Şahin ne durmak biliyor ne yorulmak...

7 Şubat 2019 Perşembe 17:17

Şahin ne durmak biliyor ne yorulmak...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin seçim çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ve partililer Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği ile başladığı ziyaret ve seçim çalışmalarına Çilek Halk Otobüsler Kooperatifi, Türk Metal Sendikası ve Şoförler Odası ile sürdürdü. Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret eden Erol Şahin’i ve İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı, Dernek Başkanı Necati Günay ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Gazeteciler Derneğinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın parti olarak basını ve basın mensuplarını önemsediklerini belirten konuşmalarından sonra Belediye Başkan Adayı Erol Şahin projelerini anlattı. Şahin, 31 Mart’a kadar olan süreç içerisinde basın kuruluşları ve basın mensuplarının desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Kdz. Ereğli’de seviyeli bir seçim kampanyası arzu ettiklerini vurgulayan Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Kazananın Ereğli olduğu bir seçim istiyoruz. Bizim projelerimizin tamamının arkasında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası vardır. Sayın Erdoğan Ereğli’nin Milletvekili kendisinin olduğunu söyledikten sonra ilçemize ayrı bir önem veriyor” dedi. Yol, su, kanalizasyon ve asfalt gibi hizmetlerin belediyelerin asli görevleri olduğunu ifade eden Şahin, İlçenin en önemli sorunlarının ekonomi, istihdam ve trafik olduğunu belirtti. Kadınlara yönelik projelerini anlatan Şahin, belediye başkanlığına seçilmesi durumunda her yıl belediye bütçesinden 2 milyon liranın kadınların istihdam edileceği tekstil atölyeleri kurulması için kullanılacağını ve Kepez Mahallesi’nden başlayarak 5 yılda 5 adet atölye kuracaklarını belirtti. İlçede festivallerin de devam edeceğini belirten AK Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin, Nisan ayında Festival Komitesi’ni oluşturarak Türkiye’nin en ünlü sanatçılarını Ereğli halkı ile buluşturacaklarını belirtti. İlçeyi ayağa kaldırmak istediğini de belirten Şahin, “Ben Yeminli Mali Müşavirim. Vatandaşlarımızın, esnafımızın, sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Mevcut Belediye Başkan Adaylarının, Ereğli’yi bizden daha iyi yönetebileceklerini düşünmüyorum. Bizler, Ereğli’mizin Vekili Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlarımızın da desteğiyle ilçemizi ayağa kaldırmak istiyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren EGD Başkanı Necati Günay da Şahin ve beraberindeki heyete çalışmalarında başarılar diledi. Şahin Gazeteciler derneğinden sonra Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifini ziyaret ederek Kooperatif Başkanı Çetin Çimen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte şoför esnafının sorunlarını dinlediler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halk otobüslerindeki yüzde 18 KDV oranının yüzde 1.5’e indirdiğini hatırlatan Şahin’i şoförler ve kooperatif yöneticileri heyecanlı bir şekilde alkışladılar. Şahin’in burada yaptığı konuşmasında, 6 yaşında ayakkabı boyacılığı yaptığını, 8 yaşında simit sattığını, 10 yaşında da muavinlik yaptığını belirterek, “Dolayısı ile ben sizin içinizden geliyorum. Mesleğime başladıktan sonra bir çoğunuzun defterlerini de ben tuttum. Problemlerinizi de en iyi ben bilirim” dedi. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, toplu taşımacılıkla ilgili her türlü sorunu ve çözümlerini kooperatif yöneticileri başta olmak üzere şoförlerle istişare ederek çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Daha sonra Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yaptığı ziyarette yoğun ilgiden büyük mutluluk duyan Şahin, Kdz. Ereğli’nin en büyük sorunu olan otopark ve trafik sorununu bildiğini ve birlikte iştişare ederek çözeceklerini belirtti. Şoför esnafını ilgilendiren hiçbir projeyi muhatapları ile istişare etmeden hayata geçirmeyeceklerine dikkat çeken Şahin, “Her şeyi ben bilirim diyen bir insan hiçbir şey bilmiyordur. Ben kendi şirketimde bile çalışma arkadaşlarımla istişarede bulunarak alırım bir takım kararları. Bu kenti de STK ve halk ile birlikte yöneteceğiz, sorunların çözümünde hayata geçirilecek projeleri hep birlikte kararlaştıracağız” dedi.
Şoförler Odası Başkanı Cevdet Civelek’te, Erol Şahin’in hem çocukluk arkadaşı olduğunu, hem de kapı komşusu olduğunu belirterek, “Birbirimizi iyi tanırız. Erol bey benim yanımda muavinlikte yaptı. Kendisinin bu işi layıkıyla yapacağından kuşkum yok” dedi ve Şahin’e başarı dileğinde bulundu.

Yorumlar

Kürşat Yağız sahaya indi… Farkını gösterdi…

7 Şubat 2019 Perşembe 12:15

Ereğli Haber

Kürşat Yağız sahaya indi… Farkını gösterdi…

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Eski Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinden İşadamı Kürşat Yağız dün akşam Günbatımı Kafe’de sevenleri ile bir araya geldi. Çoğunluğu kadınlardan oluşan yaklaşık bin kişi Kürşat Yağız’a destek verdi.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Eski Gençlik Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyesi İşadamı Kürşat Yağız, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e destek vermek amacıyla çoğunluğu kadınlardan oluşan yaklaşık bin kişi ile Günbatımı Kafe’de etkinlik düzenledi.
İşadamı Yağız, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i gelişinde konfetiler ve “En büyük başkan bizim başkan” sloganları ile karşıladı. Kalabalık karşısında şaşkınlık ve büyük bir sevinç yaşayan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin herkesle tek tek selamlaşıp destek istedi. Kürşat Yağız kalabalık nedeniyle yaşanan izdihamdan dolayı sevenlerinden özür dilerken, gelen herkese teşekkür etti.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise kalabalığa hitaben yaptığı konuşmasında seçilmesi durumunda yapacağı projeleri anlattı, 5 fakülte sözü verdi. Şahin konuşmasının ardından etkinlikten ayrıldı.
Etkinliğe katılan kadınlar müzik eşliğinde sitres atıp eğlenirken, gelenlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yorumlar

Dün söylediğini bu gün inkar etti...

4 Şubat 2019 Pazartesi 15:34

Vedat Kılıç

Dün söylediğini bu gün inkar etti...

CHP'nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık dün belediye meclis üyesi olabilmek için Elmatepe'den gelen 70 kişilik gruba yaptığı konuşmada partisinin aday adaylarını hedef alıp "Beni aday yapmamak için 4-5 trilyon para harcadılar" yalanını söylemişti. Posbıyık bu gün sabah Elmas TV'de Gazeteci Atilla Öksüz'ün konuya ilişkin sorusuna "Ben böyle bir şey demedim, gazeteciler uyduruyor" yanıtını verdi.

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık'ın Elmatepe Mahallesi'nden belediye meclis üyesi olmak isteyen iki kişinin getirdiği 70 kişilik gruba hitaben yaptığı konuşmasına yönelik haberimiz Ereğli ve Zonguldak gündeminde büyük ses getirdi. Posbıyık dünkü konuşmasında partisinin aday adaylarını hedef alıp kendisini aday yapmamak için 4-5 trilyon para harcandığı yalanını ortaya attı. Bununlada yetinmeyen Posbıyık, Erdemir yönetimine sinter bacası üzerinden, iş adamlarına ise izale-i şuyu davaları üzerinden göz dağı vermeye çalıştı. 

Aynı Posbıyık bu gün sabah Elmas TV'de Gazeteci Atilla Öksüz'ün yönetip sunduğu programa katılıp "Ben böyle bir şey demedim, gazeteciler öyle yazmış" dedi. Gazeteci Özksüz'ün "Konuşmanızın videosu var, o cümleleri kullanmışsınız, seyirciyi yanıltmayalım" demesi üzerine Posbıyık "Söylemiş olabilirim, ben dünü konuşmuyorum, önüme bakıyorum" yanıtını verdi. 

Dün öğlen saatlerinde ki programın ve yaptığı konuşmanın videosunu kendi sosyal paylaşım sitesinde de yayınlayan Posbıyık'ın bu gün "Ben öyle bir şey demedim, gazeteciler öyle yazmış" yaşlılığın getirdiği unutkanlık alameti olarak algılandı. 

20 yıl Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2014 seçimlerini yaptığı kavgalar nedeniyle kaybeden ve 75 yaşında 31 Mart 2019 seçimleri için yeniden aday gösterilen Posbıyık'ın saldırgan ve kavgacı özelliğini yeniden ortaya çıkması aslında kimseyi şaşırtmadı. 

 

ELMAS TV'DE BU SABAH YAYINLANAN PROGRAMLA İLGİLİ HABERİ BU LİNKTEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ: 

http://www.elmas67.com/guncel/canli-yayinda-yalanladi-posbiyik-turk-metal-ve-rakipleri-icin-h30203.html

 

 

Yorumlar
  • Hukukçu
    5 Şubat 2019 Salı 04:48

    Sanırım araştırma yapmayı sevmiyorsun ve Halil posbıyık popülaritesini kullanıyorsun. Gazetecilik zor zanaat vesselam

  • Özcan
    5 Şubat 2019 Salı 00:21

    Tarafsız yayın yapın ereğli haberrrrrrrrrrrrrrrrrrrrtt

Sadettin Arslan yine istifa etti

31 Ocak 2019 Perşembe 21:57

Sadettin Arslan yine istifa etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2014 yerel seçimlerinde CHP’den il genel meclisi üyesi seçilen ve 2 yıl sonra partisinden istifa edip AK Parti’ye geçen Sadettin Arslan 2019 yerel seçimlerine iki ay kala partiden istifa etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Sadettin Arslan, 3 yıl önce geçtiği AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile görüşüp istifa dilekçesini kendisine sunduğunu anlatan Arslan “Dün akşam AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır’ı ziyaret ettim ve istifa dilekçemi kendisine sundum. İstifa gerekçemi de kendisine anlattım. Ben geçmişte Halil Posbıyık ile siyaset yaptım. Bu gün yeniden aday oldu ve onun karşısında siyaset yapmayı kendime yakıştıramadım. Şu an CHP’ye geçmeyeceğim. CHP’ye geçmeden de Halil beye destek verebilirim. Şu anki düşüncem bu” dedi.
Arslan 2014 yılında il genel meclisi üyesi olarak seçildiği CHP’den 3 yıl önce istifa etmiş ve ardından dönemin CHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Hayrettin Kartal ile bir kafede tekme tokat kavga edip küfürleşmişlerdi. CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal yaşanan kavga sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada “Kendilerini pazara çıkarmış affedersiniz 'Ruhunu şeytana satmış' insanlarla bu ülkenin Ereğli'nin hiç bir sorunu çözülmez” demişti.
Arslan, 5 yıllık görev süresi içerisinde 2 ayrı partiden de istifa etti.

Yorumlar

Uysal taksicilerle sohbet etti

30 Ocak 2019 Çarşamba 16:16

Uysal taksicilerle sohbet etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal terminal taksi durağındaki esnafları ziyaret ederek sohbet etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, terminal taksi durağındaki taksici esnafını ziyaret etti. Taksici esnafına son dönemde yaşadığı süreç hakkında bilgi veren Uysal, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için destek istedi. Başkan Uysal ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında “Güne ilçe terminalimizdeki taksici esnafımızla bir araya gelerek başladık. Taksicilerimize, işlerinde kolaylıklar ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Yorumlar