir: “Vatan her Türk’ün en büyük tutkusudur”
İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi Müdürü Alaattin Pekdemir, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ndeki programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Pakdemir, “Vatan her Türk’ün en büyük tutkusudur. Emanetlere sahip çıkmak, şehadet mertebesine ulaşmanın mutluluğu içinde yatan aziz şehitlerimizi anmak ve hatırlamak, onların ebediyeti aşan hatıraları önünde eğilmektir. Bu eşsiz bayrağın altında böylesi hür yaşıyorsak, ciğerlerimize denizin, toprağın, uçsuz bucaksız günün kokusunu korkmadan çekiyorsak, birileri nefesini bu bayrağa adadığı içindir.” ifadelerini kullandı.

Öztürk: “İnancın nasıl güçlü bir kale olduğunun kanıtıdır”
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Öztürk de yaptığı konuşmada, 106. yıl dönümü kutlanan Çanakkale Zaferi’nin bir milletin varoluş mücadelesi olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan, yüce Türk Milleti’nin kahraman evlatlarınca verdiği büyük bir mücadelenin adıdır Çanakkale. Bedr’in aslanının ateşle imtihanıdır Çanakkale. Kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şehadete yürüdüğü yerdir Çanakkale. Tarihimizdeki her muharebenin Türk Milleti için ayrı bir önemi vardır. Fakat tüm dünyanın gördüğü üzere, Çanakkale savaşları başlangıcı, gelişimi, yaşananları ve sonuçları ile dünyada mevcut başka milletler tarafından unutulmayan muharebe özelliği göstermiştir. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, havada çarpışarak birbirine giren mermilerin sesidir, düşman askerini sırtına alarak onu mevzisine kadar taşıyarak işgalci askerlere insanlık dersi veren kahraman Mehmetçiklerdir. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, oğlunun ellerini, saçlarını kınalayarak, ‘Ya şehit ol ya gazi’ diyerek bayrağını evladından üstün tutan Türk analarıdır. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, yüzlerce kiloluk mermiyi sırtlayan, daha onbeşinde cepheden cepheye koşan, parmakları kopmasına rağmen, yorgunluk, acı, açlık hissetmeden düşmana korkusuzca taarruz eden yiğitlerdir. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, vatanın her ferdi, kadını, erkeği, genci yaşlısı, kendine yönelen vahşi akına dur derken, düşmanı kendine hayran bırakan bir milletin varoluş mücadelesidir. İnancın nasıl güçlü bir kale olduğunun kanıtıdır Çanakkale. Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum diyen ne bir başka komutan, ne emre riayet eden başka bir millet olacaktır. Vatan toprağının korunmasının, bir memleket savunmasının ne demek olduğunu tüm dünyaya anlatmasıdır Çanakkale. 106 yıldır kalbimizde bir ocak gibi tüten Çanakkale rüyası rüyamız, davası davamız, sevdası sevdamız. Adına destanlar yazılan, anaların ağıt, genç kızların türkü yaktığı Çanakkale. Seni gönlümden selamlıyorum.”

Konuşmaların ardından, ilçe genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrenciler yazdıkları şiir ve kompozisyonu okudu.

Okul öğretmen ve öğrencileri tarafından geçen yıl hazırlanan ancak pandemi tedbirlerinin başlaması nedeniyle sergilenemeyen “Bir Hilal Uğruna…” adlı Çanakkale Zaferini konu alan dramanın sahnelenmesi ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , 18 Mart , Çanakkale Zaferi , Çanakkale

Yorumlar

Yaşlanıyoruz

18 Mart 2021 Perşembe 12:06

Yaşlanıyoruz

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) illere göre yaşlılık oranlarını açıkladı.

Türkiye’de yaşlı nüfus son beş yılda yüzde 22,5 arttı. Zonguldak’ta yaşlı nüfus son beş yılda yüzde 24,8 arttı. Bartın’da yaşlı nüfus son beş yılda yüzde 21 artarken bu sayı Karabük’te yaşlı nüfus son beş yılda yüzde 17,1 arttı.

TUİK verilerine göre yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki oranı 2015 yılında yüzde 8,2 iken, 2020 yılında yüzde 9,5'e yükseldi. Nüfus projeksiyonlarına göre yaşlı nüfus oranının 2025 yılında yüzde 11,0, 2030 yılında yüzde 12,9, 2040 yılında yüzde 16,3, 2060 yılında yüzde 22,6 ve 2080 yılında yüzde 25,6 olacağı öngörüldü.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , nüfus

Yorumlar

Gemiler beşik gibi sallandı

18 Mart 2021 Perşembe 11:49

Gemiler beşik gibi sallandı

Zonguldak'ta rüzgar nedeniyle liman mevkisinde dalgalar mendireği aştı. Açıkta bekleyen bir yük gemisi ise adeta beşik gibi sallandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ülkenin bir çok yerinde yağışın etkili olacağı ve fırtınanın etkisini sürdüreceğini duyurmasının ardından Zonguldak'ta da sabah saatlerinde Liman Caddesi'nde rüzgar etkili oldu. Rüzgar nedeniyle oluşan dalgalar mendireği aştı. Zaman zaman 7 metre yüksekliğindeki dalgakırana ulaştı.

Balıkçı tekneleri liman içine demirlerken açıkta bekleyen iki yük gemisinden biri adeta beşik gibi sallandı. Rüzgarın hızının saatte 10 ila 13 kilometre arasında etkisini göstermesi beklenirken nem oranının yüzde 87, yağış oranının ise yüzde 83 olduğu belirtildi.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ereğli haber , yağış

Yorumlar

Vali Tutulmaz'dan mesaj

18 Mart 2021 Perşembe 11:43

Vali Tutulmaz'dan mesaj

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıldönümünü kutlayarak 18 Mart Şehitleri andı. Vali Tutulmaz mesajında, “Çanakkale Zaferi yok edilmeye çalışılan bir milletin, kutsal saydığı vatan toprağını korumak için canını seve seve verdiği bir diriliş destanı ve varoluş mücadelesinin adıdır. Çanakkale Zaferi; bir kahramanlık destanı ve asil bir milletin bağımsızlık ve özgürlük yolunda topyekûn direniş gösterdiği, savaş tarihimize altın harflerle yazılan, derin izler bırakan, bir milletin kaderini ve tarihin akışını değiştiren bir dönüm noktasıdır.

Çanakkale Zaferi; sonsuz vatan sevgisi, fedakârlık, cesaret gibi değerlerin milletimizce ortaya konduğu, azim ve inancın zirveye çıktığı, her türlü imkânsızlık ve yokluğa rağmen milletimizin vatan, istiklal ve istikbal söz konusu olduğunda hiçbir gücün karşısında duramayacağını tüm dünyaya gösterdiği bir kahramanlık öyküsüdür. Birlik ve beraberliğimizin sembolü ve harcı olan bu destansı zaferin temelinde, inancını bir an olsun yitirmeyen, canını hiçe sayan bir milletin tek vücut halinde ortaya koyduğu azim ve kararlılık yatmaktadır. Vatan için, bağımsızlık ve özgürlük için, canlarını hiç düşünmeden feda ederek bu şanlı zaferi bizlere yaşatan, bu vatanı bizlere miras bırakan, milletimizin kalbinde müstesna bir yer edinen Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, hatıralarını her daim yüreğimizde taşıyacağız.

Aziz milletimiz, uğrunda binlerce şehit verilerek kazanılan ve bizlere emanet edilen kutsal vatan toprağını, o yüksek Çanakkale ruhu ve bilincini yaşatarak; birlik, beraberlik içerisinde hareket ederek ilelebet koruyacak, kollayacak ve sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, Aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; devletimize emanet olan ve her zaman sahip çıkarak yanlarında olacağımız, Aziz şehitlerimizin değerli yakınlarına ve gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , vali mustafa tutulmaz , çanakkale

Yorumlar