Samsun’a giden 6 kadın denizci Kdz. Ereğli’de

9 Mayıs 2019 Perşembe 18:45

Samsun’a giden 6 kadın denizci Kdz. Ereğli’de

19 Mayıs’ta Samsun’da olmayı hedefleyerek 23 Nisan’da yelkenli yat ile Bodrum’dan denize açılan 6 kadın denizci, Karadeniz Ereğli’de coşkulu kalabalık ile karşılandı.

19 Mayıs’ta Samsun’da olmayı hedefleyerek 23 Nisan’da yelkenli yat ile Bodrum’dan denize açılan 6 kadın denizci, Karadeniz Ereğli’de coşkulu kalabalık ile karşılandı.  

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 3 kadın yelkenci, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla hayata geçirilen "Türk Kadınının 100.Yıl Seyri" adlı proje kapsamında yelkenli tekneyle Samsun'a doğru yola çıkan 6 kadın denizci Kdz. Ereğli’nin denizinde ve karada coşkulu bir kalabalık ile karşılandı. Kaptan ve bilgisayar programcısı Neşe Hasipek, İstatistik Uzmanı Ceyda Güleçyüz, Şehir Planlamacısı Şule Kükrer ve aralarından biri de Ereğlili olan 6 kadın aktivist Kdz. Ereğli’de denizde karşılandıklarını ve mutluktan ağladıklarını ve bu karşılama ile kendilerini adeta Samsun’daymış gibi hissettiklerini belirttiler. Kaptan ve bilgisayar programcısı Neşe Hasipek yaptığı açıklamada, “23 Nisan’da Bodrum’dan yola çıktık. 19 Mayıs’ta Samsun’da olacağız. Bugün 17’nci günümüz, yaklaşık 650 mil yol yaptık. 19 Mayıs’ta kadın teknesi olarak lider tekne olarak kortejde yer alacağız. Deniz çok soğuk üşüdük ve dalgalı. Biz sabahları çok erken kalkıyoruz. Saat 06:00’da yola çıkıyoruz erken gitmeye çalışıyoruz gideceğimiz yerlere. Biz çok heyecanlıyız, duyguluyuz aslında. Bize gösterilen sevgi bizi daha da güçlendiriyor. 19 Mayıs’ı sabırsızlıkla bekliyoruz. Samsun’a gelmiş gibi çok heyecanlıyız. Biz çok duygulandık ve ağladık gerçekten. Biz 50 yaş üstü kadınlarız ama denizlerdeyiz. Gerçekten emek veriyoruz dışarıdan bakıldığı kolay bir iş değil. Çok emek istiyor ve ellerimiz gerçekten acıyor. Herkese teşekkür ediyoruz gerçekten çok sağ olun” dedi. Aralarından Kdz. Ereğlili olan bir diğer denizci Şule Kükrer ise Kdz. Ereğli’de ki bütün kadınların kendilerine  katılmalarını ve Ereğlili kadınlarının  bu deniz yolculuğuna yakışacağını belirtti.

Ardından Ereğli Yelken İhtisas Kulübü’nde coşkuyla karşılanan kadın denizcilere çeşitli hediyeler ve çiçek takdim edildi. Öte yandan 6 kadın denizcinin yarın sabah saatlerinden itibaren Kdz. Ereğli’den ayrılacakları öğrenildi.

Yorumlar

CHP'Lİ BAŞKANDAN TRİLYONLUK KAÇAK SARAY

9 Mayıs 2019 Perşembe 15:16

Ereğli Haber

CHP'Lİ BAŞKANDAN TRİLYONLUK KAÇAK SARAY

CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, plajlar bölgesinde maliyeye ait arazi üzerinde ki bir binada tadilat bahanesiyle büyük bir saray yaptırıyor. İzinsiz gerçekleşen yapının Kdz. Ereğli Belediyesi’ne maliyetinin 1 milyon TL’den fazla olacağı tahmin ediliyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık deniz kenarında kendisine trilyonluk kaçak saray inşa etmeye başladı.
Edinilen bilgiye göre CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Kıyıcak Mahallesi 148 ada 3 Parsel’de 3497 m2 maliye arazisi üzerinde bulunan ve Kdz. Ereğli Belediyesi Kamp alanı olarak adı geçen bölgede kendisine kaçak saray inşa etmeye başladı. Belediye Başkanlarının kaldığı bölümü yıktıran Posbıyık kendi alanını genişletmek için yan tarafta işçilerin kullandığı alanı da kaçak sarayına ilave ettirdi. CHP’li Başkan Posbıyık’ın inşaasına başladığı sarayın banyo, mutfak ve kalebodurları için özel siparişler verilmesini istediği iddia edildi. Çatısından tabanına kadar yenilenen ve içerisi daha da genişletilen saray için ayrıca özel mobilyaların tasarlatıldığı ifade ediliyor. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin maliye hazinesi üzerinde ‘Tadilat’ adı altında inşaa etmeye başladığı kaçak saray için Valilik, Kaymakamlık, Çevre Müdürlüğü yada maliye gibi kurumların hiç birinden izin almadığı öğrenildi. Kaçak Saray’ın Kdz. Ereğli Belediyesi’ne toplam faturasının 1 milyon TL’yi geçmesi bekleniyor.

Yorumlar
 • seloo
  13 Mayıs 2019 Pazartesi 09:22

  bunların yatacak yeri yok

 • ATOM KARINCA
  12 Mayıs 2019 Pazar 05:10

  BAŞKANIM DAHA İYİLERİNİ HAK EDİYOR

 • candan
  10 Mayıs 2019 Cuma 10:31

  DAKKA 1.GOLLL 1. YANİ SAYIN VALİ DUYARSA VAYKİ VAY.

9 Yaşındaki Esma’nın akülü sandalye hayali

9 Mayıs 2019 Perşembe 13:32

9 Yaşındaki Esma’nın akülü sandalye hayali

Zonguldak’ta 9 yaşındaki Epilepsi hastası Esma, geçirdiği beyin kanaması sonucu sol tarafı felç oldu. Halasının baktığı Esma, gezip dolaşabilmek için yetkililerden akülü sandalye için destek istedi.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Filyos Beldesinde yaşayan Volkan ve Türkan Aksu çiftinin 9 yaşlarındaki kızları Esma Aksu 6 aylıkken geçirdiği beyin kanaması sonucu sol tarafı felç oldu. Baba Volkan Aksu’nun psikolojik sorunları olmasını nedeniyle 6 yıldır halası tarafından büyütülen Esma, yardımseverlerden destek bekliyor. Bütün sorunları ile yakından ilgilenen ve Esma’yı anne şefkati ile büyüten hala Ferdi Uzun, Esma’nın akülü sandalye için yetkililerden yardım istedi. 
Esma’nın 6 aylıkken beyin kanaması sonucu sol tarafının tamamen felç olduğunu ifade eden Esma Aks’nun halası Feride Uzun, “Ben Feride Uzun Esma’nın halasıyım. 9 yılıdır İstanbul Çapa hastanesinde tedavi görüyoruz. Esmanur 6 aylıkken beyin kanaması geçirdi. Sol tarafı tamamen felçli kullanamıyor. Epilepsi hastası özel eğitim merkezinde okula gidiyor. Okula getirip götürmekte çok zorluk çekiyorum. Aralık ayında tekrar kontrolümüz var. Esmaya ben bakıyorum. Esma’nın babası da rahatsız psikolojik sorunları var. Annede babayla ilgileniyor bende Esma’ya bakıyorum. Esmaya ben gönüllü bakıyorum. Bana arkadaşlık ediyor. Esmanur’un dışarı çıkma imkanı pek yok. Sol tarafı felci olduğunu yürümekte zorluk çekiyor. Merdivenleri sırtımda indirip çıkartıyorum. Çoğu yere de sırtımda getiriyorum. Çok zorluk çekiyorum. Herhangi bir yürüteç ya da bir aracımız yok. Akülü sandalye için belediyemize uzun süre önce başvurduk ama herhangi bir sonuç alamadık. Yetkililerden ve iş adamların destek bekliyoruz. Benim daha başka bir isteğim yok şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Gürbüzler Kur'an Kursu'ndan iftar etkinliği

9 Mayıs 2019 Perşembe 11:38

Gürbüzler Kur'an Kursu'ndan iftar etkinliği

Gürbüzler Kur’an Kursu tarafından iftar etkinliği düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan ve bölgenin sayılı Kur’an kursları arasında yer alan Gürbüzler Kur’an Kursu Derneği tarafından protokol ve vatandaşlara yönelik iftar programı tertip edildi. 
Bölgenin sayılı Kur’an kursları arasında yer alan Gürbüzler Kur’an Kursunun her yıl geleneksel olarak hayata geçirdiği iftar programında ilçe protokolü ve vatandaşla bir araya gelerek dayanışma ve kaynaşmanın öğreneğini sergilediler. 
Düzenlenen iftar programında davetlilere hitabeden Gürbüzler Kur’an Kursu Derneği Başkanı Ertan Akça” Öncelikle her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Yıllardan bu yana bölgenin ve hatta ülkemizin sayılı Kur’an kursları arasında yer alan Gürbüzler Kur’an Kursu şimdiye kadar binlerce hafız yetiştirerek Türkiye’nin birçok yerinde hizmet vermenin onur ve gururunu yaşamaktadır. Bu kursun derneği olan Gürbüzler Kur’an Kursu Derneğimizi maddi destekler ile yıllardan bu yana ayakta tutan sizlere ve bölge halkımıza yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, yüce Allah tutmuş olduğumuz oruçları ve diğer ibadetlerimizi kabul etsin” diye konuştu. 
Devrek Müftüsü Hasan İzmirli ise,” Öncelikle bu programımıza iştirak eden sizlere teşekkür ediyorum. İlçemizin ve bölgemizin gururu olan bu müesseseye bu zaman kadar sahip çıkılmış ve bundan sonra da sahip çıkılacağına inanıyor, tekrara bu programa katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi 
Düzenlenen iftar programına; Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Müftüsü Hasan İzmirli, daire müdürleri,sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Yorumlar

Vali Bektaş, şehit aileleri ve gaziler ile iftarda buluştu

8 Mayıs 2019 Çarşamba 22:20

Vali Bektaş, şehit aileleri ve gaziler ile iftarda buluştu

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Kdz. Ereğli’de şehit aileleri ve gaziler ile iftar yemeğinde buluştu.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Fabrika Tims’de şehit aileleri ve gaziler ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Özden Yazıcıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Kurum Müdürleri, Mesleki Oda Başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, şehit aileleri, gaziler ve huzurevi sakinleri katıldı. İftar öncesinde konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu iftara katılan şehit aileleri ve huzurevi sakinlerine iftara katılımlarından dolayı teşekkür etti. İftardan sonra Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak tarafından Kur’anı Kerim tilaveti sunularak ilahi dinletisi gerçekleştirildi.
İftar, semazen gösterisi ile sona erdi.

Yorumlar