Sertifika töreni düzenlendi

14 Mart 2019 Perşembe 11:15

Sertifika töreni düzenlendi

Devrek Belediyesi Arama Kurtarma Derneği tarafından sertifika töreni düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Arama Kurtarma Derneği (AKEM) tarafından güvenlik bölümü öğrencilerine yönelik sertifika töreni düzenlendi. Devrek Belediyesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu ile Devrek Belediyesi Arama Kurtarma Merkezi Derneği işbirliği ile hayata geçirilen sertifika töreninde özel güvenlik öğrencilerinin Akem eğitmenleri nezaretinde aldıkları ilk yardım, arama kurtarma teknikleri, dağcılık, ip bağlama ve düğüm teknikleri, kurtarma istasyonu teknikleri, yangın çeşitleri, müdahale teknikleri, yangın çeşitleri ve müdahale teknik eğitimlerinin ardından eğitimler sonucunda başarı gösteren öğrencilere yetkililer tarafından kurs bitirme sertifikaları verildi. Belediye Nikah Salonunda düzenlenen sertifika törenine; Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, Mali Hizmetler Müdürü Nafia Kabalaklı Çakır Akem Başkan Yardımcısı Seyhan Pirpir Akem Eğitmenleri Büşra Uzunoğlu, Derya Uzunoğlu,Nazif Altuntaş ,Kürşat Altuntaş, Cegiz Al, Üniversite Öğretim Görevlisi Tolga Meriç katılırken, törende yapılan konuşmaların ardından başarılı olan tüm öğrenciler sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadılar.

Yorumlar

Güner, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

14 Mart 2019 Perşembe 11:05

Güner, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında tüm sağlık çalışanlarının bu anlamlı ve önemli gününü kutladı.

Güner yapmış olduğu yazılı açıklamada şöyle dedi: 
“Bir canı kurtarmayı bütün insanlığı kurtarmakla eş değer sayan anlayış sahipleri olarak gece gündüz insanımızın sağlığı için özverili sağlık hizmeti sunan, gerektiğinde Çanakkale de olduğu gibi vatanı için canını feda eden sağlık çalışanlarımızın 14 Mart 1919 da İstanbul’un işgaline direnen tıbbiyelilerin mirası olarak kalan Tıp Bayramını kutluyorum.” 

Yorumlar

Mahallesi sakinleri Alan'ı bağrına bastı

14 Mart 2019 Perşembe 11:04

Mahallesi sakinleri Alan'ı bağrına bastı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Bahçelievler ve Terakki Mahallesi sakinleri ile buluştu. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Dr. Selim Alan, vatandaşlarla kentin sorunları ve çözüm önerilerini konuştu.

31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Bahçelievler ve Terakki Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşlara projeleri anlatan Alan, yoğun ilgiyle karşılaştığı vatandaşlara teşekkür etti. Adeta Dr. Ömer Selim Alan'ı bağrına basan mahalle sakinleri, başta yol olmak üzere kentin sorunlarını ve dertlerini Alan'a aktardılar. Genç ekiple birlikte kentte koşacaklarını ifade eden Alan, "Artık emeklemekten yorulduk. Bu genç kadro ile artık koşacağız. Direksiyona geçip Zonguldak'ı güzel yerlere getireceğiz. Zonguldak hizmet istiyor. Bu kent için çok güzel 5 ana projemiz var. Şehrimiz nefes alacak. Temel bir çok sorunu çözeceğiz. Bu kentin psikolojisini düzelteceğiz" dedi.
Alan toplantıyla ilgili de, "Bahçelievler ve Terakki Mahallesi Sakinleri ile buluştuk. Projelerimizi anlattık, desteklerini istedik. Mahalle sakinlerimize güzel karşılamaları ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. İnşallah 31 Mart'tan sonra aynı hız ve aynı heyecan ile çalışacağız ve vatandaşlarımıza kulak verip sorunları bir bir çözeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Alan’dan Tıp Bayramı mesajı

14 Mart 2019 Perşembe 11:00

Alan’dan Tıp Bayramı mesajı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla masaj yayımladı.

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan’ın Tıp Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Sevgili Meslektaşlarım, Bizim mesleğimiz; Gecesi gündüzü olmayan, hastalarıyla dertlenen, insanları doğru yöntemler ile sağlığına kavuşturmaya çalışan hem kutsal hem de fedakâr bir meslektir. Doktorluk paha biçilemez ama bir o kadar da özveri ister. Bir doktor bir insanın hayatında çok şeyi değiştirebiliyor. Bizler yaşam boyu iyi eden, güldüren, yol gösteren bir mesleğe sahibiz. Bu yüzden sizlerin gösterdiği çaba ve özveri için hepinizi tebrik ediyorum. Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeden sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.” 

Yorumlar

Kan bağışına MYO öğrencilerinden tam destek

14 Mart 2019 Perşembe 10:56

Kan bağışına MYO öğrencilerinden tam destek

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Zonguldak Kızılay Kan Merkezi, Çaycuma Kızılay Şube temsilciliği ve Çaycuma Meslek Yüksek Okulu ile ortaklaşa kan bağışı organizasyonu gerçekleşti.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Koordinatörü Özcan Güler ve Kızılay Çaycuma Temsilcisi Raci Sönmez, BEÜ merkez kampüse bağlı Çaycuma MYO Kızılay öğrenci topluluğumuzu ve yönetimini oluşturdu. 100 ünite kan bağışı alındığını belirten Güler, "Gönüllü öğrenci üye sayımız 70 kişi civarında. Onların yardımlarıyla özverili çalışmalarıyla bugün için 100 ünite kan bağışı alınmıştır. Öğrenci arkadaşlarımızla gerek kan bağışı konusunda gerekse sosyal yardımlaşma konularında ve çeşitli aktiviteler de bundan sonra beraber olacağız. 15-16-17 Mart tarihlerinde de öğrencilerimizi Zonguldak ve Çaycuma Şube Başkanlığı olarak Çanakkale Şehitliğimize götürüyoruz. Okul yönetimine, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese hasta ve hasta yakınları adına teşekkür ederiz" diyerek sözlerine son verdi. 

Yorumlar