Sayaçtan çıkan duman, yaşlı aileye korku dolu anlar yaşattı

10 Mayıs 2019 Cuma 13:34

Sayaçtan çıkan duman, yaşlı aileye korku dolu anlar yaşattı

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde elektrik sayacından çıkan yangın evde yaşayanlara korku dolu anlar yaşattı.

Olay Perşembe Beldesi Keçecioğlu mahallesinde meydana geldi. Amir Keçeci 'ye ait evde, sahur vakti elektrik sayacından çıkan dumanlar aileye korku dolu anlar yaşattı. Olayı ailesini arayarak yardım isteyen Amir Keçeci, evin dışında bulunan şartelden eve elektrik gelmesini önleyerek evini ve ailesini yanmaktan son anda kurtardı. 
Elektrik arıza hattını arayarak yardım isteyen Keçeci, nöbetçi ekip buluhmadığı iddiası üzerine hemen Çaycuma ve Perşembe Belediyesi itfaiyelerini arayarak yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yaptığı inceleme sonucu enerji firmasından izin alınmadan sayaca müdahale edemeyecekleri öne sürüldü. 
Amir Keçeci' nin oğlu Tugay Keçeci, "Babam gece 03.30'da beni aradı. elektrik sayacından dumanlar çıktığını söyledi. Bunun üzerine hemen yardıma geldim. İlgili kuruluşu arayarak yardım istedim. Durumumu izah ederek evde 98 yaşında yatalak babaannem, annem ve babam yaşıyor diye belirttim ama sabah mesai başlayana kadar kimsenin gelemeyeceği belirtildi. Sonra itfaiyeyi aradım. Eve gelip incelemede bulunarak ilgili kuruluşuzaradılar. Onlara da cevap olarak gece çalışan vardiyalarının olmadığını söylediler. Benim aileme bir şey olsaydı hesabını kim verecekti, yatalak olan babaannemi nasıl kurtarıp, nereye koyacaktım" dedi.   

Yorumlar

Fahri Yılmaz hayatını kaybetti

10 Mayıs 2019 Cuma 13:08

Fahri Yılmaz hayatını kaybetti

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Erdemir sıcak haddane kalite kontrol müdürlüğünden emekli Fahri Yılmaz vefat etti.

Erdemir sıcak haddane kalite kontrol müdürlüğünden emekli, Merhum ayakkabıcı Yusuf Yılmaz'ın oğlu, 24. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Hüseyin Yılmaz, Erdemir'den emekli Mustafa Yılmaz'ın ve Türkiye gazetesinden Recep Yılmaz'ın abisi, Avukat Elçin Uyar'ın ve Erdinç Yılmaz'ın babaları Fahri Yılmaz hayatını kaybetti. Cenazesi Alaplı Bektaşlı köyü Cinler Mahallesinde Cuma namazına müteakip toprağa verilecektir.
Ereğli Haber Gazetesi olarak Merhum Fahri Yılmaz’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar

Alan, Gaziler ve huzurevi sakinleri ile iftarda buluştu

10 Mayıs 2019 Cuma 13:08

Alan, Gaziler ve huzurevi sakinleri ile iftarda buluştu

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Gaziler Derneği ve Huzurevi sakinlerine iftar yemeği düzenledi.

Belediye yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine; Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Recep Başar ve Gazi yakınları, Huzurevi sakinleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ve belediye meclis üyeleri katıldı. 
Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, mübarek Ramazan ayında, Gaziler Derneği ve Huzurevi sakinleri ile iftar yemeğinde bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, konuşmasında şu görüşlerine yer verdi; “Mübarek Ramazan ayında, şanlı tarihimizin yaşayan abideleri gazilerimiz ile bir arada olmaktan dolayı büyük onur duyuyorum. Bizleri kırmayıp, iftar yemeğimize katıldığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin. Başta, Gazilerimiz olmak üzere, değerli büyüklerimiz olan huzurevi sakinlerimizin her zaman emrindeyim. İnşallah, Zonguldak’ımızı hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz. İnşallah, seneye de yine böyle sıcak, samimi, bereketli iftar sofralarında buluşmak nasip olur” şeklinde konuştu. 
Gaziler Derneği Recep Başar ise, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’a, iftar yemeği organizasyonundan dolayı teşekkür ederek, Başkan Alan’a, çalışmalarında başarılar diledi. 

Yorumlar

"Kuaförüm Okulda" Projesinin kuaförleri ödüllerini aldı

10 Mayıs 2019 Cuma 12:58

"Kuaförüm Okulda" Projesinin kuaförleri ödüllerini aldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim önderliğinde imzaları atılan "Kuaförüm Okulda" projesinin, ilçeye bağlı okullarda okuyan ve kuaföre gidemeyen özel eğitim öğrencilerinin okullarına, kuaförlerin giderek öğrencilerin saçlarını şekillendiren "Kuaförüm Okulda" projesinin kuaförleri ödüllendirildi.

"Kuaförüm Okulda" projesinin amacı ilçeye bağlı olan okullarda okuyan ve kuaföre gidemeyen özel eğitim öğrencilerinin okullarına kuaförlerin giderek, öğrencilerin saçlarının kesilmesi ve bakımlarının yapılmasıydı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz, projeye destek olan Esin Bayan Kuaförünün sahibi Esin Akçaalan ve beraberinde Büşra Akçaalan ile Büşra Biçer, İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli´ye ziyarette bulundu. 
Kaymakam Serkan Keçeli, projede yer alan kuaförlere teşekkür belgesi vererek, başarılarının devamını diledi. 

Yorumlar

Esma akülü sandalyesine kavuştu

10 Mayıs 2019 Cuma 11:52

Esma akülü sandalyesine kavuştu

Zonguldak'ta 6 aylıkken geçirdiği beyin kanaması sonucu sol tarafı felç olan 9 yaşındaki Esma Aksu, hayali olan akülü sandalyesine kavuştu.

Zonguldak’ta 9 yaşındaki epilepsi hastası Esma, akülü sandalyesine kavuştu. 6 aylıkken geçirdiği beyin kanaması sonucu sol tarafı felç olan 9 yaşındaki Esma'nın, gezip dolaşabilmesi için yetkililerden istediği akülü sandalyesine kavuştu. İHA'nın yaptığı haber ile sandalyesine kavuşan Esma'nın mutluluğu gözlerden kaçmadı. Zonguldaklı hayırsever iki iş adamı haberi görür görmez aileye ulaşıp Esma'nın sandalyesini tedarik etti. 
Kendileri bizzat gelerek Esma'ya sandalyesini temin eden hayırsever iş adamları Esma'nın mutluluğuna ortak oldular. Sevinci gözlerinden okunan Esma, arabası şarj dolarken bile arabasından inmeden bekledi. Duygulu anların yaşandığı ortamda aile yardım yapan iş adamlarına teşekkürlerini sunarak, hayırlı dualar da bulundu. 

Yorumlar