Sakarya’da vahşet Zonguldak’ta köpeğe sevgi

16 Haziran 2018 Cumartesi 23:03

Sakarya’da vahşet Zonguldak’ta köpeğe sevgi

Zonguldak’ta 38 yaşındaki Bulut İşçi, yerel basından 1 buçuk yaşındaki Cango isimli köpeğinin fotoğrafının paylaşarak bayram mesajı yayınladı.

Zonguldak’ta reklam ve tanıtım işleri ile uğraşan 38 yaşındaki Bulut İşçi, Ramazan Bayramı nedeniyle Cango isimli köpeğinin fotoğrafını çekerek yerel basında bayram mesajı yayınladı. Sosyal medyada kısa sürede beğeni rekoru kırdı.
Köpeği sosyal medya aracılığıyla bir sene önce arkadaşından sahiplendiğini ifade eden Cango’nun sahibi Bulut İşçi, “Sosyal medyada kendi resimlerimi paylaştığımda Cango ile paylaştığım resimler kadar hit beğeniler almadı. Bende sosyal mesajımı Cango üzerinden yaparsam daha etkili olacağını düşündüm, gerçekten de etkili oldu. Bu yaptığım Türkiye’de ilkmiş bende bilmiyordum. Cango’da gayet memnun bende memnunum. Köpeklere kaşı küçüklükten beri ilgim var çok sadık bir hayvan oldukları için ama buradaki en önemli etken 38 yaşında hala bekar olduğum için ve Annemin devamlı torun istemesi. Nasipsizlikten evlenemedik en azından ona layık bir torun edineyim. Şuanda annem de, Cango da gayet mutluyuz” şeklinde konuştu.
“Bunu yapan insan olamaz”
Sakarya İli Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan yavru köpek vahşeti ile ilgili konuşan İşçi, bunu yapanların insan olabileceğini düşünmediğini söyledi. Yapanların en acı şekilde cezalandırılması gerektiğini belirten İşçi, “Dün akşamki görüntüyü tüm Türkiye gibi bizde izledik. Gerçekten vicdanları kanatan bir görüntü diyecek bir kelime bulamıyorum. Bunu yapan kişi ya da kişiler insan olamaz. İnsanlıktan nasibini almamış mahluklar. Devletimizin bunu yapanların bir önce bulması namus borcudur” dedi.
“4 evladım bir yana cango bir yana”
Cango'yu çok sevdiğini ifade eden Bulut İşçi'nin annesi Yıldız İşçi, "Oğlum Cangoyu 1 sene önce sahiplenmiş benim haberim olmadan. Sonradan ben oğlumun iş yerine gittim. 1 hafta beni yanına sokmadı. Şuanda yanımdan ayrılmıyor. Oğlumdan evlenmesini ve bir torun istedim ama olmadı. Cango bir tarafa 4 oğlum bir tarafa” dedi.

Yorumlar
 • EREĞLİLİ
  19 Haziran 2018 Salı 15:04

  ZONGULDAK HALKI BUDUR

Tatmetal'den grev oylaması öncesi son uyarı...

16 Haziran 2018 Cumartesi 19:26

Ereğli Haber

Tatmetal'den grev oylaması öncesi son uyarı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren demir çelik fabrikasında çalışan işçilerle ilgili dün gazetecilere açıklama yapan Türk Metal Sendikası’na Tat Metal Çelik A.Ş.’den yanıt geldi. Fabrikanın Mali Direktörü Sedat Çiftçioğlu sendikayı uyararak “Kaş yapayım derken göz çıkarmamak lazım” dedi.

Tat Metal Çelik A.Ş. Mali Direktörü Sedat Çiftçioğlu, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş ile sendikanın Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’ın kendilerine yönelik dün yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

“Sendikalar işçinin görüşlerine değer veren yapıda olmalı”
Demir çelik sektöründe yaşanan grevlerin fabrikalara geçmişte çok büyük zararlar verdiğini hatırlatan Çiftçioğlu, Türk Metal Sendikası’nın işçi için ne zam talep ettiğini halen açıklamadığını dile getirdi. Açıklamasında sendikacılık tarihi ve gelişimlerinden örnekler veren Çiftçioğlu “Zaman değişiyor insanlar değişiyor tabi buna bağlı olarak kurumlarda bu değişimden nasibini alıyor. Bakın Türk Sendikacılığı kitabında Refik BAYDUR ne diyor “Küreselleşme hemen hemen her alanı etkilediği gibi devletleri, sivil toplum örgütlerini ve fertleri de etkilemektedir. Küreselleşmeyi tetikleyen gelişmelerin başında; teknolojik gelişmeler, ideolojik eğilimler ve ekonomik hızlı değişim ihtiyacı gelmektedir. Bu gelişmeler karşısında örgütlü işgücü, yaşanan bu hızlı değişime ayak uyduramamakta ve hızla zayıflamaktadır.” Yani özetle diyorki; Ne kadar söz varsa düne ait dünle beraber gitti cancağazım. Şimdi yeni bir şeyler söylemek lazım. Sendikalar iş yaşamının önemli kurumlarındandır. Ancak birçok kişi ve kurum gibi onlarda çeşitli sorunlarla yüz yüzedir. Sendikal demokraside bu sorunlardan biridir. Gerek çalışma hayatı açısından gerekse de sağlıklı bir demokrasi açısından sendikaların şeffaf, açık, net sorgulanabilir, patronaj (ağalık) sisteminin olmadığı, üyelerinin kendilerine ve görüşlerine değer veren bir yapıya sahip olması gerekir. Yoksa çalışma hayatında sosyal barıştan ve adaletten söz etmek güç olur” dedi

“İşçiler önerdiğimiz zamdan memnun”
Türk Metal Sendikası’nın baskısıyla işçilerin verdikleri iftar yemeğini bıraktıklarını belirten Çiftçioğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Biz dedik ki işçimize %25 ila %38 arasında bir artış teklif ettik. Benzer şekilde beyaz yaka çalışanımıza da zam yaptık. Beyaz yaka genel olarak zamdan memnun olduğunu söylüyor. Biz söylemiyoruz mavi yaka yani aynı zamanda sendika üyesi çalışanlarımız soruyor neden bizim sözleşme imzalanmadı diye? Bu sorunun cevabı sendikada. Şimdi bunun neresi yalan, bunun neresi iftira? Rastgele bazı çalışanlarımıza ‘ücret beklentiniz nedir?’ diye sorduk beklentilerinin üzerinde bir artışı duyunca çok memnun oldular. Elbette hiçbir şey her zaman mükemmel olamaz yapılacak işler hep vardır ve var olmaya da devam edecektir. İftar yemeklerine katılmadıklarını söylemek yani olan bir şeyi ifade etmek Tat Metal’e yakışmıyor ise yemeğe gitmemeleri için sendikanın işçiye köfte ekmek dağıtmak suretiyle yemekhanelerde verilen yemeği aldıktan sonra yemeyip masada bırakmak ve zayi etmek ne kadar yakışık alıyor? Yemekleri alıp yemeden bırakmak nankörlük etmek, nimeti tepmek, bindiği dalı kesmek olmuyor mu? Samimi sözcüğü sözlükte candan açık yüreklilikle davranan olarak tanımlanıyor. Biz diyoruz ki %25 ila %38 arasında bir artış verdik. Siz ne kadar istediniz diye soran basın mensubuna siz niçin söylemiyorsunuz o halde? Bu durumda kim samimiyetsiz oluyor? Fabrika kapısında bir açıklama yapmadılar mı? ‘İşveren enflasyon oranının da ki zammı bile kabul etmedi’ demediler mi? Bu mu işçiye doğru aktarım? Bu söylemler Türk Metal gibi köklü bir kuruma hiç yakışıyor mu? Son derece acı, bir o kadar da trajikomik olan “İşten Atılırsınız” gibi bir ifademiz yokken var mış gibi söylenmesidir. Asıl iftira budur. Oysa Biz dedik ki “Sendikadan ayrılmak isteyen işçilere de işten ayrılacaksınız” diye tehdit ediyorlar. Bu haberlerin ve sözlerin tamamı asılsızdır. Bizim işine sahip çıkan hiçbir işçimizle sorunumuz yok ve olamaz.” Birde kalkıp diyorlar ki; “Patronlarla şirket yöneticileri birbirlerinden bihaber” Oysa gerçekte bunlar birbirlerinden bihaber. Genel başkanları bizimde olumlu bulduğumuz güzel bir çalışma başlatmıştı akademik çevre ile sendikayı buluşturan. Ancak anlıyoruz ki asıl Bihaber’lik bunlarda. Endüstri ilişkilerinde kullanılan dil ve yöntemlerini geliştireceklerine halen eski ağalık sisteminin ifadeleriyle yol almaya çalışıyorlar.”

“İşçiler greve gitti, koca fabrika kapandı gitti”
İzmit’te kurulu bir fabrikanın işçilerin sendika öncülüğünde başlattığı grev sonucu kapandığını ve işçilerin kıdemlerini bile alamayarak büyük mağduriyetler yaşadığını belirten Çiftçioğlu, Erdemir’de çalışan işçilere grev zamanı neler yaşadıklarının sorulmasını istedi. Çiftçioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Araştırma gereği bile duymamış denilmiş ya, bakın ben size bir örnek vereyim; Tarih tekerrürden ibarettir derler. İzmit’te kurulu Çelik Sanayi adında bir dövme fabrikası vardı. 1959 yılında kurulmuş koca fabrika ülkede örnek gösteriliyordu. Yakınlarımızda çalışıyordu bu fabrikada. Bir gün işçiler maaşlarını mazeret göstererek greve gittiler ve fabrikanın şalterini kapattılar. Sonra ne mi oldu? Koca fabrika kapandı gitti. İşçiler bir araya gelip dernek kurdular. Fabrikayı satacak adam aradılar. Ne kıdemlerini aldılar ne diğer haklarını. İşçiler işsiz kaldı. ‘Biz limon satarız, biz simit satarız’ diyenler hiçbirini yapamadı. Çünkü o yerlerinde sahipleri vardı. Bu psikolojiyi kaldıramadılar, bir süre sonra işçi sendikaya da ağır geldi. Çünkü sendikanın gücü yetmedi, çekip gitti. Bir daha selamete çıkamadılar. Çelik Sanayi gibi diğer birçok şirketin çalışanları grev nedeniyle zor duruma düştü. Araştırmaya meraklı olanlar gidip araştırabilirler ve sütten ağzı yananların yoğurdu nasıl yediklerini dinlerler. Hatta uzağa gitmesinler Erdemir’in grev yapan işçisine bir sorsunlar. Akıl veren çok olur, başka şeye gelince yok olur. Küçük vuruşlar, dev meşeyi devirirmiş derler. Tatmetal bölgenin meşesidir. Kaş yapayım derken göz çıkarmamak lazım. Herkes hür iradesiyle kendi kararını kendi verecek ve oyunu kullanacak. İşimize, gücümüze sahip çıkalım meşemizi zedelemeyelim. Son olarak işçi kardeşim sana vereyim bir öğüt; kendi ununu kendin öğüt.”

Yorumlar

Kaymakam'dan bayramlaşmada mutlu eden sözler

15 Haziran 2018 Cuma 17:41

Ereğli Haber

Kaymakam'dan bayramlaşmada mutlu eden sözler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen bayramlaşma programında protokol üyeleri siyasi parti ve STK temsilcileri ile bayramlaştı.

Kdz. Ereğli ilçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen bayramlaşma programı Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirildi.
Alaplı Kaymakamı ve Kdz. Ereğli Kaymakam Vekili Saim Eskioğlu’nun ev sahipliği yaptığı bayramlaşma programına CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Kaya, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, TSO Başkanı Arslan Keleş, bazı partilerin milletvekili adayları, resmi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların bayramlarını kutladı.
Alaplı Kaymakamı ve Ereğli Kaymakam Vekili Saim Eskioğlu vatandaşların bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında Ereğli’nin il olmayı hak etmiş bir ilçe olduğunu söyledi. Eskioğlu konuşmasında “Bu manevi değeri büyük olan bu günde sizlerle beraber olmaktan hepimiz çok mesut ve bahtiyarız. Hepinizin bayramını tebrik ederim. Ereğli gibi güzide, il olmayı çoktan hak etmiş olan bu büyük ilçemizde böylesine dostça, kardeşçe, hemşerilik hukuku içerisinde kutlanan bu coşkulu bayramdan çok mutlu oldum. Çok önem verdiğim bir konudur; bayram sabahında eşini, dostunu, ailesini bırakarak buraya bayramlaşmaya gelen be değerli zevatı yürekten selamlıyorum. Allah tekrarına erdirsin. Bu vesile ile de bu ilçede büyük hizmetleri olmuş değerli meslektaşım değerli Kaymakam Nazım Madenoğlu'na da emeklilik hayatında başarılar diliyorum. Kendisi ilçe kaymakamı olmasının ötesinde Ereğli'ye değer vermiş gerçekten gönül vermiş değerli bir bürokrattı, adı silinmeyecektir. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Protokol üyeleri buradaki bayramlaşma programının ardından Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı, Kapalı Cezaevi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İzmirlioğlu Huzurevine ziyaret gerçekleştirdi.

Yorumlar
 • Çilgin a2 ci
  16 Haziran 2018 Cumartesi 21:54

  Halen daha işçiyi sinirlendiriyorsunuz açiklamalarinizla iş aramaya başlasin mavi yaka işçi zaten aç degişen bir şey olmayacak işçi için ...

Uysal, belediyede bayramlaştı

15 Haziran 2018 Cuma 17:38

Uysal, belediyede bayramlaştı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ramazan Bayramının ilk günü belediye hizmet binasında ki bayramlaşma programında, belediye çalışanları, STK temsilcileri ve misafirleriyle bayramlaştı.

Kdz. Ereğli Belediyesinde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramının ilk günü Başkan Hüseyin Uysal’ın makamında gerçekleşti. Başkan Uysal, belediyede çalışan personel, zabıta, itfaiye, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, gazeteciler ve misafirleriyle tek tek bayramlaşarak çay ikramında bulundu.
Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde, Başkan Hüseyin Uysal katılımcıların bayramını kutlayarak; “Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği bugünlerde sizlerin, ailenizin ve güzel şehrimin güzel insanlarının Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. İnşallah kazasız, belasız, huzur ve mutluluk içerisinde bir bayramı hep birlikte yaşarız. Bizler hep birlikte büyük bir aileyiz. İlçemize hizmetlerimizi mesai mefhumu gözetmeden el birliğiyle artırarak sürdüreceğiz. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Tüm halkımızın bayramını kutluyorum” dedi.
Başkan Uysal, daha sonra gün içerisinde düzenlenen protokol bayramlaşmalarına katıldı.

Yorumlar

Başkan Demirtaş'ın makamı doldu, taştı...

15 Haziran 2018 Cuma 17:35

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş'ın makamı doldu, taştı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi’nde gerçekleşen bayramlaşma törenine vatandaşlar ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Demirtaş bayramlaşmaya gelen çocuklara bayram harçlığı dağıttı.

Gülüç Belediyesi’nde Ramazan Bayramı’nın 1. Gününde bayramlaşma töreni düzenlendi. Çok sayıda belde sakini Gülüç Belediyesi’ne gelerek Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve ekibi ile bayramlaştı.

Gülüçlü vatandaşlar Başkan Demirtaş’a teşekkür etti
Çocuklara çay, soğuk meşrubat ve tatlı ikram eden Başkan Demirtaş, çocuklara ise bayram harçlığı dağıttı. Bayramlaşmaya gelen Gülüç sakinleri Başkan Gökhan Demirtaş’ı çok sevdiklerini ve göreve geldiği günden bu yana ne istedilerse fazlasıyla yerine getirdiğini söyledi. Başkan Demirtaş’a kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve hizmetlerinden dolayı teşekkür eden vatandaşlar “Allah seni başımızdan eksik etmesin” diye dua etti.

Başkan Demirtaş “Gülüç halkı her şeyin en iyisine layık”
Gülüç halkının bayramlaşma programına gösterdiği ilgiden son derece mutlu olduğunu dile getiren Başkan Demirtaş ise herkesin bayramını kutladığını söyledi. Demirtaş konuşmasında “Sizlere şahsıma göstermiş olduğunuz sevgi ve ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben her zaman söylüyorum; Gülüç halkı her şeyin en iyine layık. Elimizden gelen her hizmeti 4,5 yıllık görev sürem içerisinde sizlere sunmaya çalıştım. Kapım 7’den 70’e herkese sonuna kadar açık oldu, bundan sonrada öyle olacak. İyi şeyler yapmışız ki halkımız bu gün belediyemize gelip buraları doldurmuş. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyor, herkesin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Bayramda Gülüç halkına su müjdesi
Gülüç halkına Ramazan Bayramı nedeniyle su müjdesi veren Demirtaş, artık Gülüç’te suların memba kalitesinde akacağını ifade etti. Demirtaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gülüç’te 2’si bin 500 biri bin tonluk üç su depomuz yenilendi. Daha önce suyumuzu biliyorsunuz Erdemir veriyordu. Artık suyumuzu DSİ tarafından Süleymanbeyler Köyü’ne yapılan su arıtma sistemine Kızılcapınar Barajı’ndan gelen sudan alacağız. Bu su memba kalitesinde. Artık damaca suyu almanıza gerek yok. Gönül rahatlığı ile musluklardan memba kalitesinde akan suyu içebilirsiniz.”
Gülüç Belediyesi’nde bir saatlik planlanan bayramlaşma programı halkın yoğun ilgisi nedeniyle yaklaşık 4 saat sürdü.

Yorumlar
 • Nihat
  18 Haziran 2018 Pazartesi 12:43

  Baskanim Nice bayramlara başarılarının devamını dilerim allah utandirmasin