Sayısal takograf uygulaması zorunluluğu süresi uzatıldı...

6 Ocak 2020 Pazartesi 17:32

Sayısal takograf uygulaması zorunluluğu süresi uzatıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş U-ETDS sistemine veri gönderme zorunluluğu ile sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesine ilişkin uygulama süresinin 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelendiğini açıkladı.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, üyelerine sayısal takograf uygulaması ile ilgili olarak bilgiler verdi. Keleş yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu (KTK) ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) çerçevesinde faaliyette bulunmak üzere adlarına C2, C3, Kİ, K3, Ll, L2, Mİ, M2, Nl, N2, Pl, P2, Rl, R2, Tl ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenen firmaların KTY hükümleri gereğince U-ETDS sistemine veri gönderme zorunluluğu ile sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesine ilişkin uygulama 01.01.2020 tarihinde başlatılmıştır. Ancak bahse konu firmaların U-ETDS sistemine uyum sağlamak ve faaliyette bulundukları taşıtlara ilişkin sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesi için gerekli hazırlıkları ve altyapılarını henüz tamamlayamaması üzerine, mağduriyetlerin önüne geçilmesi ve söz konusu altyapının tamamlanabilmesi amacıyla KTY çerçevesinde uyarma müeyyidesinin uygulanması 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenmiştir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş , sayısal takograf ,

Yorumlar

Atalay yerin -560 metre altına indi...

1 Ocak 2020 Çarşamba 16:01

Atalay yerin -560 metre altına indi...

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında yerin-560 metre altına inerek işçilerle buluşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 2019 yılının son saatlerini madencilerle geçirdi. Atalay, maden işçisinin önemine dikkat çekerek, "Benim için maden işçisinin daha çok önemi var. Çünkü çalışma koşulları çok zor. Evden helalleşip çıkıyor" dedi.

 Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 2020'ye saatler kala TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü'nde maden ocağına indi. Yerin -560 metre altında maden işçileriyle bir araya gelen Atalay, burada işçilerle sohbet edip yemek yedi. Atalay'a, TTK Genel Müdür Yardımcıları İsmail Güner, Ercan Gebeş, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, TTK Kozlu Müessese Müdürü ve müessese yöneticileri eşlik etti. Burada işçilerle madencilik kültürü ve çalışma koşullarının, iş sağlığı ve güvenliğinin önemi konusunda sohbet eden Ergün Atalay, ardından yer üstüne çıktı. 
Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, "Zonguldak'ı konuşurken kömürü konuşurken konuşanları ellerinden tutup arkadaş gel bir aşağıya gidelim, insanlar hangi şartlarda çalışıyorlar. Nasıl oluyor. 300 apartman boyunda büyük bir derinlik. Oradan da 3 kilometre gittik. Aşağıya yukarı denizin altına 500 metre girdik. Burada aşağıda (ocakta) takriben 50 yıllık en az kömür var. Yalnız burada. Bu bölgede. Bu kömüre bu ülkenin ihtiyacı var. Bizim altınımız yok. Doğalgazımız yok. Onun için bu kömürü sağlıklı nasıl çıkartırız burada ömrünü veren mühendislerimiz, teknikerlerimiz var. Bu bölgede de 5 binin üzerinde kömür için can veren kardeşlerimiz var. Biz de onların temsilcileriyiz. Ben gücüm yettiği kadar bu bölgeyi sıkıntısını, ülke gündemine taşımaya gayret sarf ediyorum. Bu akşam da onlardan bir tanesiydi. Bu akşam özellikle burada olmak istedim. Özellikle vekilimiz, müdürler, genel başkan vekillerimiz buradaydı. Onların da bu gecelerini sıkıntıya soktuk. Evvela Türk İş Türkiye'den yana, sonrasında temsil ettiği kişilerden yana olmaya devam edecek. Maden işçisi benim işçisinin daha çok önemi var. Çünkü çalışma koşulları çok zor. Çünkü evden helalleşip çıkıyor. Bu ülkede her iş kolu zor. Bu gün biz burada rahat oturalım diye güvenlik görevlilerimiz şehit oluyor. Ama üç dört işçi iş kazalarında iş cinayetlerinde can vermeye devam ediyor. Patron, siyasetçi, sendikacı olacak. Ama herkes adaletli olmak, paylaşmak mecburiyetinde. Onun için birbirimize ihtiyacımız var. Bu bölgenin madene, madene Zonguldak'ın, ülkenin de Zonguldak'a ihtiyacı var. Yeni yılınızı kutluyorum. İnşallah 2020 ülkemiz için, çalışanlar için güzel bir yıl olur. Sıkıntılarımız var. İnşallah zamanı geldiği zaman anlatırız" şeklinde konuştu. 
Maden ocaklarına işçi alımıyla ilgili soruları da yanıtlayan Atalay, "Siyasilerimiz elinden gelen gayreti gösteriyor. 2008 yılında ben bu ocaktaydım. Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakan idi. 1500 + 1500 işçi alımında hep beraber vardık. Ben de bu işin ucundan tuttum. En son alınan arkadaşlarımızın yine bir ucundan tuttuk. Burada arkadaşlarımız normal kapasitenin altında çalışıyorlar. Zannediyorum 4'te 1. Bunu vekillerimiz biliyor, bakanımıza anlatıyor. Ama şu anda bir şey dersek topluma böyle bir şey varmış gibi bir beklentiye sokarız. Şu anda öyle bir şey yok. Ama ben, sayın vekillerim gündeme getirmeye devam edelim. Ben başkan olduğum müddetçe, madeni, işçiyi ülke gündemine taşımaya devam edeceğim. Benim için o" şeklinde konuştu. 
Atalay'a günün anısına çeşitli hediyeler ve Zonguldak Kömürspor atkısı takdim edildi. Atalay, "Zonguldak Kömürspor'un kıymetini bilin" dedi. Genel Başkan Ergün Atalay ardından Sakarya'ya hareket etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay , TTK

Yorumlar

Opel Aysa Otomotiv yeni yıla çalışanlarıyla mutlu girdi...

31 Aralık 2019 Salı 18:11

Ereğli Haber

Opel Aysa Otomotiv yeni yıla çalışanlarıyla mutlu girdi...

Opel Aysa Otomotiv Batı Karadeniz Bölge Bayii yeni yıla girmenin mutluluğunu çalışanları ile birlikte pasta keserek paylaştı.

 

 Opel Aysa Otomotiv Batı Karadeniz Bölge Bayii yeni yıl geleneğini bu yılda sürdürdü. Her yılbaşı günü çalışanları ile bir araya gelerek pasta kesen Opel Aysa Otomotiv’de tüm şirket yöneticileri ve çalışanları bir araya geldi. Opel Aysa Otomotiv Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Aydın yeni yıl pastasını çalışma arkadaşları ile birlikte üfleyip kesti. Çalışanların yeni yılını kutlayan Aydın, 2020 yılının başta ülkemiz olmak üzere bölgemize, Opel Aysa Otomotiv müşterilerine ve tüm çalışanlara sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.
Opel Aysa Otomotiv Genel Koordinatörü Fikret Meral’de 2019’un kendileri açsından çok başarılı bir yıl olduğunu belirterek aynı başarıyı 2020 yılında tüm çalışma arkadaşları ile birlikte daha da artırarak yakalayacaklarına inandığını söyledi. Meral, tüm çalışma arkadaşları ve ailelerinin yeni yılını kutlayarak sağlık ve mutluluklar diledi.

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Bartın , Kastamonu , Karabük , Opel , Aysa , araç , alım , satım , bakım

Yorumlar

Yerli otomobile bir talip de Zonguldak’tan...

28 Aralık 2019 Cumartesi 10:26

Yerli otomobile bir talip de Zonguldak’tan...

Türkiye’nin yerli otomobilinin tanıtımı sonrası Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, yerli arabaya sosyal medyada plaka koyup talip oldu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gebze’de düzenlenen törenle tanıtılan yerli otomobile Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, sosyal medyadan araçlara plaka kodu 67 olan banttan inecek 67’inci araca talip olduklarını açıkladı. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, sosyal medyada yaptığı açıklamada "Hayalleri gerçeğe dönüştüren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Türkiye'nin otomobili ile tanıştık. Yerli otomobil vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Üretim bandından inecek olan 67’nci otomobile talibiz" dedi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafı kısa sürede yüzlerce kişi beğendi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yerli otomobil , selim alan , talip , sosyal medya duyuru

Yorumlar

İş dünyası yerli otomobile talip olmaya başladı...

28 Aralık 2019 Cumartesi 10:22

İş dünyası yerli otomobile talip olmaya başladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Türkiye’nin yerli otomobiline iş dünyasındanda talipler çıkmaya başladı. Çebi Grup Ceo’su Yasin Hamzaçebi 61 ve 67. Otomobili almaya talip olduğunu açıkladı.

 Türkiye’nin yerli ve milli otomobili bugün Gebze’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tanıtıldı. İlk siparişini Erdoğan’ın verdiği yerli otomobilin üretilecek olan 61'inci ve 67'inci sıradaki otomobillere Çebi Grup 'da talip olduğunu belirtti. Çebi Grup Ceo’su Yasin Hamzaçebi, Türkiye'nin tarihi bir güne şahitlik ettiğini belirtti. Çebi, yerli ve milli ürünlerle dünyada markalaşmanın önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Dünya ekonomi sahnesinde söz sahibi olmak istiyorsak yerli ve milli ürünler üretmeliyiz ve tercih etmeliyiz. Ekonominin lokomotiflerinden biri olan otomotiv sanayisinde dışa bağımlığı yok etme anlamında ilk adımın atıldığı bu önemli gün ülkemiz adına bir dönüm noktasıdır. Çebi Grup olarak dün ve bugün yerli ve milli kaynaklarla üretilen her ürüne destek verdiğimiz gibi yarın da desteğimizi devam ettireceğiz. Yerli ve milli imkânlarla dev projelere imza atılan ülkemizde yerli otomobil bunlardan sadece biri. Bu noktada yerli otomobilin ilk talipleri arasında Çebi Grup olarak biz de varız.” 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yerli otomobil , talip

Yorumlar