Simge Et Market “İtibarımız, onurumuzdur” sloganı ile açıldı

26 Mayıs 2017 Cuma 16:19

Ereğli Haber

Simge Et Market “İtibarımız, onurumuzdur” sloganı ile açıldı

Kdz. Ereğli ilçesinde Simge Et Market Kadıtarlası Yolu üzerinde dualar ve tekbirlerle Özdemir Boru ve Özdemir AVM Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Özdemir’in açılış kurdelasını kesmesi ile hizmete girdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Simge Et Market isimli iş yeri Orhanlar Mahallesi İstiklal Caddesi Kadıtarları Yolu üzeri Arif Bakkal ve Emek Bakkal arasında hizmete açıldı.
Muharrem Beşikçi, Nail Beşikçi ve Adil Usta’nın birlikte kurduğu Simge Et Market’in açılışını Özdemir Boru-Profil Fabrikaları ve Özdemir AVM Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Özdemir getirilen tekbirler eşliğinde gerçekleştirdi. Açılış öncesi Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı.
Simge Et Market’te satışa sunulan et ürünlerinin tamamı iş yeri sahiplerinin kendi çiftliğinde yetiştirdiği hayvanlardan elde edilirken “İtibarımız, onurumuzdur” sloganı ve güvencesi ile bölge halkına hizmet verecek.

Yorumlar

Ramazan pidesinin fiyatı değişmedi

25 Mayıs 2017 Perşembe 16:08

Ramazan pidesinin fiyatı değişmedi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ramazan pidesinin geçen Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da Ereğli ve Alaplı’da yine aynı gramaj ve aynı fiyattan satılacağını bildirdi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ereğli ve Alaplı’daki fırın işletmeleriyle Ramazan pidesinin aynı gramaj ve aynı fiyatta kalması için görüşmeler yaptığını belirterek, “Fırın işletmecileri ve Oda’nın da bu teklifimize olumlu bakmasıyla, ortak bir karar alınarak Ramazan pidesinin fiyatında herhangi bir artış yapılmaması, geçen yılla aynı gramaj ve fiyattan satılması kararlaştırıldı. Ramazan pidesi geçen yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da 350 gramı 2 TL’den satılacak. Vatandaşımızın alım gücü ve ekonomik şartlarını da göz önüne alarak yaptığımız bu teklife olumlu yanıt veren fırın işletmecilerimize ve Fırıncılar Odası başkan ve yönetimine tüm halkımız adına teşekkür ediyorum. İmkanları sonuna kadar zorlayarak, vatandaşımızın alım gücünü kolaylaştırmak ve piyasanın canlılığını korumak gerekiyor” dedi.

Yorumlar

Yazıcıoğlu Volkswagen’den çalışanlarına motivasyon gezisi

4 Mayıs 2017 Perşembe 18:59

Ereğli Haber

Yazıcıoğlu Volkswagen’den çalışanlarına motivasyon gezisi

Kdz. Ereğli ilçesinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve İşadamı İlhami Yazıcıoğlu’nun sahibi olduğu Yazıcıoğlu Volkswagen çalışanlarını Nevşehir Kapadokya’ya geziye götürdü.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde yaptığı etkinlikler ile çalışanlarının moral ve motivasyonuna önem veren Yazıcıoğlu Volkswagen Bayii İlhami Yazıcıoğlu çalışanlarını geziye gönderdi.
Geçtiğimiz yıl tüm personelini Çanakkale gezisine gönderen Yazıcıoğlu bu yıl ise Nevşehir Kapadokya’ya gezi düzenledi. Yaklaşık 50 personelin katıldığı gezide tarihi ve turistik yerleri gezildi. Gezi boyunca hem eğlenen hemde bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Yazıcıoğlu Volkswagen çalışanları dinlenerek büyük moral depoladı.
Yazıcıoğlu Volkswagen çalışanları patronları İlhami Yazıcıoğlu’na teşekkür etti. Yazıcıoğlu’nun kendilerini ailesi gibi kabul ettiğini dile getiren çalışanlar “İlhami bey çalışanlarının mutluluğuna, moral ve motivasyonuna çok önem veriyor. Bizler için yıl içerisinde bir çok sosyal etkinlik düzenleniyor. Burada patronumuz, yöneticilerimiz ve çalışanlar olarak bizler büyük bir aileyiz. Her çalışanını çok önemsiyor. İlhami beye çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorumlar

Kdz. Ereğli TSO heyeti Almanya'da...

26 Nisan 2017 Çarşamba 17:50

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli TSO heyeti Almanya'da...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi üyelerini Almanya’ya iş gezisine götürdü.

Almanya temasları kapsamında Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici ile TAT Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, Oğuz Örnek ve 15 kişilik oda üyesinden oluşan kafile, ilk olarak Türk Bilim Merkezi ziyareti gerçekleştirdi. Programın devamında Türk - Alman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden heyet, burada verimli bir toplantı gerçekleştirdi.
Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri, Kdz. Ereğli heyetini yoğun bir katılımla karşılarken Almanya’da ki ticari hayat, ekonomi ve oda faaliyetleri ile ilgili bilgiler sundu. Türk- Alman TSO ve Kdz. Ereğli heyeti yaklaşık 4 saat süren toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Katılımcı firmalara bölgede şube açmaları konusunda tavsiyelerde bulunulan toplantıda, Kdz. Ereğli TSO tanıtım videosu izletildi ve Türk - Alman Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri Kdz. Ereğli’ye davet edildi. Heyet son olarak Teknopark ve Alman Standartlar Enstitüsü’nü ziyaret edecek. Kdz. Ereğli TSO heyetinin temaslarının ardından Cuma günü Türkiye’ye döneceği belirtildi.

Yorumlar

Çivicioğlu Makine bayileri ile müteahhitleri buluşturdu

7 Nisan 2017 Cuma 19:13

Ereğli Haber

Çivicioğlu Makine bayileri ile müteahhitleri buluşturdu

Çivicioğlu Makine Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen toplantıda bayileri Baymak, GFS Esnek Doğalgaz Boru ve DAF Enerji yetkililerinin katılımı ile sektördeki gelişmelerle ilgili ilçedeki 100’ü aşkın müteahhitleri bir araya getirdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde Isıtma, Soğutma ve Doğalgaz Sektöründe faaliyet gösteren Çivicioğlu Makine, bayiliğini yaptığı Baymak, GFS Esnek Doğalgaz Boru ve DAF Enerji firması yetkililerini müteahhitlerle bir araya getirdi. Sektördeki gelişmelerin slayt sunumu eşliğinde anlatıldığı toplantıya Ereğli ilçesinden 100’ü aşkın müteahhit firma yetkilisi katıldı.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen toplantı öncesi firmalar kurdukları stantlarda ürünlerini sergileyip, müteahhitlere ürünlerinin özelliklerini ve avantajlarını anlattı.

Çivicoğlu Makine Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Mehmet Çivici faaliyet alanları içerisinde olan ısıtma, soğutma, doğalgaz sektörü ve bu güne kadar yaptığı işlerle ilgili olarak bilgi verdi. Çivici konuşmasında “2002 yılında sektörde faaliyet göstermeye başlayan Çivicioğlu Makine 25 çalışanı bulunmaktadır. Halen Baymak, GFS, DAF Enerji, Rehau, Sanika ve Lojimaks firmalarının bayiliğini yapmaktayız. Şu ana kadar 928 bin metre kare mekanik tesisat projesi, 4 bin 500 adet dairenin doğalgaz tesisatı, 8 bin dairenin tesisat uygulaması, 500’ün üzerinde merkezi sistem kazan satış ve montajını yaptık. Büyük Anadolu Otel’in tüm doğalgaz ve kalorifer tesisatını, UTKU Koleji’nin tüm mekanik tesisat işlerini Çivicioğlu Makine olarak biz yaptık. Ereğli’de 50’yi aşkın merkezi ısıtma sistemlerini yaptık. Ustaoğlu Gemi Tersanesi’nde yapılan iki adet geminin ısı sistemini yaptık” dedi.
Mehmet Çivici hem mevcut binalar hemde yeni binalarda enerji kimlik belgesi alma zorunluğu bulunduğunu ve enerji kimlik belgelerini ise Kdz. Ereğli’de Çivicoğlu Makine olarak kendilerinin verdiğini söyledi.

Toplantıda GFS Esnek Doğalgaz Boru Firması Ar-GE Müdürü Erol Polat, üretimini yaptıkları esnek doğalgaz borusunun özelliklerini ve avantajlarını anlattı. Dünya’nın birçok öncesinde kullanılan esnek doğalgaz borunun 3 yıldır Türkiye’de de kullanılmaya başlandığını anlatan Polat, “Esnek doğalgaz boru ile doğalgaz tesisatı montajı çok hızlı yapılabildiğinden zamandan büyük tasarruf sağlamaktadır. Montaj sırasında kaynak yapılmadığı ve ek olmadığı kaçak riski en düşük seviyeye inmektedir. 8 şiddetindeki depreme bile dayanıklı bir özelliğe sahiptir” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen DAF Enerji Firma yetkilisi Onur Yarlı ise binalarda ısı istasyonlarının önemi ve avantajlarını anlattı. Yarlı ayrıca binalarda ısı paylaşım sistemi yönetmeliği ve işleyişi hakkında müteahhitlere bilgilendirdi.

BAYMAK Ürün Mühendisi Emre Koçkan, Baymak’ın üretimini yaptığı ürünlerin tanıtımını yaparak, yeni, teknoloji duvar ve yer tipi yoğuşmalı kazanlarla ilgili bilgilendirdi. Verimlerinin çok yüksek olması sebebiyle bu ürünlerin yüzde 25-30 arasında yakıttan tasarruf sağladığını söyledi.

Türkiye’de yaptığı uygulamalardan örnekler veren Koçkan büyük projeler, oteller ve rezidans projelerinden bahsetti.

Toplantının ardından Çivicioğlu Makine tarafından katılımcılara akşam yemeği ikram edildi. Yemek sırasında yapılan çekiliş ile 30 müteahhit firmaya GFS Esnek doğalgaz Boru tesisatı, 5 müteahhide DAF Enerji Isı Paylaşım sistemi Programı, 1 kişiye Baymak Kombi, 1 kişiye Baymak şofben, 2 firmaya Enerji Kimlik Belgesi, 1 kişiye mekanik tesisat projesi hediye edildi.

Yorumlar