Şehidin ağabeyi kalp krizinden öldü

17 Aralık 2018 Pazartesi 18:18

Şehidin ağabeyi kalp krizinden öldü

Zonguldak'ta 43 yaşındaki Erkan Şen, sabahleyin işe gitmek üzere evden çıkarken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Şen'in ağabeyinin 23 yıl önce teröristlerce girilen çatışmada şehit düştüğü ortaya çıktı.

Kozlu ilçesinde yaşayan 43 yaşındaki Erkan Şen, sabah saatlerinde çalıştığı iş yerine gitmek üzere evden çıktığı sırada kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Şen, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şen'in yarın öğlen namazını müteakiben Örencik köyünde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi. Öte yandan Şen'in yakın zamanda bir yakınını da kalp krizinden kaybettiği, ağabeyi Burhanettin Şen'in de 23 yıl önce teröristlerce girilen çatışmada şehit olduğu öğrenildi.

Yorumlar
 • cengiz
  17 Aralık 2018 Pazartesi 19:42

  allahrametleanıyoruzaylesinebaşsağlığıdiliyoruz

50 metrelik heyelan havadan görüntülendi

17 Aralık 2018 Pazartesi 18:16

 50 metrelik heyelan havadan görüntülendi

Zonguldak'ta etkili olan yağışların ardından Rat Mahallesi'ndeki yolda meydana gelen toprak kayması havadan görüntülendi. 50 metrelik bölgede oluşan devasa heyelan nedeniyle ekiplerin bölge çalışma başlatması bekleniyor.

Rat Mahallesi'nde üç gün önce yağmurla birlikte toprağın yumuşaması sonucu, mahalle arasındaki yolun altındaki yamaçta heyelan oluştu. Heyelan nedeniyle yolun bir kısmı çökerek yaklaşık 50 metre aşağıdaki Nizami Altuntepe'nin evinin istinat duvarına kadar yanaştı. Mahallelinin haber vermesiyle AFAD ekipleri çöken yolda incelemelerde bulunduktan sonra bölgeden ayrıldı. Belediye ekipleri de bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. İncelemelerini sürdüren ekiplerin bölgede çalışma başlatması bekleniyor.
Öte yandan meydana gelen heyelan, drone ile havadan görüntülendi. Bazı mahalle sakinlerinin evlerine kadar yaklaşan heyelanın daha da büyümemesi için mahalle sakinleri bölgede bir an önce çalışma başlatılmasını istedi.

Yorumlar
 • cengiz
  17 Aralık 2018 Pazartesi 19:45

  gerkenonlemlerinalınmasıgerekiyor

Kanser tedavisi gören öğrencisi için konser düzenledi

17 Aralık 2018 Pazartesi 14:29

Kanser tedavisi gören öğrencisi için konser düzenledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Lal Sanat Merkezi kurucusu müzisyen Ersin Fidan, kanser tedavisi gören öğrencisi için konser düzenledi.

Kdz. Ereğli ilçesinde Lal Sanat Merkezi Kurucusu Müzisyen Ersin Fidan yaklaşık bir ay önce kanser hastası olduğu anlaşılan ve tedavisi devam eden kursiyerlerinden 14 yaşındaki Celalcan Aslanoğlu’na destek amacıyla Türk Halk Müziği konseri düzenledi. Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserin tüm geliri Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam eden Aslanoğlu’nun tedavisi için kullanılacak. Konser öncesi katılımcılara bilgi veren Lal Sanat Merkezi kurucusu müzisyen Ersin Fidan, öğrencisinin beyninde tümör, ayaklarında da kireçlenme olduğunu ve tedavisi için kendisine her türlü desteği vereceklerini söyledi. Bu akşamda Celalcan’ın tedavisine destek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında konser düzenlediklerini belirten Fidan, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.
Konser sırasında Celalcan Aslanoğlu’nun hocasına ve katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür ettiği videosu sinevizyon aracılığı ile konsere edenlere izlettirildi.
Müzisyen Ersin Fidan’ın koro şefliğini yaptığı konserde yaklaşık 1,5 saat boyunca katılımcılara bir birinden güzel türküler seslendirildi. Gecenin sonunda katkılarından dolayı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile Kdz. Ereğli Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ferhat Yavuz Yiğitoğlu’na çiçek takdim edildi.

Yorumlar

Genç çiftçilere küçükbaş dağılımı yapıldı

17 Aralık 2018 Pazartesi 11:27

 Genç çiftçilere küçükbaş dağılımı yapıldı

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde genç çiftçilere koyun dağılımı yapıldı.

Üç yıldır uygulanmakta olan Genç Çiftçi hibe destek projesi kapsamında 2018 yılı içinde yer alan projede Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 8 genç çiftçiye 256 adet koyun, 16 adet koç olmak üzere toplam 272 adet küçükbaş dağıtımı gerçekleştirildi.
Proje hakkında bilgi veren yetkililer "Çaycuma ilçesinde üç yıl boyunca uyguladığımız projelerle toplam 136 genç çiftçimize 4.080.000 TL tutarında tamamı hibe sığır, manda, koyun, arılı kovan, gezen tavuk, seracılık, çilek üretim tesisi desteği sağlanmıştır. Bu üç yıllık projenin son dilimi adet koyun dağıtımımız ile bugün 8 genç çiftçimize daha hibe destek sağlamış oluyoruz. Devletimizin genç üreticilere yönelik destekleri artarak sürmektedir. Bu destekten yararlanan çiftçilerimize hayırlı olsun diyor ve başarılı üretimler, bol kazançlar diliyoruz" dedi.
Program hak sahiplerine Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisleri tarafından kura ile belirlenerek koyun ve koçların teslimi ile sona erdi.

Etiketler:

Genç , çiftçi , koyun , dağıtım

Yorumlar
 • cengiz
  17 Aralık 2018 Pazartesi 19:46

  hahırlıolmasınıdiliyoruz

Çin Uydu Konumlama Ofisi ile işbirliği anlaşması yapıldı

17 Aralık 2018 Pazartesi 11:20

Çin Uydu Konumlama Ofisi ile işbirliği anlaşması yapıldı

Türkiye’nin üyesi olduğu Asya Pasifik Uzay İşbirliği Örgütü (APSCO) şemsiyesi altında yürütülmekte olan Uluslararası Küresel Konumlama Sistemleri İzleme Ağı (IGMA) Projesi kapsamında, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü ile Çin Uydu Konumlama Ofisi (CSNO) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Bu anlaşma kapsamında, Çin’in ABD’nin Küresel Konumlama Sistemi GPS’e alternatif olarak geliştirmekte olduğu Beidou Uydu Konumlama Sistemi’ne ait bir izleme istasyonu BEÜ'nün kampüsüne kurulacak ve buradan elde edilecek gözlemlerle yeni uydu konumlama sisteminin performans testlerinin yanı sıra atmosfer ve meteoroloji üzerinde de çalışmalar yapılabilecek. İzleme istasyonundan Çin dışında tüm üye ülkelerde sadece bir istasyon bulunurken, Türkiye’de ODTÜ’den sonra ikinci istasyon BEÜ'de kurulmuş olacak. Türkiye'ye tanınan bu ayrıcalıkta Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nün uzay teknolojileri konusunda bugüne kadar gerçekleştirdiği uluslararası düzeydeki çalışmaların önemli rolü bulunuyor.

Yorumlar