Sel aramalarına katılan AFAD ekipleri geri döndü

30 Temmuz 2019 Salı 17:17

Sel aramalarına katılan AFAD ekipleri geri döndü

Düzce’de meydana gelen sel felaketi sonrası kayıp olan 7 kişi kurtarma çalışmasına katılan Zonguldak AFAD ekipleri Zonguldak’a döndü.


17- 18 Temmuz tarihileri arasında Düzce’de meydana gelen sel felaketi sonrası kayıp olan 7 kişi kurtarma çalışmasına katılan Zonguldak AFAD ekipleri 13 gün süren çalışmaların ardından bugün Zonguldak’a döndü. 

Yorumlar

Yüzme yarışında sürpriz misafir

30 Temmuz 2019 Salı 09:41

 Yüzme yarışında sürpriz misafir

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 350 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Kdz. Ereğli 2. Açık Su Yüzme Yarışları'nda sporcularla birlikte suya atlayan Golden Retriever cinsi köpek ilgi odağı oldu.


Kdz. Ereğli Belediyesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliğinde gerçekleştirdiği 2. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’nda Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen 350 sporcu kulaç attı. Nefes kesen yarışların ilginç anlarından birini ise sporcularla birlikte suya atlayarak yüzen Golden Retriever cinsi köpek oluşturdu. Sahibinin de yüzücüler arasında bulunduğu öğrenilen köpek, start düdüğüyle birlikte suya atlayan yüzücüleri bir süre izledi, ardından kendisi de suya atlayarak sporcuların arasında yüzdü. Belli bir süre sonra yorulan köpeğin imdadına güvenlik ekipleri yetişti. Görevliler tarafından karaya çıkartılan köpek dinlendikten bir müddet sonra tekrar denize atladı. Yarışları izlemeye gelen vatandaşların ilgi odağı haline gelen köpek, güvenlik görevlileri tarafından sudan çıkartıldı. 

Yorumlar

Denizde boğulan Piyade Er son yolculuğuna uğurlandı

29 Temmuz 2019 Pazartesi 19:35

Denizde boğulan Piyade Er son yolculuğuna uğurlandı

Kırklareli’nde serinlemek için girdiği denizde boğularak hayatını kaybeden Piyade Er Yasin Kumuz memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde toprağa verildi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Karakavuz Köyü’nden olan ve yaklaşık 2 ay önce askere giden Piyade Er Yasin Kumuz çarşı izinin de arkadaşları ile birlikte serinlemek için denize girdi. Burada boğularak hayatını kaybeden Piyade Er Yasin Kumuz’un cenazesi memleketine getirildi. Hayatını kaybeden Piyade Er Kumuz için Karakavuz Köyü’nde askeri tören düzenlendi. Merhum Kumuz kılınan cenaze namazı ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Kdz. Ereğli Kaymamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ailesi ve köy sakinleri katıldı.

Yorumlar

Kent ormanı kaderine terk edilmiş durumda

29 Temmuz 2019 Pazartesi 18:18

Kent ormanı kaderine terk edilmiş durumda

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bulunan Kent Ormanı, vatandaşların gelişi güzel çöplerini bırakması üzerine çöplüğe dönerken hayvanların mesken yeri oldu.

Çaycuma Orman İşletme Şefliği tarafından 2015 yılında yapılan ihale ile özel firmaya kiralanan ve yükümlülükleri yerine getirmediği için sözleşmesi feshedilen kent ormanı kaderine terk edilmiş durumda. İlçe merkezine çok yakın olan ve özellikle yaz aylarında vatandaşlar tarafından çok yoğun şekilde piknik ve yürüyüş alanında kullanılan Çaycuma Kent Ormanı bugünlerde hayvan barınağını andırıyor. Viraneye dönen kent ormanında çöplerin halen toplanmadığı görülürken, sezon sonuna doğru gelinmesine rağmen ineklerin otladığı ve sokak köpeklerinin meskeni durumuna geldi. Kent ormanına giden bazı vatandaşlar gördükleri manzara karşısında hayretler içerisinde kalıyor. 

Yorumlar

"Çorbacı" Kışla Sanayi Sitesi'nde 2. şubesi ile hizmetinizde

29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:26

"Çorbacı" Kışla Sanayi Sitesi'nde 2. şubesi ile hizmetinizde

Kdz. Ereğli’nin önemli bir markası haline gelen “Çorbacı” Kışla Sanayi Sitesi’nde 2. Şubesini açtı.

Kdz. Ereğli’nin sevilen esnaflarından ‘Çorbacı’nın sahibi Kürşat Yağız, Kışla Sanayi Sitesi’nde 2. Şubesini halkın hizmetine açtı. Önemli bir marka haline gelen Çorbacı, Kışla Sanayi Sitesi’ndeki şubesinde saat 07. 00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verecek.
İşletme Sahibi Kürşat Yağız, Çorbacı’da sundukları hizmetle Ereğli ve bölge halkının damak tadına hitap etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yağız konuşmasında, “Çorbacı olarak uzun yıllardır Ereğli’de kaliteli ve damak tadına uygun bir anlayış ile hizmet veriyoruz. Şimdi Ereğli’den kazandığımız para ile Ereğli’ye yeni bir şube açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Biz Ereğli’nin çocuğu olarak, Ereğli’ye kaliteli bir hizmet vermenin gururunu yaşıyorum. Kışla Sanayi Sitesi’ne açtığımız 2. Şubemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun inşallah” ifadelerine yer verdi.
Çorbacı 2. Şubesi’nde dil paça, kuzu kelle, dil-beyin söğüş, ızgara köfte, arnavut ciğeri, kuru fasulye, fırın sütlaç, ekmek tatlısı menüsü ile hizmet verecek.

Yorumlar