Sakarya'da 20 Bin Kişilik İftar Sofrası

28 Nisan 2022 Perşembe 18:19

Sakarya'da 20 Bin Kişilik İftar Sofrası

Pandemi sebebiyle ayrı geçirdiğimiz iftarlar, vakaların azalmasıyla son buldu. Sakarya'da 20 bin kişi birlikte iftar yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kadir Gecesi Aziz Duran Parkı'nda yaklaşık 20 bin kişiyi iftar verdi. Kurulan 5 bin masa, yollara uzandı. Yemekte çorba, kavurma, pilav ve tatlı ikram edildi. Akşam ezanının okunmasıyla vatandaşlar oruçlarını açtı. Orhan Cami imam hatibi Alaattin Beşel dua etti. Yemekten sonra, kurulan sahnede ilahiler ve kasideler okundu.

"Sakaryaspor Çifte Bayram Yaşattı"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesinde bir arada olabilmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, Ramazanın sonunda Sakaryaspor'un şampiyonluğuyla çifte bayram yaşayacaklarını ifade etti.

"Bu Şehirde 7'den 70'e Herkes Sakaryasporludur"

"Bu şehirde Sakaryaspor sevdası daha küçükken başlar. Bizimle birlikte büyüyüp olgunlaşır. Bu şehirde 7'den 70'e herkes bu takıma sevdalıdır" diyen Başkan Yüce "Yıllardır yaşadığımız talihsizlikleri el ele vererek çözdük. Sakarya olarak takımımıza sahip çıktık ve kimseye muhtaç etmedik. Gerekli olan ihtiyaçları birer birer karşıladık ve çok şükür şampiyon olduk. Takımımızı ve hemşerilerimizi kutlarım" dedi.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , iftar , ramazan , sakarya

Yorumlar

Araçları Tek Tek Durdurup Kontrol Ettiler

28 Nisan 2022 Perşembe 10:35

Araçları Tek Tek Durdurup Kontrol Ettiler

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından trafik ve asayiş uygulaması yapıldı. Ekipler sürücüleri tek tek durdurarak kontrol etti.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından asayiş ve trafik uygulaması yapıldı. Ekipler uygulama noktalarında araçları tek tek durdurarak trafik ve asayiş sorgulama yaptı. Ekipler, ehliyet, emniyet kemeri ve GBT sorgulaması yaptı. Uygulamada ekipler sürücülere kurallara uyması konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , emniyet , polis , denetim

Yorumlar

Duayen iftarını yine köyde verdi

27 Nisan 2022 Çarşamba 23:07

Duayen iftarını yine köyde verdi

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği’nde 40 yılı aşkın zamandır görev yapan ve ilçe genelinde 10’larca kalıcı eserde imzası bulunan Hasan Erdoğan, bu yılki iftarını yine Osmanlar Köyü’nde verdi.

Erdoğan, davetliler ve Osmanlar Köyü sakinleri okunan ezan ile birlikte iftarını açıp Osmanlar Köyü Camii’nde akşam namazını kıldı. Akşam namazının ardından iftar sofrasına oturan Erdoğan ve misafirleri samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Programda Kadir Gecesi nedeniyle Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı.
Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, iftar davetine katılan tüm misafirlerine ve Osmanlar Köyü halkına katılımlarından dolayı teşekkür etti, hem Kandillerini hemde yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutladı.
Erdoğan’ın iftar davetine Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi ve Martı Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Numan Korkmaz, Gülhan Yapı İnşaat Malzemeleri firması Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gülhan, Tatsan Çelik Konst. San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tatlıbaş, Türkiye İşçi emeklileri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi 2. Başkanı ve Köseler Mahallesi Muhtarı Saip Erarslan, Aqua Lina Su Arıtma sistemleri firması sahipleri Rıfat Acar ile oğlu Uğur Acar, Bayan Kuaför Umut Yalçınkaya, Süleymanbeyler Köyü önceki dönem muhtarlarından İsmail Günaydın, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Eski Başkanlarından Hakkı Erdoğan ile çok sayıda Osmanlar Köyü sakini katıldı. Davetliler ile Osmanlar Köyü sakinleri samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında dolayı Duayen Hasan Erdoğan’a teşekkür ederek “Allah seni başımızdan eksik etmesin” dedi.

Yorumlar

Başkan Yılmaz üyeleriyle samimi ortamda iftarlar yapıyor

27 Nisan 2022 Çarşamba 22:47

Başkan Yılmaz üyeleriyle samimi ortamda iftarlar yapıyor

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, bölgede yetkili oldukları Erdemir, Ersem, Tatat Metal ve Gersan Elektrik firmasında ki üyeleri ile iftarlarda buluşmayı sürdürüyor.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, bir yandan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) ile sendikanın ortaklaşa düzenledikleri Büyük Anadolu Ereğli Otel’deki iftarlarda çalışanlarla bir araya gelirken, diğer yandan ise yetkili iş yerlerindeki iftarlara katılıyor.
Erdemir’deki yemekhanelerdeki iftarları, şirket bünyesindeki Erdemir Çelik Servis Merkezi’ndeki (Ersem) üyelerinin iftarları ile sürdüren Yılmaz, İlçedeki Organize Sanayi Bölgesinde yetkili oldukları Türkiye’de ki ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 54. Sırada yer alan Tat Metal AŞ’deki üyeleri ile de iftar organizasyonlarında yer alıyor.
Yılmaz, Çaycuma İlçesindeki Gersan Elektrik firmasına da giderek, buradaki üyeleri ile iftarda buluştu, iftarın ardından çay içerek sohbetlerde bulundu.
Yılmaz, katıldığı her iftarda, Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak ile Ereğli İlçesinde sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal’ın selamlarını iletti.


Sendikaya ziyaretler sürüyor
Başkan Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, yetkili iş yerlerinde ziyaretlerine devam ederken, iş yerlerindeki üyeler de gruplar halinde sendika ziyaretlerine devam ediyor.
Yılmaz, gerek iftarlarda gerekse ziyaretlerde üyelerinin yaklaşan ramazan Bayramını da kutluyor.
Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, iş yerlerinin yanı sıra davet edildiği çeşitli iftarlara da yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılıyor.

Yorumlar

‘3 Kitap 3 Yazar’ eTwinning Projesi Tamamlandı

27 Nisan 2022 Çarşamba 17:37

‘3 Kitap 3 Yazar’ eTwinning Projesi Tamamlandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Ormanlı Beldesinde Ormanlı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Reyhan Oflaz ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bulunan 9 okuldan 27 öğrencinin katıldığı ‘3 Kitap 3 Yazar’ eTwinning projesi tamamlandı.

Ormanlı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Reyhan Oflaz ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bulunan 9 okuldan 27 öğrencinin katıldığı ‘3 Kitap 3 Yazar’ eTwinning projesi tamamlandı.Öğrencilerin okudukları kitapların yazarlarıyla buluşup etkinliklerini onlara sunmaları ve etkin okuma alışkanlığını dijital süreçlerle birlikte kazanarak değişen eğitim sistemlerine uyum sağlamalarını amaçlayan projede öğrenciler her seferinde farklı okullardaki akranlarıyla eşleşerek çok sayıda öğrenci ile iletişim kurma imkanına da sahip oldu. Bu uygulama ile çevrimiçi etkinliklerle iş birliği yapmayı, bilimsel düşünmeyi, empati duygusunu geliştirmeyi öğrenen çocuklar; web 2.0 araçlarını kullanarak dijital okuryazarlığı keşfederek ekip olarak öğrenme yaşantıları geliştirdi. Projede ilk olarak Salih Uyan'ın "Gülmek Var Dönmek Yok" kitabını okuyan öğrenciler bir ay süren etkinlik sürecinin ardından Salih Uyan ile söyleşi yaptı. Daha sonra Miyase Sertbarut'un "Ünsüz YouTuber'ın Günlüğü" kitabını okuyarak yazarıyla buluştu. Son olarak da "Mavi Zamanlar' kitabının yazarı Mavisel Yener ile keyifli bir sohbet gerçekleştirilen öğrenciler okudukları kitapla ilgili merak ettikleri soruları kitabın yazarına sorma şansı yakaladılar.Öğrenciler proje boyunca afişler tasarladı, hikaye tamamlama çalışmaları yaptılar, bilgi yarışmalarıyla online olarak yarıştılar ,şarkılar bestelediler ve bir çok farklı web 2.0 aracı kullanarak dijital beceriler kazandı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , yazar , proje , eğitim , ormanlı

Yorumlar