Sigarayı bırakmak isteyenlere ücretsiz!

1 Nisan 2021 Perşembe 14:57

Sigarayı bırakmak isteyenlere ücretsiz!

Sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığınca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanacak.

Sigarayı bırakma tedavisi görenlere ilaçların ücretsiz verilmesine dair karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, sayıları 500 bini geçmemek şartıyla ve herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığınca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarına dağıtımı yapılacak Nikotin Replasman Preparatları ile Bupropion HCI ve Vareniklin içerikli ilaçlardan tütün bağımlılığı tedavi ve eğitim birimleri vasıtasıyla ücretsiz faydalanacak.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , sigarayı bırakma

Yorumlar
 • HALİL AKTÜRK
  5 Nisan 2021 Pazartesi 17:40

  Hangi kuruma müracat edeğiz bilgilendirir misiniz

 • Birol Adıyaman
  3 Nisan 2021 Cumartesi 20:34

  Bende sigara yı bırakmak istemiyorum bu konuda nerden nasıl destek alacagım

 • Kazım
  2 Nisan 2021 Cuma 22:30

  Sigarayı bırakmak istemiyorum

 • AVNİ KEFAL
  2 Nisan 2021 Cuma 22:26

  SİGARAYI BIRAKMAK İSTİYORUM NASIL YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 • MESUT ALAR
  2 Nisan 2021 Cuma 08:15

  BEN SİGARA BIRAKMAK İSTİYORUM İLAÇ NEREDE ALACAĞIM ECZANE Mİ

Koronavirüse yakalanan polisin son durumu

1 Nisan 2021 Perşembe 13:58

Koronavirüse yakalanan polisin son durumu

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve Koronavirüse yakalanan bir polis memuru hastaneye kaldırıldı.

4 Gün önce Koronavirüs hastalığına yakalanan Kdz. Ereğli ilçe Emniyet müdürlüğünde görevli olan 48 yaşındaki polis memuru Mustafa Dönmez'in tedavisi bir süredir evinde sürüyordu. Dönmez'in ateş ve kusma  şikayeti nedeniyle Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Dönmez, aşı randevusu aldığı gün Covid'e yakalandığını sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , mustafa dönmez

Yorumlar
 • Ferat Ekmekci
  4 Nisan 2021 Pazar 17:34

  ALLAH şifa versin tez zamanda. Çocuk larına bağışlasın.

Polis memuru Covid'den hayatını kaybetti

31 Mart 2021 Çarşamba 10:10

Polis memuru Covid'den hayatını kaybetti

43 yaşındaki Polis Memuru Muhammet Başoğlu koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir süredir Zonguldak Devlet Hastanesinde Covid-19 tedavisi gören Polis Memuru Muhammet Başoğlu yoğun bakım ünitesinde süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Acı haber Başoğlu’nun görev yaptığı Bartın İl Emniyet Müdürlüğünde üzüntü ile karşılandı.

Bartın Valiliğince Başoğlu’nun vefatına ilişkin paylaşılan taziye mesajında, “Covid-19 nedeniyle tedavi gördüğü Zonguldak Devlet Hastanesinde vefat eden Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinde görevli Polis Memuru Muhammet Başoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınları ile tüm Emniyet Teşkilatına başsağlığı dileriz.” denildi.

Hayatını kaybeden Başoğlu’nun annesi ve babasının da yakalandıkları koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı, babasının tamamlanan tedavisinin ardından taburcu olduğu, annesinin ise hastanedeki tedavisine devam edildiği öğrenildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , bartın , muhammet başoğlu

Yorumlar

“Günlük vaka sayısı 50’yi geçti”

30 Mart 2021 Salı 17:10

“Günlük vaka sayısı 50’yi geçti”

İçişleri Bakanlığının “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımlarının ardından trafikte yayalara öncelik verilmesine yönelik farkındalık uygulamasına Kdz. Ereğli’de de başlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” projesi kapsamında Kdz. Ereğli’de trafikte yayalara öncelik verilecek uygulama Kaymakam İsmail Çorumluoğlu önderliğinde başlatıldı.

Kaymakam Çorumluoğlu; beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar ve İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik ile birlikte Devrim Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidinde başlatılan uygulama, şehrin farklı noktalarında bulunan ışıksız yaya geçitlerinde bulunan beyaz şeritlerden ortadaki şerit kırmızıya boyandı.

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu projeyi Ereğli ilçesinde de başlatmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında, “Daha önce ben buraya göreve geldiğimde de yaya geçidi ve yayalara öncelik verilmesi ile ilgili çalışmalarımız oldu. Ancak ne yazık ki bu Kovid sebebiyle bu trafik güvenliğinde, trafik çalışmalarında kopmalar oldu. Öyle ki ben Ereğli’de ilk geldiğim günlerde yayalara daha fazla öncelik veriliyordu, ama üzülerek görüyorum ki şu anda biraz daha vatandaşımız acele gidip acele gelmeye çalışıyor. Bugünkü çalışmamızın mottosu şudur; ‘yayalarımızın önceliği kırmızı çizgimizdir’ diye kırmızı bunu ifade ediyor. Öyle umut ediyorum ki renk farklılığından dolayı sürücülerimiz daha rahat bunu görebilecekler. Bazı yerlerde beyaz boyalarda azalmalar, çıkmalar oluyordu ne yazık ki sürücülerimiz görmekte de zorlanıyordu. Belediyemiz sağ olsun bu eksikliği de bu vesileyle gidermiş oldu. Özellikle ben hafta sonları ve akşamları bu çalışmayı yapmayı belediyeden rica ettim. Çünkü yağışlar uzunca bir suredir devam ediyordu. Yaya geçitlerinde öncelik yayalarındır ama bunu kendiniz arabadaymış gibi hareket ederek daha hızlı, daha çabuk geçip trafiği de aksatmamamız gerekiyor. Trafik önemlidir, kurallara uymak önemlidir. Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar sonunda ciddi manada kazalarda azalmalar görüyoruz. Bu bizi de ziyadesiyle memnun ediyor.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Çorumluoğlu uyarıda bulundu

Zonguldak'ın kırmızı iller kategorisinde yer aldığını belirten Ereğli ilçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçe genelinde vaka sayısının 50'li rakamları geçtiğini açıkladı.

Kaymakam Çorumluoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ne yazık ki üzülerek gördük ki Zonguldak ilimiz de kırmızı iller kategorisine girdi. Bu ne demek, özgürlüğümüzün biraz daha kısıtlanması demek, esnafımızın bu kısıtlamadan ötürü gelir kaybına sebebiyet vermek gerek. Moralimizi bozmayalım, ümidimizi yitirmeyelim. Bizler sıkıntıların nasıl aşılacağını vatandaşımız öğrendi. Maske, mesafe, hijyene dikkat edeceğiz. Ereğli'de, Zonguldak'ta da ülkemizde de başaracağız. Ereğli özelinde bakıldığında ben her zaman uyarmıştım, 50 rakamını geçirmeyelim dedim. Ne yazık ki dün itibariyle 50'li rakamları geçmiş olduk. Çünkü rakamları belli bir aşama geçildikten sonra kontrol altında tutmakta zorluk yaşıyoruz. 300'lü rakamlarımız da geldi. Bugün 300 kişi çıktığı zaman komşusuna evindeki kişiye bulaştırdığında yarın 600 kişi olarak karşımıza geliyor. İşimizi biraz daha zorlaştırıyoruz. Geçen yazı zor geçirdik, üzüldük. Tatilimizi yapamadık, esnafımız üzüldü, sevdiklerimize sarılamadık. Yapacağımız tedbirlerle bu yazı daha rahat geçireceğiz. 60 yaş uygulamasında aşılara başlandı. Günlük bin 300 civarında aşı olan vatandaşımız var. Aşı olan vatandaşlarımız yine yaşantılarına dikkat etsinler. Aşı olanlar kovid geçirse bile daha rahat geçiriyorlar. Devletimiz aşı konusunda başarılı, dünyada örnek gösterilecek noktadayız.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ismail çorumluoğlu , trafik

Yorumlar

Koronavirüslü anne bebeğini emzirebilir mi?

30 Mart 2021 Salı 15:15

Koronavirüslü anne bebeğini emzirebilir mi?

Koronavirüs testi pozitif çıkan bir annenin bebeğini emzirmesinde sakınca var mıdır? Uzman Doktor Emin Demirpolat yanıtladı.

Koronavirüs salgını ile mücadele edilen şu günlerde en büyük endişelerden biri de emziren annenin, bebeğine hastalık bulaştırması. Bu konuda bilgiler veren Kdz. Ereğli Özel Echomar Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Uzman Doktor Emin Demirpolat, hijyen kurallarına dikkat ederek emzirmesinde sakınca olmayacağını ifade etti. Doktor Demirpolat açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şuanda en güncel konuların başında Covid geliyor, en büyük endişemiz de yine Covid ile ilgili. Covid şüphesi annelerde daha yaygın hissedilecektir. Acaba Covid’miyiz diye düşünüyorsak eğer bebeğimizi emzirebiliriz. Hiçbir sakınca yok ama diğer tedbirlere aynen devam etmeliyiz. Diğer tedbirlerimiz, maske mesafe hijyen diyoruz. Maskemizi takacağız, ellerimizi yıkacağız, emzirdiğimiz çocuğumuza bulaştırmamak üzere. Hijyenimize her halükarda devam edeceğiz. Covid dışında mikroplar da bebek için endişe verice olabilir bulaştıkları zaman ne olacağını bilmiyoruz.”

Anne Covidli ise emzirme kesilmeli mi?

Dr. Demirpolat, merak edilen Covidli anne çocuğunu emzirebilir mi sorusunu da yanıtladı:

“Annede Covid varsa, sütüne de geçer mikrop. Sütten de bebeğe geçerse bebek de hasta olur.” Asla böyle bir şey yok. Annenin sütü bebeği korur, bunu hiç unutmayın.  Covid şüpheli anne için söylediklerim aynı şekilde Covid pozitif anne için de geçerlidir. Bebeğini sağlıklı şekilde emzirebilir ama hijyen kurallarına riayet etmelidir.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , koronavirüs , anne

Yorumlar