Sevinç, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Tekiker’i ziyaret etti

14 Temmuz 2017 Cuma 12:56

Ereğli Haber

Sevinç, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Tekiker’i ziyaret etti

Batı Karadeniz Bölgesi’nin en büyük mobilya ve ev eşyaları mağazalarından biri olan Sevinç Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Sevinç ve Sevinç Ticaret Genel Müdürü Bertan Özkan Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker’i makamında ziyaret etti.

Sevinç Ticaret’in faaliyet alanları ile ilgili bilgiler aktaran Sevinç, Başkan Tetiker’in tecrübelerinden her zaman faydalanmak gerektiğini söyledi. Sevinç konuşmasında “Bu gün Kdz. Ereğli TSO Başkanımız Sayın Yaşar Tetiker’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Kendisi Ereğli TSO’da görev yapmış ve önemli projeleri hayata geçirmiş bir ağabeyimiz. O’nun tecrübeleri bizler için çok önemli. Tecrübelerinden faydalanılması gerekir. Akçakoca ve Ereğli her ne kadar ayrı illere bağlı ilçeler olsalar da hem sosyal, hem kültürel hem de ekonomik anlamda birbirlerine çok yakındır. Bu ilişkilerin artarak devam etmesi hem Akçakoca hem Ereğli hem de bölgemiz açısından büyük öneme sahip olduğunu düşünmekteyiz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tetiker ise genç yaşta ticarette önemli başarılar elde eden ve Sevinç Ticaret’i bölgede önemlki bir marka haline getiren Oğuzhan Sevinç ve ekibini tebrik etti. Başkan Tetiker, Sevinç’e her noktada destek olmaktan ve tecrübelerini aktarmaktan memnuniyet duyacağını ifade etti.
Sevinç Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Sevinç ziyarette Başkan Tetiker’e Akçakoca yöresel ürünlerinden hediyeler verdi.

Yorumlar

Hisarcıklıoğlu'ndan TSO iftarına telefon bağlantısı

16 Haziran 2017 Cuma 19:24

Hisarcıklıoğlu'ndan TSO iftarına telefon bağlantısı

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nca geleneksel iftar programı düzenlendi. Programda konuşan TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Ereğli ekonomisinin kötüye gittiğine ilişkin söylemlerin yalan olduğunu savundu.

Ereğli TSO tarafından her yıl düzenlenen geleneksel iftar programı Gülüç Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. İftara Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Kdz Ereğli Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları TAŞ. Genel Müdürü Sedat Orhan, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile TSO üyesi çok sayıda işadamı katıldı.

İftar öncesinde Kdz Ereğli Müftülüğü İlahi Topluluğu ilahi dinletisi gerçekleştirdi. TSO ve Ereğli’nin tanıtıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı. Kur’an tilavetinin ardından iftarlar açıldı. İftar duasını Ereğli Müftüsü Recai Albayrak yaptı.

Hisarcıklıoğlu telefonla bağlandı

TSO Başkanı Yaşar Tetiker, konuşmasını yapmak için kürsüye çıkınca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile canlı telefon bağlantısı yaparak duygu ve düşüncelerini aldı.

Hisarcıklıoğlu, telefon bağlantısıyla yaptığı konuşmasında bu sene ramazanda bir arada olamadığını belirterek iftara katılanların Ramazan ayını tebrik etti. İftarın hayırlı olmasını diledi.

Kanada’da bulunmalarının nedeninin özel sektöre kapıları açmak olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Dünyanın en büyük ekonomilerinden bir tanesi. Şu ana kadar ticari ilişkilerimiz zayıf kalmış, bunları geliştirmek için buradayız. Ülkemize de baktığımız zaman referandum sürecinin ardından seçimsiz iki senemiz var. Ülke olarak ekonomiye odaklanmak için büyük bir fırsat. Yüzde beşlik büyümeyi gerçekleştirmemiz büyük başarı, bundan moral buluyoruz. Bu büyüme sürecini sürdürmemiz lazım.”

İş dünyası olarak taleplerinin büyük bölümünün hükümet tarafından kabul edildiğini belirten Hisarcıklıoğlu, İstihdam Seferberliği, Beyaz Eşyada vergi indirimi, yeniden yapılandırma konularındaki uygulamalara ilişkin görüşlerini anlattı.

Osmanlı'yı örnek gösterdi

TSO Başkanı Yaşar Tetiker, insanlığın en fazla sıkıntı çektiği dönemlere bakıldığında birlik ve beraberliği kaybettiği zamanlar olduğunun görüleceğini söyledi.

Tetiker şöyle konuştu:“Bunu en fazla Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda görüyoruz. Dulkadiroğulları, Germiyanoğulları, Karamanoğulları gibi birçok beylikleri birleştiren Osman Bey 1299’da Osmanlı Devleti’ni kurar. Altı yüz sene hüküm sürmüş güçlü bir devlet. Parçalanmasının nedenlerinden en büyüğü birlik beraberliğinin bozuluşu. İnşallah biz şu birlikteliğimizi Karadeniz Ereğli’de sürdürdüğümüz zaman muvaffak olamayacağımız hiçbir alan kalmayacağını göreceksiniz.”

"9 sene çözülmeyenb sorunlardan beni sorguluyorsunuz"

Erdemir ile yapılan ilişkilerin sonuçlarının kısa süre sonra görüleceğini belirten Tetiker; “Birçok yazanlar çizenler var, patron gazetecisi olanlara talimat verip yazdıranlar var. Bütün bunlar bize ot gibi gelir, sel gibi gider. İşin esasında şu var. 2004 yılında gittim, 2014 yılında döndüm. Dokuz sene çözülmeyen sorunlar, neredeyse mayın tarlasına çevrilmiş bir ortamda göreve getiriyorsunuz, sonra beni sorguluyorsunuz. Bu haksızlıkların kabul edilir tarafı yok” diye konuştu.

“Dedikodumuzu yapan patron gazetecileri var"

Ereğli’nin ekonomik yapısı ile ilgili söylenenlere tepki gösteren TSO Başkanı şöyle konuştu: “Bir araya gelince muvaffak oluyoruz. Bunlardan rahatsızlık olanlar, ne oldu da şimdi bir araya geldiniz diyenler, kartondan kahramanlar var, sürekli dedikodumuzu yapan patron gazetecileri var . Bunlara inanmayacaksınız sevgili kardeşlerim. Ankara’daki siyasi güç de bizim yanımızda yeter ki birliğimiz bozulmasın. Kırk bin tane icra dosyası, yirmi bin icra takibi külliyen yalan. İki sene önce sayın başsavcımızın izniyle araştırdık. Çıka çıka yüz küsür tane çıktı. Yazarlar, Karadeniz Ereğli Kan ağlıyor diye. Üç tane ilk beşyüze giren kurumumuz var.”

"Sadece öğrenciden 50-60 milyon TL"

Öğrenci sayısının on senede bin yediyüzde kaldığını, kendileriyle birlikte bu sayının beş bine çıktığını belirten Tetiker, “Bu ne demektir. Her öğrenci ayda bin lira bıraksa, beş bin öğrenci beş trilyon yapar, senede altmış milyon yapar. Sadece öğrenciden Ereğli’ye gelecek para elli altmış milyon para. Ne olmuş Ereğli ekonomisine. Hiçbir şey olmamış. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Yorumlar

Akçakoca TSO'ya güçlü aday... Sevinç yola çıktı...

13 Haziran 2017 Salı 09:22

Akçakoca TSO'ya güçlü aday... Sevinç yola çıktı...

Akçakoca’da Sevinç Ticaret adı altında ticari faaliyet gösteren Oğuzhan Sevinç düzenlediği iftar yemeği sonrası Akçakoca TSO Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Akçakocalı işadamı, sanayici ve esnaftan tam destek alan Sevinç, seçimlerin favorisi olarak gösteriliyor.

Ereğli Haber- Akçakoca’nın genç ve başarılı işadamı Oğuzhan Sevinç, TSO Başkanlığı için yola çıktı. Sevinç dün akşam Diapolis Otel’de düzenlediği iftar davetinde TSO üyesi işadamı, sanayici ve esnaflarla buluştu.

İftarın ardından kürsüye gelen Oğuzhan Sevinç, Akçakoca TSO yönetimine ekip arkadaşları ile birlikte talip olduklarını söyledi. Akçakoca TSO’ya her gelen yönetimin iradesini hayır niyetle kullandığına inandığını belirten Sevinç, kurumun kendisini yenilemesine rağmen duygu ve doğru hizmet bağlamında samimi niyetle çıkılan yolda gelişen piyasa şartlarında Akçakoca ticaretinde ve sanayisinde yeterli adımlar atılmadığından kendilerinin aday olduklarını söyledi.

Oğuzhan Sevinç, geçmiş dönemlerde görev yapmış TSO yöneticilerini de teşekkürle andıktan sonra, adaylığının gerekçesini “gelinen bu noktada kurum kendini yenilemiş ancak, duygu ve doğru hizmet bağlamında samimi niyetle çıkılan yolda gelişen piyasa şartlarında Akçakoca ticaretinde ve sanayisinde yeterli adımlar atılmadığından biz de bu hizmet yolunda katkı sunmak için yola çıktık” sözleri ile açıkladı.

“Hedef Akçakoca ekonomisine katkı sağlamak”

TSO yönetimini kazandığı taktirde hedeflerini de net cümlelerle açıklayan Sevinç, şöyle konuştu: “İddiamız samimiyetimiz, idealimiz de doğru tespit ve piyasa şartlarında bu ilçenin haklı payını alması için bilgimizi, birikimimiz ekibimizle birlikte Akçakoca ekonomisine katkı sağlamak olacaktır…  Ülkemizi ve dünya piyasalarındaki gelişmeleri teorik ve pratik olarak en randımanlı, en anlaşılır, en ulaşılır, en makul ve mantıklı şekilde ticaret erbabını bilgilendirip bunu kazanca çevirmek temel gayemizdir.”

 

“Mesele Akçakoca ise gerisi teferruattır”

 

Sevinç sözlerinin sonunda, birlik-beraberlik ve ekip hareketi vurgusu yaptı ve görev almak için heyecan taşıdığını ifade ederek, “Niyeti hayır olanın akıbeti de hayır olur derler. Hayır niyetle çıktığımız bu yolda sonuç ne olursa olsun mesele Akçakoca ise gerisi teferruattır diyerek ve sizleri teferruatlara dahil etmeden; kendine, ekibine, üyelerine, ilçesine inanan/güvenen ruh hali içinde hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

 

İşte Akçakoca TSO’ya talip olan o kadro

 

Başkan adayı Oğuzhan Sevinç konuşması sırasında ekibinde yer alan ve yönetime aday olan Ali Çubukçu, Ferhat Birinci, İsmail Öztürk, Suat Temiz, Hikmet Er, Berkant Kurt, Ahet Güner, Bora Vural, Alican Gümüş, Yusuf Sağlam, Atakan Kasımay, Sevdekar Reçber ve Varol Erdoğan’ı sahneye davet ederek davetlileri selamladı.

 

Sevinç ve Özkan tek tek ilgilendi

Yapılan konuşmaların ardından davete katılan işadamları Başkan adayı Oğuzhan Sevinç ve Bertan Özkan ile çay sohbeti gerçekleştirdi. İşadamlarının büyük ekseriyeti Akçakoca TSO’ya genç, dinamik, başarılı ve ticari zekası çok iyi olan Oğuzhan Sevinç ve ekibinin Akçakoca’ya çok şeyler katacağına inandıklarını söyledi.

Yorumlar

Tetiker, Uysal ve Orhan’ı ağırladı

13 Haziran 2017 Salı 08:45

Ereğli Haber

Tetiker, Uysal ve Orhan’ı ağırladı

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan’ı makamında ağırladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan Ticaret ve Sanayi odası hizmet binasında bir araya geldi. Toplantıya ilişkin olarak Kdz. Ereğli TSO’dan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Ereğli’nin sosyal ve ekonomik konularının ele alındığı ve yaklaşık 2 saat süren bu toplantıda; ileriye dönük Kdz. Ereğli’de yapılması planlanan ekonomik ve sosyal hangi projeler var ise ortaklaşa hareket etme kararı aldılar. Taraflar bu toplantıların daha sıklıkla olacağını ve çözümün iyi niyet ve dayanışma içerisinde tüm beklentilere cevap verecek nitelikte olacağı inancının tam olduğunu söylediler. Toplantıda Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Sertan Yalçın ve Mehmet Çivici’de hazır bulunmuşlardır.”

Yorumlar

TTK'da işçi sayısı 7 bine düştü

6 Haziran 2017 Salı 22:50

TTK'da işçi sayısı 7 bine düştü

Zonguldak'ta yer altındaki kömürün yeryüzüne çıkartılması için TTK'da çalışan işçi sayısı 30 binlerden 7 bine düştü. Yıl sonuna kadar bin 127 işçinin de emekli olması halinde sayı daha da düşecek.

1.3 milyar ton kömür rezervinin bulunduğu Zonguldak'ta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı faaliyet gösteren Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda çalışan işçi sayısı 7 bin 818'e düştü. Son 30 yılda işçi sayısı 30 binlerden 7 bin seviyelerine indi. Yıl sonu bin 127 işçinin daha emekli olması bekleniyor. Nisan ayı itibariyle Genel Müdürlük bünyesinde 579, Armutçuk Müessesesinde bin 13, Amasra Müessesesinde 534, Üzülmez Müessesinde bin 401, Karadon Müessesesinde 2 bin 714, Kozlu Müessesesinde ise bin 577 işçi çalışıyor.
Kurumda örgütlü bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası'nın Genel Başkanı Ahmet Demirci ise işçi sayısının hızla azaldığını ifade ederek şöyle dedi:
"Her zaman bizler her platformda, her ortamda, her görüşmemizde Zonguldak'taki yer altındaki madenin yer yüzüne çıkartılması için işçi alımı mutlaka ve mutlaka bir an önce yapılması gerektiğini vurguluyoruz. Hakikaten son zamanlarda 7 bin 700 civarında işçi sayısı kaldı. Bunun akabinde yer altındaki kömürün yeryüzüne çıkartılması için işçi açıklarımız var. Bir an önce işçi alımı gerçekleştirerek kömürü çıkartmak istiyoruz. Zonguldak emeğin başkenti sıfatından emeklinin başkentine döndü. Mümkün olduğu kadar işçi alımı bir an önce yapılıp, kömürü yer yüzüne çıkartarak ülke ekonomisine, sanayimize kazandırmak istiyoruz".

Yorumlar
  • İBO GEMİCİ.
    10 Haziran 2017 Cumartesi 16:56

    birzamanlar yok TKİ,de şukadar işçi var,yangelip yatıyorlar,masalıyla, herşeyi özelleştirdiler.şimdi acından geber zonguldak.özelleştirmeleri,taşaron luğu savunan ,muhafazakar,liberal partilere oy ver, iktidar yap,başımıza bela et.sonrada ağla zonguldak.3.bine düşsün,kapatın gitsin..biz yanıyoruz sizde yanın.