Sergiye davetlisiniz...

19 Nisan 2017 Çarşamba 16:50

Sergiye davetlisiniz...

Kdz. Ereğli Özel Utku Koleji sene sonu sergisi düzenliyor.

Utku Koleji öğrencilerinin sene boyunca yapmış olduğu resimler, 20 Nisan Perşembe günü(yarın), saat 18.00'de Atatürk Kültür Merkez'inde sergilenecek. Utku koleji yöneticileri tüm sanatseverli sergiye davet ett. 

Etiketler:

utku koleji , sergi ,

Yorumlar

Ereğli'de Mozaik atölyesi kuruldu

17 Nisan 2017 Pazartesi 14:01

Ereğli'de Mozaik atölyesi kuruldu

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), farklı bir sanat dalını daha gençlerle buluşturan bir çalışma başlattı.

Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulan atölyede öğrenciler mozaik sanatının temel öğreti ve yöntemleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olacaklar. Mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin tarafından verilen eğitimler sonunda öğrencilerin ürettiği eserlerin üniversitenin farklı birimlerinde sergilenmesi planlanıyor.
Son yıllarda düzenlediği atölye çalışmaları ve sergilerle sanat çevrelerinin beğeni ve desteğini kazanan BEÜ’nün çalışmalarından biri de yeni hizmete giren mozaik atölyesi oldu. Öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanı sıra kültürel açıdan da gelişmelerine destek vermeyi hedefleyen bu atölye, Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulunda kuruldu.
Mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin öğrencilere sanatın yöntem ve tekniklerini öğretiyor. Ezengin atölye çalışmalarını şöyle özetledi: “Mozaik atölyemizin ilk çalışmalarını Meslek Yüksekokulumuzun Grafik Tasarım Programı öğrencileri ile başlattık. Çalışmamızın en önemli ve özel yanı, ilk eğitimleri Grafik Tasarım Programı öğrencileri ile başlatmamız oldu. Çalışmamız toplam 60 saatlik bir programı içeriyor. Öğrencilerimiz bu program kapsamda ürettikleri eserleri sergileyecekler. Ben öncelikle sanata önem ve değer veren, böyle bir atölyeyi Üniversitemize kazandıran ve öğrencilerimizi farklı bir alanla tanıştıran Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum. Yüksekokulumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Rıfat Hacıoğlu ile tüm akademik ve idari personeline destekleri dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum.”
Yrd. Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu, mozaik sanatının Karadeniz Ereğli için önemine değinerek “Mozaik sanatı, Cehennemağzı Mağaralarında asırlar öncesinden bugüne yansıyan örnekleri ile Ereğli tarihsel dokusu içerisinde var olan bir kültürel değerdir. Yüksekokulumuzda kurulan mozaik atölyesi, öğrencilerimizi farklı bir sanat dalıyla tanıştırdı. Teknoloji çağının önemli unsuru olan ve giderek bir sanat halini alan grafik tasarım alanında eğitim gören öğrencilerimiz ile başlattığımız bu çalışma, aynı zamanda geçmişle gelecek arasında bir sanat köprüsü özelliği de taşımaktadır. Yüksekokulumuza ve öğrencilerimize böyle bir olanağı sunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum. Bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşarak sanatın gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan hocamız Sayın Meyçem Ezengin’e, büyük bir özveriyle atölyenin oluşturulması ve eğitimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.
Üniversitenin mozaik atölyesinde başlayan eğitimlerden büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Öz kültürümüzü ve geleneksel sanatımızı genç kuşaklara aktarabilmek için farklı alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Geleneksel sanatlarımızın öğrencilerimiz tarafından tanınıp bilinmesi, hatta öğrenilmesini hedefleyen bu çalışmalar kapsamında Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde bir atölye oluşturduk. Öğrencilerimiz bu atölyede özgün eserler üretecekler. Çalışmalara katılan Grafik Tasarım Programı öğrencilerimizin eserlerini ben de büyük bir heyecanla bekliyorum. Üretilecek eserleri üniversitemizin farklı noktalarında sürekli sergileyeceğiz. Böylece üniversitemizin farklı eğitim birimlerindeki personelimiz ve öğrencilerimiz bu eserlerle tanışmış olacaklar. Her zaman vurguladığım bir nokta var. Üniversiteden mezun olan öğrenciler öğrenim gördükleri alanlarda bilgi ve donanıma sahip oluyorlar. Biz Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bir fark yaratmayı hedefliyoruz. Bunu disiplinler arası bilimsel projelerde gösterdiğimiz gibi sanatın farklı dallarında yetkinlik kazandırarak öğrencilerimize de fark katmaya çalışıyoruz. Mozaik atölyesi projemizi ilk paylaştığımız andan itibaren bizim heyecanımıza ortak olan ve eğitimlerle sanatını öğrencilerimize aktarmayı seve seve kabul eden sanatçımız Meyçem Ezengin’e teşekkür ediyorum. Ayrıca atölyenin oluşturulmasında özveri ile çalışan Yüksekokulumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Rıfat Hacıoğlu’ya ve Yüksekokul çalışanlarına teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

beü , mozik , ereğli ,

Yorumlar

Üstün Nesil Koleji’nden çocuklara hafta sonu eğlencesi

15 Nisan 2017 Cumartesi 17:02

Üstün Nesil Koleji’nden çocuklara hafta sonu eğlencesi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 2017-2018 yılında eğitim öğretime açılacak olan Üstün Nesil Koleji tarafından Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde çocuklara yönelik eğlence düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler hazırlanan oyunlarla keyifli dakikalar yaşarken, velilerde kolej ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Ereğli Haber  - 2017-2018 Eğitim öğretim yılında Gülüç Beldesinde hizmete açılacak olan Üstün Nesil Koleji,  Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlik Özdemir Alış veriş Merkezi Yöneticisi Burcu Aslan ve Üstün Nesil İlköğretim Okulu Müdürü Nigar Armağan’ın da katıldığı pasta kesimi ile başladı. Üstün Nesil Koleji İlkokul Müdürü Nigar Armağan tarafından eğitime verdiği katkılardan dolayı Özdemir Alış Veriş Merkezi yöneticisi Burcu Aslan’a teşekkür plaketi takdim etti.

ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENDİ

Pasta kesimi ve plaket takdiminin ardından çocuklara yönelik oyunlara geçildi. Dart ile balon vurma, huni ile top yakalama gibi oyunların yanı sıra çocuklara meslek seçimi konusunda eğilimi olduğu meslek  dalı ile ilgili bilgisayar öğretmeni Müjdat Kaştaş tarafından bilgiler verildi. Oyunlarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

ÜSTÜN NESİL KOLEJİ’NE TEŞEKKÜR

Eğitime verdikleri katkıdan dolayı Üstün Nesil Koleji tarafından kendisine plaket verilen Özdemir Alış Veriş Merkezi Yöneticisi Burcu Aslan, Plaketi almaktan dolayı son derece mutlu olduğunu kaydetti. Aslan konuşmasın da “Eğitime gönül vermiş birisi olarak bu plaketi almak  beni çok mutlu etti. Dilerim ki Üstün Nesil Koleji Ereğli’mize eğitim anlamında yeni bir nefes olur.  Ben bu projeyi sonuna kadar destekliyorum. Her şey geleceğimiz çocuklarımız içindir” dedi.

ÇOCUKLAR BOYAMA YAPTI, ÖĞRETMENLER ÇOCUKLARI BOYADI

Etkinliğin bir diğer bölümünde ise küçük çocuklar boyama setlerine yoğun ilgi gösterdi. Boyama kâğıtlarının başında hünerlerini sergileyen öğrenciler, zaman zaman annelerinden de yardım istedi. Üstün Nesil Koleji öğretmen ve görevlileri tarafından da küçük çocukların yüzleri çeşitli renklerle boyandı. Çocukları oyun ve boyama çalışmalarına katılan veliler de Üstün Nesil Koleji hakkında görevlilerden bilgi aldı.

 ÇAKIR ETKİNLİĞE KATILIP ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ

Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Ak Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediyesi Meclis üyesi Sabri Dinç ve bazı yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Çakır, çocuklarla yakından ilgilenip kendileri ile fotoğraf çektirdi.
 Düzenlenen etkinlik oyunların tamamlanması ile sona erdi.Etiketler:

üstün nesil koleji , özdemirpark avm ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli Fen Lisesi’nden YGS’de büyük başarı...

14 Nisan 2017 Cuma 19:21

Kdz. Ereğli Fen Lisesi’nden YGS’de büyük başarı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi (ERFEN) öğrencisi Necla Aydın Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) 2 milyon 265 bin 902 öğrenci arasında Türkiye 21'incisi, Zonguldak ve Ereğli birincisi oldu. ERFEN’den YGS’de 68 öğrenci ilk 50 bine girerek toplamda 910 derece elde etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde 2013-2014 eğitim öğretim yılında Kadri Yılmaz Lisesi’nde açılan, 2014-2015’de Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’ne geçtikten sonra 2015-2016 eğitim öğretim yılının 2. Döneminde kendi binasına taşınan ERFEN kısa sürede büyük başarılar elde etmeye başladı. Kdz. Ereğli ilçesinin önemli markalarından biri haline gelen ERFEN öğretmen, öğrenci, veli ve okul personeli ile sağlanan azimli çalışma sonucu son yapılan YGS sınavında sadece bireysel olarak değil sınava katılan tüm öğrencileri ile önemli bir başarıya imza attı. Edinilen bilgiye göre ERFEN öğrencilerinden Necla Aydın Türkiye genelinde 2 milyon 265 bin 902 öğrenci arasından 4 derece elde ederek Türkiye 21.’si, Zonguldak ve Ereğli birincisi oldu.
ERFEN Okul Aile Birliği Yöneticileri elde edilen başarıdan dolayı tüm öğrenci, öğretmen ve velileri kutladı. Okul Aile Birliği Yöneticileri “Okulumuz kendi binasına daha yeni taşındı ve kısa sürede okul müdürümüz başta olmak üzere, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz büyük fedakârlıklar gösterdi. Her kesin samimi çalışmaları çok kısa sürede meyvelerini vermeye başladı. Elde edilen başarı sadece ERFEN olarak bizlerin değil Ereğli ve Zonguldak’ında gururudur. Bu başarı tesadüfi değil tamamen yoğun bir çalışmanın ürünüdür. Her şeye rağmen elde edilen önemli bir başarıdır. Bu vesile ile okulumuzun yapımını sağlayan Merhum Hacı İbrahim İzmirli ağabeyimize Allah’tan rahmet dilerken, elde edilen başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Etiketler:

erfen , ereğli fen lisesi , ygs ,

Yorumlar

Sizce bu eser nerede?

13 Nisan 2017 Perşembe 20:05

Sizce bu eser nerede?

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Kamil Güleç Kütüphanesi 3 Nisan günü yapılan açılışın ardından ziyaretçilerin de ilgi odağı olmaya başladı.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesindeki Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri Karabük’e gerçekleştirdikleri ziyarette Karabük Üniversitesi’nin yeni açılan kütüphanesini de gezdi.
Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet Fatih Cengiz ve iki öğretmenin eşliğinde Karabük ve Safranbolu’ya düzenlenen gezi kapsamında 56 öğrenciden oluşan grup 3 Nisan’da açılan Kamil Güleç Kütüphanesi’ni de görmek istedi. Bunun üzerine Üniversitenin ilgili birimleri ile iletişime geçen Okul Müdürü Cengiz, gerekli izinlerin ardından öğrencilerle birlikte Üniversiteye geldi. Ziyaretçileri karşılayan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, rafa dizilmiş kitapları gösteren dikkat çekici bir mimariye sahip Kütüphaneyi ziyaretçilere gezdirdi. Büyükgenç ziyarette aynı anda 500’den fazla öğrenciye çevrimiçi ve çevrimdışı araştırma yapma imkanı sağlayan kütüphanenin diğer başlıca özelliklerini de aktardı.
Kütüphaneyi hayranlıkla inceleyen ziyaretçiler 3 Nisan’da Kamil Güleç Kütüphanesi Sezer Güleç Sanat Galerisi’nde açılan “Dünden Bugüne Karabük Üniversitesi” konulu fotoğraf sergisini de gezdi. Ziyaret, topluca çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Etiketler:

karabük üniversitesi ,

Yorumlar