Sinitli İlkokulu materyal geliştirmede birinci oldu

10 Mayıs 2018 Perşembe 14:50

Sinitli İlkokulu materyal geliştirmede birinci oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde faaliyet gösteren Sinitli İlkokulu 4. Ulusal Özgün Öğretim Materyalleri Geliştirme Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın ulusal ölçekte yürütmüş olduğu öğretmenler arası “4. Ulusal Özgün Öğretim Materyalleri Geliştirme Yarışması” kapsamında 72 farklı ilden 1575 başvuru yapılmış olup 38 ilden 172 materyal ön değerlendirmeyi geçerek nihai değerlendirmeye katıldı. Değerlendirme sonucunda Sinitli İlkokulu öğretmenlerinden İbrahim Arslankaya ve Selda Kocaman’ın projesi birinci oldu.
4. Ulusal Özgün Öğretim Materyalleri Geliştirme Yarışması sergi, nihai değerlendirme ve ödül töreni Tokat Yağıbasan Medresesi’nde yapıldı. Törene Vali Ömer Toraman, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, okul idarecileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.
Geçtiğimiz yıl ilkokul kategorisinde Türkiye Birincisi olan Sinitli İlkokulu, bu senede anasınıfı kategorisinde birinciliğe layık görüldü. Sinitli İlkokulu Müdürü Ömer Altunbaş, okul öğretmenlerinİ tebrik ederek, her alanda başarılarını gösterdiklerini ifade etti. Altunbaş açıklamasında, “Okulumuz geçen sene ilkokul kategorisinde birinciliğe layık görülmüştü. Bu sene de anasınıfı kategorisinde birinci oldular. Eğitime ve öğrencilerimize değer verdiğimizi yaptığımız projeler ile göstermiş olduk. Ben emeği geçen öğretmenlerimi tebrik ediyorum” dedi.

Yorumlar

İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudular

10 Mayıs 2018 Perşembe 13:13

İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudular

Zonguldak Özel Eğitim Meslek Lisesi öğretmenleri, Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen törende İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Valilik önündeki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, siyasi parti temsilcileri öğrenciler ve engelliler katıldı. Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Zonguldak Özel Eğitim Meslek Lisesi'nde öğretmenleri İstiklal Marşı'na işaret diliyle eşlik etti.
Ardından konuşma yapan Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin ise engelliler için sorunların her geçen gün kalktığını belirterek, "Öncelikle Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak bütün engellilerin haftasını kutluyoruz. Eskiye nazaran engelliler adına sevinebileceğimiz gelişmeler oldu. Ancak bütün bu gelişmelere rağmen temel sorunlarımız çözülmüş değil. Kamuda bulunan bütün boş engelli kadrolarının doldurulmasını istiyoruz" dedi.

Yorumlar

Jandarma tren yolcularına GBT sorgusu yaptı

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:43

Jandarma tren yolcularına GBT sorgusu yaptı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sabahın ilk saatlerinden itibaren tüm istasyon ve istasyon çevrelerinde arama kaydı bulunan şahıslara yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusu yapıldı.

"Jandarma her yerde" sloganı ile Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tren ile seyahat eden yolculara yönelik istasyonlarda tren bekleyen yolcuların Genel Bilgi Tarama (GBT) adı altında kimlik kontrolü gerçekleştirdi. Sabah saatlerinden itibaren tüm istasyon ve istasyon çevrelerinde arama kimlik kontrolü yapılarak kontrol sonrası vatandaş ile güvenlik ve insani konulara yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

Yorumlar

AÖF, 67 Burda AVM'de ziyaretçileri bilgilendirdi

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:25

AÖF, 67 Burda AVM'de ziyaretçileri bilgilendirdi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Zonguldak Bürosu tarafından 67 Burda AVM'de açılan stantta ziyaretçilere bilgiler aktarıldı.

Anadolu Üniversitesi AÖF Zonguldak Bürosu Yöneticisi Halide Tuba Tunç ve beraberindeki ekip, 67 Burda AVM'de tanıtıcı stant açtı. Tunç, "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Açıköğretim Fakültesi ve e-sertifika programlarını bünyesinde bulundurmaktadır. İkinci üniversite kayıtları bir yükseköğretimden mezun veya açıköğretim sistemi dışında bir yükseköğretimde okuyan öğrencileri sınavsız olarak alabildiğimiz bir kayıt türüdür. Hayalleriniz bir diplomaya sığmıyorsa Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi yanınızda. İkinci üniversite için detaylı bilgi ikinciuniversite.anadolu.edu.tr adresinden edinilebilir. Ayrıca en az lise mezunları için e-sertifika programları bulunmaktadır. Yaz dönemi kayıtlarımız başlamış olup 22 Haziran 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilir. E-sertifika için detaylı bilgi esertifika.anadolu.edu.tr adresinden edinilebilir" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

20 günlük yavru keçiye evladı gibi bakıyor

10 Mayıs 2018 Perşembe 10:45

20 günlük yavru keçiye evladı gibi bakıyor

Zonguldak'ta yaşayan 41 yaşındaki Tarkın Arslankılıç, çalıştığı işyerinin çiftliğindeki 20 günlük yavru keçiye evladı gibi bakıyor.

Kent merkezinde yaşayan 41 yaşındaki Tarkın Arslankılıç'ın çalıştığı işyerine ait çiftlikte 20 gün önce Saanen-Maltız melezi yavru keçi dünyaya geldi. Mesai öncesi ve öğlen paydoslarındaki boş vakitlerini adını "Çikolata" koydukları yavru keçiyle geçiren Arslankılıç, yavru keçiye evladı gibi bakıyor.
Ziyaretine geldiğinde Arslankılıç'ın bir an olsun yanından ayrılmayan yavru keçi ise adeta çiftliğin maskotu oldu. Yavru keçi ile aralarında özel bir bağ oluştuğunu söyleyen Tarkın Arslankılıç, "Annesi dışarıda tabiatta otladığı zaman bu yoruluyor, biryerlerde kalıp uyuyor. Buraya geldiğimizde yanımızdan ayrılmıyor. Ufak çocuk gibi ilgi istiyor. Yere indirdiğimizde tekrar kucağımıza çıkmak istiyor. Kendisini sevdiriyor. 20 günlük falan, sevilmeyi seviyor. Buraya ziyarete gelen çocuklar var. Sabah işe gelmeden, öğlen paydosu olduğunda bunlarla vakit geçiriyoruz. İnsana huzur veriyorlar. Bu buranın maskotu oldu" diye konuştu.

Yorumlar