Sağlıkçılardan sonra mahallesine maske dağıttı!

20 Nisan 2020 Pazartesi 13:39

Sağlıkçılardan sonra mahallesine maske dağıttı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Topçalı Mahallesi Muhtarı Hasan Aksoy sağlık çalışanlarına yaklaşık 1000 adet siperlik maske vermesinin ardından kendi mahallesinde ki vatandaşlara kapı kapı dolaşıp maske dağıttı.

 Topçalı Mahallesi Muhtarı Hasan Aksoy arkadaşları ile bir araya gelerek bir hafta içerisinde yaklaşık 1000 adet siperlik maske üretti. Üretilen maskeleri Ereğli ilçesindeki tüm sağlık kuruluşlarına teslim eden Aksoy, hafta sonu da kendi mahallesindeki vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştirdi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve bölgemizde etkili olan korona virüs salgını ile mücadelenin tüm hızıyla sürdüğü şu günlerde herkesin üzerine görevler düştüğünü hatırlatan Aksoy “Bu süreçte cephenin en önünde savaşanlar tabi ki sağlık çalışanlarımız. Bizde arkadaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızın ihtiyaç duyduğu siperliklerden kendi imkânlarımızla 1000 adet üretip kendilerine teslim ettik. Hafta sonu da mahallemizdeki tüm hanelere temin ettiğimiz koruyucu maskelerin dağıtımını gerçekleştirdik. Ülke olarak bu savaştan her kes birbirine destek olarak, yetkililerin söyledikleri kurallara uyarak başarı ile çıkacağımıza yürekten inanıyorum” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Topçalı Mahallesi , Topçalı Mahallesi Muhtarı Hasan Aksoy , 1000 adet siperlik maske , SAĞLIK ÇALIŞANLARI , DESTEK

Yorumlar

Ereğli TSO öğrencilere 6 bin adet kitap dağıttı!

20 Nisan 2020 Pazartesi 13:24

Ereğli TSO öğrencilere 6 bin adet kitap dağıttı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde kutlayacak olan çocuklara 6 bin adet kitap hediye etti.

 Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılını evlerinde geçirecek olan çocuklara 6 bin adet kitap hediye etme kararı aldıklarını söyledi. Kitapların teslimi için Kdz. Ereğli Bahçelievler İlkokulu’nda düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy, bazı okul müdürleri ile Kdz. Ereğli TSO yöneticileri katıldı. 
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu düşüncelerinden dolayı Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ile diğer yöneticilere teşekkür etti. Kaymakam Çorumluoğlu konuşmasında “Bütün hazırlıklarımıza rağmen hayat yine devam ediyor. Önümüzde ki yıllarda daha güzel törenlerle bu 23 Nisan’ı kutlayacağımızı düşünüyorum. Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve değerli üyelerine de teşekkür ediyorum. Çocuklarımız evde kaldıkça kitap okuma konusunda da biraz sıkıntı da şuanda. Bu açıdan bir eksiklik doldurmuş oldular. Ben bu nazik çalışmalarından dolayı kendilerine ve yönetim kurulunda ki üye arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu vesileyle de ben bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bugünler gelip geçecek. Ereğli ve Zonguldak’ta ülkemiz de iyiye gidiyor. Kısa zaman sonra öyle düşünüyorum ki hepimizin özlediği dışarıda gezmek, pazarda gezmek, marketlerde gezmek, camide ibadet etmek gibi hayatımızın devamını sağlayacağız. Ereğli’de de şuan için çok önemli bir sorun yok. Tedbirlerimiz devam ediyor ve bu vesile ile de ben Ereğli’de ki vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu Cumartesi Pazar da yasaklara uyma konusun da oldukça başarılıydı. Çok büyük sıkıntı çıkmadan Cumartesi ve Pazarı geçirdik” dedi. 
Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ise bu yıl çocukların 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde geçirecek olmalarından dolayı yönetim kurulu olarak karar alıp çocuklara 6 bin adet kitap hediye ettiklerini söyledi. Kitapları teslim edecekleri okul müdürleri tarafından öğrencilerin evlerine dağıtımının gerçekleşeceğini belirten Keleş şunları söyledi; “Hayatımın hiç unutamadığım anlarından bir tanesi ilk 23 Nisan’a katılışım. 1. Sınıftaydım. O zamanlar şimdi gibi serbest kıyafetler, renkli güzel önlükler yoktu. Siyah önlüğümüz, kırmızı kurdelemiz, yağmurlu bir hava 23 Nisan törenlerine katılırdık. Çokta unutulmaz anlardı. Bu sene 23 Nisan’ın 100. senesi. Unutulmaz biran. Bizde Ticaret ve Sanayi Odası olarak yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte bir karar aldık. Okulda eğitim gören ilkokul çocuklarımızı şuanda maalesef okullarımızın kapıları kapalı vaziyette, evlerindeler. Onların hoşça zaman geçirmelerini sağlayabilmek açısından kendilerine birer kitap armağanda bulunduk. Bu projemiz yaklaşık 2 bin öğrencimize 6 bin kitap şeklinde gerçekleşecek. İnşallah evde duran yavrularımız çocuklarımız hoşça güzel vakitler geçirirler. Bunun için bir vesile olmak istedik. Sayın kaymakamımıza ve ilçe milli eğitim müdürümüze desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Okul kitap dağıtımlarını okul müdürlerimiz yapacak. Kendilerine de ayrıyeten teşekkür ediyorum. Bu zor günleri el birliği ile aşacağımıza inanıyorum.” 
Keleş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri hazırlanan kitapları Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy’a teslim etti. Kaymakam Çorumluoğlu’da yaptıkları bu projeden dolayı Kdz. Ereğli TSO adına Başkan Arslan Keleş’e teşekkür plaketi takdim etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kaymakam ismail çorumluoğlu , tso başkanı arslan keleş , ilçe milli eğitim müdürü İsmail Aksoy

Yorumlar

130 kişinin karantinası sona erdi...

20 Nisan 2020 Pazartesi 13:18

130 kişinin karantinası sona erdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bağlı Hamzafakıhlı Mahallesine bağlı Karabacak mevkii 03 Nisan tarihinde karantinaya alınmıştı. 10 evin karantina altına alındığı Karabacak mevkiinde karantinanın sona erdiği bildirildi.

 Konuyla ilgili olarak edinilen bilgilere göre, İstanbul’dan Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak mevkiine gelen ve şikâyeti üzerine hastaneye kaldırılan bir kişide Koronavirüs tespit edilmesi üzerine 03 Nisan Cumartesi günü mahallede 10 ev karantinaya alınarak, gerekli yardımlar yapılmıştı.
Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak mevkiinde03 Nisan Cumartesi günü başlayan 17 günlük karantina 20 Nisan Pazartesi günü sona ererken, Karabacak mevkiinde yaşam koşulları normale dönmeye başladı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , karantina Hamzafakıhlı , Karabacak

Yorumlar

Görevli gelmedi! Defin işlemini damadı ve torunu yaptı!

19 Nisan 2020 Pazar 19:12

Görevli gelmedi! Defin işlemini damadı ve torunu yaptı!

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan ve Covid-19 virüsü sebebiyle tedavi gördüğü Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde yaşamını yitiren 67 yaşındaki N.T.’nin cenazesini toprağa verecek resmi görevli bulunamaması sebebiyle defin işlemi, damadı ve torunu tarafından gerçekleştirildi.

 Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Alaplı Belediyesine ait cenaze aracı ile Alaplı ilçesi Onurlu köyü aile mezarlığına getirilen cenazeyi toprağa vermek için ailesi bir süre görevli bekledi. Eğitimli personelin gelmemesi üzerine belediye cenaze aracında bulunan özel kıyafeti giyen, Covid-19’dan ölen kadının damadı A.K. ve torunu Y.E.Y.'ye, Onurlu Köyü Muhtarı Murat Bozkurt, köy imamı Okan Yılmaz ve Kızılay Alaplı Şube Başkanı Erkan Yılmaz da yardımcı oldu.  
Alaplı Belediyesine ait kepçeyle mezarlık açıldı ve cenaze aile bireyleri tarafından tabut ile mezarlığa konulduktan sonra ardından yine kepçeyle üzerine toprak atıldı. 
Yaşanan olaya tepki gösteren aile yakınları, “Bize cenazeyi gömmek amacıyla resmi görevlilerin geleceği yönünde bilgi verilmişti. Biz cenazemiz köye gelince ilgili makamları aradık. 'Görevli gelmiyor, siz toprağa verebilirsiniz' dediler. Belediyenin göndermiş olduğu kepçe yardımıyla cenazemizi defnettik” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar
  • Recep67
    19 Nisan 2020 Pazar 20:26

    Görevli gelmek zorunda..Bu görevli imam değil mi Hem???Bir din görevlisi böyle birşey yapmamalı..

84 kişiye sosyal mesafe cezası uygulandı...

18 Nisan 2020 Cumartesi 18:06

84 kişiye sosyal mesafe cezası uygulandı...

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde kuralları ihlal eden 84 kişiye 220 bin 944 lira idari para cezası uygulandı.

 Edinilen bilgiye göre, Kozlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yeni tip korona virüs salgını tedbirlerini sürdürüyor. İl ve ilçe hudutları içerisinde sokağa çıkma kısıtlaması başlamasından bu yana geçen sürede ekiplerin yaptığı uygulamalarda sosyal mesafe kurallarının ihlal edilmesi, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması bulunanlar hakkında idari işlem yapıldı. Toplamda 84 kişiye 220 bin 994 TL idari para cezası uygulandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sosyal mesafe cezası , ceza , denetim , polis

Yorumlar