Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık'a büyük ilgi...

11 Nisan 2018 Çarşamba 17:11

Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık'a büyük ilgi...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Yeditepem Sanat Tiyatrosunun hazırlamış olduğu “Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık “ isimli tiyatro oyununu Ereğli’ye getirdi. Oyunun gündüz bölümü çocuklar, akşam bölümü de yetişkinler için sergilendi.

Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan oyun, oyunun yazılmasından sahnelenmesine kadar gelen süreçte Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ve AMATEM Doktor kadrosu ile birlikte çalışılan özel bir oyun olma özelliğini taşıdı. Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda ücretsiz olarak gösterime sunulan “Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık” isimli oyundan çok etkilendiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, oyunun her bölümüyle bir ders niteliğinde olduğunu belirtti.
Sahnede oyunculara çiçek vererek tek tek kutlayan ve başarılarının devamını dileyen Başkan Uysal, “Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkımızın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan ve aynı zamanda psikolojik-pedagojik ve duygusal örgüsü kusursuz hale getirilen ve akademik destek almış tek gençlik oyunu unvanına sahip olan bu oyun, hayatımızın gerçeklerini bizlere anlattı. Bu oyun hayattan ders çıkarmamızı ve uyuşturucu ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğini düşünmemize neden oldu. İsterdim ki ücretsiz bu oyunu, tüm ilçe halkımız özellikle geleceğimiz olan gençlerimiz izlesin ve düşünsün. Katılımlarından dolayı da ilçe halkımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler:

Tiyatro , Kdz. Ereğli Belediyesi , Hüseyin Uysal ,

Yorumlar

“Tamamen Doluyuz” Zonguldak’ta sahnelenecek.

6 Nisan 2018 Cuma 11:00

“Tamamen Doluyuz” Zonguldak’ta sahnelenecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun hazırladığı “Tamamen Doluyuz” oyunu Zonguldak’ta sahnelenecek.

Tek perdelik oyun 1 saat 25 dakika sürecek. 13 Nisan 2018 tarihinde 20.00’de ve 14 Nisan 2018 tarihinde 14.00 ila 20.00 saatleri arasında Zonguldak Devlet Tiyatrosu sahnesinde sahnelenecek olan oyunu Elif Erdal yönetecek.
Oyunun konusu ise şöyle; “Sam, konservatuvarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Kendi alanında iş bulamadığı için, şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek isteği mesleğini yapabilmek ve gittiği oyunculuk görüşmelerinin birinden olumlu cevap almaktır. Ancak hali hazırda, çalıştığı restoranın bakımsız bodrum katında, üç kişinin işini tek başına üstlenerek, Noel tatilinin yoğun rezervasyon trafiğine yetişmeye çalışmaktadır. Üstelik, bir yandan patronlarının mantıksız istekleri, zengin müşterilerin akıl almaz kaprisleriyle ilgilenip, bir yandan da ailesini ve dostlarını mutlu etmeye çalışmaktadır. Bakalım Sam içine düştüğü bu trajikomik ortamdan kendini kurtarıp, asıl işine geri dönebilecek mi?”

Yorumlar

Tiyatroya davetlisiniz...

5 Nisan 2018 Perşembe 18:02

Tiyatroya davetlisiniz...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Yeditepem Sanat Tiyatrosunun hazırlamış olduğu “Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık “ isimli tiyatro oyununu Ereğli’ye getiriyor.

Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan oyun, oyunun yazılmasından sahnelenmesine kadar gelen süreçte Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ve AMATEM Doktor kadrosu ile birlikte çalışılan özel bir oyun özelliği taşıyor.
“Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık” isimli oyun aynı zamanda psikolojik-pedagojik ve duygusal örgüsü kusursuz hale getirilerek (TUBİM) akademik desteğini almış ve onayından geçmiş tek gençlik oyunu unvanına sahip.
Tiyatro oyunu 10 Nisan 2018 Salı günü saat: 15.00’de öğrenciler, saat 20.00 de yetişkinlere Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gösterime sunulacak.

Etiketler:

Tiyatro , Ereğli , Zonguldak , Oyun ,

Yorumlar

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencilerinden yıl sonu sergis

30 Mart 2018 Cuma 12:24

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencilerinden yıl sonu sergis

Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi’nde Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu görsel sanatlar ve teknoloji tasarım dersi yıl sonu sergisi açıldı.

Sergide öğrencilerin yapmış olduğu 60 tablo üzerine yapılmış guaj resimlerden ve ev tasarımlarından oluşan sergi 3 gün açık kalacak. Sergi açılışına, Zonguldak Vali yardımcısı Nevzat Taşdan, Zonguldak Esnaf Odaları Birlik Başkanı Muharrem Coşkun, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Hakan Acar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Sergide, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri tarafından keman ve gitar eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Sergi hakkında bilgi veren Teknoloji tasarım öğretmeni Gülay Özcan, “Öğrencilerin yaklaşık iki aylık çalışması ile ortaya çıkan bir sergi oldu. 60 tane tablo üzerine guaj resimler yapıldı. Öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, sergiyi gezerek tabloların güzel olduğunu öğrencilere fırsat verildiği takdirde daha güzel işlere imza atacaklarını söyledi.

Yorumlar

Köse'nin imza gününe davetlisiniz

2 Ocak 2018 Salı 18:21

Köse'nin imza gününe davetlisiniz

Zonguldaklı yazar Metin Köse, kitabını hayranları için imzalayacak.

Yazar Metin Köse, "Aç Kapıyı Ben Geldim" isimli kitabını 7 Ocak 2018 günü saat 14.00'te Devrek Belediyesi Nikah Salonu'nda hayranları için imzalayacak. Devrek Kültür Derneğince düzenlenen imza töreninde, yazar Metin Köse hayranlarıyla da kısa bir söyleşi gerçekleştirecek.

Etiketler:

metin köse , yazar , kitap , imza günü ,

Yorumlar