Sevgilisinden ayrılıp kayalıklara çıkan genç AFAD'a sıığındı

8 Eylül 2018 Cumartesi 14:20

Sevgilisinden ayrılıp kayalıklara çıkan genç AFAD'a sıığındı

Zonguldak’ta sevgilisi ile tartışan genç kayalıklara çıktı. Ekipler genci kurtarmaya çalışırken, kendi imkanlarıyla kayalıklardan çıkan genç, ekiplere sarılarak ağladı.

Edinilen bilgiye göre olay Fener semtinde meydana geldi. İddiaya göre sevgilisi ile tartıştığı iddia edilen 23 yaşındaki T.G., fener kayalıklarına çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine AFAD, polis ve 112 ekipleri çağırıldı. Polis ve sağlık ekiplerinin uzun süren çalışmalarının ardından kayalıklardan kendi imkanlarıyla çıkan genç AFAD ekiplerine sarılarak hüngür hüngür ağladı. Ekipler tarafından ambulansa bindirilen genç ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    11 Eylül 2018 Salı 10:57

    ULAN BİR KIZ İÇİN DEĞERMİYDİ BEE BEN OLSAM SENİN YERİNE AYRILDIĞIM KIZ İÇİN BU KADAR KENDİME ZULÜM ETMEZDİM NE DEMİŞ AŞIK VEYSEL SENİ SEVMEZ İSE BİR GÜZEL BAĞLANIP DA DURMA GÖNÜL.

Oy birliğiyle kabul ettiler... Şehidimizin adı yaşatılacak

7 Eylül 2018 Cuma 16:06

Oy birliğiyle kabul ettiler... Şehidimizin adı yaşatılacak

İki hafta önce Batman’nın Kozluk İlçesinde çatışma sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın adının çocukluğunun geçtiği Mahalle’de yaşayacak. Alaplı Belediyesi Meclisi eylül ayı toplantısında, şehit Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın isminin çocukluğunu geçtiği 690 Evler Aile Parkı'na verilmesi önerisi, oy birliğiyle kabul edildi.

Alaplı Belediye Meclisi’nce oybirliğiyle kabul edilen kararın ardından, Belediye Başkanı Nuri Tekin, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Turan'ın adını sonsuza kadar yaşatmak istediklerini söyledi.
Meclis üyelerine teşekkür eden Tekin, "Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimizin çocukluğunun geçtiği 690 Evler Mahallesi'ndeki aile parkına isminin verilmesi konusunda sosyal medyada arkadaşlarının bir talebi vardı. Bizde şehidimizin babasıyla görüşerek aile parkına Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan ismini verdik. Şehidimizin ismini sonsuza kadar çocukluğunun geçtiği parkta yaşatacağız" dedi.

Yorumlar

AFAD o kuşun imdadına yetişti...

7 Eylül 2018 Cuma 16:00

AFAD o kuşun imdadına yetişti...

Zonguldak'ta AFAD ekipleri, yaralanan bayağı balaban kuşunun imdadına yetişti.

Bir kedi tarafından saldırıya uğradığı tahmin edilen ve yaralanan Bayağı Balaban kuşunun imdadına AFAD Zonguldak İl Müdürlüğü ekipleri yetişti. Ekipler, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ile irtibata geçti. Yaralı kuş, tedavi edilip tekrar doğaya salınmak üzere gönderilen görevlilere teslim edildi. Görevliler tarafından yapılan incelemede kuşun bir tür balıkçıl olan Bayağı Balaban olduğu ve neslinin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ifade edildi.

Yorumlar

Nesli tükenme tehlikesi yaşayan hayvanı yaralı buldular

7 Eylül 2018 Cuma 11:58

Nesli tükenme tehlikesi yaşayan hayvanı yaralı buldular

Zonguldak’ta serinlemek için denize giren üç arkadaş, kayalıklarda yaralı buldukları su samurunu haber verdikleri görevlilere teslim etti. Yaralı su samuru, tedavisinin ardından tekrar denize bırakılacak.

Kozlu ilçesine bağlı Ilıksu Plajı’na gelen Erdem Kaya ve diğer iki arkadaşı, bir süre denizde yüzdükten sonra kayalıklarda nadir görülen su samuru gördü. Hayvanın yaralı olduğunu fark eden gençler, durumu Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine haber verdi.
Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, teslim aldıkları yaralı hayvanı, BEÜ Veterinerlik Bölümü’ne getirdi. Nesli tükenmekle karşı karşıya olan hayvan, tedavisinin tamamlanmasının ardından yeniden denize bırakılacak.

Yorumlar

Yalçın Şenol annesini kaybetti

6 Eylül 2018 Perşembe 21:29

Ereğli Haber

Yalçın Şenol annesini kaybetti

Yeni Haber Gazetesi'nin matbaa ustası Yalçın Şenol’un annesi Ayşe (Hayriye) Şenol, köyünde toprağa verildi.

Yenihaber Gazetesinde yıllardır sayfa editörü ve matbaa ustası olarak görev yapan Yalçın Şenol’un annesi 82 yaşındaki Ayşe Şenol, 5 Eylül Çarşamba, tedavi gördüğü Karadeniz Ereğli Özel Echomar hastanesinin yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirmişti. Şenol bir süredir organ ve solunum yetmezliği tedavisi görüyordu.
Merhume Ayşe Şenol’un cenazesi, 6 Eylül Perşembe, Ereğli ilçesine bağlı Tepeören köyü camisinde, öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından yaklaşık 10 ay önce kaybettiği eşinin yanına defnedildi.
Cenazeye köy halkının yanı sıra, Ereğli ve Kozlu ilçelerinden de katılım oldu.
Diğer yandan, Ayşe Şenol’ın eşi Nevzat Şenol’da 1 Kasım 2017 tarihinde aramızdan ayrılmıştı.
Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak, merhumeye bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, ailesi başta olmak üzere dost ve akrabalarına başsağlığı ve sabırlar temenni ediyoruz.

Yorumlar