Sevimli köpek herkesi şaşırttı....

15 Ağustos 2019 Perşembe 10:13

Sevimli köpek herkesi şaşırttı....

Zonguldak'ta sokak ortasında öldüğü sanılan köpeğin uyuduğu anlaşıldı.

Zonguldak merkezde ilginç bir olay yaşandı. Sokak ortasında sırt üstü ve ölü gibi yatan köpeği gören vatandaşlar şaşkınlık içerisine girdi. Bazı vatandaşlar köpeğin yanına giderek nefes alıp almadığını kontrol etti. Ardından köpeğin ölmediğini uyuduğu anlayan vatandaşlar, telefonlarına sarılarak o anları kameraya çekti.

Yorumlar

Meteoroloji uyardı...

14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:54

Meteoroloji uyardı...

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının 7 ilde artacağını açıklayan meteoroloji, hava sıcaklıklarına karşı 65 yaş üstü yaşlıları ve çocukları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:
"Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Karabük, Düzce, Zonguldak ve Bartın’ın iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor. 2 günlük sıcak hava dalgasının arkasından 16 Ağustos 2019 Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda ani azalışlar ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. 2 gün boyunca etkili olacak sıcak hava dalgasının oluşturabileceği; 'güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı' gibi olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."

Etiketler:

meteoroloji , ereğli haber , kdz. ereğli haber ,

Yorumlar

Diyanet İşleri Bakanlığı açıkladı

10 Ağustos 2019 Cumartesi 17:35

Diyanet İşleri Bakanlığı açıkladı

Zonguldak halkı bayram sevincini yaşıyor.

 

 Halkın sevinci ile birlikte kafalarda olan” Bayram namazı kaçta kılınacak” sorusuna ise  Diyanet İşleri bakanlığı yaptığı açıklama da Kurban Bayramı namazının 06:35’te kılacağını belirtti.

Zonguldak ilçeleri için sıralaması şöyle;

Merkez 06:35

Devrek 06:35

Çaycuma 06:34

Gökçebey 06:34

Kozlu 06:36

Kilimli 06:36

Ereğli 06:37

Alaplı :06:37

Yorumlar

Gülüç halkı mezarlıkları ziyaret etti

10 Ağustos 2019 Cumartesi 16:38

Gülüç halkı mezarlıkları ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi mezarlıklarda arefe günü nedeniyle Kur’an-ı Kerim okuttu.

Gülüç Beledisi tarafından Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda beldedeki camilerde görevli imam hatipler tarafından Kur'an-ı Kerim okundu, dua yapıldı. Ramazan Bayramı’nda yenilenen mezarlıklarda Gülüçlü vatandaşlar artık daha rahat ettiklerini belirterek Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti. Başkan Demirtaş ise Gülüçlü vatandaşların her zaman rahat ve huzurlu olmasını istediğini belirterek Gülüçlü vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Yorumlar

Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

9 Ağustos 2019 Cuma 17:02

Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

Devrek'te yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Devrek'te kurbanlık hayvanlar alıcılarını bekliyor.


Zonguldak'ın Devrek İlçesinde Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle belediye tarafından ilçenin Sazlık Çayı Mevkine kurulan canlı hayvan pazarında kurbanlık hayvanlar alıcılarını bekliyor. Kurban Bayramına sayılı günler kalarak canlı hayvan pazarına çeşitli il ve ilçelerden hayvanlarını getiren hayvan tüccarları,” Pazarın şimdilik çok sakin olduğunu, ancak özellikle Arefe günü ile birlikte bu sakinliğin biterek hareketlilik yaşanacağını söylediler” 
Pazarda hayvan tüccarlığı yapan Yaşar Sarıcık, ”Bu yıl ilçe pazarında kurbanlık hayvanların 35 ila 45 kilogram arası olanların fiyatlarının bin 200 ile bin 500 TL arasında satıldığını, büyükbaş hayvanlarda ise 250 kilogram ile 300 kilo gelen hayvanların kilosuna göre değişerek 5 bin ile 15 bin TL arasında alıcısı çıktığını ifade ettiler.” 
İlçedeki canlı hayvan pazarında kurbanlık hayvan alımlarında alıcı ve satıcılar arasında sıkı pazarlıklar yapılıyor. 

Yorumlar