Sağlık-Sen'den kan bağışı kampanyası...

24 Mayıs 2017 Çarşamba 18:26

Sağlık-Sen'den kan bağışı kampanyası...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Sağlık-Sen Şubesi kan bağış kampanyası düzenledi.

Ramazan ayında yaşanan kan sıkıntısına çözüm olmak amacıyla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi, Donör odasında kan bağış kampanyası düzenlendi. Sağlık- Sen Ereğli şubesi tarafından organize edilen 11. geleneksel kan bağışı kampanyası yılda üç kez gerçekleştirilirken hastanedeki kan stokların da sıkıntı yaşanmaması sağlanıyor. Kdz. Ereğli Devlet hastanesi personeli ve hasta yakınları kan bağışına yoğun ilgi gösterdi.

Etiketler:

sağlık-sen , kdz. ereğli devlet hastanesi ,

Yorumlar

Ereğli'de yeşil alanlar renk kazanıyor...

23 Mayıs 2017 Salı 19:10

Ereğli'de yeşil alanlar renk kazanıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe girişi olan Gülüç-Devrek yol ayrımı arasındaki yeşil alanlar ağaçlandırılıyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir Bulvarına dikilen Sığla, Oya ağaçlarının ardından Gülüç-Devrek yol ayrımında bulunan yeşil alanlara 250 süs eriği ve 700 mavi servi dikimine başlandı.
Yeşil alanı 130 bin metrekareden, 250 bin metrekareye çıkardıklarını belirten Kdz.Ereğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Etem Özdemir, şehrin her noktasını ağaçlandıracaklarını söyledi. Özdemir konuşmasında, ““Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal’ın direktifleri doğrultusunda yeşil alanları artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devrek Yol ayrımı Gülüç arasında yol kenarındaki yeşil alan düzenlemelerimizin ardından ağaçlandırma çalışmalarına başladık. Bu bölgede 250 süs eriği ve 700 Mavi Servi dikimi yapıyoruz” dedi.
Özdemir, ayrıca Gülüç-Kepez arasındaki karayolu orta refüj ile şehrin değişik noktalarında çiçeklendirme çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Etiketler:

GÜLÜÇ , DEVREK , YOL AYRIMI , AĞAÇLANDIRMA ,

Yorumlar

Ereğlili çiftçiler Ankara’da buluştu

22 Mayıs 2017 Pazartesi 19:19

Ereğlili çiftçiler Ankara’da buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ziraat Odası’na üye çiftçiler 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinliği için Ankara’da Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda buluştu.

Kdz. Ereğli Ziraat Odası Başkanlığı 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinliğine 3 otobüs ile katılım sağladı. Kdz. Ereğli Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat Türkiye’nin 81 ilinden 10 binlerce çiftçinin katıldığı etkinliğe Kdz. Ereğli’den de 3 otobüs ile katılım sağladıklarını söyledi. Etkinlik kapsamında konuşan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Genel Başkanı Bayraktar tek amaçlarının üretmek, üretileni de değerinden satmak olduğunu söyledi. Bayraktar konuşmasında “Hiçbir şeyi eksik bırakmadığımız için mi, bu ülkede çiftçimizin kıymeti bilinmiyor. Kıymetimiz sofralarda bir şey eksik olunca mı anlaşılacak? Şehit kanlarıyla sulanmış olan bu topraklar ve bu topraklarda üretim yaparak ülke nüfusunu, bu ülkeye sığınanları doyuran çiftçilerimizin kıymetini bilmeliyiz. Bu topraklarda yaşayan herkes bunu bilmek zorundadır. Fındık, tarımda en önemli ihracat ürünümüz. Üretim ve ihracatta dünyada tekeliz. Yine de bir türlü fiyat istikrarını sağlayamıyoruz. Arz talep yüzünden değil, spekülasyonlar sonucu, fındık fiyatları düştü. Hani serbest piyasaydı. TMO fındık alımına girince fındık fiyatlarında düşüş durdu. Karadenizli üreticilerimiz, fındık üreticilerimiz, Ofis’in fındık alımına devam etmesini istiyor musunuz? Emanete bırakılan fındık ve tekelci firmalar, maalesef üreticimizi perişan ediyor. TMO, bu haksız rekabete karşı fındık alımına devam etmeli. Türk fındığı, İtalyan fındığı olmasın. Fındık üç beş kişinin insafına bırakılmasın, devletimiz fındığa sahip çıksın. Fındık fiyatlarını düşürmek isteyen çıkar grupları, “Ziraat Odaları olmasa fındığı savunan hiç kimse kalmaz, fiyatlarla istediğimiz gibi oynar daha fazla paralar kazanırız” diyorlar. Başınıza Ziraat Odaları kadar taş düşsün. Sizinle dün de büyük mücadeleler verdik, bugün de mücadele ediyoruz, bundan sonra da mücadele vermeye devam edeceğiz. Ziraat Odalarımıza zarar vermeye çalıştığınızı biliyoruz. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Bu davadan vazgeçen namerttir. Hodri meydan.”
Sabahın erken saatlerinde meydanı dolduran çiftçiler, renkli görüntüler oluşturdular. Ellerinde çok sayıda pankart, döviz taşıyan çiftçiler, sorunlarını sloganlarla anlattı.

Etiketler:

kdz. ereğli , çiftçi , ankara ,

Yorumlar

Gökhan Demirtaş'tan yeğenine dillere destan sünnet düğünü

22 Mayıs 2017 Pazartesi 19:09

Ereğli Haber

Gökhan Demirtaş'tan yeğenine dillere destan sünnet düğünü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş yeğeni Meriç Demirtaş’ı sünnet ettirdi.

Okan ve Zeynep Demirtaş çiftinin oğlu Meriç Demirtaş için Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda sünnet düğünü düzenlendi. Düğünse sahne alan ünlü sanatçı Ramazan Çelik söylediği türküler ve oyun havaları ile yaklaşık 2 saat boyunca davetlileri eğlendirdi. Sünnet düğününe Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, CHP Kdz. Ereğli İlkçe Başkanı Sertan Ocakçı, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, işadamları, esnaflar ve çok sayıda davetli katıldı. Çocuklarının erkekliğe adım attığı gecede kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiklerini kaydeden Zeynep-Okan Demirtaş çifti "Bugün bizim en mutlu günümüz. Bizleri sevenlerle birlikte çocuğumuzun erkekliğe ilk adımını paylaşıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
Gecede Meriç Demirtaş davetlilerle birlikte doyasıya eğlendi.

Yorumlar

Tekin, TBB mayıs ayı meclis toplantısına katıldı

22 Mayıs 2017 Pazartesi 12:28

Tekin, TBB mayıs ayı meclis toplantısına katıldı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ankara'da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2017 Yılı Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı.

Çok sayıda belediye başkanı ve meclis üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bir yıl süreyle görev yapacak encümen üyelerinin seçimi de yapıldı. Divanda ise 2016 yılı Bütçe Kesin Hesabı, Rozet Ücretlerinin Kaldırılması, Kadro İhdası ve Değişikliği, Sözleşmeli Personel Ücretinin Belirlenmesi konu başlıkları görüşülerek karara bağlandı.

Etiketler:

alaplı , belediye başkanı , nuri tekin ,

Yorumlar