Şahin'den mali müşavirlere siyaset tavsiyesi...

13 Eylül 2018 Perşembe 17:41

Şahin'den mali müşavirlere siyaset tavsiyesi...

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği Kdz. Ereğli Şubesi’nin olağan genel kurulu yapıldı. Kongrede konuşan Yeminli Mali Müşavir (YMM) Erol Şahin, mali müşavirlere siyasette daha fazla aktif rol almaları tavsiyesinde bulundu.

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği, Kdz. Ereğli Şubesi’nin 16.Genel Kurulu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Genel Başkanı Server Gökmen, Genel Sekreter Mahmut Şahin, Genel Sayman Bilal Karayazı, Başkan Yardımcısı Necla Yenilmez, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Kdz. Ereğli Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Müdürü Mustafa Şenyurt, YMM Erol Şahin, mali müşavirler ve muhasebeciler katıldı.
Kongrede mali müşavirler ve muhasebecilere seslenen bölgenin tek Yeminli Mali Müşaviri Erol Şahin, meslektaşlarına siyasette daha aktif rol alıp yaşadıkları şehre daha fazla katkı sunmaya davet etti. Türkiye’de ve bölgede ekonomik sıkıntılar yaşandığını ve bu ortamda mali müşavir ve muhasebecilere büyük görevler düştüğünü anlatan Şahin “Ekonomik sıkıntılar yaşanan bir dönemdeyiz. Firma bilançoları, mali tabloların bu duruma göre daha dikkatli hazırlanması gerekir. Firmaların hayatında muhasebeler hayati önem taşımaktadır. Ekonomik sıkıntısı olan, döviz ve faiz baskısı olan şirketlere mali müşavirler olarak güven vermemiz gerekir. Mali Müşavirler büyük bir bilgi birikimine sahipler. Her konuda bilgi sahibidirler. Bu bilgi birikimini mutlaka siyasette de değerlendirmeleri ve kullanmaları gerekir. Mali Müşavir ve Muhasebeci arkadaşlarımız Belediye Başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve il genel meclislerine aday olarak ortaya çıkmalı ve şehrimize daha fazla katkı sağlamalılar” dedi.
Toplam 86 üyenin bulunduğu Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Kdz. Ereğli Şubesi kongresinde 47 üye oy kullandı. Seçimlerde 47 üyenin tamamının oyunu alan Ayşin Nalcı Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Kdz. Ereğli Şubesi’nin yeni başkanı olurken, yönetim şu şekilde oluştu: Bahadır Yalçın, Nuri Egemen Erdem, Cevdet Öztürk, Mehmet Deliak ve Fulya Yılmaz.

Yorumlar

Bisikletten fırlayıp dereye uçtu

13 Eylül 2018 Perşembe 16:51

Bisikletten fırlayıp dereye uçtu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde duvara çarptığı bisikletinden fırlayarak dereye uçan 14 yaşındaki çocuk yaralandı. Çevredekilerin yardımı ile dereden çıkarılan yaralı çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay Kavaklık Mahallesi Göçmenler Sokak üzerinde ki Kabasakal deresinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre gezintiye çıktığı bisikletini durduramayan 14 yaşındaki E.K. duvara çarpıp yaklaşık 5 metreden dereye uçtu. Vatandaşların durumu fark etmesi üzerine 112 sağlık görevlileri ile itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan yaralı çocuk ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayağında kırık oluşan yaralının hayati tehlikesi bulunmazken, tedavisi ise devam ediyor.
Kurtarma çalışmalarına katılan iş adamı Necati Keskin, kalabalığı görünce olay yerine gittiğini ve çocuğu dereden çıkartarak ambulansa taşıdıklarını belirterek, görünürde ciddi bir durumunun olmadığını söyledi.
Bisikletten dereye uçma anı güvenlik kamerasında
Yaşanan olay yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde bisikleti ile gezintiye çıkan E.K.’nın duvara çarpması sonucu dere yatığına düştüğü, sonrasında ise vatandaşlar, sağlık ekipleri ve itfaiyenin kurtarma çalışması başlattığı görülüyor.

Yorumlar

Niloya miniklerle buluştu

13 Eylül 2018 Perşembe 16:48

Niloya miniklerle buluştu

Sevilen çizgi film kahramanı Niloya minik ziyaretçisiyle buluştu.

Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi okula dönüş heyecanını Niloya etkinliği ile kutluyor. 9 - 16 Eylül 2018 tarihlerinde 14:00 - 18:00 saatleri arasında AVm giriş katında düzenlenen Niloya'nın sahne gösterileri ile keyifli zaman geçiriyor. Anne ve babaları ile gelen çocuklar eğlenceyi doyasıya yaşıyor. Pazar gününe kadar sürecek etkinliğe büyük ilgi gösteren minik ziyaretçiler unutulmaz bir gün yaşadı.

Yorumlar

Geleneksel hale gelen kan bağışı kampanyası düzenlendi

13 Eylül 2018 Perşembe 16:46

Geleneksel hale gelen kan bağışı kampanyası düzenlendi

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde her yıl düzenlenen ‘Geleneksel Çaycuma Kan Bağışlıyor, Hayat Kurtarıyor’ kampanyası yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kampanyaya vatandaşlar büyük ilgi gösterirken Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç, İlçe Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Cemal Ceyhun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve şube müdürleri, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şendoğan Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol daire ve okul müdürleri ile çok sayıda Belediye personeli de katıldı.
Yoğun kalabalığın ilgi gösterdiği kampanya ya Zonguldak Kan Bağış Merkezi Koordinatörü Özcan Güler'in sunumuyla gerçekleşen etkinlikte konuşan Çaycuma Kaymakamı Keçeli, etkilnikte emeği geçen herkese teşekkür etti. Kan bağışının öneminde bahseden Keçeli, " Dara düşmeden biz kan stokumuzu, bağışımızı yaptırmak zorundayız Çaycuma’mız aslında birçok faydalı etkinlikte, bölgesinde ön planda olmuştur. Ama herhalde Çaycuma’mızda yaptığımız en güzel, en değerli ve en önemli etkinlikten birisini yapmış olduğumuzu düşünüyorum. Çaycuma kan bağışlıyor, Çaycuma hayat kurtarıyor" ismi üzerinde kan bağışı aslında bir hayat kurtarmanın insana yapılabilecek en büyük yardımların başında geliyor. Şuan farkında değiliz ama Türkiye'nin, Dünya'nın dört bir yanında kan bulamadığı için sıkıntı yaşayan insanlarımız var. Kanın ne zaman, nerede, kime ihtiyaç olacağı bir zaman belli olmaz. O yüzden dara düşmeden biz. Kan stokumuzu, bağışımızı arttırmak zorundayız. Kızılay her Cuma günü ilçemize geliyor. Düzenli bir kan bağış gönüllüsü insanımız oluşmuş. İnşallah bu etkinlikte de iyi miktarda kan bağışı sayısına ulaşılır. İnsanlarımıza kan verip can vermeye vesile olmuş oluruz. Etkinlikte emeği geçenlere ve Kızılay gönüllüleri ile kan verecek vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Ardından konuşan Zonguldak Kızılay Şube Nihat Aygün ise “Dünya'da yapılamayan tek ilaç kandır. Bu nedenle oda bizlerde olduğu için hepimizin birer kan bağışçısı olma mecburiyetimiz var. Çünkü bugün bana yarın sana. Ne zaman nerede lazım olacağı belli değil. Çaycumalı insanlarımızın duyarlı olmasını istirham ediyorum" dedi.
Sabah saatlerinde başlayan gönüllü Kan bağışı gece geç saatlere kadar devam edecek.

Yorumlar

Gökçebey'de Stem eğitimi

13 Eylül 2018 Perşembe 11:49

Gökçebey'de Stem eğitimi

Gökçebey Kaymakamlığı AB Proje Birimi tarafından Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına hazırlanan " Stem Eğitimi ile Gökçebey'de Yenilikçi, Araştıran ve Üreten Gençler Yetişiyor" projesi sözleşmesi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı binasında yapılan törenle imzalandı.

Proje imza törenine BAKKA Genel Sekreteri Elif Acar'ı temsilen Ümran Öztürk Demiray, Gökçebey Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş ve Proje Koordinatörü Kadir Çelik, Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı MYO Güçlendirme ve Geliştirme Derneği Başkanı Sevgi Kurtoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Zeki Usluoğlu, Şube Müdürü Veli Ceng, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Ali Danacı, BAKKA uzmanları Öznur Çapraz ve Metin Yörük'ün katılımları ile gerçekleşti. 181.000 TL bütçeli projede Gökçebey İlçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesine Stem Laboratuvarı kurulacak olup, eğitim ve öğretime katkı sağlanması ve ilçenin eğitim anlamında büyük aşama kaydetmesi amaçlanıyor.
Proje koordinatörü Kadir Çelik, özellikle proje ekibine BAKKA uzmanlarına ve projenin oluşturulmasında büyük katkı sağlayan Matematik Öğretmeni Mehtap Özüdogru'ya teşekkür ederek ilçeye hayırlı olmasını ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bu tip daha çok projeler üretileceğini ifade etti.

Yorumlar