Şeref Kayıkçı yaşamını yitirdi.

27 Temmuz 2019 Cumartesi 15:29

Şeref Kayıkçı yaşamını yitirdi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinin sevilen simalarından Şeref Kayıkçı yaşamını yitirdi.

 

Bu gün sabah saatlerinde hayata veda eden merhum Kayıkçı’nın uzun süredir amansız hastalıklarla mücadele ettiği öğrenildi. Merhum Şeref Kayıkçı’nın yakını Mustafa Kayıkçı, Şeref Kayıkçı’nın kanser hastalığı ile mücadele ettiğini fakat kemoterapi almadığını söyledi.

Yarın toprağa verilecek merhum şeref kayıkçı için 28.07.2019 Pazar günü Sarıkaya Köyü Kadılar Mahallesinde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlenecek.

Ereğli Haber Gazetesi olarak merhuma Allahtan rahmet, cenaze yakınlarına sabır dileriz.

Yorumlar

Kalp krizinden ölen madenci toprağa verildi

27 Temmuz 2019 Cumartesi 10:51

Kalp krizinden ölen madenci toprağa verildi

TTK Karadon Müessese Müdürlüğü'nde çalışan 36 yaşındaki madenci Ali Albas, yıllık izinde kalp krizinden hayatını kaybetti. Ölen işçi için memleketinde cenaze töreni düzenlendi.


Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’nde çalışan 36 yaşındaki maden işçisi Ali Albas, memleketi Karabük'ün Yenice İlçesinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Albas, yıllık iznini kullandığı memleketinde geçirdiği kalp krizi sonrasına getirildiği Yenice Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi Albas, öğle namazının ardından Yenice’nin Yamaç Köyü’nde maden işçisi arkadaşlarının omuzlarında getirildiği aile mezarlığında dualar eşliğinde toprağa verildi Genç madencinin cenaze törenine Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, GMİS Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak, GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş ve Şube Yöneticileri, maden işçisi arkadaşları da katıldı. 

Yorumlar

Ereğli TSO’ dan Mesleki Yeterlilik Sınavı

27 Temmuz 2019 Cumartesi 10:46

Ereğli TSO’ dan Mesleki Yeterlilik Sınavı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ikinci el kara motorlu taşıtların alım satımına ilişkin mesleki yeterlilik sınavı başlatıldı.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, MEYBEM A.Ş. ve Kdz.Ereğli TSO işbirliğinde ikinci el motorlu taşıtların alım satımı için mesleki yeterlilik sınavı bugün başladı. Yaklaşık 46 kişinin katıldığı mesleki yeterlilik sınavında, adaylar iki gün boyunca yazılı ve uygulamalı sınavdan geçecek. Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmanın artık mecburiyet olduğunu söyleyen Kdz.Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Keleş sınava yönelik açıklamada bulundu. Keleş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 
“Türkiye Odalar Borsa Birliği MEYBEM A.Ş. tarafından bugün ikici el motorlu kara taşıtların alım satım sınavını Ereğli TSO olarak MEYBEM’le birlikte gerçekleştiriyoruz. Kırk altı tane adayımız var, bugün hem yazılı hem de uygulama sınavına girecekler bu sınavlardan başarılı olanlar mesleki yeterlilik belgelerini alacaklar. Bugün ve yarın olmak üzere sınavı iki güne yaydık. Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak artık bir mecburiyet, buradaki arkadaşlarımız noterden satış yapabilmek için bu belgelere sahip olmak zorundalar. Bu sınavlar Ankara, İstanbul gibi büyük şehirler de gerçekleştiriliyor fakat ben TSO üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için Ereğli’den başvuruları alarak sınavın ilçemizde düzenlenmesini sağladım.” 

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

26 Temmuz 2019 Cuma 19:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık fiyatını açıkladı.

Bugün partisinin genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında fındık fiyatları konusunu ele alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık fiyatları hakkında açıklamada bulundu.

Fındık fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan olarak fındıkta iş birliği çalışmalarını başlattık. Önemli bir adım atmış olduk. Biz fındık üreticilerinin hep destekledik. Fındık üreticimize 8,5 milyar lira destekleme ödemesi yaptık. Fındık hasat döneminde üreticiler aleyhinde TMO’ yu görevlendirerek taban oluşturulmasını sağladık. TMO’nun taban fındık fiyatlarını açıklayarak müjde vermek istiyorum.

Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira, Levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat16,5 liradır. Mazot, gübre destek ve alan bazlı destekle fındık kilogram fiyatı 19lira ile 18,5 lira arasına gelmiş oluyor. Kurban bayramı akabininde alıma geçiliyor.”

İfadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Antrenörlük kursuna katılacak.

26 Temmuz 2019 Cuma 18:03

Antrenörlük kursuna katılacak.

Ereğlispor formasını 8 yıldır terleten 20 yaşındaki genç oyuncu Emre Kartal, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin açacağı C Antrenörlük kursuna katılacak. Kartal, kursu başarılı ile tamamlarsa Türkiye'nin en genç antrenörleri arasına girecek.


Zonguldak Ereğli'de amatör lig takımlarından Zonguldak Ereğlispor'da 8 yıldır top koşturan Emre Kartal, hocalık için ilk adımı attı. Genç oyuncu, ağustos ayında Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından yapılacak olan C Antrenör kursuna katılacak. 20 yaşında olmasına rağmen aralıksız 8 yıllık futbol kariyeri bulunan Emre, kursu başarı ile tamamlarsa Zonguldak tarihinin en genç antrenörü unvanına sahip olacak. Geçtiğimiz sezon Zonguldak Ereğlispor'daki başarı grafiğini U16 takımının hocalığını yaparak süsleyen Kartal, burada play-off oynama başarısı gösterdi. 
Emre Kartal'ın kursta başarılı olması halinde genç yaşta bu unvana kavuşacağından dolayı belgesini TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASK) Genel Başkanı Ali Düşmez tarafından alması bekleniyor. 

Yorumlar