Şifa veren ellerden yüz güldüren kampanya

9 Eylül 2019 Pazartesi 12:52

Şifa veren ellerden yüz güldüren kampanya

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi yönetimi tarafından “Şifa Veren Ellerden 100 Güldüren Kampanya” sloganı ile 19. Kez kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yönetimi tarafından 10 yıldır düzenlenen kan bağışı ve kök hücre kampanyalarının 19.’sunun gerçekleştirileceği belirtildi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yönetimi tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi verdiği kaliteli sağlık hizmetinin yanında 10 yıldır topladığı kan bağışları ile hastalarına hayat vermeye devam ediyor. Şimdiye kadar 18 kere düzenlenen kan bağışı kampanyaları ile toplam 1200 ünite kan bağışı toplayıp 3600 kişiye hayat veren hastanemiz kök hücre nakli için uygun donör bekleyen lösemili vatandaşlarımıza umut olabilmek için 1000 e yakın donör kanı toplanmasına da vesile olmuştur. Hastanemiz kan transfüzyon merkezi ile Kızılay’ın ortaklaşa düzenlediği bu kampanyalar hastanemizde ve bölgemizdeki kan ihtiyacının karşılanmasına büyük fayda sağlamaktadır.19.’sunu düzenleyeceğimiz kan bağışı kampanyasında hedefimiz 100 ünite kan bağışı ile beraber 100 kök hücre donörü bulmaktır. Bu zamana kadar düzenlemiş olduğumuz kampanyalar gibi 11 Eylül Çarşamba günü mesai saatleri içerisinde hastanemiz acil servisi önünde düzenleyeceğimiz kampanyamıza da hastane çalışanlarımız ve Ereğli Halkının yoğun ilgisini bekliyoruz.” 

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Kan bağışı , Kampanya , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Bu kış hangi renkler moda olacak

9 Eylül 2019 Pazartesi 11:49

Nilgün Arıkan

Bu kış hangi renkler moda olacak

Dolabımızdaki kışlıkları ön plana çıkarmaya az kaldı

Her sezon değişen renk ve modaya uyum sağlamak artık o kadar da zor değil
Peki en doğru renk seçimine nasıl karar veririz
Kış aylarında hangi renkleri tercih etmeliyiz
Dilerseniz bu sezonun kışlık renklerine bir göz atalım..
İşte tüm cevabı sizlerle 2019-2020 PANTONE Sonbahar Kış renkleri
1-BİBER KIRMIZISI: Gömlek ve kazaklar için tercih edilen bu renk, sonbahar ve kış sezonu için oldukça ideal.
2-TOZ PEMBE: Pembenin bir alt tonu olan toz pembe, hem sweatshirt hem de pantolonlar da sıkça kullanılır.
3-HARDAL SARISI: Bu sezonda kazakların vazgeçilmezi oluyor.
4-AÇIK KAHVERENGİ: Pantone, listesinin trend koyu renkleri arasında.
5-YEŞİL: Elbise ve etek modelleri, yeşil rengi en çok ortaya çıkaran modeller arasında.

Etiketler:

Moda , Pantone , Kış , Sonbahar

Yorumlar

Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı

9 Eylül 2019 Pazartesi 11:19

Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, 9 ilde çıkan orman yangınlarının tamamen kontrol altına alındığını duyurdu.Tarım ve Orman Bakanlığı, Adana, Bursa, Amasya, Kahramanmaraş, Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Mersin ve Muğla’da çıkan orman yangınlarına ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü Yangınla Mücadele Ekiplerince 8 Eylül 2019 tarihinde 9 ilde çıkan yangınlara ortalama 12 dakikada ilk müdahale gerçekleştirilerek yangınlar tamamen kontrol altına alınmıştır. Adana, Bursa, Amasya, Kahramanmaraş, Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Mersin ve Muğla’da (08.09.2019 Pazar) çıkan yangınlara kısa sürede ilk müdahaleler gerçekleştirilmiş olup, bütün yangınlar tamamen söndürülmüştür.” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:
“Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü Yangınla Mücadele Ekiplerinin yangın yerlerinde soğutma çalışmaları devam ederken, mevsim koşulları ve rüzgar gibi etkenler de göz önünde bulundurularak, 7/24 esasına göre Ormanlar ekiplerimizce gözetim altında tutulmaktadır.”

Etiketler:

yangın , orman , Tarım ve Orman Bakanlığı , açıkladı KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Çatı katında çıkan yangın mahalleliyi endişelendirdi

9 Eylül 2019 Pazartesi 10:14

Çatı katında çıkan yangın mahalleliyi endişelendirdi

Zonguldak'ta 7 katlı bir apartmanın çatı katında çıkan yangın mahalleliyi endişelendirdi

Ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alınan yangında herhangi bir can kaybı yaşanmadı. 
Tepebaşı Mahallesi Statüstü evlerde 7 katlı bir binanın çatı katında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Kısa sürede rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın çatı katının tamamını sardı. Kattan alevlerin ve dumanların çıktığını gören vatandaşlar durumu hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen Zonguldak Belediyesine ait itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangının büyümesi üzerine Kozlu ve Kilimli ilçe belediyelerinden takviye ekip istendi. Olay yerine gelen Kozlu ve Kilimli Belediyesi itfaiye ekipleri de yangına müdahale etti. Yangın itfaiye ekiplerinin 2 saat çalışmasının ardından kontrol altına alınarak söndürülürken, herhangi bir can kaybı yaşanmadı. 
Polis yangın ile ilgili çalışma başlattı. 

Etiketler:

Zonguldak , Kozlu , Kilimli , İtfaiye , Yangın ,

Yorumlar

Mevsimlik tarım işçileri dönüş yolunda

7 Eylül 2019 Cumartesi 16:34

Mevsimlik tarım işçileri dönüş yolunda

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelerek yaklaşık 1 ay boyunca Karadeniz Bölgesi'nde fındık toplayıp aile ekonomilerine katkıda bulunan fındık işçileri memleket topraklarına dönmeye başladı.


Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaklaşık 1 ay boyunca fındık toplayan fındık işçilerinden işlerini bitirenler köy halkına veda ederek memleketlerine uğurlandı. Fındık işçilerinden Ahmet Öztürk, fındık toplamanın zor olduğunu, ancak Güneydoğu'da deniz bulunmadığından Karadeniz'de suya girmenin çok zevkli olduğunu söyledi.
Yine fındık işçilerinden Mahmut Öz, bölgelerinde ailelerin genelde kalabalık olduğunu belirterek, "Bu aylarda bizim bölgemizde iş olmaz. O yüzden biz de ekmek parası için mecburen fındığa geliyoruz. Eğer bulabilirsek 1 ay da olsa çalışırız. Biz çalışmadan yılmayız. Bizi burada zorlayan tek etken nemli hava. Havanın sıcaklığı pek etkilemiyor çünkü bizim bölgemiz buradan daha sıcak. Bir de fındıkta modern tarım yok. Biz 1 ay boyunca bizlere çok sıcak davranan Karadeniz halkına çok teşekkür ederiz" dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , fındık işçileri

Yorumlar