Şehit yakınları ve gazilerle kahvaltıda buluştular!

26 Şubat 2020 Çarşamba 13:51

Şehit yakınları ve gazilerle kahvaltıda buluştular!

Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü organizesiyle şehit yakınları ve gaziler kahvaltıda bir araya geldi.

 Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nün organizesi ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığının desteği ile düzenlenen kahvaltı programında Ereğli'de ikamet eden şehit yakınları ve gazilerle kahvaltı programı düzenlendi. Öğretmenevi'nde düzenlenen programa Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Müdür Yardımcıları Gülüzar Yılmaz, Yusuf Emre Yalçınkaya Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü Evren Erkadam ile birlikte birçok şehit yakını ve gazi ailesi katıldı. 
Belediye başkanı ve Kaymakamın günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak aile çalışma ve sosyal hizmetlr il müdürlüğü , ereğli sosyal hizmetler merkezi , şehit aileler , şehit yakınları , toplantı

Yorumlar

2019 yılında evlenen kişi sayısı belli oldu!

26 Şubat 2020 Çarşamba 13:41

2019 yılında evlenen kişi sayısı belli oldu!

Zonguldak'ta 2019 yılında 3 bin 623 çift evlendi.

 TÜİK Zonguldak Bölge Müdürlüğü 2019 yılı Evlenme ve Boşanma istatistiklerini açıkladı. Buna göre 2019 yılında Türkiye'de evlenen çiftlerin sayısı 541 bin 424 oldu. Zonguldak'ta evlenen çiftlerin sayısı 3 bin 623 oldu. Karabük'te evlenen çiftlerin sayısı bin 425 oldu. Bartın'da evlenen çiftlerin sayısı ise bin 143 oldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , evlenen çiftlerin sayısı , karabük , bartın

Yorumlar

Beyin felci geçiren Efe, yardım eli bekliyor!

26 Şubat 2020 Çarşamba 11:15

Beyin felci geçiren Efe, yardım eli bekliyor!

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde doğum sonrası beyninin hasar görmesi nedeniyle yakalandığı hastalıkla mücadele eden Efe Köseli yetkililerden yardım eli bekliyor. Çaresiz anne ise 12 yıldır yatağa bağlı oğlu Efe'ye ihtiyacı olan akülü sandalye ile hasta bakım yatağının temini için yardım elinin uzanmasını bekliyor.

 3 çocuk annesi Satiye Köseli 12 yaşındaki oğlu Efe için tekerlekli sandalye ve hasta bakım yatağı ihtiyacının olduğunu dile getirdi. Köseli; “Efe 33 haftalık doğdu. Doktorlar doğduğunda bir şey anlayamadı 8 ay sonra beynine oksijen gitmediğini fark ettiler. Cerepral Palsy (beyin felci) teşhisi konuldu. Yani doğumdan sonra beyni oksijensiz kalınca ellerini ve ayaklarını kullanamadı. Yürüyemiyor, konuşamıyor, ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Yemeğini dahi ben yediriyorum. Her şeyi ile ben ilgileniyorum. Efe’nin bakım maaşı ile geçiniyorum. Babası cezaevinde olduğu için aldığım bakım maaşı ile ancak evimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Efe’nin ihtiyaçlarını karşılayamıyorum" diye konuştu. 

"Efe herşeye rağmen gülen bir çocuk" 
Anne Satiye Köseli, oğlunun tüm sıkıntılarına rağmen mücadelesini kaybetmediğini aktararak şöyle devam etti: 
"Efe’nin gün geçtikçe kasılmaları artıyor. Tek başına oturamıyor. Skolyoz oluştu ve sürekli yatmaktan dolayı ağrıları şiddetleniyor. Maddi durumumdan dolayı ameliyat yaptıramadım. Ameliyatı buralarda olmuyor Ankara’da mecburi. Sadece nöbet geçirici ilaçlarını kullanıyoruz. Üstüne birde babamız olmayınca tedavisini devam ettiremiyoruz. Bu haliyle arabasına da oturtturamıyorum canı yanıyor. Her şeyde zorlanıyor. Ama Efem her şekilde gülebilen bir çocuk. Haftada bir kez özel eğitime gidiyor. 3’ncü kattan aşağı kucağımda indiriyorum. Eğitim sonrası da tekrar kucağıma alıp eve çıkarıyorum. Aslında bize asıl gerekli olan hasta bakım yatağı. Çünkü ben yemek yaparken, temizlik yaparken Efe yan yatarak yatağın kenarına geliyor ve aşağı düşüyor. Kimi zaman yaralanıyor. Bir keresinde dişi kırıldı, ağzı kanadı. En azından yanları korumalı yatak olursa Efe’de bende rahat ederiz. Gözüm arkada kalmaz. Kardeşleri ile beraber olmak istiyor, beni izlemek istiyor ama evimizde bile Efe’yi oturtabileceğimiz arabamız yok. Kurumun verdiği tekerlekli sandalye artık küçük geliyor ve katlanır olmadığı için kullanımı her alanda zor geliyor. Yardımseverlerden oğluma yardım etmelerini rica ediyorum." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Efe Köseli , hasta , beyin felci , hastane

Yorumlar

Sarıoğlu, "Ciddiyete davet ediyoruz"

26 Şubat 2020 Çarşamba 11:01

Sarıoğlu, "Ciddiyete davet ediyoruz"

İşçi Emeklileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, kamuoyunda emeklilerin maaşlarından kesinti olacağına yönelik iddiaların ardından açıklama yaptı.

 Tüm İşçi Emeklileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, "Aylardır, yıllardır başta Genel Başkanımız Satılmış Çalışkan olmak üzere emeklilerimizin bir an önce intibak yasasının çıkması yani devletin belirlediği açlık sınırı baz alınarak en az olan açlık sınırından az olmaması onun üzerine herkes ödediği prim gün sayısına göre maaşların düzenlenmesinin, yasanın bir an önce çıkartılması, sağlıkta katkı paylarının kesilmemesi veya asgariye ye indirilmesi, her iki dini bayramda verilen ikramiyelerin bin 500 tl olması, asgari ücret arttıkça üzerine ilave yapılmasını, dosyamızı Cumhurbaşkanlığına, muhalefet liderlerine verdik. Milyonlarca emekli müjdeli haber beklerken emekliyi huzursuz edecek şekilde bir televizyon kanalında haber yayınlandı. Genel Başkanım Satılmış Çalışkan ve öbür dernek genel başkanları ilgili yetkili herkesle görüştüler. SGK kurumu da resmi yazı göndererek açıklamayı yalanladı. Bugün saat 2 'de Tüm Emek Der Genel merkezin de Genel Başkanlar bir araya gelecek, durum değerlendirmesi yapacak. Zonguldak'tan sesleniyorum: Milyonlarca emekliyi üzecek yanlış kasıtlı açıklama yapmayın. Herkesi ciddiyete davet ediyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak İşçi Emeklileri Derneği , Mustafa Sarıoğlu , emekliler , maaş

Yorumlar

Bel ağrısının sebepleri ve tedavi yöntemlerini anlattı!

26 Şubat 2020 Çarşamba 09:49

Bel ağrısının sebepleri ve tedavi yöntemlerini anlattı!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Sarıkaya, bel ağrısının sebepleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme seminerinde konuştu.

 Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminerde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Sarıkaya tarafından bel ağrısı sebepleri ve tedavi yöntemleri konuşuldu. Sarıkaya, ağır yük taşıyanların yanı sıra ofis çalışanları, masa başı çalışanlar, obez olanların bel ağrısı yakalanma riskinde yüksek olan kişiler olduğuna dikkat çekti. Sarıkaya, sigaranın da bir çok hastalıkta olduğu gibi bel ağrısında önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. Sarıkaya, kadınlarda bel fıtığına yakalanma riskinin yüzde 60 erkeklerde ise yüzde 40 olduğunu ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , beü , bel ağrısı tedavileri , seminer , toplantı

Yorumlar