Şampiyon kızlara davullu zurnalı karşılama

25 Nisan 2017 Salı 17:16

Şampiyon kızlara davullu zurnalı karşılama

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde üst üste ikinci kez Türkiye şampiyonu olan Kdz. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Futbol takımı ülkemizi dünya şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

Türkiye şampiyonası dönüşü kız futbol takımı antrenör ve oyuncularına Ereğli Merkez Anadolu Lisesi bahçesinde davullu zurnalı karşılama yapıldı. Karşılamaya Kdz. Ereğli ilçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Serkan Keleş, Okul Müdürü Salih Çeliksoydan, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdür Numan Korkmaz Türkiye şampiyonu olan sporcuları tek tek tebrik ederek, antrenörlerine çiçek takdim etti.
Dünya şampiyonasına katılacak olan öğrencilerin derece ile döneceklerine inandığını belirten Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz sporculara başarılar diledi. Korkmaz, “Bu kadro ikinci kez ilçemize Türkiye Şampiyonasını getirdi. Ben Dünya Şampiyonasında da derece ile döneceğinize inanıyorum. Öncelikle sizi tebrik ediyorum, sizlerle ne kadar iftihar etsek az, akademik anlamda olduğu kadar kültürel ve sosyal anlamda da ilçemizdeki başarıyla bizi temsil ettiğiniz için tekrar teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Hayallerini gerçekleştireceklerini belirten Takım Kaptanı Rabia Civan Dünya şampiyonasına çok çalışacaklarını söyledi. Civan konuşmasın da şu ifadelere yer verdi; “İki defa ülkemizi temsil etmeye hak kazandık, o yüzden hayalimizi de gerçekleştireceğiz, üç adam melekleri olarak, umarım bundan sonrası bizim için çok daha güzel olur. Bir maç kaybettik, aslında çok iyiydik ama Allah’ın takdiri olmayınca olmuyor. Maçın genelinde biz oynadık zaten, atak yaparken bir anda yakalandık, beklenmedik bir toptu onlar bile yendiklerine şaşırdılar. Bizim için sorun değildi o kayıp, döndürebileceğimizi biliyorduk. Mayıs’ta gerçekleşecek dünya şampiyonasında her zaman olduğu gibi, Türk’ün gücü vardır. O yüzden kendimizden bir şüphemiz yok, çok daha güzel çalışacağız ve oradan da güzel bir sonuçla döneceğiz.”
Kız futbol takımı antrenörü Erkan Kılıçarslan ise dünya şampiyonasına giden ilk takım olacaklarını vurguladı. Kılıçarslan konuşmasında, “ İki sene peş peşe Türkiye Şampiyonu olmak nasip oldu, bir de Avrupa, dünya şampiyonasına giden ilk takım olacağız. Bu sene çok daha zor oldu ama yeniden Türkiye Şampiyonu olduk. Destek olanlar çoktu, kalkıp Kırşehir’e maça gelen insanlara da ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bu bizim değil, okulumuzun başarısı, okulumuzun her bir ferdinin başarısı, müdürüne, öğretmenine, öğrencisine kadar hepsinin ayağına sağlık. Velilerimize ve bizi buraya gelerek onurlandıran İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Gençlik Spor İlçe Müdürlerimize ve şube müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Allah nasip ederde orada derece yaparak, ülkemizi en güzel şekilde temsil edip, Mayıs Ayı’nı da bu başarıyla taçlandırmak istiyorum” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından sporcular davul zurna eşliğinde oynayarak şampiyonluğu kutladılar.

Etiketler:

EREĞLİ , ŞAMPİYON , KUTLAMA ,

Yorumlar

Helal olsun size kızlar...

24 Nisan 2017 Pazartesi 19:18

Helal olsun size kızlar...

Üst üste ikinci kez Türkiye şampiyonu olan Kdz. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Futbol takımı ülkemizi dünya şampiyonasında temsil edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kırşehir’de düzenlenen Okullar arası Gençler Türkiye Futbol Şampiyonası’nda Kdz. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi kız futbol takımı şampiyon oldu.
Geçtiğimiz yılın okullar arası kız futbol Türkiye Şampiyonu Kdz. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kırşehir’de ki finallerde bu yılda şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.
Yarı final maçında Kahramanmaraş Spor Lisesi takımını penaltılarda eleyen Kdz. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, finalde ise Ordu Özel Açı Temel Lisesi kız takımı ile karşılaştı. Maçı 2-0 kazanan kız futbol takımı üst üste ikinci kez Türkiye Şampiyonu oldu.
Kdz. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi geçtiğimiz yıl 3. Olduğu Dünya Okullar arası kız futbol şampiyonasında bu yıl da Türkiye’yi temsil edecek.

Yorumlar

Karabükspor başkanından "Erdemir" yorumu

22 Nisan 2017 Cumartesi 18:51

Ereğli Haber

Karabükspor başkanından "Erdemir" yorumu

Kardemir Karabükspor Başkanı Feridun Tankut, Erdemir yönetiminin hiç bir spor branşına destek vermemesini değerlendirdi. Karabük'ten örnekler veren Tankut, Erdemir'inde bütçesi olduğunu ve spora destek olunması gerektiğini söyledi.

Kardemir Karabükspor Kulüpü Başkanı Feridun Tankut, 1. Amatör kümede mücadele eden Zonguldak Ereğlipor’un (ZES) davetlisi olarak Zonguldak’ın Ereğli ilçesine geldi. Burada genç futbolcuların kendisine yönelttiği soruları yanıtlayan Tankut, Erdemir'in hiç bir spor branşına destek vermemesinin doğru olmadığını söyledi.

Tankut ayrıca, Igor Turdor’un Galatasaray’a girmesi ile ilgili bir soruya “10 ay önce Türkiye' de kimsenin tanımadığı bir hocayı getirip eğer bugün bütün Türkiye'nin konuştuğu bir konuma geldiyse burada Kardemir Karabük spor, şahsımın ve yönetim kurulumuzun emeği var. Mutlaka Türkiye' ye getirdiğimiz bir ismin başarılı olmasını arzu ederiz. Zamana ihtiyacı var diye düşünüyorum” diye yanıt verdi.

Tankut “Igor Tudor’un zamana ihtiyacı var”
Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Feridun Tankut’u Ereğli ilçesine gelişinde ZES Kulübü Başkanı Kaan Kocaman ve genç futbolcular karşıladı. Futbolcularla sohbet eden Tankut kendisine yöneltilen sorularada yanıt verdi. Gençlere eğitimlerini aksatmadan yönetici ve hocalarının dediklerini yapmalarını ve futbolu bir iş olarak görmelerini tavsiye eden Tankut, Haziran ayında yapacakları seçmelere genç futbolcuları davet etti. Galatasaray’a giden eski hocaları Igor Tudor’un durumunu değerlendiren Tankut "Şimdi Kardemir Karabük spor şahsım ve yönetim olarak gurur duyduğumuz bir olay. 10 ay oldu. 10 ay önce Türkiye' de kimsenin tanımadığı bir hocayı getirip eğer bugün bütün Türkiye'nin konuştuğu bir konuma geldiyse burada Kardemir Karabükspor, şahsımın ve yönetim kurulumuzun emeği var. Muhakkak ki Türkiye' ye getirdiğimiz bir ismin başarılı olmasını arzu ederiz. Zamana ihtiyacı var diye düşünüyorum. Kolay değil tabi ki büyük takımlarda hocalık yapmak da çok zor. Aynı zaman da 5-6 maçlık bir periyot olarak da bakmamak gerekiyor. Bizim gibi takımlarda mağlubiyet sayısı ne kadar çok olursa olsun, bizim bu seneki hedefimiz lig de kalmaktı. Ama Galatasaray' da bir mağlubiyet, ya da iki mağlubiyet hemen bir anda hocaları ya da yönetimi tartışma noktasına getirebiliyor. Çünkü oralar da hep hedef şampiyonluktur. Zannediyorum bu bakımdan bir sıkıntı var" dedi.

“Teknik adamdan ilk para kazanan kulübüz”

Kardemir Karabükspor olarak Türkiye’de teknik direktör transferinden para kazanan tek takım olduklarını vurgulayan Tankut, daha öncede 300 bin Euro’ya aldıkları Emenike’yi 9 milyon Euro’ya satarak Türk futbol tarihinin en yüksek rakamına transferine imza attıklarını söyledi. Tankut konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Kardemir Karabük spor olarak da Türkiye' de bir ilki gerçekleştirdik. Futbolcudan transfer yaptık. Ben Türkiye'nin en büyük transferini de şahsım ve Kardemir Karabük spor olarak gerçekleştirdik. Emenike'yi 300 bin EUROQ' ya alıp 9 milyon EURO' ya Fenerbahçe'ye satmıştık. Türk futbol tarihinin en yüksek rakamıdır. Bir 20-30 yıl daha o rakamın yakalanabileceğini tahmin etmiyorum. Hocadan da ilk kez para kazanan takımız. 150 bin EURO da olsa bir para kazandık.Türkiye' de bütün hocalar giderken Kulüpten mutlaka tazminat alırlar. Ama ilk defa bir İgor Tudor' dan biz tazminat aldık.”

“Transfer konusunda iyi araştırma yapıyoruz”
Dün akşam oynanan Kardemir Karabükspor-Kasımpaşaspor karşılaşmasını değerlendiren Tankut, arzu ettikleri bir sonuç olmadığını ancak UEFA’dan 2 yıl cezalı olmaları nedeniyle bu yıl Avrupa kupalarına katılamayacaklarını ifade etti. Futbolcu transferleri konusunda iyi çalışmalar yaptıklarını dile geiten Tankut sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Tabi biz çok iyi bir araştırma yapıyoruz. Sonunda Selesco'yu aldık. Kendisi Shaktar Donesk te oynamış bir oyuncu. Bir yıl öncede UEFA kupasında oynamış bir oyuncu. Ben ondan da çok ümitliyim. Koku var yine bizde. Portekiz' den transfer ettiğimiz. İnşallah bu sene de bir kaz futbolcumuzu iyi yerlere göndereceğiz diye ümit ediyoruz. Teklif olduğunu çok net söyleyemiyoruz ama takip edildiğini biliyorum” dedi.
Ziyarette Zonguldak Ereğlispor Başkanı Kaan Kocaman, Kardemir Karabükspor Başkanı Feridun Tankut'a 'Fahri Başkanlık' belgesini verirken, Kardemir Karabükspor başkanı Feridun Tankut' da Kaan Kocaman' a Karabüksporun imzalı formasını hediye etti.

Yorumlar

Bozkuş futbolculara teşekkür etti

10 Nisan 2017 Pazartesi 16:59

Bozkuş futbolculara teşekkür etti

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11. Grup’ta mücadele eden ve 2016-2017 sezonunu topladığı 39 puanla 6.sırada tamamlayan Kdz. Ereğli Belediyespor yöneticileri, Çekmeköy Belediyesi Alemdağ maçı sonrası tesislerde futbolcularla vedalaştı.

Bölgesel Amatör Lig’de 2016-2017 sezonu hafta sonu oynanan karşılaşmalarla sona erdi. Sezonu İstanbul deplasmanında 2-0’lık Çekmeköy mağlubiyeti ile kapatan eflatun beyazlılar, ligi topladığı 39 puanla 6.sırada tamamladı.   
Sezonun son maçı sonrası tesislerde bir araya gelen yönetim ve oyuncular birbirleriyle vedalaştı.  Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü 2. Başkanı Halil Bozkuş, Futbol Şube Sorumlusu Olcay Ural, Sayman Deniz Koca ve oyuncular tesislerde bir araya geldi. Toplantıda konuşan 2. Başkan Halil Bozkuş, tüm oyunculara ortaya koydukları mücadeleden dolayı teşekkür etti

Etiketler:

bozkuş , bal ligi ,

Yorumlar

Kepez Çaylıoğluspor galibiyetle başladı

7 Nisan 2017 Cuma 20:30

Ereğli Haber

Kepez Çaylıoğluspor galibiyetle başladı

Kepez Çaylıoğluspor Basketbol takımı Denizli'de U-18 Eleme maçında karşılaştığı rakibi Akhisar sporu 63-53 mağlup etti.

Ereğli' de kurulduğu günden bu yana bir çok spor dalında mücadele veren Kepez Çaylıoğluspor U-18 Erkek Basketbol A Seviyesi Türkiye şampiyonası Yarı finalleri C grubunda ilk karşılaşmasında Akhisarspor'u 63-53 mağlup ederek finallere galibiyetle başladı.

Denizli' de başlayan turnuvada C grubunda mücadele eden ve 08Nisan 2017 Cumartesi (Yarın)Trabzonspor ile karşılacak olan temsilcimiz Kepez Çaylıoğluspor, Pazar sabah saat 09.00 da da Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek. Gruplarda birinci ve ikinci olan takımlar Antalya' da düzenlenecek olan finallere katılmaya hak kazanacak. Şampiyonada ilk karşılaşmadan galip ayrılan Kepez Çaylıoğlu spor U-18 Basktbol takımı Koçu İlyas Yiğit Akkaş "Denizli' de çıktığımız ilk karşılaşmadan galibiyet ile ayrıldık. Yarın Trabzon ve Pazar günü de Antalya ile karşılaşacağız. Her iki maç için sahaya galibiyet için çıkacağız. Amacımız gruptan çıkarak Antalya' da ki finallere katılmaya hak kazanmak. Bunu yapacak güçteyiz. Takımıma güveniyorum. Zonguldak'ımızı ve Ereğli'mizi burada ve Antalya' da en iyi şekilde temsil edeceğimize inancımız tamdır" dedi.

Kepez Çaylıoğluspor Kulübü Başkanı Zafer Yalman'da takımını ve hocalarını tebrik ederek kalan iki maçtada kendilerine şans diledi. 

Yorumlar