Sevgi, Barış, Dostluk bitti… Kin Nefret İntikam başladı…

9 Temmuz 2019 Salı 11:37

Ereğli Haber

Sevgi, Barış, Dostluk bitti… Kin Nefret İntikam başladı…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı koltuğuna 5. Kez seçilen Halil Posbıyık seçim sürecinde “Kimseden intikam almaya gelmiyorum” demişti ancak üç gün süren Sevgi Barış ve Dostluk Festivali’nin ardından eski günlerine geri döndü. Posbıyık Devrek Yolayrımı mevkisinde bulunan Shell Akaryakıt İstasyonu’nun giriş yolunu kapattı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık seçim süreci boyunca Ereğli halkına hatalarından ders aldığını ve kimseden intikam almaya gelmediğini her ortamda dile getirmiş ve “Ben ekmek almaya değil, ekmek vermeye geliyorum” demişti. Ancak Posbıyık’ın seçim sürecindeki sözlerinin oy avcılığından öteye geçmediği yaptığı uygulamalarla bir bir ortaya çıkmaya başladı. Önce Ereğli sahilindeki seyyar esnafları kaldıran Posbıyık, daha sonra takı tasarım yapıp satarak evini geçindiren kadınları yerlerinden etmişti. Belediyeden 11 işçinin işine son veren Posbıyık, son olarak Devrek Yol ayrımı mevkisinde yeni açılan ve yaklaşık 20 kişinin ekmek yediği 2 iş yerini mühürleyerek kapattırdı. Posbıyık bu gün ise AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis üyelerinden İşadamı Halil Bozkuş’a ait Shell Akaryakıt İstasyonu'nun İbrahim Efe Caddesi tarafında ki girişini kapattı. Sabah saatlerinde akaryakıt istasyonuna gelen Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri zabıta ekiplerinin kontörlünde yolu kapatmaya başladı.

Bozkuş "Yol kapatma kanunsuz"
AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis Üyesi Halil Bozkuş yapılan uygulamanın kanunsuz olduğunu belirterek konuyu mahkemeye taşıyacağını ve mahkeme kararıyla yolun tekrar trafiğe açılacağına inandığını söyledi. Söz konusu bölgenin vaziyet planlarının kendisinde var olduğunu dile getiren Bozkuş, yapılan haksızlığa boyun eğmeyeceğini vurguladı.


Daha öncede yaptı, trafik arap saçına döndü
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık benzer bir uygulamayı 2009-2014 görev dönemi sırasında da yapmış ancak bölgede ki trafik arap saçına dönmüştü. Akaryakıt istasyonunda bulunan yol alternatif olması nedeniyle bölgedeki trafiği de rahatlatıyordu. Yeni uygulama ile bölgede trafikte ciddi sorunlar yaşanması bekleniyor.

 

Yorumlar
  • Bizim kız
    10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:32

    Ben demiştim

MÜSİAD Kdz. Ereğli Yönetimi GİK toplantısına katıldı

8 Temmuz 2019 Pazartesi 23:12

MÜSİAD Kdz. Ereğli Yönetimi GİK toplantısına katıldı

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi Vizyoner Anadolu Buluşmaları 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi Kastamonu’da düzenlenen Vizyoner Anadolu Buluşmaları 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’ndaydı. MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar,  "Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi" konulu 102. Genel İdare Kurulu Toplantısında emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Çınar konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi" konulu 102. Genel İdare Kurulu toplantımıza katılım sağladık. Programın ev sahipliğini yapan MÜSİAD Kastamonu Başkanımız Mustafa Şensoy ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Şube Müdürü Mehmet Atlamaz başta olmak üzere tüm şube ve gençlik kurulu üyelerine ayrıca programın düzenlenmesinin öncesi ve icrasında emeği geçen herkese teşekkür eder, kendilerini başarıyla gerçekleştirdikleri programdan dolayı tebrik ederiz.”

Yorumlar

Kış hazırlıklarını yaptı… Tüm ürünler doğal…

8 Temmuz 2019 Pazartesi 20:15

Kış hazırlıklarını yaptı… Tüm ürünler doğal…

Kdz. Ereğli ilçesinde yeşil yumurta üretimi yaparak Türkiye’nin dört bir yanına satışını gerçekleştiren Erdemir Emeklisi İsmet Koç, yine kendi ürettiği ürünlerle kış aylarına hazırlık yapıyor. Yaptığı çalışmalarla gençlere örnek olan ve onları çalışmaya çağıran Koç “Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz” dedi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kışla Mahallesi’nde yaşayan Erdemir emeklisi İsmet Koç eşi Ayşe Koç ile birlikte yaptığı çalışmalarla hem para kazanıyor hem de gençlere örnek oluyor. Yaklaşık 5 yıldır yeşil yumurta ve yeşil yumurtlayan tavuk üreterek Türkiye’nin her tarafına satışını gerçekleştiren İsmet Koç, kış ayları için hazırlıklarını sürdürüyor. Gençlere örnek olmak için çalışmalar yürüten Koç onlara çağrısını yineleyerek “Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz” dedi. Koç sosyal medya hesabında paylaştığı videosunda hem ürünlerini tanıttı hem de gençlere çağrıda bulundu. Koç konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Saygıdeğer arkadaşlar bu ülkede ezenler her zaman değişir, ezilenler hiçbir zaman değişmez. Ezilmemek için işi yumurtacı İsmet Koç gibi sizlerin de çalışması, üretmesi lazım. Bakın İsmet Koç abiniz, kardeşiniz kış hazırlıklarını yapmış. Kışın ne yiyeceğiz, içeceğiz onları hesaplamış, kış yiyecekleri hazır. Bakın soğanımız, sirkemiz, ıhlamurumuz, yufkamız, çilek reçelimiz, içeceğimiz hazır. Ne isterseniz var arkadaşlar. Yani üretirseniz hiçbir zaman ezilmezsiniz. Bakın soğan kaç paradır? Soğan 20 TL’dir. Patates kaç liradır? 15 TL’dir. Soğanı 1 TL’ye alan yok. Taze fasulye 2 TL, alan yok. Yumurta 1 TL alan yok. Diyorsunuz ki ‘Türkiye’de yokluk var.’ Nerede yokluk arkadaşlar? Üretirseniz üretim fazlalaşır. Ama siz ha bire tüketiyorsunuz ne oluyor o zaman, fiyatlar yükseliyor. O zaman ne yapmak lazım: Üretmek lazım. El birliğiyle üreteceğiz. Üreteceğiz ki kızımız, oğlumuz, damadımız yesin, yesin anam yesin. Torunlarımız da yesin maşallah hepsine afiyet olsun. Üretin, sizleri üretime davet ediyorum. Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz. Ne mutlu Türküm diyene. Üretin arkadaşlar. Hep birlikte üreteceğiz, hep birlikte mutlu olacağız.”

Yorumlar

Fanatik taraftar kansere yenik düştü

8 Temmuz 2019 Pazartesi 16:10

Fanatik taraftar kansere yenik düştü

Zonguldak'ta koyu Zonguldak Kömürspor ve Beşiktaş taraftarı 39 yaşındaki Tolga Deligöz, uzun zamandır tedavi gördüğü kolon kanserinden hayatını kaybetti.

Deligöz'ün hayatını kaybetmesinin ardından Zonguldak Kömürspor ve Beşiktaş taraftarları yasa boğuldu. 
Zonguldak'ın İnağzı mahallesinde yaşayan Zonguldak Kömürspor ve Beşiktaş taraftarı 39 yaşındaki Tolga Deligöz, uzun zamandır Kolon Kanseri nedeniyle Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Merkezinde tedavi görüyordu. Geçtiğimiz günlerde Deligöz'ün arkadaşları Deligöz'ün 39'uncu yaş günü nedeniyle İstanbul'dan gelerek pankartlar ve meşalaler eşliğinde doğum gününü kutladı. Genç adam Tolga Deligöz yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yumdu. Deligöz için bugün Hz. Ali Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Zonguldak Kömürspor tribün liderleri ve taraftarlar katıldı. Genç adamın tabutunun üzerine tuttuğu takımların formaları koyuldu. Tolga Deligöz, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri mezarlığa defnedildi. 

Yorumlar

Çatıdan düşen parçalar korku dolu anlar yaşattı

8 Temmuz 2019 Pazartesi 09:43

Çatıdan düşen parçalar korku dolu anlar yaşattı

Zonguldak'ta iş hanının çatısından düşen parçalar korku dolu anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre olay bugün öğlen saatlerinde Gazipaşa Caddesinde meydana geldi. Kullanılmayan iş hanının çatısından düşen parçalar vatandaşların sıkça kullandığı caddeye düştü. Şans eseri olayın yaşandığı saatte caddeden kimsenin geçmemesi büyük bir faciayı önledi. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine polis ekibi ve itfaiye sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri iş hanının etrafına şerit çekti. Öte yandan itfaiye ekibi ise merdivenle çatıya ulaşarak çatıdaki diğer tahta parçalarını kesti. 

Yorumlar